Keresés

Részletes keresés

Andi Horváth Creative Commons License 2018.01.19 0 0 288

Ha valakit esetleg érdekelne, eladó egy újszerű, kifogástalan állapotban lévő, hiánytalan LEGO Mindstorms EV3 robot education kitt, eredeti csomagolásban, alkatrészekkel és töltővel.

 

 

Ufobéla Creative Commons License 2016.11.29 0 0 287

Kedves forumozók!

 

Szeretnék padló megvilágó, emberkövető robotot építeni, venni.

Irjatok legyetek szívesek linket, hogy merre induljak el.

 

Köszönettel:

D.Béla

danko74tel@

gmail.com

kterv- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 286

Lényeg lemaradt:

 

Aldebaran Robotics is recruiting Europe's best engineering talents to join the NAO humanoid robot's dream team! You want to be part of this huge and exciting robotics adventure? Send your curriculum! Only the best, the most creative and experienced engineers will join us.

The values we are looking for?
Be creative, be different, be humble and ambitious. We are looking for passionate people who love adventure and changes. We are looking for engineers, yes, but not only : we are expecting you to have an important sense of creativity, of instinct, strong skills and experience. International profiles are welcome! If on top of that you are a funny geek, come join us!

 

 

http://shapetheworld.fr/

 

 

Előzmény: kterv- (285)
kterv- Creative Commons License 2012.08.17 0 0 285

Brougham Creative Commons License 2012.05.23 0 0 284

Sziasztok!

Még nem postoltam ide hozzátok, ezért először is üdvözlök mindenkit!

 

Amiatt írok, hogy jelenleg most van az egyik legnagyobb robotkiállítás Münchenben.

Pénteken megyek is ki, akit érdekel, még van 3 hely a kocsiban, hogy gazdaságosabban meg tudjuk nézni.

Csüt este indulnánk, ott egy szállás, majd péntek egész nap http://www.automatica-munich.com. Utána vissza haza BP-re.

 

Ha valaki betársulna kérem keressen privátban, ne kelljen már egyedül mennem.

Üdv,

Anti

 

Robo-Sanyi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 283

Szia. Megoldódott már a Robonova keresés? 

Amennyiben érdekel még a robotika, szívesen segítek.

tel: 06-20-436-8000

Előzmény: Roland89 (281)
Roland89 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 282

Találtam egy érdekes oldalt tele robotokkal : http://custobots.com/store/index.php?main_page=index&cPath=38  illetve azért van egy kis választék itt is véleményeteket szeretném kérni áraihoz képest a Robophilo éri e meg jobban vagy esetleg a 5720 Robobuilder csomag vagy a Mechrc ed-e végül a shadowstalker   http://www.robotshop.com 

Remélem nem halt ki teljesen ez a fórum!

Előzmény: Roland89 (281)
Roland89 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 281

Sziasztok!Szeretnék a közeljövőbe egy robonovát honnan érdemes és mennyiért lehet hozzájutni (alapkiszerelésben 16 szervó stb..)? Előre is köszönöm a válaszokat!

Robo-Sanyi Creative Commons License 2010.10.25 0 0 280
Ismét RobotNap !!!!!!!!!!!!

November 20-án.
ELTE Informatikai Kar
Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 279

HHHH HHHHHHHHHHH
HHHH HHHHHHHHHHH
HHHH HHHH
HHHH HHHH
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
HHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
HHHH HHHH
HHHH HHHH
HHHHHHHHHHHH HHHH
HHHHHHHHHHHH HHHH
Robo-Sanyi Creative Commons License 2009.07.20 0 0 278

Üdv. a robotika iránt érdeklődőknek.

 

Sajna majdnem eltelt egy év azóta, amióta írt volna valaki.

 

Egyre nagyobb események történnek a hobbi robotika berkeiben Magyarországon.

 

Két magyar csapatunk is SuperTeam világbajnok lett Grazban a RoboCup 2009 világverseny robot tánc kategóriában. 

 

Az egyik csapatunk, a RoboGirls 10-14 év közötti korosztály, vezetője és mentora Kancsár Dezső, tagjai Kancsár Diána és Nagy Zsófia, 10 évesek. Két LEGO NXT készlettel indultak, Hellowen produkcióval.

 

A két kislány varázslónak öltözött, a LEGO járművek töknek voltak öltöztetve. A lányok varázspálcával elvarázsolták a tököket, amik táncolni kezdtek.

 

A másik csapatunk a RoboFolk 14-18 év közötti korosztály vezetője és mentora Juhos Sándor alias RoboSanyi (jómagam), tagjai Donka Vivien, Kancsár Mercédesz és Pálinkás Rita. Három RoboNova-1 robottal, és egy általam tervezett, épített és programozott robot pókkal indultunk.

 

A koreográfia három tánc volt, a Kán-Kán, az Ír sztepp, és a Sirtaki, amit a robot pók

mint karmester vezényelt. A történet az volt, hogy a három lány a világ három táján nyaralt, megtanulta a tájra legjellemzőbb táncot, hazatérve megtanították egymásnak is, és a robotjaiknak is. A pók minden tánc elején rámutatott az aktuális tácosra, majd a produkció végén megtapsolta.

Mivel kedveskedni szerettünk volna az osztrák rendezőségnek, Yodli zenével búcsúztunk, ami alatt a robotok integettek, a robot pók pedig álló helyzetben táncolt.

 

A teljes csapat segítője a Kancsár család, a Pálinkás család, a Donka család és Dr.Istenes Zoltán és családja, valamint Simon Béláné Ágika, amit ezúton is köszönünk.

 

Támogatóinknak az NJSZT-nek, és az NJSZT Robotika Szakosztályának ezúton is köszönjük a támogatást.

 

Eddig megjelent publikációk:

 

 

Bors újság

 

http://www.borsonline.hu/news.php?hid=22208

 

 

TV2 Mokka

 

http://webcast.tv2.hu/mokka/index.php?m=video&video_id=399174

 

RTL Klub Reggeli

 

http://www.rtlklub.hu/musorok/reggeli/videok/62620

 

Index Hírportál Tech rovat

 

http://index.hu/tech/hardver/bots0623/

 

Minden robotika iránt érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Tisztelettel: Juhos Sándor NJSZT Robotika Szakosztály elnökségi tag

 

tel:06-20-436-8000

 

email: robosanyi@emailstudio.hu

          robosanyi@gmail.com

 

 

Stiletto Creative Commons License 2008.12.28 0 0 277
Ehh, francba, már megint lecsúsztam. Néhány héttel korábban kellett volna erre járnom. Pedig kifejezetten érdekelt volna a program. Különösen ez: filmbemutató "premier": Simon Judit: RoboCup2008, Kína, Suzhou
...Így utólag megtekinthető valahogy?

Apropó, RoboCup. Jövő nyáron itt rendezik a szomszédos Grazban. Gondolom sok magyar jelen lesz. Én is szeretnék ott lenni, körbenézni, ismerkedni.

Egyébként meg gratulálok a szakosztályhoz, igazán érdekes programokat szerveztek. Előbb-utóbb csak eljutok valamelyikre, de addig is, boldog új évet kívánok mindenkinek, embernek, robotnak és kiborgoknak egyaránt. ;)
Előzmény: SimonTheRobot (276)
SimonTheRobot Creative Commons License 2008.11.13 0 0 276
Hej de rég jártam errefelé.........

Sziasztok!

Ha valaki erre téved lássa itt is a Robotika Szakosztály hirdetését:

Stiletto!

Rád is vonatkozik :o)

--------- RobotNap 2008 (2008. December 13.)----------

A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság Robotika szakosztálya RobotNapot szervez 2008 december 13.-án.

Helyszín:

ELTE Informatikai Kar
1117 Budapest, Pázmány Péter Sétány 1/C

A RobotNap célja a robotika különféle területeinek a megismertetése és terjesztése a kutatók, érdeklődők és az ipari résztvevők bevonásával.

A RobotNap keretében lehetőséget kívánunk biztosítani a robotikával foglalkozók számára az eredményeik bemutatására, megvitatására.

Az NJSZT Robotika Szakosztály tagjainak beszámolói mellé várjuk kutatók, fejlesztők jelentkezését, előadás és bemutató tartására. Továbbá várjuk minden robotikával kapcsolatos tantárgyakat oktató intézmény jelentkezését, akik beszámolókkal, illetve robotika oktatási tapasztalataikat megosztva emelik a rendezvény színvonalát.

A RobotNap nyílt rendezvény, minden érdeklődő számára díjmentesen látogatható. A folyamatosan bővülő programokról és további részletekről a Robotika szakosztály honlapján tájékoztatja a Tisztelt Érdeklődőket.

www.robotika.njszt.hu
Stiletto Creative Commons License 2008.10.20 0 0 275
ha már erre járok, hagyok magam mögött egy linket: http://www.meetrovio.com/
semmi több, csak egy robotizált webkamera otthonra - lehet, hogy gagyi, de szívesen kipróbálnám
Stiletto Creative Commons License 2008.10.20 0 0 274
reméljük nem, de tény, hogy nem sokat hallani a szakosztály felől. Volt egy előadás amire -ismételten- nem tudtam elmenni, de azóta nem jött semmi hír(levél).
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (273)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.10.02 0 0 273
Mi a helyzet, feldobta a talpát a szakosztály?
Stiletto Creative Commons License 2008.04.26 0 0 271
Végül negyed 7-kor szabadultam, esélytelen volt odaérnem, újfent nem sikerült megismerkednem a tisztelt társasággal. Ez van, next time, i hope so...
(az külön öröm, hogy ma, szombaton is melózunk)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (270)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.04.26 0 0 270
Na, én meg a dugóban ültem :)
Előzmény: Stiletto (269)
Stiletto Creative Commons License 2008.04.25 0 0 269
...viszont fél 6-kor még mindig bent melózok az irodában, francba :((
Előzmény: Stiletto (268)
Stiletto Creative Commons License 2008.04.23 0 0 268
Nagyon jó, kösz az infót, felírtam!
Előzmény: SimonTheRobot (267)
SimonTheRobot Creative Commons License 2008.04.22 0 0 267
Sziasztok!

A terveknek megfelelően, a hónap utolsó péntekén (MOST PÉNTEKEN!!!) ismét megtartjuk a robotika szemináriumunkat.

Időpont: 2008/04/25 péntek 17óra

Helyszín: Az ELTE-IK Infoparki épülete. 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/c., 2.512.

(a Lágymányosi hídhoz közelebbi épületben, a 2. emeleten, az épület Duna felöli és a Lágymányosi hídhoz közelebbi sarka...)

Tervezett program:

* 17:00-17:45 "Robotnavigáció, térképkészítés" előadás, (előadó Szabó Richárd)
* 17:45-18:00 hozzászólások az előadáshoz, "vita"
* 18:00-18:20 projektbeszámoló: "Magyarok a Marson" részvétel (projketvezető Kovács Viktor)
* 18:20-18:40 projektbeszámoló: "HungaroMars 2008 - HUNMET" (témavezető Istenes Zoltán)
* 18:40-19:00 a szakosztályt érintő tervek, projektek, kérdések


A szemináriumon való részvétel ingyenes, és mindenki számára nyitott!
SimonTheRobot Creative Commons License 2008.04.11 0 0 266
Húúúú de rég tévedtem errefelé............ :o)

Áprilisban is az utolsó pénteken (két hét múlva Ápr 25) 17 órától SZEMINÁRIUM!

Részletek jövő hét hétfőn a http://robotika.njszt.hu címen.......

Várunk mindenkit szeretettel!
Stiletto Creative Commons License 2008.03.27 0 0 265
Szia, kövesd a 240-es hsz linkjét :)
Előzmény: Törölt nick (264)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.03.01 0 0 262
Nagyon jó volt a tegnapi szeminárium :) És kösz a halakat... akarom mondani a pogácsát :)
Stiletto Creative Commons License 2008.02.27 0 0 261
"Ahhoz valami egészen más kell, nem a jelenlegi Intel és társaik."

...türelmesen várok :)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (256)
Stiletto Creative Commons License 2008.02.27 0 0 260
http://index.hu/tech/robotblog/

Az Index versenyt hirdet vagy mit. Mindstorms NXT-vel a főszerepben.
BO Creative Commons License 2008.02.14 0 0 259
Koszonom. Beleolvasgattam a honlapjukba. A robotikat eleg sok helyen megemlitik, mint felhasznalasi terulet.
Ha jol ertem a lenyege, egy ontanulo hierarchikus memoria rendszer, ami - kepfelismeres peldajat alapul veve - nem csak azt a kepet ismeri fel, amit elore beprogramoztak, hanem egy trening soran a latott kepeket kepes kategorizalni, majd ezt kovetoen egy uj kepet kepes besorolni egy altala definialt kategoriaba.

Elgondolkodtato, hogy jo-e az, ha egy gep nem csak azt a problemat oldja meg amire kitalaltak, hanem keres maganak ujat es azt is megoldja. :)

Azert nehany alkalmazasi teruleten lehet erre szukseg, talan leginkabb ott, ahol az emberi dontesi reakcio tul lassu. Veszhelyzetek elharitasa. Ezt emlitik is, mint peldaul veszelyes forgalmi szituacio felismerese. De hogy peldaul a robotikanal maradjunk, ahhoz, hogy a gyors dontest, gyors tettek is kovessek, mechanikai korlatokat is le kell kuzdeni.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (258)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.02.14 0 0 258
Az nem közvetlenül robotika, inkább AI / illetve új paradigma szeretne lenni. A neurális hálók vonalán.

Már egy éve kint van és még semmi forradalmi nem történt tehát a franc se tudja...

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9159697
Előzmény: BO (257)
BO Creative Commons License 2008.02.14 0 0 257
Sziasztok! Mint friss hus a topicban, vegigolvastam a korabbi hozzaszolasokat, de ugylatszik nem eleg alaposan.
Mi ez a Numenta cimszavakban?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (256)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2008.02.14 0 0 256
Énszerintem nem.

Egyrészt a normális külvilágban, normális emberekkel interakcióban létezni annyival nehezebb, mint a művi világban működni, hogy a jelenlegi informatika még köszönőviszonyban sincs vele.

Lásd a "captcha", ami megakasztja az automatikus regisztrációs progikat. Egy gyökér kis kép, és ez már elég, miközben ha csak nézel magad elé, nem egy és nem tíz ilyen feliratot látsz, hanem sokat, mind mozog, mind összevissza áll, és nem csak betűk, hanem ezer féle tárgy is, és mindet azonnal fel kell ismerni, reagálni rá, megváltoztatni... sok lépés van még hátra.

Másrészt én azt gondolom hogy az informatika (az otthoni/irodai része) azért eléggé lassan fejlődik, legalábbis visszagondolva hogy hogyan írtam a diplomámat 1997-ben (köhögött a word 50 oldalnál képekkel), meg hogy szerkesztek szövegeket ma (köhög a word 100 oldalnál képekkel), na ez én azt gondolom hogy vicc, nem technikai fejlődés, legalábbis nem 10 év gyümölcse egy elvileg rohamosan fejlődő iparágban.

Emiatt is lassan zárul az olló a gépek tudása és a valóságos világ követelményei közt.

De ez énszerintem jó, még bőven van tér az amatőröknek is.

Egyébként azt gondolom hogy a jelenlegi alapelvekkel (Von Neumann?) soha nem is fognak "normális" robotok készülni. Ahhoz valami egészen más kell, nem a jelenlegi Intel és társaik. Azért is nevezik intelligensnek azt, hogy a mobiltelefon magától lezárja a billentyűzetet meg hasonlók... mert tényleges intelligenciát, hogy például vegye fel legyen szíves a telefon saját magát, köszönjön annak aki hív, mondja meg hogy egy perc múlva jövök és visszahívom, ha meg az illető nem kér visszahívást, akkor azt közölje énvelem szóban, hogy csak egy nagyon egyszerű kis példát vegyek, ezekkel az eszközökkel soha-soha nem fogják tudni megcsinálni.

Ezért propagálom a Numentát is, de eddig még senkit se érdekelt :)

drBJ
Előzmény: Stiletto (255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!