Keresés

Részletes keresés

jazmine35 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 17320

hát van pár mániám. Pl. azért is lett későn kocsink és azért van 3 jó gyerekülés (a 140+ cm-nek is háttámlás), mert az itthoni szar forgalomba csak a részemmről megítélt kellő biztonsággal megyek. A férjem szerint a legjobb egy tank vagy helikopter lenne, de sok minden miatt azokról lemondtunk és a 20+ l-t zabáló terepjárókról is

 a többit meg kösz így karácsonykor, hogy ennyit nézel ki belőlem

Előzmény: Fogár (17319)
Fogár Creative Commons License 2013.12.27 0 0 17319

elemet? :)

AA vagy AAA-val megy? ;)

viccet félre téve értem :D

bár mégsem...sajnos nem egyszer volt törve az autónk,és azért mert meg volt törve rajta vm,még lehetett vele közlekedni...konkrétan amikor a jobboldalát végigszántotta egy taxiajtó-okos utas kivágta ránk,mikor mentünk el mellette) rá 2napra Sárvárra mentünk...hát csodásan nézett ki...jobbtükör nem is volt rajta :(-jobbelső ajtó meg nyikorogva nyílt,mivel a jobbelső sárvédő rágyűrődött...

el nem tudom képzelni parkolás közben milyen sérülést lehet okozni,amivel 200kmt már nem lehet megtenni...nem okoskodásnak szánom-csak inkább olyan,mintha lenne egy kifogás egy amúgy nem szívesen vállalt útra...

Előzmény: jazmine35 (17318)
jazmine35 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 17318

Nem járóképtelen, a városban-környéken simán megyek vele - de kb. 200 km-t nem akarok így menni. (Elemet cserélnek majd rajta.)

Előzmény: Fogár (17317)
Fogár Creative Commons License 2013.12.26 0 0 17317

parkolós koccanásba én is beállok a sorba :)

én az auchan parkolóban egy ilyen korlátszerűnek mentem bele,túl kis ívben kanyarodtam ki jobbra...lövésem sincs miért...így a jobb ajtó horpadt,díszléc...sajna a küszöb is-ez még a corollán volt-ráfogtam a terhességre,akkor már eléggé a végét jártuk Flórával :D

 

jasmine nem értem az összefüggést...egy ilyen kis koccanás miatt nem indultatok el?-gondolom azért nem járóképtelenre törted a kocsit :D

 

nálunk is lecsengett a Karácsony...

első nap szüleim,második nap anyósék,ma meg nagymamám vidéken...sok volt a jövés-menés,ez minden évben ilyen,de 4gyerekkel kaotikus...rengeteg ajándékot kaptak,azt sem tudom hová rakom majd el,de komolyan- szerintem kell venni egy polcot pl a mesekönyveknek

ruháknak helyet csinálni-kiszórni ami csak úgy van,de nem veszik fel,hiába jó méretben...mert dobozban meg zacskóban nem maradhat...

 

 

Előzmény: jazmine35 (17313)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.26 0 0 17316

En az allo sorba mentem bele emelkedon felfele. 13 ev balesetmentes vezetes utan. Az is ciki volt....

Előzmény: jazmine35 (17315)
jazmine35 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 17315

Á, beállni beállok autók közzé, ha nem rögtön, akkor x nekifutással; h meg reménytelen, parkolok távolabb. Egyszerű rövidzárlat volt, kikapcsolt a figyelmem, annyira pitiánernek éreztem a helyzetet, hát sehol semmi másik autó, még egy árva gyalogos sem, világos tiszta idő, száraz út. A kárszakértővel kb. széttártuk a kezünk, hogy hát van ilyen.

Előzmény: toria78 (17314)
toria78 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 17314

Jajj.

Erről csak annyi jut eszembe, hogy sosem volt még koccanásom sem, de pár autóMnak okoztam már sérülést 3-5km/h tempónál, mindig parkolásnál :-) azóta már mondjuk profi vagyok, itt kell is a bizonyosság, mert itt iszonyat szűkek a parkolók.

Előzmény: jazmine35 (17313)
jazmine35 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17313

Eredetileg mi is utzatunk volna, csak parkolásból sikerült egy oszloppal találkozni, aminek a nyomát jelenleg viseli a kocsi és így nem merek vele hosszabb útra menni... Komolyan csak fogtam a fejem, hogy csak én lehetek ennyire hülye, azóta próbálok hamarabb ágyba kerülni, valahogy a napi 4-5 óra alvás kevés...

Előzmény: toria78 (17312)
toria78 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17312

Roli már nagyon izgult 23-án, este 10-kor még lejött nézelődni (csomagolásra kb éjfélkor került sor)

24-én húsleves és lazac volt a menü, skype-on keresztüli közvetítés az ajándékbontásról a nagyiknak.

Ma barátok jöttek ebédre, így tegnap is éjfélkor még a konyhában voltunk. Ma töltött karaj, bacon-ös szűrzérme, saláta volt, jó lett minden. Méteres kalácsot és linzert csináltam, finomak, de nem érik meg a macerát... nem értem, a magyarok mindig ennyire ráértek, hogy nincs semmi 30 perces süti vagy fogás, csak órákon át készülő étel...

Ma ese még barátokkal skypeoltunk. Holnap mi megyünk ehhez a családhoz vissza, (én előtte még dolgozom egy kicsit, éves zárás...). Hozzájuk jött egy nagyi, így ott halászlé, töltött káposzta lesz a menü.

 

Nyugalom még így sem volt.

 

Gyerekek nagyon örültek az ajándékoknak, boldogan játszanak mindennel.

 

Jazmine, nem semmi sztorikat tudsz mesélni...

 

Előzmény: Caitlin (17310)
jazmine35 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17311

Jól, bár még küzdünk az xbox-szal és a távcsövem változatlanul darabokban, de majd ma este :) No és volt némi kavarodás az ajándékokkal, amiket, ugye, főleg én szereztem be, de párat a férjem, ám a csomagolás kicsit sem fárasztó része teljesen yz enyém volt és valahogy 22-én éjjel fél kettőkor már álmos is voltam, így 2 játék nem pont annak a csomagjába került, mint akiéba terveztük -  de végül megosztották/elcserélték/odaadják.

Mi nem megyünk sehová, mivel a család meg szokás szernt még nem tudja megmondani, mikor jönnek (néha azért fárasztó tud lenni, hogy majd 2 nap múlva, mégsem, 4 nap múlva; ott alszunk, mégsem,  ketten megyünk, 3-n, inkább 4-en és ezek kb. bármilyen variációban; erre jön a család másik fele hasonló határozottsággal - és simán volt olyan, hogy ugyan alig nyitja ránk valaki az ajtót, de aznap +11 embert lett nálunk, és persze mi 5-en); de alapvetően nagyon rendesen mindig hoznak kaját, csak a takarításra kell figyelnem, süti úgy is van ilyenkor mindig.

Előzmény: Caitlin (17310)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17310

Meseljetek kinel hogy telt a Karacsony este? Nekunk kicsit hektikus volt, igy, h anyamek itt vannak.. Ehhez kicsi a lakas :) Viszont a kacsamell elkepesztoen finom lett foleg a sokfele chutneyval

jazmine35 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17309

Boldog karácsonyt!

(Van valakinél nem játék távcső? Kicsinap?)

toria78 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 17308

Boldog karácsonyt!

shaish Creative Commons License 2013.12.24 0 0 17307

Boldog KArácsonyt Mindenkinek!

 

:)

 

Fogár Creative Commons License 2013.12.23 0 0 17306

:D ülj le egyes :D

 

tali: mi nem leszünk itthon az említett időpontokban :( mondjuk nem  :( mert :) hogy együtt leszünk családilag...

 

Előzmény: Caitlin (17303)
toria78 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 17305

Február előtt mi sem vagyunk várhatóak

 

Cait :-D

Előzmény: Zsuzsa89 (17302)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.19 0 0 17304

mi nem megyunk egyhamar haza. legkozelebb talan nyaron.

Előzmény: Zsuzsa89 (17302)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.19 0 0 17303

en marha meg valaszoltam :) ugy kell nekem

Előzmény: toria78 (17300)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 17302

Most akkor mi van?

Külföldiek mikor jöttök haza? Meddig maradtok?

Tali játszhat még?  Nekünk egy január 4. szombat jó lenne Fórum talira... ha még itt lesztek....

 

Ha addig nem dumálunk, akkoR

SZÉP, NYUGODT, BÉKÉS, CSENDES ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 17301

like :)

Előzmény: toria78 (17300)
toria78 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 17300

Spam :-)

Előzmény: Caitlin (17299)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.18 0 0 17299

nalunk kicsi lego van mar 4-5 eves kora ota.

Előzmény: Törölt nick (17298)
toria78 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 17297

Nagyjából az marad, ami más cégben van most is, az NSN hálózat és HERE (leánynevén Navteq), navigáció. A hagyományos cégből néhány száz ember marad, akik majd kitalálják, mit csináljanak azzal az 5.4m eur-ral.

 

Ahogy megint olvasom, akkor igazán van talent a fiúban, ez tök jó - és hát igen, a kimozdulás ... ez nálunk is nyűg, de kötelezőség van.

 

Most úszást nézünk neki, bár épp gondolkodom, hogy hétvégi kellene, mert a hétköznapon 2x korábban kell már így is lelépnem. Sízni is kellene majd járni (a házunktól 500 m-re van egy sífutó-pálya), nekünk felnőtteknek is, plusz kori kell Natinak is, de hát egyelőre folyton pluszok vannak - micsoda tél....

Előzmény: Caitlin (17296)
Caitlin Creative Commons License 2013.12.16 0 0 17296

akkor mi marad a Nokianal? :) a fejlesztes mostansag nem nagyon megy nekik sajnos. pedig regen ok voltak a legjobbak...

enekles: uj enektanero van a suliban szept ota. azota minden heten valami ujabbal jon haza a kolok. es egyre jobb is. de oszinten bevallom, fogalmam sincs, h tanulnak-e szolmizalni vagy sem. 

kalacs: nem tudom ott van-e zsido kozosseg, de ha van akkor challah neven nagyon finom kalacsot keszitenek. Jo is, h emlited, mert meg karacsony elott nekem is be kell szereznem.

nekunk mult heten volt "assessment week". elvileg ilyenkor felmeroket irnak. meg nem tudtam a tannovel beszelni, h hogy sikerult. gyerek szerint zsenialisan :) csak 2 hibaja volt. szerinte. azert ezt en megneznem mielott elhiszem. :)

Szoba kerult, h a matek mellett english (ez lenyegeben nyelvtan, irodalom, szovegertes egyutt) is a talented and gifted register-re keruljon. ami vicces tekintve az "eloeletet" .... majd kov. negyedev utan meglatjuk. 

amilyen okos, olyan lusta is sajnos. allando harcok vannak otthon, h mozduljunk mar ki - pl. menjunk piacra, el kell menni zoknit venni, stb.... mostanra kulminalodott es komoly ultimatumot kapott, mert eldurrant az agyunk, h nem tudunk kimozduni, mert soha semmihez nincs kedve..... ezentul nem kerdezzuk meg, csak program van, menni kell. ha hisztizik akkor is. 

nem monddom, h konnyu. masik oldalrol meg varhato volt, h mivel extra okos valahol lesz valami mas problema.... 

 

 

Előzmény: toria78 (17295)
toria78 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 17295

Sziasztok!

Karácsony előtti bejelentkezés!
Megjártuk megint a sarkkört, nagyon szuper volt, most nem is volt olyan hideg. A Télapó hagyott személyesen is adott át nekik meglepetést ;-).
Nekem az egyik legjobb dolog volt, hogy szállodai szoba fürdőszobájában pedig KÁD volt. KÁD! 1,5 év után végre elmerülhettem egy kád meleg vízben  - milyen jó is volt :-)
Sajnos hideg nincs, havat ugyan láttunk már 2x, de egyébként gyorsan el is olvad - egyelőre fekete karácsonyt jósolnak. De legalább már csak pár nap és kifelé megyünk a sötétből, mert most 9:20-15:10 között láthatnánk napot, ha nem lenne éppen felhős az ég.
Ajándékok megjöttek, szokásos netes vásárlás mind, otthoniak is így kaptak.
Hétvégén jött egy barátunk (üzleti útra), ő hozott nekünk szaloncukrot, túró rudit, kalácsot, úgyhogy most extra jól vagyunk :-)
Ovi-iskola megtartotta a karácsonyi ünnepségeket. 21-6 között téli szünet van.
Munka extra sok van, év végi zárás, plusz a közelgő Microsoft deal miatt  mindent rendbe kell tenni, úgyhogy nem unatkozom (megveszi a device&service üzletágat, azaz a gyártást, értékesítést plusz a hozzá tartozó support részlegeket).

 

A kistesós sztorik nálunk is jönnek, Nati visszafelé számol, tegnap este pedig az ABC-t olvasta neki Roli, azt tanulják most.

Énekelni tanítjátok a gyerekeket? Vagy ez valakinek vagy jön egyből, vagy majd lesz jobb? Látom, ha mutatom a kezemmel, merre, mekkorát kell ugrani, akkor jobban megy Rolinak, úgyhogy lehet, hogy megtanulunk szolmizálni. Vagy nincs sok értelme? Majd idővel alakul magától?

 

shaish Creative Commons License 2013.11.20 0 0 17294

Hát, nálunk a két nagyobb elég egyformán tudja mindig a megoldást (Bogi teljesen behozta Csabit, max a matek különfeladatai okoznának neki fejtörést), Verus még nem igyekszik annyira 'nagy' lenni, de 4 éves:) szóval rá is ér..

 

A kicsi osztálylétszám annyira klassz lehet. Itt 22, ami szintén nem sok, de más kategória....holnap nyílt nap, Csabinál matek, és a negyedikben megnézhetem a (Boginak) kiszemelt tanítót....ott nem tudom milyen óra..

 

Ma mikor a csajokért mentem, kimentünk ajátszóra, hogy bevárjuk Csabit, de ők is ott voltak, tesióra:))).

shaish Creative Commons License 2013.11.20 0 0 17293

Ez a kolbászos nagyon ari:)))).

Pecsételés, nem tudom meddig tervezik használni, nekem az a gyanúm hogy vissza sem kell majd adni..de ettől csak patinásabb lesz:D. Van füzet is, de oda csak mikor kigyált xdarab akkor írják be, és ha abból is megvan y mennyiség akkor meg más történik:D. Kicsit túl van bonyolítva, de Csabi nagyon élvezi, ő is fejben osztja, szorozza ezeket, számon tartja:). Meg akkro minden órán minden gyereknél nyitva a füzet adott tárgyból? Mert elég sűrűn van hogy pecsételnek....és tárgyanként értékelik őket külön....de ez sztem iskolafüggő, itt bevált ez, akkor én elfogadom, a gyerek élvezi, ennyi nekem elég.

 

Könyvön ha tudják előre hogy használt, akkor gondolom nem ekkora gond...meg a többit úgyis frissen kapják...gyakorlatilag az olvasókönyvről van csak szó. Nekünk nem apáczais, hanem Nemzetis.

jazmine35 Creative Commons License 2013.11.20 0 0 17292

Nálunk Nándi van ebben a cipőben. Mert amiben ő ügyes, abban még másik valaki is. És főleg Matyival akar versenyezni, a nővével jobban egyensúlyban vannak a képességekkel; most erősen dolgozunk az ő önbizalomnövelésén.

Előzmény: kicsinap (17291)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.20 0 0 17291

NÁlunk Áron földön fetrengve szokott hisztizni azon, hogy az 5,5 éves Gergő előbb tudja a válaszokat, mint ő....Most mit csináljak, nagyon nehéz dolga van, amúgyis középső és Ajna úgy olvas ahogy olvas, Gergő meg irtóra profin számol, nagyon jó érzéke van hozzá. De a múltkor Áron betűzte, hogy a-u-t-ó-t és mielőtt kimondta volna, hogy autót, Gergő már megint benyögte, pedig ő nem is látta, csak hallotta a betűzést.

Gergőkém a múltkor pl. közölte, hogy 3 embernek 30 ujja van a kezén. Aztán, hogy amit szeret kolbi abban 4 szál van egy zacskóban, és mivel ő felet eszik meg egy vacsira, ezért 8 napig fog kitartani. És minden nap csinál ilyet. Szóval nem könnyű Áronnak, pedig amúgy ő is okos, ügyes, csak nehéz akkor amikor a tesók meg kiugróan ügyesek valamiben....

Előzmény: shaish (17289)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.20 0 0 17290

Ajna azon sírt, hogy gyárilag hibás volt az egyik könyve, tudjátok, amikor nem vágja jól el a gép a két papír között a lapot.

Meg arra gondoltam, hogy most nem emlékszem hány év után tervezik leselejtezni a könyveket, négy talán? És akkor aki a negyedik évben kapja annak már 3 féle pecsételős akármi lesz benne, na azon már kiigazodni sem lehet. EZ tényleg csak odafigyelés kérdése, nem értem miért nem képes a tanító néni egy füzetbe pecsételgetni.

 

2 interaktív tábla van a suliban, egyik pont Ajnáéknál, a másik pont Áronéknál. Persze ha másik osztály akarja használni, akkor cserélnek, de nem annyira akarják. Szerencsére a tanító nénik is megtanulták ügyesen kezelni, a suli megvette a tankönyvekhez írt programokat és sokat használják. A gyerekek szeretik, de szerintem igazán jól csak az ilyen kis osztálylétszám esetén lehet használni (Ajnáék is csak 14-en vannak).

Előzmény: shaish (17284)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!