Keresés

Részletes keresés

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.08.21 0 0 191
Ja.... A doboz mindkét oldala le volt ragasztva... egyik oldalon cellux-szal......
Előzmény: Robo-Sanyi (186)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.08.21 0 0 190
Hello Sanyi!

Sajnos a közelben még műszaki bolt sem volt, nem hogy hobbibolt. De egy-két ajándékboltban volt "eldobhatós" távirányítós autó. (amit nem neveznék modellautónak :o) )

Hogy haladsz RoboSanyival?
Bluetooth-odról van hír?
Előzmény: Robo-Sanyi (186)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 189

Hát nem vagy valami bőbeszédű....    :)

 

Szivesen. És mi az ami érdekel?

Milyen szinten?

Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 188
Köszönöm!
Előzmény: Robo-Sanyi (187)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 187

Jól beszél a "Simon", mert az sokmindentől függ.

 

Komolysági szinntől, kategóriától, minőségtől, és a fejleszthetőségi szinttől.

 

Először

 

Ha robotozni szeretnél, határozd el, hogy melyik ága érdekel a robotikának,

-  Humanoid (emberszabású)

-  Soccer       (guruló, focizásra vonalkövetésre, labirintus fejtésre)

-  Robotkar  (gyakorláshoz, ismerkedni)

-  vagy ha van elképzelésed, bármi egyéb (szoftveres szimuláció, stb...)

 

Másodszor

 

Mennyi pénzt szeretnél rá szánni első nekifutásra, és mennyit hosszútávon?

Ugyanis sokszor ha első nekifutásra kitalálja az illető, hogy mit szeretne kihozni végterméknek, nem biztos, hogy a legolcsóbb, lesz az olcsó, ugyanis van olyan eset, amikor a fejlesztésnél, az alap termék kevésbé, vagy egyáltalán nem továbbhasznosítható.

Az árak attól is függnek, hogy mi az amit te szeretnél megépíteni, és mi az amit meg szeretnél vásárolni.

 

Harmadik

 

Jelenleg milyen szinten vagy képzett a dologra, tehát ha konkrétan kezdésre, tanulásra akarsz venni (építeni), akkor ne a legbonyolultabb elven működtethető, és programozható szinten vágj bele, mert a sikerélmény hiánya hamar kiábrándít a dologból.

 

Mi, akik itt vagyunk, mindenben segítünk, bármilyen kérdésed van.

Ha Győrben jársz, akár személyesen is beszélgethetünk, elmutogathatok dolgokat, robot, programozás, alkatrészek, érzékelők stb...

 

 

Előzmény: Törölt nick (184)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.20 0 0 186

Szia.

Találtál arrafelé valami jó kis boltot?

 

Sajna.

Bontatlan dobozt kaptál?

Mert ha igen, akkor nem is adnak hozzá, ha viszont nem, akkor sejtheted.

 

 

Előzmény: SimonTheRobot (183)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.08.19 0 0 185
Az attól függ... Mibe, mekkorát akarsz harapni.....
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 184
Üdv. Kezdésnek, szerényen, mennyibe fáj a hobbi-indulás?
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.08.18 0 0 183
Itthon vagyok már én is.

Elfelejtettem szólni kvp77-nek a vezérlőről. Bocsi.
Viszont ahogy kvp77-et ismerem, ő inkább magának csinál szuper vezérlőket :o)

KVP77! erről be is számolhatnál publikusan!

RoboSanyi! A két 5980SG megkaptam, de nincs benne semmi kiegészítő, a sima hátlapon kívül.
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.17 0 0 182

Sziaaaa!

Igen, emlékszem. Na és fejleszted tovább?

A Balázzsal nem beszéltél, mielőtt nyaralni ment?

Ugyanis van egy robonova agyam eladó, kábellel, szoftverrel, infra szettel.

 

kvp77 Creative Commons License 2007.08.16 0 0 181
Sziasztok, en is ott voltam a multkori talalkozon azzal a kis hazibarkacs ketlabu robottal. Gondoltam szolok hogy neha-neha olvasom a forumot is.
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.15 0 0 180

Egy kicsit Dr. Vámossy Tanárúr szavaival élve, egy kicsit a CNC is, egy jó szoftver is,  egy jó hardver is a robotika valamelyik ága. Itt van például a robotpilóta.

Az sem egy humanoid, emberi fejjel, hanem egy halom szenzor, és egy specifikus szoftver.

Tehát  robotika ezerel!!!

 

  

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.14 0 0 179
Én már elmondtam, de annak meg nem lesz feje, úgyhogy az se robotika :)
Előzmény: Törölt nick (178)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.14 0 0 178
Itthon egy atomata gépet építek, bár ez távolról sem robot. Egy primitív 3D-s marót tervezek (hobby CNC), ez sem robot. Így tehát nem tudok robotikás "dolgaimról" beszámolni, az csak az érdeklődési körömbe tartozik... :-(
Előzmény: Robo-Sanyi (177)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.13 0 0 177

Örülök hogy "titkon" itt vagytok!

 

Írjatok valamit magatokról, meg hát a robotikás dolgaitokról. Ki milyen szinten foglalkozik a témával.  Mert hát mindenkiiiiiiit érdekeeeel :)

 

(Engem is :) )

Deacon Creative Commons License 2007.08.13 0 0 176
Én úgyszintén.
Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.12 0 0 175
Vagyok. Rendszeresen benézek hozzátok.
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.08.12 0 0 174
Szokás szerint itt vagyok :)
Előzmény: Robo-Sanyi (173)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.12 0 0 173

Szia Mindenkinek aki ide bekukkant!

 

Aki belenéz ebe a fórumba, kérem hogy írjon valamit, hogy lássuk hogy hány érdeklődő talál ide.

 

Köszi

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.08.09 0 0 172
Szia. Légyszi jelentkezz, ha kinyaraltad magad. :) 
Előzmény: SimonTheRobot (171)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.30 0 0 171
Frankók a képek.
Előzmény: Robo-Sanyi (170)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 170

Tettem fel egy pár képet a robot fejlődéséről a freestartra. Az utolsó tíz kép a jelenlegi stádium 26 szervóval.

 

http://www.freestart.hu/album/RobotmodellezesRoboSanyi/album/67846

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 169

Anyagot nem találsz róla, mert külön nekem gyártják ilyenre, azok alapján amit elmondtam egy haveromnak, hogy mire kellene. Aug.9-éig biztosan kész lesz, úgyhogy odaadom, aztán megnézheted.

 

Nálamnál nem hiszem hogy jobban érdekel, mert már majd meg esz a fene, alig várom hogy készen legyen.

Előzmény: SimonTheRobot (168)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.28 0 0 168
Egyre jobban érdekel engem is ez a bluetooth-os cucc.
Hol találok róla anyagot?

A műsort sajnálom , hogy nem tudtam megnézi.....
Előzmény: Robo-Sanyi (167)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 167

Hát nem is tudom. Lehet hogy benevezek egy 1422-esre, aztán kiderül hogy milyen.

 

Megnéztem a grand challange-t. Ez az ismétlése volt a 2006-osnak, meg mutatták az idei felkészülést. Azért nem volt semmi.

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.28 0 0 166

A HSR-1422 nem körbeforgós, ahogy én csináltam a lánctalp szervót, hanem proporcionális pozicióra áll, csak a működési tartománya ki van tolva 360 fokos szögbe. A gáz vele csak az, hogy gyenge.

A 69 euró az igen jó ár, mert 89 ruró a listaára, amiből általában a nagyker is 15-20 százalék engedményt kap, és még akkor ott a postaköltség. Úgyhogy szerintem az jó ár. Az a mostani euróárfolyammal nézve ott van amit mondtál, azaz a 17000 Ft körüli ár.

Olcsóbban úgy sem kapsz, csak ha tizet rendelsz egyszerre, mert ott neki is olcsóbban adják.

 

Valószínű hogy nekem is kell majd kettő, mert a hs-77 elég gyenge. Úgyhogy a méretei miatt hiába előnyös, lötyög a kihajtása, és így billeg a robot amikor áll a lábán mozdulatlanul. :(

 

Jövő héten, vagy az azutáni hét elején lesz kész a bluetooth transzceiverem, amit már alig várok. Mint utólag kiderült, fölöslegesen írta a Hitec hogy 460 kBaud a max adatsebesség az RS-232-es kábelen, a PC 115 kBaudnál nem tud többet. A Bluetooth tudja az egyszerre kétirányú 115 kBaudot, sőt van egy plusz duplex TTL csatorna is, és egy szimplex FM hangvivő, amin meg tudom valósítani a beszédet :)

Ja és külső antenna is rakható rá, de a belső keretantennával is tud 100 métert.

Teljesen zavarmentes, tehát ezerszer jobb még a manchester-kódolásos 433 MHz-es rádiós kommunikációnál is. Az ugyanis PMR rádiózavar érzékeny. És amikor a zavar miatt nem tud korrigálni, nem küld semmit, tehát akár félidőben  lévő mozdulat

közben megállna, és összeomlana. Itt viszont mivel a kontrolleremben van egy jó kis flash, meg tudom azt csinálni, hogy csak akkor indul el a mozdulat, amikor teljesen hiba nélkül betöltődött.

 

Mindez 2x12000 ért szerintem nem is olyan sok. Nem?

 

 

Előzmény: SimonTheRobot (165)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.07.26 0 0 165
Kösz a tippet! A HSR-1422 folyamatos forgású. Ott szerintem csak sebességet tud vezérelni, nem ? Úgy ahogy te is átalakítottad a lánctalphoz. Vagy tud pozícióra állni?

Próbáltam az egész hanganyagot egyben feltenni a csoportba de nem ment.....
Tudsz helyet ahova fel tudom tölteni?

Karesszal 69 EUR Bruttóban álltunk meg legutóbb. tán lehet ennél olcsóbban is ..... ? :o)
Előzmény: Robo-Sanyi (164)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.07.25 0 0 164

Most kaptam Japánból egy emailt hogy van 360fokos szervójuk, hsr 1422 cr, van hsr 5498sg, sajna ezek gyengék, viszont a hsr 5980 sg ami 30 kg-os, kisker bárkinek 89 euró, amit a Karesz biztosan olcsóbban tudna.

 

Amúgy köszi a hangfelvételt, megkaptam, csak még nem mergereltem ösze.

 

most a robonova.de -n van HMI szervó programozó kábel+progi csak még nincs fent az ára, de 50 euró környékén lesz.

 

 

Előzmény: SimonTheRobot (161)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.25 0 0 163
Ja lehet hogy linuxon és mac gépeken kevesebb ram is elég, azt nem tudom.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (162)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.07.25 0 0 162
A numentához 2 giga ram kell. Most veszek új gépet nemsoká, akkor fogom tudni én is megnézni. Van hozzá egy külön topicom is, bár nem valami aktív.
http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9159697&la=64960512
Előzmény: SimonTheRobot (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!