Keresés

Részletes keresés

vau1111 Creative Commons License 2 napja 0 0 2548

Újabb nyíltvízi időpont:

 

Tatai Tóátúszás, 2024.06.29

Hemü Creative Commons License 2024.03.02 0 0 2547

Üdv mindenkinek, nekem az idei lesz az első átúszásom, így belefér az ár-értékbe.

Csak az a bosszantó, hogy Budapestről tömegközlekedéssel nem lehet értelmesen eljutni oda fél tíz előtt. Én Révfülöpre megyek, a feleségem és a fiam meg Balatonboglárra, és ott várnak. Telekocsiba beszállnánk, ha valakinél lesz hely.

Ha nem, akkor marad a Volán. :-)

Blicca Creative Commons License 2024.02.22 0 0 2546

Ha az átúszás nem, akkor a Virtuális Balaton-kerülés ? Nekem nagyon tetszik :

 

https://sapikli.gitlab.io/virtual-race/vbk2024/registration.html

Előzmény: vau1111 (2545)
vau1111 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 2545

Na a becsatolt ábra persze nem jelenik meg.

 

2024.04.22-ig 17 500 Ft15 500 Ft

2024. 07.17-ig 18 500 Ft16 500 Ft

 

Spuri aranykártyával olcsóbb, amit úgy tudsz megszerezni, hogy befizetsz pár egyéb túlárazott versenyre...

Előzmény: vau1111 (2544)
vau1111 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 2544

Na mára megjelentek az árak is. Nem kicsit pofátlan a szervezőgárda, a tavalyi összegre is rátettek egy lapáttal, ha jól emlékszem, átlagosan úgy 1500-2000 HUF-al.

 

 

 

Ezzel nálam kb. el is dőlt, hogy a Balatonátúszást mint olyat teljesen elengedtem, könnyen lehet örökre.

 

Hozzáteszem, amig betelik a létszám, üzleti oldalról nézve jogosan emelnek. De valahogy az ár-érték arány nagyon erősen elcsúszott szerintem.

 

aydeen Creative Commons License 2023.12.13 0 1 2543

Jött is e-mail a javított időpontokkal:

Július 20. - 42. Lidl Balaton-átúszás - esőnapok: július 21., 27., 28., augusztus 3., 4., 10., 11. 

 

Illetve a nevezés Február 14-től lesz nyitva.

aydeen Creative Commons License 2023.12.08 0 0 2542

Most nézem, hogy én is benéztem a pótnapokat :D

Előzmény: vau1111 (2538)
aydeen Creative Commons License 2023.12.08 0 0 2541

Azért ezek a pótidőpontok elég komolytalanra sikeredtek, volt már rá precedens, vagy ez az első ilyen?

Előzmény: vau1111 (2538)
magi_ Creative Commons License 2023.12.07 0 0 2540

A BÁ-ra a pótidőpontok nyílván nem jók.

 

Tiszai Challenge pedig augusztus 3.

vau1111 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 2539

Hogy még terheljem a fórumot friss időpontokkal, amik kérdéses mennyire hivatalosak, de a rendezvény oldalán már fennt van:

 

Öbölúszás, Lágymányosi öböl,

 

időpont: 2024.06.22. 9.00-tól

táv: 500 m, 1500 m, 3000 m, 4500 m

helyszín:  BudaPart, SHO-BEACH (Lágymányosi-öböl)

vau1111 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 2538

Na, ha valaki nem olvasta volna, ill. ha még más nem rakta fel korábban:

 

A BÁ új időpontja

 

2024. július 20.

Tartaléknapok: július 23; 29; 30; augusztus 5; 6; 12; 13. -> Ezt ahogy nézem, csúnyán nem írták át még tavalyról (21, 27, 28, aug 3, 4, 10, 11 valószínű)

 

Ahogy nézem, a nevezési díj nem változott, nem volt pofájuk tovább emelni, vagy még ezt az infót sem frissítették.

vau1111 Creative Commons License 2023.11.12 0 0 2537

Végül azt hiszem biztosan kijelenthetem, hogy idénre befejeztem a szabadvizes szezont. Legutoljára egy héttel ezelőtt úsztam a Dunában, kb. 12 fokos vízben. Azóta még 3 fokot hűltek a vizek, plusz a levegő is elég hűvös lett. A téli neoprén még simán bírná, de arcra már nagyon hideg a víz, a téli neorénben meg amúgy is inkább egy vízfelszínen úszó billegő csónaknak érzem magam úszó helyett.

Statisztika, nem mintha sokat számítana, 35 nap voltam szabadvízben, kb. 94 km hosszon. Első nap márc. 24, utolsó nov. 4. Neoprén kb. 2-3 hónappal nyújtja meg a szezont itthon.

 

 

cyr45 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 2536

Igen, valoszinuleg Pala lesz, szokas szerint.

 

Jobbulast a derekadnak!

Előzmény: Blicca (2535)
Blicca Creative Commons License 2023.11.04 0 0 2535

Üdv. itthon. Most marad a Pala ?

 

A padlóról más a perspektíva, örülök, hogy vagyok :)

Előzmény: cyr45 (2534)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 2534

Az jo, ha az ember gerince renbejon!:-)   Akkor tudja csak ertekelni, ami korabban termeszetes volt.

Ezt hosszu tapasztalat alapjan irom, mint regi gerincserv-tulajdonos.:-)

Amihez (most mar) korom miatt komoly mennyisegu meszesedes is tartozik!:-(

Javaslok szamodra (ha nem vagy lusta hozza)  hanyattfekvos gerinctornat, preventiv celzattal...

 

Szombaton meg usztam, aztan vasarnap mar hazarepultunk.

A Ryanair nagyon kukacoskodott a csomagmerettel Barcelonaban, de mi megusztuk.

Egy csomo utast potdijaztak, volt, hogy csak par cm. miatt 50 Eurot fizettettek veluk!:-(

Kaszaltak rendesen, de a hirnevuknek nem tett jot, szerintem...

Előzmény: Blicca (2532)
Blicca Creative Commons License 2023.10.31 0 0 2533

Szia Vau !

 

A teknőc leánykori neve "kartempó koordinátor". Oktatáson gyakran használjuk, pont a helyes karmozgás gyakorlásakor mindenféle úszásnemben .( Na jó, pillangózni nem szoktam :)  )

Nekem a kisebb van oktatói ajánlásra, a fizikumomat figyelembe véve ez elég.

A TEA-ról pl. azt is mondta, hogy amíg nem megfelelő a kartempó sokat árthat a vállnak. Nem is használtam, csak oktatáson bizonyos feladatoknál. 

 

Próbáld ki az egykaros gyorsúszást teknőccel, https://www.youtube.com/watch?v=e3M8tTKbbek   3. gyakorlat :)

Előzmény: vau1111 (2531)
Blicca Creative Commons License 2023.10.31 0 0 2532

Szia Cyr !

 

Lényeg a víz ! Használd ki, amíg az idő engedi.

Tudom, jobb a szabad víz mint a medence de némi gerinc nyavalya miatt örülök ennek is. Hetekig összegumizott lábbal, bójával úsztam, mert másképp fájt. Már túl vagyok a nehezén, szép az élet :)

Előzmény: cyr45 (2529)
vau1111 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 2531

Sziasztok,

 

Egy kis érdekesség. A múltkor kipróbáltam egy teknőcöt. Korábban Cs._Pista javasolta, és kérdeztem, hogy mennyire jó, ill. mennyire más, mint az ökölbe zárt kéz. Ő is azt mondta, hogy más, de nem hittem volna, hogy ennyire.

A különbség:

Ökölbe zárt kézzel a kézfej gyakorlatilag érzésre is teljesen kiesik a képből, az alkar merev, a húzás átesik a vizen. Nem lehetetlen, de az élvezeti értéke nullához közelít, mazochisták előnyben. Hogy technikailag fejleszt-e, azt nem tudom, de annyira nem kattantam rá. Megszokás nélkül erős fulladozás jelleget ad az úszásnak.

A teknőc ezzel szemben nagyon meglepett. Korábban többen mondták, hogy kínzóeszköz, mert teljesen elveszi a kéz felületét. Ebből gondoltam anno, hogy az ökölbe zárás ugyan az lesz. Hát nem. Sőt, az első kérdésem a kipróbálás után az volt, hogy ez nem gyerekméret-e, mert majdhogynem könnyed volt az úszás teknőccel. Félreértés ne essék, lassabb lettem, de nem volt olyan érzésem, hogy a tenyér felülete kiesett volna, vagy hogy elsüllyednék. Sőt, gondolom a forma miatt, de úgy éreztem, hogy a kezemet egy megfelelő irányba, útra tereli. Utána kipróbáltam egy felnőtt méretet is, kb. ugyan az az érzés. Az nekem furcsa, hogy kis tenyérrel is inkább lelógnak az ujjaim, a lapáttenyereseknél ez méginkább igaz lehet. 

Általánosságban idegenkedek az úszás segédeszközöktől, bár teljes mértékben értem, hogy ha a technikai fejlődést segítik, akkor igenis van értelmük. TEÁ-tól mindig is féltem, egyrészt az esetleges rászokás miatt, másrészt a vállaimat hajlamos vagyok eleve túlterhelni. Most azt érzem, hogy a teknőc lehet az a segédeszköz, ami megadja a kéz/kartartás javításához a segítséget, de mégsem TEÁ.

 

vau1111 Creative Commons License 2023.10.26 0 0 2530

Én még nyomom itthon a szabadvizezést, amikor lejutok valahova. A szeptember végi úszónadrágos részek betegség miatt sajnos kimaradtak. A nagyobb lehűléskor eltemettem a neoprénes szezont, aztán úgy visszamelegedett a víz, hogy a vékonyabb neoprén még mindig tökéletesen használható. Meglepő, hogy korábban 14 fokra raktam a határt téli vastag neoprénnel, most meg 15 fokos vízben még a "nyári", nem olyan vastag, de meleg neoprén teljesen jó. Kíváncsi vagyok mi lesz az a hőfok, ahol feladom.

Megj.: számomra is meglepő módon a dupla szilikon sapka nagyon de nagyon jól szigeteli a fejet. Amig nem kell neoprén zokni, ez a kombó sokkal jobb a fejre, mint a szilikon plusz neoprén sapka. Kb. 15 fokig tesztelve.

 

Korábban volt videóanalízis is, próbálok javulni, de most eléggé megakadtam. Az oldalstabilitásom nem elég jó, ebből adódnak problémák. De rajta vagyok az ügyön.

 

Előzmény: Blicca (2528)
cyr45 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 2529

Szia!

 

Esetenkent, mert mostanaban inkabb snorkeleztem, amikor modom volt meg ra!

 

Ho eleje ota Salou-ban vagyok (Spanyolorszag) es par nappal ezelottig meg jo is volt az ido.

De ilyen szel, es hullamok mellett, ami most van, buvarkodni nem erdemes, nem is lehet igazan.:-((

 

Uszni sem konnyu, a Sarkanyom be sem jon addig, ahol mar lehet, csak a sekely vizben probal

talpon maradni a hullamok ellenere, mint legtobben. Mert vannak furdozok, a viz meg jo!:-)

en atkuzdom magam a  magas,tarajos, partkozeli hullamokon, aztan beljebb, a mely(ebb) vizen mar csak hosszabb, laposabb hullamok vannak, amik azert uszhatoak...

Előzmény: Blicca (2528)
Blicca Creative Commons License 2023.10.25 0 0 2528

Sziasztok !

 

Voltam szeptemberben Szegeden a Maty-éri úszáson. Magamhoz képest is szerény az eredményem, mégis jó élmény volt. Megjött a kedvem, ha jövőre is el tudok menni, megyek ismét.

 

Ez a nyár igazán bővelkedett nekem is teljesíthető úszó eseményekben , el is jutottam sok helyre.

Egyre jobban megy a gyorsúszás nagyon jó, hogy belevágtam, novembertől ismét oktatóval gyakorlom.

 

Úsztok ?

 

 

 

 

cyr45 Creative Commons License 2023.10.24 -1 0 2527

Sziasztok Mindenki!

 

Ami regota varhato volt, megtortent, megszunt a Sarkany uzenofal!:-((

 

Viszont figyelembe vette Tamas a keresemet, amelyet GUS javaslatara irtam neki, es a regi uzenetek

nem kerultek torlesre, hanem valtozatlanul megtekinthetoek ott, csak belepni, ujat irni mar nem lehet!

 

Tehat egyfajta archivumma valt az a link, ahol meg elerhetoek a regi eredmenyek, es hozzaszolasok...

 

aquatti Creative Commons License 2023.08.28 0 0 2526

Sziasztok!

 

Utolsó lehetőségünk nyíltvízi úszóversenyre:

 

VERSENYKIÍRÁSA

A VERSENY IDŐPONTJA: 2023. Szeptember 23.

A VERSENY CÉLJA: A felnőtt lakosság rendszeres testmozgásának elősegítése, az egészség

fenntartása,megőrzése, az úszás népszerűsítése, a hazai és nemzetközi kapcsolatok

ápolása,versenyzési, felkészülési lehetőség biztosítása a szenior korú versenyzők számára.

HELYE: 6710 Szeged, Szabadkai út 113. Szegedi Olimpiai Központ

RAJT: 2023. Szeptember 23. (szombat) 11:30 óra, minden korcsoport, férfi és női versenyzők

egyszerre rajtolnak.

RENDEZŐ: SZEDER Sportegyesület

Támogatók: CSOMSZISZ, RACERESULT.

A VERSENY RÉSZTVEVŐI: Minden 25 évnél idősebb versenyző, aki a megadott határidőig a

nevezését leadta írásban, nevezési díját befizette.

Sportorvosi vizsgálat ajánlott de nem feltétele a versenyzésnek, mindenki saját felelősségére

indulhat a versenyen. A versenyen 20 ºC-alatti vízhőmérséklet esetén engedélyezett lesz a neoprén

használata.

VERSENYTÁV: 3000m úszás nyíltvízen, állóvízben, kimért, kijelölt pályán.

IDŐMÉRÉS: Elektronikus időmérés.

KORCSOPORT: A magyar és a nemzetközi szabályok alapján, 25 év felett, 5 évenként, I-XV

korcsoport. Minden versenyző csak a saját korcsoportjában versenyezhet.

NEVEZÉS: A nevezés online a https://www.e-nevezes.hu/hu/individual_entry/wizard/606

oldalon lehetséges.

NEVEZÉSI DÍJ: valamennyi korosztálynak 3000 Ft/fő, 70 év felett vagy

fogyatékkal élőknek 2000Ft/fő. A nem regisztrált versenyzők részére a nevezési díj 4000,- Ft/fő. A

nevezési díjakat a verseny kezdete előtt 1 órával a versenyirodán kérjük befizetni. (A regisztrált

versenyzők névsora a www.dszuk.hu/ered/se/regisz.php linken található.)

Nevezési díjat megfizetni, bankkártyával a nevezési felületen lehetséges. Helyszíni nevezést

korlátozottan tudunk csak elfogadni, az időmérő rendszer miatt.

DÍJAZÁS: A korcsoportok 1-3 helyezettjei érmet kapnak.

KAPCSOLATTARTÁS A VERSENY RENDEZŐIVEL:

Vas Balázs +36 20 9526945 vagy a szederse@gmail.com címen.

 

kustor Creative Commons License 2023.08.17 0 0 2525

Szia!

Nekem a párátlanító spray vált be:

https://www.hervis.hu/shop/Felszerel%C3%A9s/V%C3%ADzi-sportok/%C3%9Asz%C3%A1s/Arena/ANTIFOG-SPRAY/p/COLOR-2770350

Megtisztítom az úszószemüveget, befújom belső részét, pár percig hagyom rajta, és már lehet használni.

Balaton-átúszásnál tökéletesen páramentes volt, és későbbi úszásoknál is megfelelő páravédelmet adott, aztán persze újra be kell fújni.

Korábban beleköptem az úszószemüvegbe, meg páramentesítő törlőkendőt használtam, de tökéletes páravédelmet nem adtak.

Előzmény: AuroraB (2510)
Blicca Creative Commons License 2023.08.14 0 0 2524

Az alábbi útvonal cikkcakkos része a gyorsúszás, a szinte egyenes, a mellúszás-gyorsúszás váltogatása közben készült.

Előzmény: Blicca (2523)
Blicca Creative Commons License 2023.08.14 0 0 2523

magi_ Creative Commons License 2023.08.09 0 0 2522

Köszi Jakó456!

Előzmény: Jakó456 (2521)
Jakó456 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 2521

Szia,
Garmin 5-ösöm van 2-3 éves modell volt, mikor egy cseh bazáron keresztül megvásároltam úgy 200€ környékén. Azóta is megy, tud mindent 5196métert írt a BÁ-n, úgyhogy elég pontos is... (persze a nyíltvízin kinn KELL lenned a kezednek, azaz néha/gyakran kell gyors- és/vagy hátúszásban úsznod, mert mellben a víz alatt NEM mér! (p.s.: egyik sem!)
annó Garmin 1-el kezdtem, medencébe kiváló, még megvan valahol, valamelyik fiók alján!  :D
Megnéztem a bazos pont cz oldalon 45€ van Garmin Fenix 3-as 65€ is,
Garmin Fenix 5X 95€ (jó ár!!!)
Garmin 5 130€-tól van egy rakás!
MOST nézen a szlovák bazos pont sk oldalon is van egy rakás Garmin Fenix 5 100€ körüli árakon!
a Fenix 6-osok 200€-tól indulnak!!!
Fenix 7-esek 4-600€
Remélem segítettem!

Előzmény: magi_ (2520)
magi_ Creative Commons License 2023.08.07 0 0 2520

Garmin swim 2 órával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Esetleg milyen már Garmin órája van valakinek ami megfelel medencei és szabadvízi úszáshoz (és esetleg biciklizéshez)?

aydeen Creative Commons License 2023.08.03 0 0 2519

Szia Jakó456!

 

Én a magam részéről tudok nyilatkozni: az én célfotóm határozottan úgy néz ki mint egy egyéni célfotó, jobban mondva kettőt is kattintott a kedves fotós. :D Olyan 10:30 környékén értem célba, ha ez számít.

 

(Zárójelben jegyzem meg, most olvastam nemrég egy átúszós poszt alatt fb-on a mondást: "A gömbhal is hal" :D)

Előzmény: Jakó456 (2518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!