Keresés

Részletes keresés

Herold Creative Commons License 2018.01.27 0 0 25255

Nem is értem, hogy ki képes rábízni milliókat ilyen noname offshore forex cégekre.

Előzmény: Forexsystems (25254)
Forexsystems Creative Commons License 2018.01.27 0 0 25254

Kedves carlo66 és DCFX károsultak!

 

Megnéztem a dcfx weblapját és már ott rengeteg probléma van ami a gagyiság jele:

 

1. a társaság nem rendelkezik sem EU sem US regulációval, azaz nem végezhet pénzügyi szolgáltatást, valamint portfólió és vagyonkezelést az Európai Únión belül sem az USA-ban.

 

2. a nagyobbik baj az, hogy sem az Egyesült Arab Emírségek területén sem pedig Seychelles szigeten nem rendelkezik Pénzügyi regulációval, azaz nem végezhet pénzügyi szolgáltatási tevékenységet, vagyon kezelést pedig pláne nem a fent leírt területeken!

 

3. a társaságnak van egy regisztrált telephelye az Egyesült Arab Emírségekben, valamint egy székhelye Seyychelles szigetén.

 

5. az MNB mivel Európán belülre terjed a joghatósága nem fog tudni túl sok mindent tenni az ügy érdekében.

 

6. amit ilyenkor érdemes lenne megtenni első lépésben az az, hogy megkeresitek a Seychelles-i valamint az Egyesült A. E.-ken belüli pénzügyi felügyeletet és panaszt tesztek, hogy nem kapjátok meg a pénzt.

 

7. második esetben pedig rendőrségi feljelentést tesztek a Seychelles valamint az Egyesült A.Een belüli irodájukhoz legközelebbi rendőrségen a cég ellen.

 

8. ha befektetésre szánjátok el magatokat akkor mindig olyan társaságot válasszatok amely az Európai Únión belül regisztrálva van. Valamint tagja a kárrendezési alapnak is. Így ha probléma merül fel a céggel kapcsolatban, megfogjátok kapni a pénzeteket!

Előzmény: carlo66 (25252)
arenarock Creative Commons License 2018.01.26 0 0 25253

Nincsenek jó híreim:
https://kiszamolo.hu/ujabb-forex-aldozat/
Úgy tűnik már régebben nyilvánvaló volt többek számára...

Előzmény: carlo66 (25252)
carlo66 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 25252

Sziasztok! Van valami információ valakinek a nagyszerű fx21 ről? (DCFX bróker páros). Esetleg ez is lehúzás volt ?mert a jelek arra következtetnek:-) köszi a segítséget

Herold Creative Commons License 2017.12.22 0 0 25251
Herold Creative Commons License 2017.12.19 0 0 25250
Előzmény: Párizs73 (25248)
PitykeG Creative Commons License 2017.12.19 0 0 25249

Egy baromi nagy lufi, egyetértek. De amíg kipukkad lehet innen még 10x... 100x, fene tudja.

Az egész egy nagy spekulációs lufi, az eredeti célja, szerepe elsikkadt.

Ez is egy tünete a végtelen likviditásnak, amit a jegybankok ránk szabadítottak.

Mit csináljon at ember a pénzével? Részvények drágák, ingatlanok drágák már.

Mi marad? Műkincsek és újabban a kriptovaluták. Mivel ezek mögött nincs semmi érték és véges a kibocsátása, a kereslet meg nő... ezért nőhet még az ára. A vége persze egy nagy huppanás lesz.

Előzmény: Párizs73 (25248)
Párizs73 Creative Commons License 2017.12.19 -1 0 25248

"

Meglátásom a Kriptovalutákról:
Valamikor régen, egy indiai kis faluban egy ember bejelentette a falusiaknak, hogy majmokat vásárol fel, darabját 100$-ért.
A falusiak tudták, hogy a környéken sok a majom, elmentek hát az erdőbe összefogdosni őket.
Az emberünk majmok ezreit vásárolta fel, mindegyikért kifizette a beígért 100$-t. Ahogy a majmok fogyni kezdtek az erdőben, a falusiak abbahagyták az összefogdosásukat. Erre az ember bejelentette, hogy 200$-t ad egy majomért. A falusiak fellelkesültek és újra elmentek majmokat fogni.
A majmok csakhamar még jobban megfogyatkoztak, a falusiak hazatértek. Az ember 250$-ra emelte az átvételi árat, de már így is nagyon nehéz volt majmot fogni.
Erre a férfi közölte, hogy 500$-t ad egy majomért, de sürgősen el kell utaznia egy kis időre, addig egy helyettese fogja őt képviselni, aki a nevében átveszi a majmokat.
Amikor elutazott, a helyettese azt mondta a falusiaknak: "Nézzétek ezt a sok majmot a ketrecekben, amit a főnököm vett tőletek. Eladom nektek darabját 350$-ert, és amikor az emberünk visszatér, eladhatjátok neki 500$-ért."
A falusiak összeszedték minden megtakarított pénzüket, és megvették az összes majmot.
Ezután a falusiak soha többet nem látták sem az embert, sem a képviselőjét, csak a rengeteg majom mászkált megint a környéken, úgy, mint azelőtt.

Sajnos nincs semmi érték és semmi fedezet mögötte, így várhatóan hasonló sorsra jut, mint egy buborék, vagy mint az indiai kis falu lakói." Forrás. Egy facebookos üzleti oldal.

PitykeG Creative Commons License 2017.12.18 0 0 25247

Aki meg mindenáron kockáztatni akarja a pénzét, inkább vegyen bitcoint, ahelyett hogy egy kókler MLM-nek adja.

Előzmény: PitykeG (25246)
PitykeG Creative Commons License 2017.12.18 0 0 25246

Az lehet, de ez aztán baromira semmit nem jelent. Ilyen kimutatást én is össze tudok dobni, mitől lesz ez hiteles?

OK mondjuk, hogy valós eredmény. Megint nem mond semmit, ha nem látom, hogy milyen kockázatkezelés van mögötte.

Majdnem az összes online szignálszolgáltató, csodarobot martingale stratégiát alkalmaz.

Ezzel lehet beetetni az amatőr balekokat hosszú időn keresztül.

 

Ilyen szignálszolgáltatás, pénzkezelés, csodarobot kismillió van, volt, lesz. Ti vagytok az egyik.

Még egy sem volt, amelyik 2 évnél tovább húzta volna.

Az, hogy havi 30% hozamot hirdetsz és hogy 1 év múlva átveszitek az EU piacot, már elárulja mennyire fingod nincs az egészről.

 

Vannak hosszútávon sikeres cégek, stratégiák is, de ezekbe nem lehet pár ezer dollárokkal sem beszállni, nem nyilvánosak, szupertitkos minden.

Előzmény: Flex88 (25242)
PitykeG Creative Commons License 2017.12.18 -1 0 25245

Bocsi csak röviden, mert éppen a kinti 6 hónapomat kezdtem tölteni a trópusokon és most baromira nem a piacon jár az agyam.

Amúgy se nagyon kell most semmit csinálni, venni kellett SPX-t aztán ülni benne.

Én főleg trendekbe próbálok beleülni és azon nyerni. Trendek meg jellemzően a részvénypiacokon vannak.

Deviza piacon nem annyira jellemző, de azért a nagy USD erősödést sikerült megfognom 2 éve.

Vannak néha minuszos éveim is, általában 3-4 nyerő után jön egy negatív is.

Nekem az az erősségem, hogy a trendekben jól tudok ülni és azon sokat nyerni. Aztán amikor nincs trend, akkor bukok, de kevesebbet.

Ebből persze az a lényeg, hogy nekem ez jött be: a középtávú trendkövető stratégia

Ez illeszkedik a személyiségemhez és az életvitelemhez.

Ettől még persze csinálok másfajta és rövidebb kereskedést is, de nem ez a jellemző.

Csinálok naplót és elemzem mit csináltam rosszul, mit javíthatok. Állandóan fejlődni kell a piaccal is, mert a piac is változik.

Nincs állandó nyerő stratégia, mindig fejlődni kell. És most lassan itt a mesterséges intelligenciával felvértezett önállóan fejlődő, tanuló robotok kora, szóval a rövid távú emberi kereskedőknek szerintem lassan leáldozott a kora.

 

Sokan ott rontják el, hogy görcsösen próbálnak másolni egy stratégiát, amit tanultak, vettek, de egyáltalán nem illeszkedik a személyiségükhöz és ezért nem tudják betartani a lépeseket. Vagy azt hiszik, hogy mert volt egy nagy nyerőjük, már mindent tudnak és mostmár ők a piac császárai.

 

Legfontosabb a kockázatkezelés, engem erre az első két számlanullázás vezetett rá, az volt a nagy tanulópénz.

 

 

Előzmény: Elektra66 (25241)
foximaxi888 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 25244

Helló,

 

4-5 évet én is eltöltöttem azzal hogy tanultam a forexet, a tőzsdézést és közben kereskedtem általában veszteséggel, sok veszteséggel, de legalább kitartóan. Mindenféle stratégiát kipróbáltam, de a profit továbbra sem akart összejönni hosszú távon. Aztán lassan kezdett kikristályosodni egy  koncepció. Lassan megtanultam hogy a forexen nincs állandó nyereség, csak nagyobb valószínűség a konzisztens profitra. Nagyobb valószínűség, ha olyan szituációkba lépsz be és olyan irányba aminek a valószínűsége nagyobb mint az ellenkező irányba. Ma már tudom hogy máshogy nem lehet sokáig pénzt csinálni, pl. Martingale, vagy skalp technikákkal.  Ehhez az elképzeléshez találtam is egy jó könyvet, igaz hogy angolul, de az egyetlen lehetséges út a sikeres forexezéshez:

 

https://www.amazon.com/Probability-Situations-Based-Trading-Strategy-ebook/dp/B077VZLYBX/ref=sr_1_fkmr3_4?ie=UTF8&qid=1512749581&sr=8-4-fkmr3&keywords=high+probably+situation+based+forex

 

További sok sikert

Előzmény: Párizs73 (25233)
foximaxi888 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 25243

Sziasztok!

 

4-5 évet én is eltöltöttem azzal hogy tanultam a forexet, és közben kereskedtem általában veszteséggel, sok veszteséggel, de legalább kitartóan. Mindenféle stratégiát kipróbáltam, de a profit továbbra sem akart összejönni hosszú távon. Aztán lassan kezdett kikristályosodni egy  koncepció. Lassan megtanultam hogy a forexen nincs állandó nyereség, csak nagyobb valószínűség a konzisztens profitra. Nagyobb valószínűség, ha olyan szituációkba lépsz be és olyan irányba aminek a valószínűsége nagyobb mint az ellenkező irányba. Ma már tudom hogy máshogy nem lehet sokáig pénzt csinálni, pl. Martingale, vagy skalp technikákkal.  Ehhez az elképzeléshez találtam is egy jó könyvet, igaz hogy angolul, de az egyetlen lehetséges út a sikeres forexezéshez:

 

https://www.amazon.com/Probability-Situations-Based-Trading-Strategy-ebook/dp/B077VZLYBX/ref=sr_1_fkmr3_4?ie=UTF8&qid=1512749581&sr=8-4-fkmr3&keywords=high+probably+situation+based+forex

 

További sok sikert

Flex88 Creative Commons License 2017.12.05 0 0 25242

 

Nekünk nincs csoda robotunk 😉

Előzmény: PitykeG (25232)
Elektra66 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 25241

Számomra nagyon hitelesnek tűnsz, talán azért mert egy pár rögös éven én is túl vagyok a FOREX piacon, itt azt írod, hogy ezen a piacon képtelenség megélni, azaz jól megélni, viszont egy másik bejegyzésedből az derül ki a számomra, hogy 20 éve tőzsdézel és 14 éve ebből is élsz. Ha jól sejtem, akkor neked is volt 5-6 év amikor nem volt a tőzsdéből pénzügyi sikered.

Erre az őszinte válasz azért lenne fontos a számomra, mert én még csak a rögös vesztő úton járok, habár valahol érzem, és tudom, hogy bizonyos dolgokat hol rontottam, el és még nem daráltam le teljesen a számlámat. De egyszerűen, szeretem ezt csinálni, e másodsorban attól félek, hogy egy illúziót kergetek, ha 5 évig nem voltam hosszú távon sikeres ( voltak rövid nyerő szériáim) akkor a cápák között én biztos csak mindig a kis hal lehetek, aki majd valamelyik nagy cápa vagy épp a bróker ebédje lesz.

Nem osztanád meg velem a történetedet, a fejlődésre a fordulópontokra vagyok kíváncsi nem az összegekre. 

Bármilyen bejegyzést megköszönök!

 

Előzmény: PitykeG (25170)
arenarock Creative Commons License 2017.11.20 0 0 25240

Pár példa

(Egyik legfaszább oldalam...)

Előzmény: Herold (25238)
PitykeG Creative Commons License 2017.11.20 0 0 25239

1997-1998-ról beszélek

 

De ott a hírhedt Konzum 5000%

Előzmény: Herold (25238)
Herold Creative Commons License 2017.11.20 0 0 25238

Befektetési alapok 20-30 %-ot hoznak évente?

Részvények 50-100 %-ot?

 

Példákat tudsz mondani?

Előzmény: PitykeG (25236)
Párizs73 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25237

Köszönöm a tanácsokat.

Előzmény: PitykeG (25235)
PitykeG Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25236

1. Kevesli az ember a banki kamatot és próbálkozik befektetési alappal

2. Aztán a bef.alap 20-30% hozama is kevés, jönnek a részvények.

3. Részvények 50-100% hozama is kevés, jönnek a határidős, tőke áttételes ügyletek.

4. Tök jó a 500-1000% hozam, csakhogy ugyanolyan gyorsan jöhet az 50-100% bukta is és a totál csőd.

5. Na ezután visszavesz az ember arca, és elkezdi megtanulni a technikai elemzést, saját szabályokat felállítani.

A tőzsdei spekulánsok 90%-át elsöpri az első nagy krach... persze 2009 óta nem volt ilyen, szóval most sokan hiszik, hogy ez a legkönnyebb megélhetés.

 

Szóval meg kell tanulni az alap technikai elemzést, alapvető gazdasági makró összefüggéseket, és tapasztalatot kell szerezni a piacon.

Ki kell alakítani saját szabályrendszert, ami saját személyiségünkhöz igazodik. Remélhetőleg egy-két nagyobb veszteségbe is belefutsz, mert csak akkor fogod tisztelni a piacot. És ha még ezután sem megy el a kedved, akkor lehetsz sikeres.

Előzmény: Párizs73 (25233)
PitykeG Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25235

Nem ismerem mindet, de általában hasznosak, vagy inkább többnyire nagy része hasznos.

Néhány totál kókler, és van itt is aki a hasznos tudás mellett próbál valamibe beszervezni, valamit még rád sózni pl. egy robotot, brókert.

 

A lényeg, hogy ez a tudás ingyen is megszerezhető az internetről, vagy könyvekből, de nyilván ez időbe kerül.

Viszont néhány tanfolyam erősen túl van árazva szerintem. Max pár százezer Ft érő anyagot 500e-1M-2M Ft áron adnak.

És van rá kereslet, mert jó a marketing.

 

forum.tozsde.hu

találsz még hasznos infokat

Előzmény: Párizs73 (25234)
Párizs73 Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25234

Az ilyen jellegű oktató anyagok mennyire hasznosak? http://maganpenzugyiakademia.hu/termekek/tozsde-habbal-oktatocsomag-konyv-cd/

Előzmény: PitykeG (25232)
Párizs73 Creative Commons License 2017.11.19 -1 0 25233

"Én pl. 14 éve ebből élek, évi 6 hónapot egy trópusi szigeten töltök és 20 éve tőzsdézek." Ez nagyon jó. Megkérdezhetem, hogyan kezdted és hogyan tanultad meg ezt a szakmát? Én sajnos nem értek hozzá, csak úgy keveredtem ide az MLM topikból mikor az egyik fénylőarc itt is hintette az MLM igét. Egyébként MLM ellenző vagyok, de a tőzsde érdekel, csak nem tudom hogy és hogyan érdemes megtanulni és elkezdeni?

Előzmény: PitykeG (25232)
PitykeG Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25232

https://www.youtube.com/watch?v=i4RHIfCvy7M

 

http://www.imarketslive.com/

 

Igen, ehhez baromira nincs szükség MLM-re, tőzsdei csoda robotot tudsz venni egyszeri 100 dollárért is (igaz eddig idővel mind beleállt a földbe).

 

Én is a számokban hiszek, Bernie Madoff pl. "csak" évi 20% hozamra építette fel a piramisjátékot.

Én pl. 14 éve ebből élek, évi 6 hónapot egy trópusi szigeten töltök és 20 éve tőzsdézek.

 

Azt én értem, hogyha elég sok balekot fogsz, akkor nem kell egy ideig "dolgoznod", aztán meg remélhetőleg mehetsz hűsölni és még a kaja+szállás is ingyen lesz.

 

 

Előzmény: Flex88 (25222)
rmmbge Creative Commons License 2017.11.19 0 0 25231

Sziasztok!

Kérlek benneteket SEGÍTSETEK egy végzős egyetemistán! 
Szakdolgozatomat A Forex, CFD és Bináris Opciós piacról írom és óriási segítség lenne, ha ki tudnátok tölteni ezt a kérdőívet. Kb. 5-10 perc alatt meg van.

 

https://goo.gl/forms/BNpHZpB75legniiq1


Az egyáltalán nem gond, ha újak vagytok a kereskedés/tőzsde világában (sőt a most ismerkedők véleménye még fontosabb számomra!), hiszen sok helyen nem kötelező válaszolni vagy van "Nem tudom" lehetőség! 
Minden Kitöltőnek köszönöm szépen a segítséget!

 

Üdv,
Miklós

Párizs73 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 25230

A tőzsde eddig is működött MLM nélkül.

Előzmény: ásítósmacska (25229)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.17 0 0 25229

Magasan képzett szakember. 

 

A hétvégi tanfolyam Galyatetőn lehetett.... :-DDDDD

 

Előzmény: Párizs73 (25228)
Párizs73 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 25228

Kétkezi munkát végzett ( amivel semmi gond nincs), most meg hírdeti a nagy tőzsde és MLM lehetőséget.

Előzmény: ásítósmacska (25227)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.17 0 0 25227

aki semmihez nem ért, annak valszeg ez az egyetlen lehetőség, az MLM-ezés... :)))) 

 

 

Előzmény: Párizs73 (25226)
Párizs73 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 25226

Nem kell kétkezi munkát végezned. Nahát. Gondolod, hogy az MLM rendszerek az egyetlenek ahol nem kell kétkezi munkát végezned?

Előzmény: Flex88 (25222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!