Keresés

Részletes keresés

Főjelző Creative Commons License 2020.03.02 -4 1 2342

Nem kívánok vitatkozni, csak, hogy értsed.

 

 

"Vagy akkor tessék lefektetni a határokat, meddig, mit, hogyan lehet!"

 

Van egy színskála fehértől a feketéig végtelen szürke árnyalattal. Melyik az az árnyalat, amikor azt mondod, hogy ez már nem fehér, hanem fekete? Mert a fehér a nem törlés, a fekete meg a törlés. Jelen esetben a moderátor feladata eldönteni, hogy mi a törlendő.

 

 

"Nem ment félre."

 

De nagyon is félrement. ITT leírtam a lényegét.

 

 

 

És itt be is fejeztem, nem óhajtok szájkaratézni.

 

 

Előzmény: segélyvonókészülék (2341)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.02.29 0 3 2341

Jól hangzik ez így, de ezen érvelés mentén a MM-nak sincs semmi értelme, mert majd utólag eldöntitek, hogy mi fér bele.

 

Most ugyanott országgyűlési képviselőkről, meg polgármesterekről van szó.

Az akkor nem politika?

Ha nem, akkor már leköszönt/leváltott/levitézlett tisztségviselőket emlegetni miért az (továbbra is szigorúan a közlekedés aspektusában)?

Ne értsetek félre, egyáltalán nem gondolom, hogy beavatkozásra van szükség, csak nem tudok mit kezdeni ezzel a hektikus szabályalkalmazással.

Jó lenne a júzert is megtámogatni picit, mert tényleg rohadt idegesítő, mikor az ember egyenesen a kukának ír, elpocsékolt idő, feleslegesen pazarolt energia.

Előzmény: Szerelem a tudatodat (2339)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.02.29 0 2 2340

Úgy vélem, jobban jött volna ki, ha marad a cáfolat, mint a sima törlés.

A ráció felette áll az erőszaknak, legalábbis szerencsés esetben.

Előzmény: Ashi Valkoinen (2338)
Szerelem a tudatodat Creative Commons License 2020.02.28 -3 0 2339

Elore nem tudjuk eldonteni, csak utolag :)

Előzmény: segélyvonókészülék (2337)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2020.02.28 -1 0 2338

Szerintem alapból ott hibát követtetek el, hog reagáltatok kisebbségi gyalázkodó, nyilvánvalóan a fórumszabályokat megszegő hozzászólására, amelyet jelentettem is a megfelelő helyen, ahelyett, hogy reagáltam volna rá. Onnan meg sajnos mezei lánctörlés.

Előzmény: segélyvonókészülék (2337)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.02.27 0 4 2337

 

Főjelző  13 órája   -1 0 47132

Másikra gondoltam az előbb. Amit 7 órája írtál be, azt fölösleges megismételni. Az elmúlt napokban eléggé félrement a téma a vasúttól.

 

 

Nem ment félre.

Közlekedéspolitikáról, közlekedésfinanszírozásról, közlekedési miniszterről volt többek között szó.

Ezt offnak minősíteni azzal egyenértékű, mintha a '68-as közl.pol. koncepcióról állítanád, hogy semmi keresnivalója a vasutasban, a polidilibe való.

A hivatkozott, bár nem idézett időszakban - ha emlékeztek "Tiltott, szigorúan tiltott" Laci bácsira - mindén további nélkül megtárgyalhattuk a közlekedéspolitikai aspektusokat is, mivel azok - természetükből fakadóan - nem választhatók külön a vasúti közlekedési rendszertől hazánkban (sem).

 

Vagy akkor tessék lefektetni a határokat, meddig, mit, hogyan lehet! És tartsátok magatokat ti is ahhoz!

Mert bocs, de rohadt nagy kib..zás a júzerrel, hogy időt, energiát tesz egy posztba, ti meg utólag eldöntitek, hogy ez ma belefért, vagy sem.

Egy idő után kissé bosszantó, ha folyton szétrugdalja valaki a homokvárainkat.

 

Tessék ezt a dolgot tisztába tenni!

hgw308 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 2336

Próbáltam elektromos autókról topicot keresni, találtam is egy olyan címűt, amiben minden van, csak az nincs.

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9073728

Thermo-blinker Creative Commons License 2020.02.23 0 0 2335
passat2018 Creative Commons License 2020.02.21 0 0 2334

A Régi Rendszámok és más fórumokból Pumukli89 egy demeciás ember őt valahogyan lehetne melőzni az index fórumok oldal is köszönöm. 

segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.02.08 0 0 2333

Rendben. Bocs!

Előzmény: Szerelem a tudatodat (2332)
Szerelem a tudatodat Creative Commons License 2020.02.07 -5 0 2332

Ez felesleges volt. Kerlek, tartozkodj az ilyenektol, foleg, hogy a kollega mar beirta, hogy kis turelmet kerunk, mig tisztazzuk a helyzetet.

Előzmény: segélyvonókészülék (2331)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.02.07 0 2 2331

Fontoska megint unatkozott.

Előzmény: Panzerbear (2329)
Csincka Creative Commons License 2020.02.07 0 0 2330

Türelem.

Előzmény: Panzerbear (2329)
Panzerbear Creative Commons License 2020.02.07 -1 0 2329

Most mi a tököm problémátok volt a Sörözőben?

segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.25 0 3 2328

Nos, némi társalgás és gondolkodás után jönne még kérdés:

 

- Vajon miért nem tiszteljük a tényeket? Vajon miért lehet az, hogy ha jön valaki, azt állítja, hogy 2+2=5, és ezt azzal indokolja, hogy ismer egy tanszékvezető egyetemi tanárt, meg vett egy drága számológépet, az ugyanolyan súllyal számít, mintha valaki levezeti, hogy 2+2 miért is 4?

 

- Vajon miért fontosabb az, hogy hogyan mondjuk annál, hogy mit?

 

- Vajon miért nincs a vitának kultúrája, miért jön az, hogy "de én ismerem az alkancellárt", ahelyett, hogy a téma vonalában érvelnénk?

 

- Vajon miért fontosabb, hogy csend legyen annál, mint hogy szakmailag megalapozott érvek hangozzanak el, még ha időnként emelt hangon is? Miért akarunk a fórumból leszedált hülyegyerekek gügyögését csinálni ahelyett, hogy teret engednénk a vitának, az érvekkel, adatokkal, tényekkel alátámasztott eszmecserének, még ha ez néha jár egy kis asztalcsapkodással is?

 

- Vajon miért van az, hogy a moderáció a saját szabályait se veszi komolyan, csak amikor épp passzol? Miért van kettős mérce, miért van önellentmondás, és hatéveseknek is átlátszó mellébeszélés? Miért nem számít fikarcnyit sem az, hogy a fórumos múltjában valaki tett is valami konstruktívat, vagy csak a karakterek számát növelte, érdektelen dolgokat copypaste-elt kritika nélkül kilószámra, rosszabb esetben rombolt, hazudott, félreinformált?

 

Miért nincs annyi tisztelete a tényeknek és a rációnak, hogy azokat hatodrangú célocskák oltárán könnyű kézzel feláldozzuk? Egy szakmai jellegű fórumon.

Főjelző Creative Commons License 2020.01.23 -1 0 2327

.

Előzmény: segélyvonókészülék (2326)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.23 0 4 2326

Nézd, évek óta építgetett kölcsönös ellenszenvünk ilyen magas szintre emelődése közben már jónéhányszor elszámoltam sokig.

Nem segített, a kövedkező megnyilvánulásoddal mindig sikerült újabb üveg denszeszt locsolnod a hamu alatt szunnyadó parázsra.

 

Ha akár csak ebben a topikban visszaolvasol, az említett ots. dolgait magad is láthatod. Az meg, hogy hozzá hasonlítgattál, anyázással felérő sértés.

 

Elküldhetsz pihenni, pont nem érdekel.

 

Reméltem, hogy a korábbi alkudozások következményeképp a fórumon sikerül elkerülnünk egymást, de sajnos minduntalan megtaláltál magadnak. Rajtad kívül mindem moderátorral sikerült hangot találni.

 

Mindig az az érzésem a megnyilvánulásaid kapcsán, mint amikor a szépemlékű honvédségben a 19 éves hatelemis továbbszolgáló őrmester pattogtatott egy egyetemről kikerült kopaszt, mert ott, és csak ott ő volt a jani, és megtehette.

 

Nem kételkedem a jó szándékodban (de, lehet, hogy mégis), viszont, hogy ez nem a te műfajod, az többszörösen bizonyítást nyert.

Előzmény: Főjelző (2325)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.23 -1 0 2325

Ha megnézed az ominózus topikot, látod még a hozzászólásokat? Ugye nem? A szavaiddal élve szőnyegbombáztam. Akkor most mi a bajod?

 

Ha fenyegetőzik, akkor jelezzed azonnal a kérdezősben! Ne itt!

 

Szerinted az jó ötlet, hogy berontasz egy moderátorhoz azzal, hogy "elegem van belőled"? Néha nem ártana hármat számolni, mielőtt elküldöd a hsz-edet.

 

Higgadj le, menj, igyál egy jó teát, vagy egy jó pohár bort, aludd ki magad és gyere utána vissza fórumozni! Nem szeretnék erről én gondoskodni, mert se teával, se jó borral nem tudok szolgálni, csak pihenővel.

Előzmény: segélyvonókészülék (2322)
Panzerbear Creative Commons License 2020.01.23 0 1 2324

Más magyarázat nincs rá, hogy akkor ö még miért fórumozhat. Mindenhol, rühellik, mindenhol feszültséget szít, ügyvédekkel fenyegetőzik, hazudik, kötözködik, stb.

De persze ezt lehet...az én hozzászólásom viszont azonnal nem a hosszú élet titka...

Hát nem győztél meg, söt! 

Előzmény: Főjelző (2320)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.23 -2 0 2323

Belekukkantottam. Egyrészt olvassad el az apróbetűs részt is, másrészt a topikcím és a leírás jelenleg pontosítás alatt van.

Előzmény: segélyvonókészülék (2322)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.23 0 3 2322

Kukkants be a topikcímbe légyszi!

 

Nem egy bizonyos hsz. a probléma forrása, hanem egy olyan nick, aki ahol felbukkan, tör és zúz maga körül, indulatokat gerjeszt, ráadásul még igazat sem mond. 

Egy olyan nick, aki töbszörösen refes, fenyegetőző és mégis megtűri a moderatura.

 

Meg olvasd el, mi alapján moderálsz.

 

Meg emlékezz a saját offolással megindokolt szőnyegbombázásaidra.

 

Meg nézz körül, miként néptelenedik el a fórum, és marad a mumusféle irl és online szélhámosok privátboxának, amit telef.shatnak a saját szemetükkel.

 

Belőled is rohadtul elegem van már jó ideje.

 

Örültem! Ja, nem.

Előzmény: Főjelző (2321)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.23 -3 1 2321

Azért mert moderátor vagyok, nem jelenti azt, hogy minden topikot olvasok. Ahogy te sem olvasod el, hol kell a moderációnak jelezni a problémákat. Pedig ez egyszerűbb lett volna.

Biztosan nagy fáradságba került volna a megkérdezősbe beleírnod, hogy mely topik mely hsz-eivel van bajod. Nem nyomozó vagyok, hogy kajtassak mások vélt, vagy valódi sérelmei után. Egyébként is rendre sikerül valakivel összeakaszkodnod, korábban páncélos medve társaddal játszottatok el hasonló nagy halált.

 

De, hogy lássad, kivel van dolgod, elkezdtem nyomozni. Egyikőtök 19, a másikotok egy hijján 20. Ő írt egy szakszerűtlen dolgot, te meg a szokásos stílusodban akaszkodtál bele. Innentől elindult egy nem túl dicsőséges "párbeszéd". De inkább adok-kapok. Ha őt tiltanám, akkor téged is kellene, mert a bulit ketten hoztátok össze. Az ő első hozzászólása meg nem indok sem a tiltásra akkor sem, ha OFF volt. Ha minden OFF miatt tiltanánk valakit, a fele fórumos társaságot pihenőre küldhetnénk.

 

Ezek után menj békével fórumozni, x-eld ki a vitapartneredet, és ne felejts el belépni fórumozás előtt, hogy ne is lássad.

Előzmény: segélyvonókészülék (2316)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.23 0 2 2320

Még hangszórót sem nyertél, ennyire mellélőni már nagyon gáz. Inkább ne is próbálkozz! Egyébként sem a hosszú fórumos élet titka a moderátor azonosítás.

Előzmény: Panzerbear (2317)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.23 0 3 2319

De régi jó viszonyunkra tekintettel igazán örülnék valami komolyabb csősznek.

 

Én nagyon nem szívesen látlak itt téged moderátorként, és ezt sohasem titkoltam.

Szóval magamból kiindulva: azt, aki nekem egyfolytában beszólogat, és hülyének néz, nem nagyon pártolnám, ebből úgy gondolom, hogy ez fordítva sem működhet másként, hiszen emberek vagyunk. Egy szóban összefoglalva: elfogultság. Az pedig moderáláskor nem a jó irány.

Előzmény: segélyvonókészülék (2318)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.23 0 2 2318

II.9. Ezért kérjük, hogy ha egy regisztrált felhasználó olyan bejegyzésre bukkan, amely megítélése szerint az alapelvek valamelyik pontjába ütközik, esetleg egyéb módon akadályozza a kulturált társalgást, jelezze az adott fórum moderátorkörének.

III.1.1.H
A szándékosan akadályozó ("témaromboló") és zavaróan témán kívüli ("offtopik") hozzászólások.
I
Kötözködő, rosszindulatú, személyeskedő hozzászólás, amelyek konfliktusok gerjesztésére alkalmasak, illetve  arra, hogy másokat zavarjon, a kialakult közösségek létét megzavarja, veszélyeztesse. Ezekkel – illetve a kapcsolódó felhasználói nickekkel – szemben, kifejezetten a fórumon kialakult közösségek védelme érdekében, a jelen szabályzatban meghatározott módon a moderátorok intézkedhetnek olyan esetben is, amikor egyéb szabály megsértése nem áll fenn.

Előzmény: Főjelző (2315)
Panzerbear Creative Commons License 2020.01.23 0 0 2317

Félek, hogy a barátod egy közülük. Pontosan rá illene a szituáció....

Előzmény: segélyvonókészülék (2316)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.22 0 3 2316

Te nem olvasol ott, ahol moderálsz?

Vagy aranyhal vagy, hogy csak két perc van meg?

Tényleg ennyit ér az egész.

Előzmény: Főjelző (2315)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.22 -2 1 2315

Nem döntöttünk, a döntés a te kezedben van. Ha nem tetszik a pali, kiikszeled. Ha valami fórumszabályt sértett, jelzed.

Előzmény: segélyvonókészülék (2314)
segélyvonókészülék Creative Commons License 2020.01.22 0 0 2314

Értettem, döntöttetek.

Előzmény: Főjelző (2313)
Főjelző Creative Commons License 2020.01.22 -3 1 2313

Ez a topik a lelki fájdalmak kiélésére nyitódott meg újra. Itt mindenki telesírhatja a másik zsebét akár a moderáció kapcsán, de ha valami konkrát intézkedésre vágysz, akkor azt pontos hsz. hivatkozásokkal jelezzed a Megkérdeztük a közlekedésmoderátort topikban, illetve azt, hogy szerinted milyen alapelveket sértett! Azt ne várjad el, hogy a csak neked nem tetsző hozzászólásai miatt kitiltsuk.

Előzmény: segélyvonókészülék (2312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!