Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.09.23 0 0 601
Tegnap veletlen vendeglatas sikeredett - de jol.

A ferjem csinalt egy csoda jo lecsot. . .en meg meg penteken vettem az egyik kedvenc helyemen hazi tesztat, frisset (linguine) es feher kagylo szoszt (white clam sauce).

Ereztem, hogy sok a teszta meg a szosz kettonknek, ezert felhivtam a gyerekemet, hogy ehesek-e. Teljesen veletlenul halodtak az ehsegtol. . .
A menyasszonyanak ez volt az elso talalkozasa a lecsoval. . .ez utan nem nagyon erdekelte a teszta :))!
A kicsi fiam soha nem szerette a lecsot, annak ellenere jot evett belole :)).

Azt hiszem, tobbszor fogok ilyen vendeglatast csinalni, amikor csak a jo beszelgetes a lenyeg, nem annyira az, hogy orakig susson-fozzon az ember.
Meglepodtem, a vett etel nem volt dragabb, mintha en foztem volna - es arrol nem is beszelve, hogy csak tesztat kellett kifoznom.
ZsuR Creative Commons License 2007.08.16 0 0 600
No igen. . .regen lattam vendegeket . . .

Itt az ideje, hogy ujra nekialljak hivni baratokat egy tal etelre, egy pohar italra.
Ma kiprobaltam egy receptet, ami megtetszett az egyik fozocskeben. Nincs sok idom vasarolni, fozni - igy egy olyan tetszett meg, ami fozi magat, nincs sok babra vele.
Meg lehet fozni egy nappal elotte. . .es az ize csak jobb lesz. Vacsora elott csak krumplit kell kifozni frissen.

Carbonnade a la Flamande?Belgian Beef, Beer, and Onion Stew
(hat ezt nem tudom forditani - a lenyeg, marhasult sorrel es hagymabval)

1.5 kg marhahus, 2,5 cm-es szeletben (ami porkoltnek jo, ne legyen szaraz!!!)
so, bors,
3 ek olaj,
1 kg hagyma szeletekre vagva
1 ek paradicsompure
2 fokhagyma gerezd
3 ek liszt
3/4 csesze csirkele
3/4 csesze marhahusle
1 1/2 csesze sor
4-5 szal friss kakukkfu (thyme)
2-3 baberlevel
1 ek balsamic ecet

Melegitsd elo a sutot 300F fokra - 150C

A husrol vagd le a zsiradekot, a rugos - inas reszt.
Szaritsd meg, sozd, borsozd.
Egy vastag falu labosban melegitsd fel az olajat amig fustol, es tedd bele a fele hust. Ne forgasd, ne mozgasd - csak amikor mar megbarnult, akkor forditsd. Szedd ki egy talra, add a kovetkezo szeleteket. Ne zsufold tul a labosban, ne engedjen levet.

Add a szeletelt hagymat a labosba, 10-15 percig parold.
Add hozza a lisztet, keverd ossze, add hozza a husleveket, es a tobbi hozzavalot, keverd el.
Add hozza a piritott marhahust.
Takard le nem teljesen, es tedd a sutobe. Addig susd a lassu tuzon, amig a hus omlos nem lesz. A recept 2-2 1/2 orat irt, nekem 3 1/2 kellett.

Az ize meg. . .jajj de finom!!!


ZsuR Creative Commons License 2007.04.30 0 0 599
Itt a kovetkezo vendeglatas - foleg nyari ebednek jo, amikor semmi nehezet nem kivan az ember lanya:

"Lemon Fusilli with Arugula" - szinten Ina Garten recept.

1 evokanal olva olaj
1 evokanal aprora torott fokhagyma
2 csesze tejszin
3 citrom
so, bors
1/2 kg szarazteszta (itt fusilli - de masmilyen is jo, ami 2-3 ujjnyi hosszu)
1/4 kg "baby arrugula" - vagy felnott, de a levelnyelet kivenni belole, es aprora tepkedni
1/2 csesze Parmezan sajt, reszelve
kb 2 csesze cseresznye paradicsom, felbe vagva,

Parold a fokhagymat a z oliva olajon.
Add hozza a tejszint, 2 citrom levet, 2 citrom reszelt hejat, sot, borsot
Melegitsd forrasig - utana csak lassu tuzon 15-20 percig fozd, amig kezd surusodni.
Fozd a szaraz tesztat (kb 12 perc), szurd le - tedd vissza a fazekba.
Add hozza a krem szoszt, es csak addig tartd a tuzon, amig a pasta felszivta a szoszt - kb 3 perc.
Egy talalto talba ontsd, add hozza az arrugula leveleket, a paradicsom darabokat, a Parmezan sajtot es a harmadik citromot kis cikkekre vagva. Keverd ossze - azonnal, melegen talald.

Alig varom, hogy kiprobaljam!
ZsuR Creative Commons License 2007.04.18 0 0 598
Jon az anyaknapja. . .szeretnek egy kellemes delelottot a kertben, valami kellemes etelekkel, italokkal - es osszeulni egy kis tereferere a gyerekekkel.

Brunch. . .reggel utan, ebed elott.
Szeretnek olyan eteleket, amiket lehet elozo nap megcsinalni, mert ha 11 korul kezdunk, akkor nem sok ido van sutesre, fozesre.

ZsuR Creative Commons License 2007.04.04 0 0 597
Amennyit mellegepelek, oruletes keveredesek lennenek ebbol :))!
Előzmény: nagypapi51 (596)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 596

Néha azért hiányzik az ékezet...:)

csak tippelek, h zölborsra, v. zöldborsóra gondolsz.

Írjál távirati stílusban ő=oe, ű=ue ó=oo stb...

(macerás, értjük azér' )

Előzmény: ZsuR (595)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.02 0 0 595
Itt a receptje:

Nagyon egyszeru, keves mericskelest igenyel.

Eloszor is, a maradek hust jol osszekeverem egy konyhai robotgeppel ? ha nincs, ledaralom (regen igy tettem, anyu is igy szokta).
Adok hozza ?kotoanyagokat?, kemenytojast, majonezt, mustart ? nem kell mindet, lehet jatszani az izekkel.
Izesitem: so-bors, friss zoldsegzold, kapor, hagyma aprora vagva, rozmaring, zeller. . .
Adok hozza dekoraciot: ooliva bogyot, kapri bogyot, ami vagasnal szepn nez ki.
Lehet jatszani tobb fele szinnel, izzel ? nagyon mutatos!
Legutoljara nem szizetem, csak ket reszre osztottam es a kozepebe tettem bogyokat ? a hiba az volt, hogy kigurultak belole. Legkozelebb aszpikkal fogom ?odaragasztani? oket.
Egy format kibeleltem folpackkal, ugy tettem bele a masszat.
Az elsonel nem voltam benne biztos, hogy mennyire lesz vaghato, igy feloldottam egy keves zselatint vizben, es hozzaadtam a masszahoz.
A kovetkezonel nem tettem ? nem hianyzott.
A kovetkezonel fogok zoldborsot, kukoricat is tenni bele, jol mutat!
Előzmény: ZsuR (551)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.02 0 0 594
Jujj de jo nektek. . .

Nalunk valtozott a musor - meghivast kaptunk egy nem vallasos zsido vacsorara, igy mi visszuk a nem vallasos kereszteny ennivalo egy reszet :)).

En vallaltam a fustolt hust, a tojast, a tormat. . .a tobbi meg, a haziasszony gondja.
Előzmény: nagypapi51 (593)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.04.02 0 0 593

Csütörtöktől keddig "erdei üzemmódra" kapcsolunk, 5 napra eltününk a vadonba.

Természetesen szombaton este az obligát fött füstöltsonka, tojás, torma, zöldségek, de innentől azt és ott, ami sikerül. Nálunk otthon beigli is került ilyenkor, most elmarad.

Előzmény: ZsuR (590)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.02 0 0 592
Koszi - benezek!
Előzmény: nemisbéka (591)
nemisbéka Creative Commons License 2007.04.02 0 0 591
Chilli már írta a Spektrum konyhaláz topikban, hogy most ért véget a gasztroblogok Vigyázz, kész, főzz! rendezvényének 3. fordulója, amely a vendéglátó falatokkal foglalkozott direkt húsvétra. http://kicsivu.freeblog.hu/ Itt megtaláljátok az összegzést, rengeteg jó recepttel.
Előzmény: ZsuR (590)
ZsuR Creative Commons License 2007.04.01 0 0 590
Mi lesz a husveti menu? Kinek jonnek vendegek? Mi a hagyomanyos, mi az uj a unnepi asztalon?

Nalunk torlodas lesz. Marmint azzal, mikor ki mit unnepel.
Nalunk vasarnap lesz - nagyon eltero az otthonitol, "brunch", ami kesoi reggeli, korai ebed, es az etelek is kozotte vannak.
Hidegtalat fogok csinalni, remelem kapok valami izletes fott tarja szeru dolgot, meg fogom latogatni az amish piacot, talan nekik van. . .
Tojas - sonka - torma - krumpli.
Sutemenynek meg fogalmam sincs.

Ha az ido is jo lesz, az kulon ajandek lesz.
szysssz Creative Commons License 2007.03.28 0 0 589

Kedves Magnum!

szégyelem magam, hogy csaknem egy hete nem néztem be ide :(   Mea Culpa!

 

Ami kérdésedet illeti: A húst minden oldalán megpirítva, nagyon enyhén fűszerezve csomagold a tésztába. A keletkező kéreg bezárja a rostokat, a hús zamatosabb marad. Főzve ahús szárazabb lesz, és sok értékes anyag is kiázik belőle.

Előzmény: magnum13 (587)
Dharma Creative Commons License 2007.03.28 0 0 588
azt elhiszem, hogy kellemes kis kajesz volt. csupa finomság :o)))
Előzmény: ZsuR (582)
magnum13 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 587
Szysssz! Zita! Segitsetek kerlek!
a tesztaban sult hust szeretnem megcsinalni es az lenne a kerdesem, hogy a hust elore meg kell fozni vagy nyersen, fuszerezve rateriteni a tesztara? Ma estere akarom megcsinalni.
Elore is koszonom magnum
szysssz Creative Commons License 2007.03.22 0 0 586

Uristen! 37 év. Ez még gombócból is sok - ahogy mondják felénk. :))))

Kívánok Nektek még sok szép éveket és maradandó élményeket. :)))

Előzmény: ZsuR (582)
Szemy tó Creative Commons License 2007.03.22 0 0 585

Drága ZsuR még ennyit békében, szeretetben, egészségben!!! + egy rakat unokát!!! :-)

Többet nem mondok, mert akkor már a felsoroltak közül valamelyik hiányzik :-( , valószínű az egészség. :-(

Előzmény: ZsuR (582)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.22 0 0 584
Koszonjuk! Lesz meg. . .ugy dontottunk :))!
Előzmény: Kanbéka (583)
Kanbéka Creative Commons License 2007.03.22 0 0 583
gratulálok az évfordulóhoz, kívánok még számosat!:)
Előzmény: ZsuR (582)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.22 0 0 582
Tegnap hatalmas dinomdanom volt :)), atjottek a gyerekeke es csendben, beszelgetve unnepeltuk a 37. evfordulonkat Papussal.
Nem foztem - meg csak be sem mentunk az ebedlobe, csak ugy hetkoznapiasan ettunk par finom falatot.

Ahogy irtam megcsinaltam azt a csirkesalatat - mindenkinek izlett. . .OK ez nem igaz, a nagyfiam nemerttette, miert tettem szolot a csirkebe. A ferjem okosan bologatott, igen, nagyon finom, meg a Kicsi is - egyedul a menyem-jeloltnek hiszem el azt, hogy szerette.

Fustolt lazac volt a "fo etel", szeretei mindenki (kiveve a Nagyot), vettem egy jo nagy adagot, es nagyon finom volt!!! Kremsajttal, kapri bogyoval, friss kenyeren. . .

Csinaltam meg guacamole-t is, vettem tortilla chips-et melle. . .es a kedvenc mozarella salatamat: apro mozarella golyok, paradicsom, lila hagyma, kalamata oliva bogyo, oliva olaj, citromle, so. Ha van hozza csikokra vagott bazsalikom level, nagyon jo - ha nincs, petrezselyem aprora vagva.

Desszertnek ameriaki modra keszult (sot mi tobb: keszen vett!!!) almas pite - egy boltban nagyon jot arulnak - kicsit mintha birsalma ize lenne az almanak, nagyon szeretem!

Egy -ket pohar borral lemosva, kellemes este volt, szinte semmi fozessel.
ZsuR Creative Commons License 2007.03.21 0 0 581
Megcsinaltam a Csirke salatat Veronika modra - finom.

Volt maradek grillcsirkem - melle - es azt aprora vagtam. (2-3 csesze hus)
Zeller szarat is aprora vagtam 1 csesze
Feher szoloszemeket (mag nelkulit) felbe vagtam (1 csesze)
Osszekevertem es adtam hozza fel csesze kesz majonezt, borsot.

Most hutom - kellemes ize van, kivancsi vagyok, hogy izlik majd a gyerekeknek - jonnek at egy pohar italra.

Előzmény: ZsuR (579)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.20 0 0 580
Ketto konnyu recept - ha valaki konnyu vendeglatast szeretne:

Kecske sajttal (goat cheese) toltott csirke
3 egesz csirkemell felbe vagva
kb 40 dkg kecskesajt
bazsalikom
oiva olaj
so-bors
Melegitsd elo a sutot 375 F fokra (190 C fok)
Helyezd a csirke melleket egy tepsibe, lazitsd fel a bort, tegyel ala sajtot - egy0egy bazsalikom levelet (biztos rozmaringgal is finom!)
Kicsit kend meg a bort oliva olajjal, sozd, borsozd - 35-40 percig susd takaras nelkul.
Tallas elott pihentesd 5-10 percet.

Parmezanos zukkini
8 darab kozepes zukkini
oliva olaj
2 nagy voroshagyma, szeletelve
so, bors
1/2 csesze reszelt parmezan sajt

Szeleteld fel a hosszaban felbavaogott zukkinit 1-1.5 cmes darabokra.
A hagymast parold meg az oliva olajon - amig kezd barnulni.
Add hozza a zukkinit,sot, borsot, susd - ne parold - amig barnas lesz a szele.
Add hozza a reszelt parmezant.
(A recept azt irja, kis adagokban susd, hogy ne legyen vizes - ki fogom probalni a sutoben, egy sorban - es a parmezannal csak piciket sutni a vegen).
Melegen talald.

ZsuR Creative Commons License 2007.03.18 0 0 579
Itt egy menu - akarmilyen alkalomra jo, a legtokeletesebb azonban arra, ha nem otthon van a party. Jol szallithato, elore keszitheto - ki fogom probalni nemsokara.

A menu: ha valakit erdekel, szivesen forditok!

Beatty's Chocolate Cake - egy egyszeru es jonak latszo csokolade torta
Bruschetta with Sauteed Sweet Peppers and Creamy Gorgonzola - eloetel parika es gorgonzola sajt
Chicken Salad Veronique- igazan ez keltette fel a kivancsisagomat, nagyon kellemes es olcso kesz grill csirket arulnak az egyik boltban, de nem fogy el mindig teljesen, ez jo felhasznalasnak latszik, nem is igenyel kulonleges hozzavalot
Herb Potato Salad-meg soha nem csinaltam krumplisalatat feher borral, igazan kivancsi vagyok ra!

KEdvenc duci szakacsnom: Ina
Szemy tó Creative Commons License 2007.03.01 0 0 578

Jelenen eledelt ezekkel nem ettem, de lehet ezt el nem feledem.

 

Köménymaggal még nem próbáltam, de ami késik, nem múlik, a kapri bigyó meg kizárva, mert senki nem szereti.

Előzmény: ZsuR (577)
ZsuR Creative Commons License 2007.03.01 0 0 577
Ismertem, persze - kedvencem eme eledel. . .

Az anyukam szokta igy "csomagolni" a korozottet, ha kirandulni mentunk! Igaz, o a liptoi turobol keszitette a korozottet - es en is teszek bele (mint o) komenymagot, aprora vagott hagymat - es kapri bigyot. No meg egy kis adalekot: sort. . .csak egy kicsit, hogy kremesebb legyen.

Előzmény: Szemy tó (574)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 576

Igen, ez a körözött parikába töltve, tényleg finom, és gusztán is tálalható.

A k-be én még cspetnyi őrölt köményt, meg apróra vágott kápribogyót is teszek, só helyett pedig szardellapasztát használok.

Előzmény: Szemy tó (574)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 575

Nem megvetem eme helyeket, de nem esnek elebem, elmegyek mellettek.

Este meg nem szeretem...:))

Előzmény: tuutuu (573)
Szemy tó Creative Commons License 2007.03.01 0 0 574

Én is le írom az én verziómat, hátha nem ismered, bár ezt kétlem.

Készítesz egy körözöttet ami áll turóból, tejfölből, hagymából sózva, enyhén őröltpaprikával megszínezve. Ezt a csumájától, magházától megszabadított pritamin paprikába betöltöd, majd a hűtőben érdemes érlelni 12-24 órát.

Valami fenséges eledel, pláne lágy kenyérrel... nyam... :-)

Előzmény: ZsuR (569)
tuutuu Creative Commons License 2007.03.01 0 0 573
Lehet-e  kedvednek megfelelve megvett kellemes szerekkel etetni téged?..:}}}
Előzmény: nagypapi51 (572)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.03.01 0 0 572

Meglehet, de eleve nem kedvelem eme helyeket.

Húst piacon, és/vagy megbízható hentesnél, pl. ott, ahol 470.- a gyöngyös :)

 

Előzmény: tuutuu (571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!