Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 2458

Még nem neveztem, van idő bőven!   De majd sort kerítek rá.

Ha nem sikerül, megkérem majd valamelyik hozzáértő "utódomat," hogy segítsen.:-)

Előzmény: B.é.l.a. (2457)
B.é.l.a. Creative Commons License 2017.05.22 0 0 2457

Igen, én volnék. Te is beneveztél már Cyr ? Mert azért nem volt egyszerű. ( legalábbis nekem)

Előzmény: cyr45 (2456)
cyr45 Creative Commons License 2017.05.19 0 0 2456

Te vagy odaát (pontok nélkül) a "nyeretlen kétéves"? :-)...

Előzmény: B.é.l.a. (2455)
B.é.l.a. Creative Commons License 2017.05.19 0 0 2455

Elindult az előnevezés a BÁ-ra. én már neveztem.

cyr45 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 2454

Szívesen találkoznék veled, + bárki másokkal is, akiket innen "ismerek" és akik jönnek átúszni!

 

A "túloldalt" javasolnám, már úgy értem, hogy átúszás után lenne jó, szerintem.

Mert együtt úszni nem szeretnék senkivel, még a végén elaludna mellettem, az én tempóm miatt!:-)

 

Mindenki tolja azt az iramot, ami neki megfelel, úgy gondolom, az az optimális!

 

Még 2006-ban együtt úsztam a lányommal (ő 79-es születésű) és az elég kellemetlen volt, akkor eldöntöttem, hogy soha többet, senkivel!  

Mert (akkor még?) én voltam a gyorsabb, egyszerűen nem voltam képes az ő tempójában úszni.

Szégyenszemre megálltam időnként hajóknál szőlőcukrozni emiatt, aztán mentem újra utána.

Neki meg szintén vacak volt, mert frusztrálódott, hogy (hozzám képest) lassan úszik.

 

én általában 10 körül, vagy utána szoktam elstartolni, mert szeretem, ha elfogy

az indulók (reggeli) sűrűje.   Ez azt jelenti, hogy (sacc/kb.) 13 körül érek át.

 

De ezt majd még pontosíthatjuk, hogy neked/másoknak mi felelne meg?....

És a helyet is, meg az ismertetőjeleket! :-)

 

 

Előzmény: B.é.l.a. (2453)
B.é.l.a. Creative Commons License 2017.04.21 0 0 2453

Így van, nem szabad abbahagyni. Ez igaz a napi, heti szintű edzésekre is. Sok ismerősöm van, aki elkezdte a rendszeres sportolást, csinálta sokáig, aztán közbejött valami, ami miatt nem tudta egy darabig csinálni( sérülés, betegség, családi okok,stb), és aztán abbahagyta.

Szerintem soha nem késő újrakezdeni, folytatni, rendszeresen mozogni. Én is arra törekszem, hogy a heti 3-4 mozgás meglegyen. (jelenleg úszás, kerékpár, szobai "sífutó" gép, kutyasétáltatás) Ha valamilyen ok miatt több, mint egy hétig nem tudok mozogni, akkor kisebb terheléssel kezdem el újra, és fokozatosan növelem az edzés adagot.

 

A BÁ-n én sem voltam két évig, jól emlékszel, tavalyelőtt egy barátom esküvőjén kellett borzalmas mennyiségű pálinkát elfogyasztanom, tavaly pedig külföldi családi utazáson voltam. Az idei időpont emberi számítás szerint jó nekem, sőt, még ha egyszer halasztanak, az is jó. 

 

Jó lenne ott találkoznunk !

 

üdv: Béla

Előzmény: cyr45 (2452)
cyr45 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 2452

Szóval, a szándék megvan részedről.    Már ez is valami!

Hacsak megint közbe nem jön egy fatális lakodalom, (ahol nem vizet iszol) mint a jó múltkor! :-)

 

én tavaly csak azért hagytam ki, mert a Sárkányom által "le volt szervezve" jó előre egy családi

külföldi út (repjegy, szállás, minden) a felnőtt lányommal, és az unokánkkal (a fiam fiával) együtt.

Nem volt könnyű az időpontot -hogy mindenkinek megfelelő legyen- hónapokkal előre egyeztetni!

Bíztam benne, hogy halasztani fognak, de hát, ez nem jött be.  Úgyhogy, ezt megszívtam. :-(

Mellesleg, húsz éve ez volt számomra az első BÁ, ami kimaradt!     Nem örültem a dolognak.

 

De az idén okvetlenül megyek (vis maior helyzet kivételével) mert fellázadtam! :-)

Megbeszéltük a Főnökasszonnyal, hogy egész júliusra nem szervezhet semmit, különben...

Szóval menni fogok, nem úgy van, mint fiatal(abb) koromban, hogy "nem számít, majd jövőre"!

Mert a fene tudja, meddig lesz jövőre, és meddig fogom bírni?  

Szóval, nekem minden évben KELL menni!   Ha abbahagyom, az újrakezdés kevéssé valószínű.

 

Bocs, hogy kicsit hosszú voltam, de majd (ha sokkal vénebb leszel) Te is meg fogod érteni ezt!

Előzmény: B.é.l.a. (2451)
B.é.l.a. Creative Commons License 2017.04.13 0 0 2451

Válaszolnék én, de még nem tudom. Mármint, hogy megyek-e. Ha nem lesz halasztás, akkor elvileg jó nekem a július 1., de még azért messze van.

És Te Cyr? Tavaly kihagytad, idén mi a terved?

Előzmény: cyr45 (2450)
cyr45 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2450

Vagy nem olvassa (elég gyakran) senki, vagy nem akartok válaszolni...  :-(

Előzmény: cyr45 (2449)
cyr45 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 2449

No, térjünk a tárgyra:

 

KI JÖN AZ IDÉN ÁTÚSZNI ???.............................

 

Van még ugyan hátra vagy három hónap addig, de legalább felkészülhettek! :-)

Tótum faktum Creative Commons License 2017.03.24 0 0 2448

Kivéve ha később helyette a 10szeresét vágják oda

Előzmény: cyr45 (2447)
cyr45 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 2447

Nézőpont kérdése!     Nem ugranék félre, ha hozzám akarná vágni valaki. :-)

Előzmény: Tótum faktum (2446)
Tótum faktum Creative Commons License 2017.03.23 0 0 2446

Ugye milyen nevetséges összeg volt azon az összetépett levélen...

Előzmény: cyr45 (2445)
cyr45 Creative Commons License 2017.03.22 0 0 2445

https://moly.hu/konyvek/somogyi-toth-sandor-profeta-voltal-szivem

 

Csak a címre gondolok, mindenféle párhuzam nélkül!

Előzmény: Tótum faktum (2444)
Tótum faktum Creative Commons License 2017.03.22 0 0 2444

2326, 2328

Előzmény: cyr45 (2443)
cyr45 Creative Commons License 2017.03.22 -1 0 2443

Úgy tűnik, senki mást nem érdekelnek ezek a dolgok, csak én rugózok rajta...

 

Ma is van egy érdekes, elgondolkodtató info:

 

http://nepszava.hu/cikk/1124220-hosszuek-120-millioja

 

Ha csak a fele igaz, akkor is jelentősen csökkent a szimpátiám Katinka irányában! :-(

Bár (ettől még) toronymagasan Ő a jelenlegi legjobb magyar úszó, de akkor is !!!

 

Nem lehet (nem kellene!) mindenen, és mindenkin átgázolni, visszaélve a helyzettel...

cyr45 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 2442
cyr45 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 2441
Tótum faktum Creative Commons License 2017.03.15 0 0 2440

Egy évben az csak havi 5 Forint hozzájárulás a nemzet polgáraitól ugye?

Előzmény: cyr45 (2439)
cyr45 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 2439
cyr45 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 2438

Hallelujah!   Ma átadták/átvették a kulcsot!   És megtudhattuk, hogy ez a non plus ultra...

 

Nemtom, a pórnép mikortól látogathatja, (ha egyáltalán?) de már alig várom!

 

Ha valaki mégis megelőzne, okvetlenül élménybeszámolót kérek !!!

Előzmény: Tótum faktum (2437)
Tótum faktum Creative Commons License 2017.02.19 0 0 2437

Amilyen sokan erre járnak nem csoda hogy nincs ellentmondás.

Én kérdeztem olyan embert akinek feltétlen elvakultnak illik lenni. Azt modta strucc politikát folytat és elkerüli a Dagály környékét. (Korábban több éven keresztül naponta ott úszott.)

Előzmény: cyr45 (2436)
cyr45 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 2436

ez ami végül megépült a legrandább verzió.

 

Szerintem is!

 

Vártam pár napot, hátha ellentmond valaki.   Aki kellően elvakult.

De -úgy tűnik- szerencsére olyanok nem járnak erre! :-) 

Meg egyébként is, a tények makacs dolgok...   

Előzmény: Tótum faktum (2435)
Tótum faktum Creative Commons License 2017.02.10 0 0 2435

Tán kétszer is átköllött tervezni menet közben de az biztos hogy ez ami végül megépült a legrandább verzió.

Előzmény: cyr45 (2434)
cyr45 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2434

...De köszönőviszonyban sincs az ígért látványtervekkel, szerintem ölég randára sikerült.

 

Viszont a temérdek pénzből (amiből kihozták) bizonyára jócskán részesültek az arra érdemesek!

Előzmény: Tótum faktum (2432)
cyr45 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 2433

Tegnap érkeztem vissza Egyiptomból, Tabáról.  Nagyon jó hely snorkeling szempontból!

A legszebb, amit eddig valaha is láttam, pedig igen sok tengert/helyet volt módom már megismerni.

 

De olyan búvárok is ezt mondták, akik megjárták már Sharm El Sheikhet, Hurghadát, és Aqabát is!

Csodálatosan változatos korallok, halak, már kis mélységben is, kristálytiszta víz.

Bár a hőmérséklete -most- csak 18 fok volt, de ez (nekem) még bőven megfelelt, neoprén nélkül is.

 

Bendediver, csak ajánlani tudom, ha lesz rá valamikor lehetőséged!

 

Tótum faktum Creative Commons License 2017.02.06 0 0 2432

Fantáziadúsan éjszakára fénnyel festik, nappal meg Nappal.

Előzmény: cyr45 (2428)
cyr45 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 2431

én nem hagynám ki a készülékes merülést,

 

Bende, kösz a tanácsokat, biztos, hogy hasznosak lesznek!

 

Az a helyzet, hogy már sok éve nem merültem készülékkel, de nem is hiányzik.

A vizsgám is régen lejárt, megújítani nem látom értelmét, így, 72 évesen.

Különben is, nem olcsó mulatság (számomra legalábbis), így beérem a snorkelinggel.

8-10 m.-ig még "jó vagyok", az számomra elég lesz most is, mint sok-sok éve már!

Csak a fülem ne éppen ott, és akkor vacakoljon, mert az néha előfordul, sajnos.

Minden esetre, bóralkohol cseppeket viszek magammal, már sokszor segítettek!

 

Köszönöm az "irigykedést", remélem jól sikerül majd az utunk.

Sok helyen jártam már sós vizeknél, de a Vörös tenger eddig kimaradt, ideje pótolni!

Amíg még bírom...  Mint a BÁ-okat! :-) 

Előzmény: bendediver (2430)
bendediver Creative Commons License 2017.01.22 0 0 2430

Én Hurghadán voltam. Alapszabály, hogy vizet csak palackosat szabad inni és fogmosásra is azt ajánlom. A gyümölcsök evését azt messze kerüld el, sem mosva sem mosatlanul ne fogyaszd. Ha húsokat eszel, akkor válaszd a jó átsülteket. A hasmenés szinte garantált a legnagyobb oda figyelés mellet is. Itthonról nem érdemes vinni hasmenés ellen semmi gyógyszert, mert úgyse fog hatni. Lehet kint fillérekért kapni az antinal nevű gyógyszert, na azt kell bevenni. Ha hotelben vagytok, akkor szerintem a személyzet is tud adni.

Mikor én voltam, akkor tömény szeszt nem lehetett kapni, csak útlevélre a repülő téren, de azt is csak az érkezés napján. Szerintem  tankolj fel pálinka félét a fertőtlenítés végett.

Én nem hotelben laktam, hanem az arabokkal és ez miatt az étkezéseimet is magamnak kellett megoldanom. Jobb híján pizzeriákban és az utcai árusoknál vacsoráztam. Szerencsémre engem a hasmenés már csak itthon ért el.

A vízumot én ott vettem meg érkezéskor a reptéren, mert az a legolcsóbb. Ha itt veszed meg nézz utána az árának, mert a magyar irodák szeretnek ezen jókat akasztani. A taxik elég olcsók, de elég a felét fizetni annak amit kér, hiába ordítozik a sofőr, csak hagyd ott.

Korallt még letört darabot se próbálj meg haza hozni, mert a reptéren szokták nézni és elég kemény a büntetés.

Ha már kint vagy én nem hagynám ki a készülékes merülést, hatalmas élmény lesz.

Helyedben nem maradnék minden nap a szállodák és a turistacentrumok közelében, hanem meglátogatnám az arabok negyedeit is, csak vigyázz az értékeidre.

 

Irigykedve kívánok Neked jó utat!

Előzmény: cyr45 (2429)
cyr45 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 2429

Bendediver!

 

Úgy emlékszem, korábban írtad, hogy jártál Egyiptomban, búvárkodni.

Oda én most -február elején- fogok először menni egy hétre, (csak snorkeling)

és esetleg jól jönne nekem ehhez néhány tanács, olyantól, aki már járt ott.

 

Konkrétan: Tabára utazunk, talán azt a helyet is ismered?

De ha Te máshol voltál, akkor is hasznos lehet számomra tapasztalatod!

 

Várom válaszodat!...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!