Keresés

Részletes keresés

Andrea555 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137541

JAJ nekem :) Nincs itt Valaki szeged környékéről aki segítene . ( A rozsdás szalag helyett van nem rozsdás is :))

Előzmény: Nobody1 (137540)
Nobody1 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137540

Jó hangja lesz, amikor (rozsdás) szalag nekifeszül a szögvasnak. A hatodik szomszéd is hallani fogja a csikorgást. :)))

Na meg ahogy Feri is írja, ne érjen a fogak tövénél kijjebb mert ha nem is szakítja el a szalagot, de a hajtogatásnak annyi lesz az tuti.

Az első képen nagyon úgy tűnik, hogy túlságosan jobbra van tolva a vezetővel a szalag. Az asztalon is látszik de a nagyobb baj, hogy a támcsapágy középvonalán fut a szalag.

Én levágnám a szögvas vízszintes részét, a helyére hegesztenék keresztben egy kis 15x15-ös vagy 20x20-as zártszelvényt. Annak a közepébe flexelnék egy rést és két oldalról beledugott, csavarral rögzíthető keményfa hasábokkal támasztanám meg oldalról a szalagot. Szerintem ez a legprimitívebb de mégis korrekt megoldás.

Előzmény: Andrea555 (137536)
Andrea555 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137539

Bakker! Azt gondoltam,hogy így még jobb is ha hosszabb. De akkor eszerint mégsem. A fűrészfogak hogy akadnak bele? Egy síkban vannak. A fakockásnál is benne van teljesen ha jól láttam.

Előzmény: rferi (137538)
rferi Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137538

Csak akkor lesz ez jó - talán -, ha levágod a vízszintes részét annyira rövidre, hogy legfeljebb a fogak tövéig lógjon ki. Különben az első percben bele fog akadni egy fog, és eltépi a szalagot.

Előzmény: Andrea555 (137536)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137537

Nagyon gondos munka a doboz. Sokat fog tartani.

Előzmény: UgyanPityu (137531)
Andrea555 Creative Commons License 2017.05.07 0 0 137536

Tudjátok Isten malmai lassan őrölnek.Nálam ez most hatványozottan igaz. A szögvas verzió bizonyult nálam a legegyszerűbb megoldásnak. Sikerült nagyobbra cserélni,és a hátsó lyukat oválisra formálni. Így állítható jobbra-balra a szögvas. Szerintetek? Így már használható ugye?!

    

Előzmény: Andrea555 (135420)
pali923 Creative Commons License 2017.05.07 0 1 137535

Praktikus ajándék, akár anyák napjára, akár két egyforma pár az asszonypajtással, az összetartozás demonstrálására. :))

UgyanPityu Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137534

Nagyobb dolgot még nem fűrészeltem :) , de  eddig elég stabil.  Olyan kereket vettem, amit ha lefékezek akkor nem csak, a kereket fogja, hanem a függőleges tengelyt is rögzíti.

Előzmény: Törölt nick (137533)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137533

Jól néz ki így szegélylecezve. Azok a fékek stabilan tartják a kerekeket? Nagyobb cucc fűrészelésekor nem "mászkál" az állvány?

Előzmény: UgyanPityu (137531)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137532

Látom nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel ...

 

Persze nyilván meg lehet rendesen nézni azt a rönköt repedések után, de azért én is fosnék a fűrészlap felett tologatni a cuccot.

Előzmény: Tzupi (137530)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137531

Elkészült az állvány, maradék tölgyből vágtam 6mm léceket a takaráshoz, majd kentem rá egy kis vízbázisú lakkot.

 

A mai szerzemény egy 60l hordó az Ali-s ciklonhoz, holnap összeeszkábálom ezt is, meg valami rugós pillangószelepes megoldást, ha túl nagy vákuum lenne (pl befogom a csövet) akkor ott szívjon és ne hordó horpadjon :) . Már csak némi gégecső hiányzik.

 

Tzupi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137530

Igen, nekem is borsódzott a hátamon a hideg. A technikát láttam már párdzor, de mindig valami célszerszám tartotta a tárgyat. Értem én, hogy kis fogások, és finoman is lehet vágni, de egyszer repedjen el egy száradás miatti repedés és beletenyerel a lapba. Ott akkor lesz kihívás a sebészeknek. 

Előzmény: stolaz (137529)
stolaz Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137529

Ezt nézve kirázott a hideg. Tenyérrel tolta végig a fűrész fölött. Mi van, ha eltörik a fa?

Előzmény: Nobody1 (137526)
roland7 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137528

Jó tecnika tényleg: http://woodgears.ca/cove/index.html

 

Itt meg kalkulátor is van hozzá: http://woodgears.ca/cove/calculate.html

Előzmény: Nobody1 (137526)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137527

Lehet nem hiszed el de vettem román gyártmányú  cipőt Németországban , még a bőre tapintása is más volt mit itt árulnak., szóval tőlem lehet Kínai a termék vagy Hottentotta nem nagyon izgat ha a minősége jó. a minőséget ahogy írtad az ára hordozza  , nem minden esetben de többnyire ha megbízható helyről vásárolok.

 Amin ma elgondolkoztam ma, az hogy azzal van baj ha az ember fia egyszerre több  dolog felől érdeklődik s próbál beszerezni szerszámokat . És minden téren próbál fejlődni, na ez nem egyszerű.  Mármint anyagilag ha nem nyertünk pont  a lottón.  

 Két éve tervezem hogy veszek egy vakut a fényképezőgépemhez meg egy krimpelőfogót  kábelvég papucsok  préseléséhez.  A héten megvettem erre elromlott a robogó. 

 

 

Előzmény: GPS (137525)
Nobody1 Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137526

Na így sem láttam még rönk belsejét "kimarni", mint ahogy 4:42-től ebben a videóban. Őszintén szólva álmomban sem jutott volna eszembe.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5efXoZA2kMY

GPS Creative Commons License 2017.05.06 0 2 137525

 

De azért van ismerősöm, aki azt vallja, hogy "kínait a kínaitól"

 

Lehet, hogy elsőre ez viccnek hangzik - de van igazságtartalma. Sőt, még annak a dumának is, hogy "Ami nem kínai - az hamisítvány".

 

Ugyanis itt Magyarországon (hál'Istennek) kevesen tudják, hogy mire képesek pl. a törökök ebben a szakmában.

 

Jóllehet, nem csak a törökök művelik ezt, de nekem személy szerint volt "szerencsém" megismerni a török ipar áldásait - úgy '90 és '93 között - amikor a szomszédos országban térdig jártunk a török iparcikkekben - amelyekről később kiderült, hogy valójában kínai holmiknak a nagyságrenddel silányabb török másolatai voltak. 

 

Hihetetlen szemetet voltak (vannak?) képesek gyártani, de ne csak puszta melegvízre is szarrá-görbülő műanyag bizbaszokra gondoljál - hanem tűz- és életveszélyes elektromos cikkekre is.

Kigyulladó hajszárítók és hősugárzók, első bekapcsolásra szétfüstölő botmixerek, kéteres kábellel (tehát védőföld nélküli) bojlerek - és még sorolhatnám a hihetetlen gagyi-parádét, amivel az akkor még kínai-mentes piacot tömték tele.

 

Lehet sokan meghökkennek ezen - de amikor a kínai holmik megjelentek a piacon - és kiszorították a törököt -  még a laikusok számára is feltűnt, hogy ezek 10x minőségibbek voltak, mint az addig kapható török szemét.

 

A legborzasztóbb az volt, amikor elkezdtek utángyártott autóalkatrészeket is forgalmazni (jelesen Dacia alkatrészeket, amit nem volt nagy kunszt nekik legyártani, hisz vagy 20 éve már tele voltak Daciákkal - így hát adva volt a biznisz.)

Na, azok végképp életveszélyesek voltak - főleg a gömbcsuklók és talpasok - de hoztak olyan karosszéria elemeket is, amelyek több centivel eltértek méretben az eredetitől - szóval agyrém volt, hogy mit műveltek.

 

No meg azt a szabályt se felejtsük el: A KÍNÁI ÁRU MINŐSÉGE KIZÁRÓLAG CSAK AZ ÁRÁNAK A FÜGGVÉNYE !!!

Megfelelő áron, a kínai Nyugat-európai színvonalú, prémium-minőséget is szállít. Ismétlem: ha azt rendeli az importőr!

.

.

Előzmény: BigFic (137524)
BigFic Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137524

Így is van! :)

De azért van ismerősöm, aki azt vallja, hogy "kínait a kínaitól"

Mert szerinte már szinte minden kínai, akkor meg az a legjobb, ha tudja az ember, hogy mit vesz.

Előzmény: GPS (137517)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137523

És egy kis érdekesség a szerszámgépek történetéről:

 

http://www.szerszamgepgyartas.hu/hun/kronologia/kronologia1850.htm

 

 

BözsiBözsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137522

2017-ben a Skilt megvásárolta a Chervon (HK) Ltd.-t. A Chervon küldetése az innovatív termékek folyamatos létrehozása, ami összhangban áll azzal, hogy a Skil intelligens, megfizethető és könnyen használható termékek fejlesztésére fókuszál.

https://www.skil-szerszamok.hu/tortenet.html   )

 

BözsiBözsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137521

fúrógép--- Fein (1895-ben a FEIN az elektromos fúrógéppel feltalálta az első elektromos szerszámot.)

 

dekopír--- Bosch

 

láncfűrész--- ....két skót orvos, John Aitken és James Jeffray alkotta meg...  ...Az 1920-as években a német Festo cég már mint a fa darablására alkalmas eszközt gyártotta a láncfűrészt. Megemlítendő Joseph Buford Cox és Andreas Stihl, nevükhöz fűződik az első elektromos láncfűrész összeállítása. (Wiki)

 

 

Előzmény: BözsiBözsi (137519)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137520

Bocsi, lehet, hogy félre olvastam valamit!

Előzmény: BözsiBözsi (137519)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137519

"A bosch mindig a zászóvivő, minden műszaki újdonságot ez a cég jelentet meg előszőr."

 

Ez nem nagy dolog, de azért ezzel a mondattal lehet vitatkozni...

 

Skil--- körfűrész (mára megvette a Bosch a Skilt)

 

Hilti--- pneumatikus ütvefúró

 

Flex--- sarokcsiszoló

 

 

 

A többivel kiegészíthető

 

 

Előzmény: Törölt nick (137516)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137518

Szia

 

Vörösvári Tímár banda korrekt. Anno mentem Dedra inverterért és lebeszéltek róla, hogy amire nekem kell felesleges, ajánlottak egy jóval olcsóbb iweld masinát, amivel nagyon meg vagyok elégedve, max hegesztési tudásommal nem, de ez más kérdés xd

 

Segítőkészek.

 

Amúgy minden kereskedő hasznot akar, ez tény, de nem akkora a haszonkülönbség mindig, hogy variáljanak, meg mi pl nem azt nézzük, hogy melyikkel járunk jobban. Ha úgy tennénk minden ajánlat 3 gépről eltartana 3-4 órát a spec árak miatt, amit azonnal nem látunk és sokszor le kell kérdezni.

 

Kis webshopok más kérdés, nagyobb hálózatok annyira nem lehúzásra mennek rá, az sokáig nem tartható.

 

Hali

 

 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (137514)
GPS Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137517

 

Különben is: Cipőt a cipőboltból, Flexet a FLEX-től.

 

Háát, mondjuk én dremelt tuti-biztos, hogy nem a DREMEL-től vennék.

 

Volt a kezemben, használtam is - hát elég lehangoló a teljesítménye, a nevéhez (és akár egy noname géphez) képest is.

Ráadásul több helyről hallottam, hogy még nem is tartós, több példányról tudok, amelyik egyszerűen megmakkant normál használat mellett is.

.

Előzmény: MN 3100 (137515)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.06 0 0 137516

Hitachi nincs a másik kettővel egy kategóriába.

A bosch mindig a zászóvivő, minden műszaki újdonságot ez a cég jelentet meg előszőr.

Van pl. egy kompakt becsavarozó gépe, ami rezeg (nem üt), önfúró csavarokar ezzel lehet a legkönyebben becsavarni.  

Két év alatt minden profi kézi szerszám tönkremegy, ha nap mind nap használja több munkás. 

A festools nem, de azt egy munkás kell használja. 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (137514)
MN 3100 Creative Commons License 2017.05.05 0 0 137515

Szervusz!

 

Majd én megvédelek! :-))))

 

Nekem is van kis FLEX sarokcsiszolóm.

 

Kb. 25 éves. Most kell a

forgórészét újra tekercselni.

Ez a gép nagyon sokat kibírt.

 

Különben is: Cipőt a cipőboltból,

                     Flexet a FLEX-től.

 

 

Péter

Előzmény: Slam Jr. (137511)
JóKilátásAblakstúdió Creative Commons License 2017.05.05 0 0 137514

Épp ma beszéltem a Tímárékkal, mondták, hogy email-t küldjek, és válaszolnak, mert nem tudnak konkrét márkát ajánlani, csak ha tudják, mire is van pontosan szükségem. Bár itt lehet azt ajánlják, amin a nagyobb hasznuk van, de azért bízom a lojalitásukban és a szaktudásuk szerinti ajánlásban.

 

Náluk ahogy nézem, valószínű Hitachi, DeWalt vagy Metabo leszaz ajánlásban.

Előzmény: kofic (137512)
adingos Creative Commons License 2017.05.05 0 0 137513

Akkor te vagy az én emberem, ha megkeresel privátba, ajtók terén.  :-))

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (137506)
kofic Creative Commons License 2017.05.05 0 0 137512

Nálunk a cégnél a DeWaltot favorizálják, én nem szeretem a súlya miatt. Tény, hogy nem kell elővenni az ütvefúrót normál falazatnál de egész nap ezzel szerelni nekem sok. Saját pénzen inkább vettem egy Metabot ami tökéletesen megfelel a célnak.Igaz, a Makitámnak se volt baja, de a kollegák " véletlenül" kidobták a szeméttel.  

 

Szerszámot -Festool kivételével- mindig a pilisvörösvári Tímárnál szerzem be. Nagyon jó áraik vannak, ha viszel vissza rossz gépet, vagy többet veszel biztosan kedvezőbb árat adnak a listaárnál. Mindig van náluk valamilyen akció. 

 

Ha jól emlékszem a Metabo 3 éves garija az akkumulátorokra is vonatkozik. 

 

Boschról nem vagyok jó véleménnyel- a kékről sem. Van két sarokbehajtó egy kék Bosch és egy Hitachi!Az előbbi játékszer az  utóbbi elnyűhetetlen, pedig még a NiCd korszakból való. Gyakorlatilag bármit behajtok vele csak a bit bírja ki. 

Előzmény: JóKilátásAblakstúdió (137509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!