Keresés

Részletes keresés

big-dewil Creative Commons License 2010.12.05 0 0 100

Ez wan, ezt kö xeretni. Itten wan ugyan nekünk egy sepreget, de az csak söpörni tud. )))

Előzmény: Soká (99)
Soká Creative Commons License 2010.12.05 0 0 99

A topik gazdája igazán megtehetné, hogy a modiknál kér egy topik-cím átnevezést. Ötleteljek?

Audioland famunkái

Hangdoboz-készítés fából

Hifi asztalosmunkák

stb.

 

Soká Creative Commons License 2010.12.05 0 0 98

Gyere ki Audiolandből, van alkalmasabb hely is.

Előzmény: geronimo4t66 (97)
geronimo4t66 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 97

Üdv mindenkinek!

 

Sajnos sehol nem találok információt a tükörvágásról. Ezalatt nem a tükör méretrevágására gondolok, hanem amikor a rönköt felvágják. Ha vki tud róla vmit, kérem írja meg. köszönöm

Előzmény: albinolynx88 (95)
albinolynx88 Creative Commons License 2010.06.27 0 0 95
Eladó makita felsőmaróm:

http://www.vatera.hu/uj_makita_3612_c_felsomaro_174357165.html

Hívhatsz is: 30/ 685-0525
Lionking01 Creative Commons License 2010.05.25 0 0 94
Sziasztok!

Asztalost keresek a 13.kerületben. Apróbb munkákra.
- A bejárati ajtó szorulását kellene megoldani. Gondolom egy kis gyalulás segít. (A tok fémből van!)
- Van egy kis parketta rész, ami egy radiátorcsere után csúnyán üresen maradt. Ezt a hátramaradt parketta anyagból kellene pótolni.
- Illetve van még egy belső ajtó is, aminek az aljából kicsit le kéne szedni. Szintén gyaluval, gondolom.

Kérem, hogy aki esetleg tud segíteni az keressen meg e-mail-ben egy elérhetőséggel.
(radiosklub@tvn.hu)
joee67 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 93
Üdv.Ez a vasalat dolog érdekelne.A joee67@freemail.hu-ra küldhetnél valamit.Pld:elérhetőség,vagy képet,vagy valaminek az árát. Köszi előre is.    Joee67
Előzmény: Thunderboy72 (78)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.07 0 0 92
Szívesen segítek ha van kérdés.
de a hifi nem az én asztalom. :)
Előzmény: krizsi_l (91)
krizsi_l Creative Commons License 2010.05.07 0 0 91
Pontosan azért mert az ide írogatók hifisták, és még csak meg sem közelítik a hobbiasztalos szintet nagyon jól tud jönni egy értő segítsége, különösen ha nem a bonyolultabb irányból közelíti meg a problémát :)
Előzmény: gdzsozy (89)
Soká Creative Commons License 2010.05.07 0 0 90
Inkább "Hobbiasztalos" topik.
Előzmény: gdzsozy (89)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.07 0 0 89
Valóban így van.
Én asztalosmesterként gyakorlatot, és elméletet tanítottam gyerekeknek és felnőtteknek is.

hozzáteszem előtte 15-16 évig aktívan a szakmában voltam...ugy tanítottam középiskolában hogy a vállalkozásom közben délután ment.
Mivel közben sem estem ki a gyakorlatból sokkal nagyobb előnnyel rendelkeztem attól aki csak elméletben van toppon.
sokszor volt kisebb vita egy egy kivitelezésnél a kollégám és köztem vagy a főnököm és köztem mert másként (általában bonyolultabban ) közelitettek egy egy munka elvégzéséhez. szerencsére mindig kiderült hogy igazam van, bár sokszor úgy hogy azt mondtam: nem vitatkozom főnök csinálják ugy ahogy tetszik. aztán két nap után a főnök jött hozzám hogy segítsek a kollégámnak. ami azt jelentette hogy mutassam meg neki hogy hogy kell csinálni.

nekem a tanításból akkor lett elegem amikor egy volt tanárom oktató cégéhez kerültem oktatónak és szembesültem a legtrógerabb munkamorállal, és szakmai hozzá nemértéssel. amikor a haszonlesés felülmúlta a igényes és jó munka iránti felelőséget és azt hogy a gyerekeknek azt adjuk át ami hasznos és nem azt hogy hogyan kell a hibákat javítgatni.

úgyhogy ma ismét "csak" vállalkozó vagyok és egy volt tanítványommal dolgozom együtt.

viszont tényként tudom mondani hogy aki nem ért hozzá az tanítja.

Én megtudtam tanítani is azt amit akartam. de ehhez kell a tanítvány is. nélküle ez nem megy!
Előzmény: Soká (88)
Soká Creative Commons License 2010.05.07 0 0 88
gdzsozy,

a topic címe mindenkit megtéveszt, ez itt nem igazán asztalos topik, csupán a hifisták, elsősorban a hangdoboz készítők ritkán használt fóruma.
Mindig nevetek azon, amikor a "csinálja", meg a "tanítja" ebben az aspektusban vetődik fel. Megnyugtatlak, aki tanítja az általában nem tudja csinálni, akárcsak fordítva: aki csinálni tudja, az meg gyakorta nem tudja tanítani. Hidd el, mindkettőhöz tudás kell.
És vannak a ritka jómadarak, akik csinálni és tanítani is tudják. Ők jóval kevesebben vannak, mint akik se csinálni, se tanítani...
:)
Előzmény: gdzsozy (84)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 87
Javaslom Mick Allen : Fafelületek kezelése c. könyvét.

teli van képpel.
és legalább használható a könyv.

de a politúrozást még mindig nem ajánlom.

inkább szinlő pengével avagy másnéven citlinggel le kell kaparni a lakkot a furnérról, felcsiszolni, majd lepácolni. de a legjobb ha milesi pácot kevernek hozzá. és azután kell vagy olajos, vagy valamilyen szebb felületet kialakítani rajta.
Előzmény: krizsi_l (86)
krizsi_l Creative Commons License 2010.05.06 0 0 86
Képek vannak benne? már az olvasás sem nagyon megy :)
Előzmény: gdzsozy (85)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 85
ebben az esetben elég ha elolvassa a könyvet de csak azért hogy értse azt hogy mit miért csinál vele az az asztalos aki nem csak látott ilyet de ért is hozzá.

:)
Előzmény: spacc (83)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 84
Tisztelt leendő Kolléga.
Ezzel a kérdéssel szerintem a mesteredhez kellett volna először fordulni.
Bár azt szoktuk mondani hogy aki ért hozzá az csinálja aki meg nem az tanítja a szakmát.

A nyílászáró beépitésekor nem minden esetben haszálunk oldható kötést, vagyis ahogy te írtad tiplit.
sőt én azt javaslom ne is használj ilyet. jobb a beütő dűbel alkalmazása.
A púrhab szerepe nem a rögzítés hanem a nyílászáró és a fal közti rés kitöltése és a hőhíd kialakulásának megszüntetése.
Vagyis a dűbel alkalmazása elhagyhatatlan kivéve ha az ácstokba vagy fa szerkezetbe kerül beépítésre mert ilyenkor facsavarral rögzítjük.
Előzmény: sas892 (62)
spacc Creative Commons License 2010.05.06 0 0 83
...és hol fogja begyakorolni?   Már nincs neki olyan sok hátra.....  :))))
Előzmény: gdzsozy (82)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 82
Attól hogy valamire azt mondjuk hogy politúrozott még nem biztos hogy az sellakkal van felületkezelve.
lehet poliészteres felület is.

Én nem biztatok rá senkit hogy anélkül hogy értene hozzá, nekiáljon egy felületet javítani. a javítás (főleg ha politúros) pedig nem a csiszolópapírnál kezdődik, hanem a politúr eltávolitásánál, amit meg ugye nem csiszolópapirral kell végezni.

javaslom hogy vegyél egy olyan könyvet ami a faipari felületkezelésekkel foglalkozik.
Abból az elméletet meglehet tanulni.
Előzmény: krizsi_l (76)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 81
hát így nem.

Előzmény: Dózerbike (77)
gdzsozy Creative Commons License 2010.05.06 0 0 80
Ha nem könnyű a kezed, és nem politúroztál még akkor nem ajánlom hogy a sellakkal kezd. Ahhoz ugyanis kell némi gyakorlat.

A méhviasz meg nem jó.

Soká Creative Commons License 2009.11.01 0 0 79
Inkább itt kérdezd:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9104263
Előzmény: gelván (75)
Thunderboy72 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 78
Olasz bukó-nyíló ,emelő-toló,bukó-toló,vasalatok kedvező áron kaphatóak kérésre küldök egy listát a teljesség igénye nélkül ,olcsóbb mint a ROTO és a GU a minősége pedig magáért beszél....Próbáljátok ki érdemes!!!!
Dózerbike Creative Commons License 2009.10.28 0 0 77
az hogy nagyon fekete és nagyon fényes,ez így nem sokat mond.Jó lenne tudni,milyen bázisú anyag.Én nemrég fényeztem újra egy fekete zongorát,de nem volt nagyon fényes.:)
A képen mutatott anyag nevét beírtam a kersőbe,és egy méhviszkrémet adott be rá.Ha ez is az,azzal ne menj neki,nem sokat fog érni.Valószínűnek tartom,hogy sima nitrolakk lehet a lemezjátszódon.180-220 körüli csiszolópapírral csiszold át,vigyázva hogy nagyon ne koptasd át a fekete pácot,lakkot.Aztán alapozó lakkot tegyél rá,lehetőleg szórással.Majd ezt 240-320-as csiszolópapírral csiszold meg,és fújj rá fedőlakkot,amibe egy kicsi fekete pácot kevertél.Így lehet felújítani a felületet.
krizsi_l Creative Commons License 2009.10.26 0 0 76
Az én ismereteim szerint a zongora lakk az nagyon fekete és nagyon fényes. A politúr pedig a shelakk.
Előzmény: Dózerbike (74)
gelván Creative Commons License 2009.10.26 0 0 75
Igen. Ezeket ma kaptam meg, a használatukhoz ha tudsz szóljál valamit. Előre is kössz!
Előzmény: Dózerbike (74)
Dózerbike Creative Commons License 2009.10.26 0 0 74
zongoralakk alatt a politúrozott felületet érted?
krizsi_l Creative Commons License 2009.10.21 0 0 73
Najóó, de ha nem tudjuk hoyg kell a zongoralakkos felületet felújítani.
Előzmény: gelván (72)
gelván Creative Commons License 2009.10.21 0 0 72
....erre semmi, bezzeg a dejoo-ra van válasz!))
Előzmény: gelván (71)
gelván Creative Commons License 2009.10.20 0 0 71

Hello FiúK!

A topik láttán eszembe jutott egy kérdés: a régi zongoralakk felületet, miképp lehet felújítani vagy karbantartani?!!! (LP játszomra ráférne!!!)

sas892 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 70
Szia!

Köszi a tanácsot! T.R.

ha valamiben tudok segíteni akkor szólok jó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!