Keresés

Részletes keresés

FSO Papa Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59160

Eső után köpönyeg, de én rendszeresen járok haza (értsd: UK -> H) autóval, az ország legkülönfélébb szegleteiből. Azt már le sem merem írni, hogy legutóbb épp 13-án este indultam, de hát nem olvasom rendszeresen a fórumot...

 

Szóval, ha valakit a jövőben érdekel ilyesmi, mailben megtalál.

Előzmény: MadmanSLC (59134)
MadmanSLC Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59159

Nagyon nem volt könnyű lenyelni ezt az egész történetet. Tanulni belőle? Rengeteget sikerült. Már mikor haza felé tarottam azok a gondolatok pörögtek az agyamban,h mikor, kivel fogok visszajönni. Anglia ezzel nem győzött le. Nem vagyok egy negatív felfogású ember és ezt az egészet is úgy értékelem,h nem történik semmi ok nélkül. Tudom mit rontottam el volt hogy hibáztam de valljuk be a kellő időben szerencsénk sem volt. 

 

Olvasom,h Hollandia nyelvtudás nélkül is bepróbálható? Épp a pályaudvaron találkoztunk pár magyarral akik onnan jöttek és elég sok rossz hírt mondtak a hollandiai munkalehetőségekről. Szóval ez is relatív. 

 

Skóciáról jókat hallottam... Ti? 

Előzmény: netszkvid (59136)
ocso79 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59158

Tisztelt goldencica

 

Ez bizony itt nem penz kerdese,alapbol az itteni munkakozvetito irodak nem fogadnak/fogadhatnak el penzt!

Sajnos amit az elottem hozzaszolok leirtak az bizony ugy igaz,nyelv nelkul  mindenkepp kockazatos.

Iszonyat sokan vannak munka nelkul az angolok kozul is,amit en tudok ajanlani most az hollandia.Probald

meg azt nagyobb sikerrel fogsz jarni nyelvtudas nelkul.

 

 

Előzmény: goldencicca (59154)
panaszvonal Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59157

Fele sem igaz ...

Előzmény: apojani (59145)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59156

 Itthon nem tudom, h ilyen castingokra hol lehet jelentkezni. A múltkor is utólag olvastam az egyik zombi film castingjáról, statisztákat kerestek, poénnak elmentem volna. Egyes vélemények szerint sok maszk sem kellett volna.. :-))

Előzmény: jwdo07 (59155)
goldencicca Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59154

Ha tudsz olyat aki segit, én hajlandó vagyok fizetni!!!

Előzmény: apojani (59144)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59150

"titokban a zsebcezar hivogatja D.C.-t - otletekkel bombazza. Nem elkepzelhetetlen."

 

Mi az hogy nem elkepzelhetetlen? Nem kell ezt kepzelni, bizonyitekok vannak mindenfele, Rupert Murdoch a nagy haver aki a No10 be a hatso ajton keresztul bejaratos, es egy even belul DC ket kozeli media baratja van letartoztatasban (az egyik kormanyszovivo is volt ugye). Ha van kinos, akkor ez az. Ha ez Mo-on lenne, mindenki arrol beszelne, hogy a minisztrelnoknek milyen osszefonodasai vannak bunozokkel. Itt szemoldok sem rebben

Előzmény: jwdo07 (59148)
zsooo Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59149

Fulham jo hely, vannak persze izgalmasabb reszei, de alapvetoen semmi gond nincs vele, egy nagy falu. A kornyek is klassz, Chelsea, Hammersmith, Kensington, de Shepherds Bush vagy Richmond sincs tul messze, es meg a belvarosbol is haza lehet setalni ha olyanja tamad az embernek. Mikor kezdtem, a cegunknek a Munster Road-on volt irodaja es Hammersmithbol jartam be bicajjal, ahh regi szep idok :)

Előzmény: Caitlin (59138)
KawaBazsy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59147

 Jah. Továbbra is igaz, h aki itthon azért nem tud elhelyezkedni, mert balfék, az kint még annyira sem fog..

Előzmény: apojani (59145)
apojani Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59145

Csak egy már régebben talált "érdekes"!
http://miert-ne-segits-midig-masoknak.blog.hu/

Most akkor ki is a lúzer ;-) ?

apojani Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59144

0 :-(  (Esetleg +0)
Akarom mondani, valamilyen szalagmunka (pl. csirkebontó) ahol egy "magyar főnök" egyszer(!) elmondja, hogy miként kell szabályszerűen kikanyarítani a combját. (Ne ragadj le a konkrétnál, mert ez lehet akár szálloda takaríás is.)
De már a megérkezés és ügyintézés is…
A netről számtalan iratot -ami szükséges ahhoz, hogy egyáltalán elindulj munkát keresni- le tudsz tölteni. Próbáld meg értelmezni, kitölteni!
Persze! Biztos lenne aki segít! De azt kőkemény pénzért.

De tegyük fel kimentél és túl vagy ezeken!
Próbálj meg "lejátszani" egy pl. az általad belinkelt autómosós jelenetet!
Megérkezik a kuncsaft és elmondja angolul mit és hogyan szeretne:
-Jó napot kívánok! Kérek egy külső samponos mosást és egy belső takarítást! A napellenzőt kérem ne hajtsa le, mert a tartója repedt és letörhet!
Na most ezek után ha lelkiismeretesen kitakaratottad a kocsit és a kezedben maradt a napellenző, a tulaj elfogadja azt a magyarázatot, hogy nix dajcs?
Bocsi és rettentő negatív volt, de a "nyeltudás nélkül" nekem kb. ennyi :-(

Előzmény: goldencicca (59137)
SomewhereoverTR Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59143

Sziasztok!

 

Lattam itt alabb, hogy "Dorka 57" emlitette, hogy ismer megbizhato ugynoksegeket.

 

Szoval nem csak ot kerdeznem hanem masokat is, hogy hogyan erdemes belevagni egy Londoni munka keresesbe? Milyen ugynoksegekre erdemes bemenni vagy melyek azok amikre 1 percet sem erdemes fecserelni? CV-t nyomtassak ki? Iskolai bizonyitvanyokrol hivatalos Angol forditassal erdemes foglalkozni?

 

A honap vegen erkezem Londonba (elso ut) aztan egy par hasznos informacioval fel szerelkezve szeretnek indulni az elso napi munka kereso turamra. Elore is koszonom az  tanacsotokat!

Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59142

Valami minimális kell, hogy legalább megértsd mit kérdeznek kérnek.

Ennyivel el lehet menni talán takarítani szállodába, minimálbérért.

Előzmény: goldencicca (59137)
Zlot Creative Commons License 2012.03.19 0 0 59141

Nem akarlak megbántani, de nyelvtudás nélkül mégis hogy gondolod? Az emberek nyelvtudással is irtó nehezen találnak állást ... aki nyelvtudás nélkül akar ide kijönni, az csak magára vessen ha átveri valaki. 

Előzmény: goldencicca (59137)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59140

-> osszátok, szeressétek xD

Előzmény: Nincstöbbnick (59139)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59139

Csinaltam egy videot mindenfele NASA felvetelbol, ha tetszik osszatok es szeressetek :D

 

Caitlin Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59138

találtam lakást :) 1 hónap múlva újratárgyaljuk, hogy akarok-e maradni... ennéljó  kedvezőbbet nem is akarhattam volna :) Fulham, amiről mindenki azt mondja, hogy jó környék, remélem igaz is.... másfél szóbás, így család is  jöhet amikor csak akar :)) 

goldencicca Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59137

Nyelvtudás nélkül van valamilyen esély ,lehetőség?

Előzmény: Dorka 57 (59135)
netszkvid Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59136

Orulok, hogy sikerult hazajutni, es hogy nincs keseru szajiz bennetek! Sok sikert a tovabbiakhoz, azert kivanom, hogy ez a tapasztalat jo tanulopalyanak bizonyuljon es a sikeruljon elkerulni a balszerencset!

Előzmény: MadmanSLC (59134)
Dorka 57 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59135

Igen többet is, de azok itt vannak Angliában és személyesen kell bemenni az irodába.

Előzmény: goldencicca (59132)
MadmanSLC Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59134

Sziasztok,

 

Még Szerdán megígértem magamnak, h ha haza érünk írni fogok. Ha érdekel titeket ha nem :D Nos igen itthon vagyunk és mindössze 4 ellenőrzés után is sikerült a lejárt személyivel haveromnak átjönni. Nem bukott le vele. Vagy ha észre vették akkor sem mondták. A lényeg,h sikerült. 

Mennyi idő? Hmm az azt hiszem rekord (nekünk mindenképp) Szerdán 1kor kiraktak minket. Aznap estére az angol cimbinél meghúztuk magunkat. Másnap reggel 8kor indulás mert a cimbinél már maradni nem tudtunk (dolgozott) és este 23:40kor elindult a buszunk Londonba. Igen a várakozás többmint 14 óra volt L'pool-i buszpályaudvaron (pénz nélkül...épp annyink volt,h a jegyeket megvettem) Majd még 2 óra Londonban és még Pesten is várnunk kellett mert az autó aki jött értünk épp Belgiumban volt. De legalább azért nem kellett fizetnünk. Így Pesten 7 órát vártunk.

Összegzés. Kb. 24 óra várakozás a buszokra és az autóra és 33-34 óra utazás a kényelmesnek egyáltalán nem nevezhető buszokon. Hosszú volt és fárasztó. 

Egyébként lehet tényleg mi fogtuk ki azt a helyet ahol a legbunkóbb magyarok élnek vagy csak a legaljával hozott össze a sors... mert a buszon akikkel találkoztunk ők egy egészen más kategória... 

Köszönet mindenkinek aki csak hozzászólt az irományaimhoz és örülök,h most itthon vagyunk de azt már tudom,h vissza fogok menni remélhetőleg hamarosan de biztosan nem Liverpoolba.

GL all!

 

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59133
goldencicca Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59132

Tud valaki olyan embert, vagy munkaközvetitőt aki nem ver át????

cam aro Creative Commons License 2012.03.18 0 0 59131

ha az osszes magaspontot osszekotom.. kozepen van valmi centralizalodas.. (1. kep ) 

..na most derekben torve egymas nyakaba lihegni,.. nem epp tradicionalis tatami.  :)  

 

the good bed is...

flat

flat. 

flat!  

;) 

europaban kenyelmi rendszer van,.. :) 

Előzmény: WhiteEagle (59130)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59130
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59129

Június környéke. Érdekes. Feleségem munkaadója addig szokott a régi adókóddal adót fizetni utána, amíg meg nem kapja az új értesítést. Tehát ha mondjuk július elején kapják meg a papírt, akkor április-május-júniusban túl sok adót fog befizetni. Hogy miért nem tudják mindjárt áprilisban küldeni...

Előzmény: Munchausen (59128)
Munchausen Creative Commons License 2012.03.17 0 0 59128

Julius 31 remlik, de nezd meg a hm revenue oldalan.

Előzmény: WhiteEagle (59127)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59127

Gyors kérdés: új adókódos papírt mikor kellene küldenie a tax office-nak? Már mindjárt vége a tax year-nek és még egyikünknek se küldtek semmit.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59126

Van valami ilyen, de szerintem is csak a JA-ra vonatkozik, gondolom a disabilty benefit az mas kategoria.

Előzmény: WhiteEagle (59125)
WhiteEagle Creative Commons License 2012.03.16 0 0 59125

Nincs valami olyan megkötés, hogy 1 évig nem jár semmilyen benefit? Mintha lett volna valami ilyesmi. Vagy az csak munkanélküli-re vonatkozik talán?

Előzmény: Nincstöbbnick (59122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!