Keresés

Részletes keresés

kicsinap Creative Commons License 2015.05.27 0 0 17410

De mi volt az oka, hogy így döntöttetek?

Értem, azt hittem te is dolgozol (mármint fizetetten, érted.:-))).

 

Az enyémek kicsi suliba járnak, az egész suli 28 fő, szóval nem kell 30 gyerekkel összezárva lenniük.:-) Ősztől 3 sulisom lesz, a nagynak váltás, mert megy a 800 fős iskolába. Izgulunk. Nálunk a nagylánynak szokott hiányozni a suli, a fiúk annyira jól elvannak egymással, hogy nekik nem igazán.  

Előzmény: shaish (17409)
shaish Creative Commons License 2015.05.27 0 0 17409

Nem akarok meggyőzni senkit, főleg ha nem tudja elképzelni, hogy ez jó (nyilván nem mindenkinek jó), nekünk működik, mindenki jól érzi magát így:). Más meg sulival érzi jól magát.
Persze ők is járnak társaságba, edzésre, szakkörre, barátokhoz (meg ők hozzánk), megyünk múzeumba, állatkertbe, kirándulni stb, szóval nincsenek bezárva. Napi szinten 20-30 gyerek társasága nem hiányzik nekik. (ki az aki a nyári szünetben hiányolja az egész osztályt?)
Ja, és a suliba is bejárnak heti 3-4 órára, ez egyéni megállapodás volt.

A dolgozni mellette dolgot inkább Cait-nak írtam, négy viszonylag kicsi gyerek mellett macerásabb, de 1-2 sulis (oo-s) mellett nem ritka azért. (én nem dolgozom mellette)

Hogy velem változik-e a kapcsolatuk...? nem játszom szigorú értelembe vett tanítónénist,..az elején voltak összezördülések Csabival, ez pár hónap alatt lecsengett, most már elég gördülékenyen megy a dolog (nem azt mondom, hogy mindig minden megy magától, de sokkal jobban mint a sulis időkben akár egy leckével is..). Nyilván mindketten alakultunk (és még fogunk is). 
A legjobban az mutatja sztem a változást, hogy nemrég mondtam nekik, hogy mindjárt vizsga, utána nyaralás, szünet, erre kikerekedett szemmekkel mondták, hogy de azért mi tanuljunk is nyáron!! (persze, tudom, hogy nem a nemszeretem munkafüzetre gondoltak, de ugyanazt a tudást szerencsére máshogy is meg lehet szerezni:))

December eleje óta csináljuk, szóval még nem régóta. (eddig senkinek ezsébe sem jutott, hogy változtassunk ezen, jövőre is így tervezünk)



kicsinap Creative Commons License 2015.05.23 0 0 17408

De miért jött nektek ez az otthon oktatás ötlet? Mikor? Mert még év elején elkezdték rendesen a sulit, nem? Én nem tudom elképzelni, hogy e mellett lehet dolgozni, hiszen ott vannak a gyerekek. Mármint otthon. Kaját kell adni, veszekedést elhárítani, bármi, én nem hinném, hogy így lehet érdemi, agyi munkát végezni.  Nekem csak a házi feladat és az utána tanulás is rengeteg időmet elveszi, főleg a legnagyobbal, aki már negyedikes volt. Nem tudom elképzelni, hogy ezt 4 gyerekkel lehet csinálni ég még mellette fizetett munkát végezni. Ráadásul itthon megy a nyafogás, a hiszti, meg az asztal alatt fetrengés (ezt nyilván nem nagylány csinálja), a tanító néni teljesen le is döbbent ezen, neki soha semmire nem mondta, hogy nem csinálom. Én ettől is félnék, hoyg ez teljesen rombolólag hathatna ránk, év végén én azt hiszem jobban várom a suli végét, mint ők. Hogy végre ne kelljen velük tanulni. 

Nem hiányoznak a gyerekeknek a barátok? Az a fajta közösség? 

Előzmény: shaish (17406)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.23 0 0 17407

szerintem is nagyon fontos, h a gyerek, de az anya is "alkalmas" legyen ra es akarja. bizonyos foku (on)fegyelmet kivan, h ne csessze el a napokat az ember. :) legalabbis az elejen. 

en meg gyozkodom ferjemet, mert nagyon nem akar hajlani ra.

tegnap volt a suliban nyitott delelott. az osszes szulo elment, en meg ott jatszott a gyerekekkel, tanitottam oket himezni. az egyik gyerek szolt, h mar reg nincs ott mas szulo :) tantoneni elvezte, h az egyik asztallal nem kell foglalkoznia valoszinuleg.... 

en nagyon elveztem :)

Előzmény: shaish (17406)
shaish Creative Commons License 2015.05.22 0 0 17406

Balcsi ötletem sajnos nincs, mi oda csak 'leugrani' szoktunk pár napra..

Nyárra gyűlnek az ötletek táborilag, nagymamázás, nyaralás, sátorozni is akarnak, vannak ötletek, meglátjuk mi fér bele (időben, pénzben, szabiban...)

Ja, hát ezen a beidegződésen nehéz változtatni. Azért nálunk is nézett ám először Zs, hogy miről is beszélek...de elég hamar ráérzett a lényegre  (ja és Anyósom tanítónő, neki sem kicsit volt meredek elsőre, meg sztem másodjára is. most már beszállt a buliba ő is, pl a zenei dolgokat ő tanítja). Amúgy valamennyi munka simán belefér ha otthon oktatsz is, mármint ha nem 6-8gyereket:). De én csak olyanoknak szoktam 'ajánlgatni' (még ez is erős túlzás) akikben már amúgy is felmerült a lehetőség (mondjuk most Benned pont igen:)) mert akitől távol áll ott nem is működne sztem, nem vagyunk egyformák, meg a gyerekek sem. 


Caitlin Creative Commons License 2015.05.21 0 0 17405

miket terveztek nyarra? pontosabban otletek balcsi deli parton nincsenek veletlenul? 

Előzmény: shaish (17403)
Caitlin Creative Commons License 2015.05.21 0 0 17404

a konyvesbolt + kavezo combo tok jo! mi is rendszeresen csinaljuk csak konyvtar + kavezo felallasban. es most, hogy jo ido lett itt konyvtar + park. 
Tok jo, hogy nektek ennyire bejon a homeschooling. 

most elmeleti eszmefuttatas jon.

en pont azon gondolkodtam, h mennyire baromsag mar, h a jobb iskola erdekeben elgondolkodunk maganiskolan x penzert, ahol x=keresetem minus max 20%, tehat baromi sok. 

viszont amikor szoba hozom, hogy en inkabb a fennmarado 2 evben (primary) inkabb otthon maradnek, akkor elso ami ellenervkent felmerul az pont a penz.... enyhen vicces... 

persze ha a 3 opciot nezzuk: 

- magansuli

- allami

- otthoni 

akkor a masodik es a masik ketto kozott jelentos a kulonbseg, a tobbinel nem igazan sok. 

 

szamomra hihetetlen, hogy a beidegzodes (ferjnel. h az iskola az kell) mennyire meghatarozo tud lenni... elvben tudom, csak tapasztalni elsokezbol ezt a "baromsagot" azert mas...

Előzmény: shaish (17403)
shaish Creative Commons License 2015.05.21 0 0 17403

Sziasztok,

 

nekünk eddig nagyon bejön a homeschooling, mi pár évig még tuti így tervezünk. A felső nagy kérdés, és persze az is, hogy hova, mikor, milyen gimibe menjen(ek) utána...de ez még annyira messze van, hogy nem túlzottan agyalok rajta. 
Csabinak elég határozott elképzelése (és érdeklődése) van, ő az apja vonalán szeretne tanulni/dolgozni majd, neki mindenképpen a matek-fizika-info-nyelv vonal az erőssége.
Bogi is érdeklődik ezek iránt, de úgy látom neki azért ez csak kíváncsiság. Neki az alkotós, gondoskodós dolgok jönnek be, ráér még kitalálni mi lesz (jelenlegi állás szerint kertész+festőművész+anyuka:)). A Verus az tiszta Csabi csak lányban, irtó eszes, reál+nyelv téren főleg. Levinél még nem tippelnék, épp csak ovis lett:).

Nemsokára jönnek a vizsgák, ami egy hét sulibajárást és dolgozatokat jelent nekik. Nincs aggódás, egyelőre jól állunk, már csak ismételünk, semmi extra. 
Volt két hetünk, hogy csak két gyerek volt itthon (egyik héten a kisebbek, másikon  a nagyobbak), a másik banda nagyizott. Hát annyi jó dolgot csináltunk, a nagyokkal órákat töltöttünk könyvesboltokban (meg utána a kávézóban, nyugiban olvasgatva), tök jó volt:). Sokat mentünk be Pestre, meg kirándultunk itthon is. 

Nyárra még tervezgetek, de egyre sűrűbb a program..

Caitlin Creative Commons License 2015.05.02 0 0 17402

nem a meghatarozott idoben (pl barmelyik evben random modon) mennyire lehet valtani mondjuk sima sulibol kozepiskolaba?

itt yr6 vegen vana valasztas es indul a secondary school. de pl. maganiskolaba van ahol van felvetel yr4, yr5-ba is. vagy a secondary-k kozott barmelyik evben lehet valtani. monduk itt az egyetlen valasztovonal a private/public, nem pedig a hova megy onnan tovabb. 

mi tovabbra is tokolunk a maganiskola otletevel, foleg miota kiderult, h legjobb haverja szeptembertol egy kozeli maganiskola diakja lesz, mert felvettek. azota mirko is akar menni termeszetesen :)

szerintem meg 2 evig siman tokolodni fogunk a kerdesen, annyi minden szol ellene, de mellette is, h sose fogunk tudni donteni a kolok meg aztan nagkoru lesz :)

 

 

Tobbiek: legalabb 3-4 bekezdes erejeig irajatok mar le mi van velete, szerintem mindenkit tok erdekel, h kivel mi van :)

Előzmény: MyBaby (17401)
MyBaby Creative Commons License 2015.04.03 0 0 17401

Hahh.... 100 éve nem voltam itt, gondoltam beköszönök. Kicsit visszaolvastam.

Updatelek: Nalunk izgalmas lesz az elkövetkező 1 év. A kölök szeptemberben 4. lesz, ezért választani kell új iskolát. Vagy sima suliba megy amit befejezhet 16 évesen és elmegy valamilyen szakiskolába.  ( Pl. irodai alkalmazott akar lenni, akkor szakiskola heti 1x, gyakorlat heti 4x. kb. 2-3 évig.

 Vizsgát tesz és lesz belőle pl. banki alkalmazott, vagy fogászati szakasszisztens, betegápoló, ingatlan értékesítő vagy x. 

Jobb iskolákban leteheti + 2 év alatt az érettségit és eldöntheti, hogy továbbtanul egyetemen vagy kicsit komolyabb szakiskolába megy, de a rendszer ugyanaz lesz. Gyakornoki állás zsebpénzért, akár 2-6 évig. Legfeljebb több és magasabb szintű képzésen vesz részt. mehet gimnáziumba is, ahol érettségi lesz a végállomás és akkor vagy egyetem, vagy magasabb szakiskola, lásd feljebb.

Én azt szeretném ha gimnáziumba menne. Ehhez persze jó tanulmányi eredmény kell. itt a németeknél azt tapasztalom, hogy a cél: legyél és maradj középszintű. Ne akarj túl jó lenni, ne képzelj magadról túl sokat.

Ha rosszul teljesít azért minden irányból kap, mert kioktatni a másikat, hogy hol vétett hibákat, abba a németek élen járnak. Dicsérni nem tudnak és nem is szeretnek. Ha túlságosan kilógsz valamivel, akkor inkább téglát tesznek a fejedre, nehogy nagyon kilógjál. Középszerűség betartása a legfontosabb cél.

Ezért nehéz megítélnem, hogy a gyerek valójában milyen a többiekhez képest. Az osztályzás az egy dolog, a tény viszont az, akár hány gyerek volt eddig nálunk vendégségben az osztályából , mindig megállapítottuk, hogy köszi, de nem kéne... A szülőkről nem is beszélve...

Az osztályfőnöke azt mondta, hogy ez egy ritka rossz társaság, ne ebből ítéljek... 

Mindenesetre emiatt is szeretném ha innen távolabb járna gimnáziumba. Hátha más lesz a szülői kör és a gyerekanyag.

4 város is szóba jöhet, legalább 16 gimnázium.

Ebből kellene választani és oda a gyereket be is juttatni...

Most külön matekra járatjuk, hogy abból legalább erős legyen. Nyilván a nyelvben továbbra is elmaradásai vannak...

 

 

toria78 Creative Commons License 2014.11.11 0 0 17400

Sziasztok!

Mostanra már legtöbben nem egy gyereket terelgetünk, plusz dolgozunk, más az élet, mint 4-6-8 éve :-)

Nálunk most nagy nyugalom van, beálltunk a rutinra, elég önállóak, hogy ne kelljen folyton segíteni/szórakoztatni őket. Nincs napi izgulnivaló (leszámítva hogy a munkahelyünk még mindig megvan, de 3-4 havonta mindig lehet valami átszervezés/leépítés)
Roli jó irányba tart: rendben van a leckéje, szépen halad a nyelvtanulással, sok barátja van, sok délutáni elfoglaltságot választott, heti 6x (nem napközis): floorballozik, angolul tanul, úszik. Plusz a magyar, akkor 7 alkalom. Tud azért magába fordulni, de alapvetően nyitottabb most más emberekre. Tesójával jól elvannak, sokat játszanak együtt.
A szülőin tudtam meg új dolgokat: most másodikban kell tudni fogalmazást gépelni (rájöttek, hogy kézzel írva 3 mondat után esetleg elfáradnak, de gépelve sokkal többet írnak), szöveget szerkeszteni, képet beilleszteni.  Megtanulják, a honlapok tipikus felépítését,  pl mit hol kell keresni (nyitvatartás, stb), ehhez nem kell mindent elolvasni. 
Van EQ fejlesztő órájuk, havi 2, félcsoportos, ez egy most indult országos program, náluk elsők között indult be.
Szülőin érdekes volt hallgatni a lányos szülőket, akik mondták, hogy a lányok inkább 2-3-an vannak csak barátságban, szoktak veszekedni, aztán kibékülnek. Én gyakran 4-5 fiút találok otthon, mikor hazaérünk, és normálisan játszanak (pl xboxos játékon órával beállítva váltják egymást), kérésre rendet tesznek. Tök mások :-) Nincs csúfolkodás, kiközösítés.
Nati cuki, lányos. Lehet, h lesz tehetsége a zenéhez, az oviba jár ki a zeneiskolából tanár, tegnap agyondicsérte; ő csak arra jár.
Caitnak tök jó ötletei vannak, mindig is csodáltam érte. Én ebben kevésbé vagyok rendszerezett, neki kellene állnom pedig. Próbálom az utat mutatni: nézzük meg wikipédián, keressük meg a finn-élőlények könyvben, nézzük meg a (könyv) szótárban, ok-okozat-következményt vizsgáljunk, tippeljünk, stbstb. Egyre inkább tapasztalom, hogy itt tényleg minimális lexikális tudást akarnak átadni, inkább jó szövegértése legyen, tudjon számolni, gondolkodni, segítse a másikat. Ez itt összeér Cait tapasztalásával.

Karäcsonyt szokásos módon itt töltjük - reméljük, fehérben! Az egész év sokkal szárazabb és melegebb volt, mint a sokéves átlag.

Zsuzsa89 Creative Commons License 2014.11.07 0 0 17399

Sziasztok... nálunk is zajlik az élet... én a szokásos napi köröket futom - bölcsi-ovi-suli-meló-ugyanez visszafelé :) Még jó, hogy csak 6 óra meló, 8-at nem bírnék ki... Amúgy a csajok szépek, okosak, aranyosak, néha-néha egyik-másik bekattan, de aztán elmúlik szerencsére :) ontopic nagylányom kiskamaszodik, ezt elsősorban arra értem, hogy megváltozott a hozzáállása dolgokhoz, érdeklődési köre, komolyabb lett, sokszor meglep az önállósága... suli jól megy, itthon olvas, könyvet ír, gépen játszik, olykor látványosan unatkozik, szereti, ha kap feladatot (pl. adatrögzítésre nagyon jól alkalmazható - bármi, csak számítógép legyen)... sokszor elvonul a szobájában, biztosan nagylányos dolgokkal foglalkozik, zenét hallgat... végre egyedül fésülködik!!! :)))) halleluja!

Közepesem sajnos középső-gyerek-szindrómás, sokat őrlődik, duzzog, hisztizik, bizonytalan, szeretet-hiányos, vagy éppen röpköd a boldogságtól, nagyon hullámzó, nem tudja eldönteni, mit akar, hol egyedül akar lenni, hol a tesóval egy szobában, leginkább ő adja fel nekem a leckét... dolgozni kell rajta/érte/vele...  Picurkám imádja a bölcsit, itthon is minden oké vele, de néha nagyon akaratos, és túl hangosan kiabál, ha akar valamit... Mindhárom gyerekem teljesen más! 

 

Kicsit elhanyagoltuk mostanában a topicot, de akárhányszor idenéztem, nem történt túl sok minden.... Biztosan mindannyian nagyon elfoglaltak vagyunk... Kis gyerek - kis gond, nagy gyerek - nagy gond? :)))

 

Caitlin Creative Commons License 2014.10.07 0 0 17398
lehet, h itt (is) van a kutya elasva. en szar gimibe jartam, mert okos gyerekkent azt hittem siman bekerulok kulon rakeszules nelkul. hat nem. es eletem legsotetebb 3,5 eve volt. erettsegi elott fel evvel valtottam.... eddig ez az osszefugges, h sajat hibamtol akarom megovni talan nem igazan esett le. na megint lesz min gondolkodnom egy darabig. koszi!
Előzmény: --zerge-- (17397)
--zerge-- Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17397

Hát, ezekre a kérdésekre én is szeretném tudni a választ... Annyit hallottam, hogy a gimi által szervezett felvételi előkészítőre el kell járni. Okos a gyerek, de nem tudom megítélni, hogy másokhoz képest mennyire. Másrészt egy kiskamasztól már elvárható, hogy küzdjön egy kicsit, nem? Eddig abszolút nem kellett megszakadnia.

Én egy elit gimibe jártam és imádtam, életem egyik legjobb 4 éve volt. Jó társaság volt, jó tanárok.

Előzmény: Caitlin (17396)
Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17396

szerinted van a gyerekednek eselye az altala valasztott/akart jobb gimibe menni kulon tanulas nelkul? a fejebe tomik az az info halmazt amibol a felvetelin kerdezni fognak? MErt ha igen, akkor egyetertek, h valszeg en sem rugdosnam pluszba. (es most nem a gyerkocot minositem, hanem az iskolai tanulasmennyiseget kerdezem, mert ha okos es az iskolaban megkapja az infot akkor az megint egy mas helyzet)

biztos, h egy kozepes/atlagos/nem-elit kozepsulibol is lehet jo egyetemre menni. de ha van lehetoseg megkonnyiteni az elotte levo eveket, ugy, h nem veszel el a gyerekkorabol es nem ul egesz nap a tankonyvek folott, akkor biztos, h ugy dontenel, h nem kell a pici plusz? 

Előzmény: --zerge-- (17394)
Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17395

hazudnek ha azt mondanam, h ezen nem gondolkodtunk mi is. a mi ellenerveink:

1. annyira szetszort, h az mar nagyon gaz. valamivel meg kell tanitani fokuszalni. a feladatmegoldas es azonnali jutalom nalunk valamelyest mukodik

2. itt az iskolai kovetelmeny olyan alacsony, h ha itthon nem gyurnank ra akkor eselytelen lenne egy normal kozepsuliba felvetelt nyerni*

3. pont az iskola lazasaga miatt nem leterhelo Mirkonak a plusz feladat 

4. altalaban addig csinaljuk amig elvezi. egy feladatsor 15p es 1 ora kozott mozoghat. hetente max 2x csinalja.

 

a "munkahely" meg onnan indult, h allandoan hajtogatja, h nekunk felnotteknek mennyivel konnyebb. gondoltuk tapasztalja meg, h ez mennyire nem igaz sok szempontbol. Azt hittuk ez egy egyszeri dolog lesz, az, h kerte, h legyen egy ujabb menet, az mar az o dontese. amig elvezi, addig en szivesen talalok ki neki feladatokat. A mostani "munkaja" pl. nem olyan, mint az elozo, hanem termektervezes -- ami egyebkent osszhangban van az iskola ezen negyedeves tananyagaval. Es most annyi a konnyites, h szabadon hasznalhat engem es apjat konzultaciora, mert ez egy nehezebb feladat, nem sima tema kutatas.

 

En azt figyelem, h mindekozben mennyire kiegyensulyozott vagy stresszes a kolok es eddig teljesen nyugodt vagyok. 

 

mindezen ervekkel nem vedekezem, csak hozzateszek a sztorihoz. 

 

*szeretem, h egy csomo keszseget tanulnak, mert ez nagyon fontos. Itt nagyon odafigyelnek, h peldaul a kicsikkel is mgtanuljanak banni, empatiat es egyuttmukodest propagalnak es segitik ezen keszsegek kifejlodeset. viszont a tananyag, az uj ismeretek olyan lassan adagolodnak, h barmelyik ertelmes gyereknek szuksege van az otthoni fogalalkozasra, h legyen kihivas agyikalg is. legalabbis ezt latom nem egy, nem ketto szinten okos osztalytarsanal is.   

raadasul itt 3.30kor van vege az iskolanak, ha van kulonora akkor 4.30kor. 4re v 5re itthon vannak. ha van munkaja akkor az napi 15p. vacsora altalaban 7kor. tehat van ideje jatszani. nincs naponta hazi feladat es a napi hazimunka is kb a mosogatogep kipakolasa vagy teregetes, tehat az sem sok. 

ha megint megy "napkozibe"es majd este 7re erunk egyutt haza egesz napos munka/iskolaban leves utan akkor ujra atnezzuk, h mennyire lehet terhelni. elozo felevben amikor dolgoztam akkor a sulibol azajovet vacsikeszites es egy kis jatek fert csak bele, annyira keso volt mar.

 

Egyebkent meglepo, h meg ilyen kicsi iskolai leterheltseg mellett es sokkal tobb (inkabb szetszortabb) szunet melett is elfaradnak a felev vegere a kolkok. 

Előzmény: --zerge-- (17394)
--zerge-- Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17394

Hm. Nekem az a véleményem ezt olvasva, hogy hagyjátok már békén azt a szegény gyereket ;) Attól, hogy egy gyerek sokkal okosabb, mint az átlag, még gyerek... Persze simán lehet, hogy nincs igazam, és tök jó neki, hogy ilyenekkel "nyúzzátok". Én azon gondolkodom épp, hogy a legnagyobb gyerekemet jövőre, hatodikban (amikor már majdnem 12 éves lesz!) mennyire "rugdaljam", hogy készüljön a gimnáziumi felvételire. Kell-e lenne-e neki egy ún. elit gimnázium, vagy tök mindegy. Ő szeretne menni amúgy és az esze is megvan hozzá, csak nincs tisztában azzal, hogy ezért meg kell dolgozni, én meg azt nem tudom, nem lesz-e túl sok stressz.

Előzmény: Caitlin (17392)
Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17393

jut eszembe. Mirkonak volt mar munkahelye 1 hetig. Munkaltato: Anya/Apa, feladat: a vikingekrol egy prezentacio keszites. Dijazas teljesitmenytol fuggoen max 10 font a hetre. 

Ami miatt ez erdekes: (azonkivul, h huleszulok vagyunk) mert az ertekelest uy kezdtuk, h 4 szempontot neki is kellett ertekelnie: 1-10-es skalan. Kulalak, tartalom, szorgalom/feladattudat/befektetett energia es hozzaallas.

(szepen fogalmazva ezek voltak a KPI-k - key performance indicators :) - en uuutalom amikor nekem kell ilyet 3 havonta kitoltenem)

Felkeszultem ra, h a munka vegen lesz egy jo nagy veszekedes abbol, h mennyire nem 10es minden mutato es vitatkozni fogunk az ertekeles egeszen.

Ezzel szemben: a gyerek teljesen realisan! birta ertekelni a teljesitmenyet. Meggyozodesem, h az itteni iskolarendszer jellegebol is szarmaztathato ez a fajta realitaserzek: itt rendszeres a peer-to-peer ertekeles, amikor egymast ertekelik a kolkok es nem a tanar az abszolut igazsagoszto. 

Magaval a "munkaval" nem voltam tulsagosan megelegedve, mert sajat magahoz kepest is kicsit alulteljesitett, de 1 ponttal tobbet kapott vegeredmenyben az egeszert, mert ez a hozzaallas, oszinte onertekeles es a visszajelzes elfogadasa lenyugozott. :) Igy keresett 7 fontot. 

Halkan teszem hozza: szep, erett viselkedes utan 15 perccel ment a hiszti nagy konnyek kozott valami baromsagon. Nagyon messze van meg az erett viselkedestol, de nekem pont igy tokeletes :)

ES o kerte, hogy had legyen megint munkaja, mert eppen valamire gyujt. Persze mindennap masra. MAr javasoltam, h irja fel mire gyujt, mert mindig elfelejti de mivel az iras nem kedvenc - finoman szolva - igy ez azt hiszem nem fog megvalosulni....

Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17392

nalunk is visszaallt a "rend". Mirko ebben a felevben csak muveszeti kulonorakat valasztott - art, creative, movie making es szombaton egy leonardo da vinci - aranyok c. rajzora. Oszinte meglepetesemre tenyleg nagyon jol megy neki. rembrandt soha nem lesz, vizont nagyon elvezi. Uj suli bejott, mostmar rendszeresen vannak "teadelutanok" amikor egymasnal toltik a delutant a kolkok. Egyik kis haverja jon nalunk aludni vmelyik hetvegen nemsokara... Kicsit hianyolom, h nincs mozgas, de ha a sebe begyogyul akkor ujra megyunk maszni kb 2-3 het mulva hetvegente.

 

Mult heten surgossegire kellett vinni, mert hivtak a sulibol, h nagyon nagyot esett es el kellene latni a sebet a labszaran. Annyira nem veszes, bar 1-2 oltessel ha osszehuztak volna azert jobban gyogyulna, de igy sem olyan gaz mar mostanra. 

 

Elkezdtuk a 11+ (11 evesen kotelezo vizsga) anyagait megcsinalni mirkoval. tobb osszetevoje van: verba reasoning - ez amolyan nyelvi teszt; non-verbal reaoning - ez tipikus iq tesztekben talalhato logikai feladvanyok; comprehension - szovegertes; maths - matek.

meglepo modon a szovegertessel kuzd a legjobban, a sorok kozotti olvasas nem megy igazan. A logikai tesztekben visoznt szarnyal. matekbol meglepo modon ha a feladat elott elmodnom az uj tanayagot pl. szogek, azok osszege, tipusai utan azonnal megoldja szinte teljesen jol. ezen felbuzdulva europa egyik legmenogg maganiskolajanak (Westminster College) a felvetelijet is kitoltettuk vele -- ugy elhasalt mint a pinty. ugyhogy van hova fejlodni. Jovore fog 2-3 maganiskolas felvetelire menni, hogy szokja a vizsgakornyezetet. Eselye kicsi, h felvegyek, es amugy sem tudnank kifizetni. Bar ha megis felveszik akkor lehet mondani, h kerulnk osztondijat. :) Inkabb az a cel, h szokja a vizsgakornyezetet, mert elkepesztoen szetszort a kolok. Okos es talalekony, de kitartas, szorgalom es fegyelmezettseg temakorokben elkepesztoen nagyon szenvedos. Es nem nagyon tudom hogyan lehetne ezeket a keszsegeket felhozni normalabb szintre. de valami majd csak lesz. talan egy ket pofon - hogy nem veszik fel egy vizsga utan - radobbenti, h egy kicsit jobban ossze kellene szednie magat. inkabb elobb, mint a tenlyeges kozepiskolai felvetelin ahol elszurja a jo suliba (allami) a felvetelit es akkor mar nem sok mindent lehet tenni. angolbol mar verprofi, kiejtes es beszelgetes alapjan mar nem nagyon log ki a sorbol. most mar tenyleg sokat kell beszelgetni vele, h raerezzen az ember, h nem angol a kolok. Es mar volt, h en tanultam uj szot tole!!! (a gesztenye volt az a szo. mert en csak az ehetonek tudtam a nevet, de a nem ehetot maskepp hivjak. hulye angolok - angol hulyek :))

 

Megneztuk a Boxtrolls c. filmet, szerintem mar Mo-n is jatszak. erdemes megnezni! a sztori rem egyszeru es kisse diadaktikus, logikai hibas helyenkent. De a kepi vilaga nagyon profin meg van csinalva. Elsore nekem az ugrott be, h Tim Burton rendezte... de nem... 

 

jazmine35 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 17391

itt dübörög tanév, úszásból van bőven, egyelőre bírja.

Én 8 órás lettem, egyelőre én is bírom :) A munka jó, erősen kell a tervezés; csak a diszimmel haladok lassabban.

Előzmény: shaish (17390)
shaish Creative Commons License 2014.09.12 0 0 17390

Hát, itt is eltelt a nyár, amilyen jó volt, olyan gyorsan el is repült. 
Nekem volt legnehezebb visszaállni a kelés-indulás.mindent időre-napirendre, mennyivel kényelmesebb volt nyáron!
Csabi és Bogi is ügyesen kezdtek, Bogi nagyon lelkes, szorgalmas, kitartó, jól is megy eddig:). Csabi is ügyes, tetszik neki az újdonság, új tanulnivalók, mondjuk írni még mindig nem szeret, de egész szépen megy már, magához képest pláne. Teljesen olvasható, ha olyan a kedved, szép is:). A matek továbbra is favorit, ott van differenciálás leginkább, ez bejön neki. De az olvasás a másik kedvenc, mármint nem mint tantárgy, hanem falja a könyveket. (ennek örülök).
Délutánra kiválasztották mindketten a kerámiát, majd októberben indul talán...
Maradt a karate Csabinak, és hát Bogim is elcsábult oda, nekem jobban bejött a tavalyi lovastorna, de hát ő csinálja nem én:D így mehet karatézni, kemény csajszi:).
Idén az úszást hanyagoljuk, nem akartam több programot délutánra, meg annyira azért nem volt tuti, bár rossz se:).
A heti 20 órára irigy vagyok, nekik ha jól számolom 26 van, plusz amiket választottak, de az nálatok is plusz.
Verus is elkezdte az ovit, heti 4 napot megy (pénteken azaz ma Levivel játszik itthon:D). Tavasztól LEvi is megy, na az furcsa lesz ennyi év után...
A 'kicsik' is nagyok ám már, hihetetlen....

toria78 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 17389

Sziasztok lányok!
Szépen eltelt a nyár, az iskola-óvoda is beindult. Ha van időtök, írjatok!
Nekünk a nyár egy hosszú lazulás volt, még ha több ezer km-t is megtettünk és kb 6 különböző helyen aludtunk egy hónap alatt - jó volt hosszú időre otthagyni a munkát. (Közben megvolt a következő nagy leépítés-bejelentés, ennek az első körében mi nem vagyunk benne - de biztosan lesz még a közeljövőben :-( )
A gyerekek gyorsan visszarázódtak az itteni életbe. Jót tett a nyár is, ülepedett a tudás, és jobban jött elő (ez én is érzem magamon), Natinak is (4), sokkal többet beszél. Roli sokkal ügyesebben olvas, kevesebbet nyavalyog a házik miatt, amikből pedig sokkal több van. Érett közben, na. Napközi helyett délutánonként van más elfoglalsága (2x sport, 2x angol), ügyesen megoldja őket. Barátaival jól megvannak. Finnből már többet tud, mint én, megjegyezte már, hogy "Anya, te olyan furán beszész finnül". Úgyhogy jövő héttől megint járok majd én is tanfolyamra :-D
2. osztályos matekból nemsokára jön a szorzás, szögek-oldalak. Írásból nekikezdtek a folyóírásnak, nagyon vicces és kezdetleges a magyarhoz képest, majd hozok képet :-) Ugyanúgy heti 20 órájuk van, heti 2 óra ebből félcsoportos csak. Van még külön finn órája (amikor a többieknek olvasás van), de most már nem egyedül, hanem 3-4 gyerekkel együtt.

 

toria78 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 17388

A döntés mögött nem volt indoklás. A napközi inkább elsősöknek van, 2.-ból is be lehet kerülni, de lehet h aki esetleg egész napra kérte (este 5ig), azt előnyben részesítették, nekünk meg elég lett volna du 3-ig. Tudod, ez itt a nagy önállóság országa. A többi suliban, ahol lehetett volna helyet kérni, macerásabb eljutni neki gyalog/busszal, úghogy olyat nem is kértünk.

 

Ha jól emlékszem, annak idején Martint is csak azért vették fel másodikosként napközibe, mert Domi elsős volt, és őt illett felvenni, tasha csodálkozott is.

 

Kenyeret vágni még nem gyakoroltunk, vajazni stb tud, majd megcsinálja az uzsonnát magának.

Hárman vannak komolyabban barátok, nálunk szoktak egyébként is crashelni délutánonként.

Eddig is egyedül volt 1 órát, érkezésünktől függően.

 

Itt már 3 hete rossz az idő, úgyhogy nem vigasztal :-) aranyos vagy :-D

Előzmény: jazmine35 (17387)
jazmine35 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 17387

Miért nem vették fel?? És kivel lesz délután?

 

Ha vigasztal, itt épp 19 fok van, tegnap szakadt az eső és most is lóg a lába :)

Előzmény: toria78 (17386)
toria78 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 17386

Nálunk már 4. hete vége a sulinak. Anyukám volt itt, most szitter van (férjem üzleti úton ráadásul), utána anyós, majd utazunk haza és nyaralni.

Itt nincs könyvosztás, semmi extra külsőség. A gyerekek a suli vége után szombaton közösen összegyűltek a tesiteremben fél órára, gondolom ott az igazgató elmondta hogy jó nyarat, oda csak a gyerekek hivatalosak. Mi szülők  a teremben találkoztunk velük, akkor kaptak jégkrémet és egy borítékban egy papírt, az értékelést gyakoroljon még, elég jó, szuper azt hiszem hatos skálán mosolygós arcokkal. Ez is le volt tudva egy szűk óra alatt.

Rolit nem vették fel napközibe, nem csodálkozom annyira, úgyhogy aug-tól 1-re már otthon lesz. Eddig fél4től volt csak otthon.

Nyári házi az van, hogy naponta vagy hetente írjanak valamit, szomorút-vidámat, belépőt stb ragasszanak a füzetbe. Illetve ajánlott olvasmányok vannak, nem címre, hanem olvasási nehézségi fokozat szerint mondott pár címet. A könyvtárban tök jó élmény volt, hogy három szerkényen csak az ilyen könyvek voltak, nem volt nehéz megtalálni a megfelelőket.

Elolvasott már egyet, az volt a múlt heti feladata, tegnap elkezdte a másikat, a következő fokozatot.

 

Magyarul az Olvass Velem! sorozatból a Dudut olvassuk most együtt.

Voltunk hajókázni közeli szigetre, kirándulni, tropikáriumban, barátoknál, jól telnek a napok. Nati is lassan megtanul bicózni (4), pótkerékkel már hasít.

Az idő pocsék, nyár megvolt májusban, nem is tudom hogy fogunk váltani a 15 fokról a 35-re...

shaish Creative Commons License 2014.06.23 0 0 17385

Ja, hát nálunk is jó hosszú volt, igazgatónő, polg.mester adta át a könyveket, elég sokan kaptak (8évf, két osztályokkal...) szerintem ezt elég lett volna osztályon belül odaadni, de mindegy, a gyerekek ültek, senki sem lett rosszul:D. 

jazmine35 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 17384

ja, évzáró. Mondtam a férjemnek, hogy igyekezzenek (az usziból vitte át) - persze nem. Gyereknek nevét olvasta az ignő - sehol nem voltak még, aztán mire a bizit kapta beestek- Azt mondja a férjem, hát ő nem tudta, hogy így szokott lenni, mondom, én meg tudtam, itt sorakoznak az ált suliban a kitűnőhöz kapott könyveim a polcom, már akkor is így ment...

 

Jónak, előrelépés is.

Előzmény: shaish (17383)
shaish Creative Commons License 2014.06.23 0 0 17383

Drukkolok, jónak ígérkezik a munka?

 

A héten a két nagyobb táborban van, kézműves, alkotós a suliban. Szerintem bejön nekik, Boginak tutibiztos:). Majd délután kiderül, nagyon lelkesek voltak reggel.

Itthon a két kisebb, táborost játszik, sátrat épít:).

Csabi is kapott könyvet évzárón, lassan a végére ér:). 

Tegnap felavattuk a medencét. Klassz:).

 

Rólunk ennyi:).

jazmine35 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 17382

Itt is szünet, de mindenki jár ügyeletbe, mi meg dolgozunk.

Ontopic gyerek napi 2 órát úszik (egyesület), nagyon élvezi és nagyon éhes estére, persze megint kinőtte a combizmaival az úszógatyákat, durva.

Szeptembertől 8 órás leszek, kicsit más munka, drukkoljatok...

shaish Creative Commons License 2014.06.19 0 0 17381

Mi is jelen, már szünet, végre:). Pénteken lesz évzáró, biziosztás..

Ma buszozni fogunk, ez nekik kb akkora szám mintha vidámparkba vinném őket. Anyu szülinapi meglepije lesz:). 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!