Keresés

Részletes keresés

rezgaras Creative Commons License 2014.05.15 0 0 95896

Gyártott. A Roco, mielőtt belépett volna az európai piacra, az amerikai piac számára gyártott mozdonyt, kocsit és sínt. Az Atlas volt a megrendelő és a saját neve alatt forgalmazta. Amikor 1975-ben a Röwa cég tönkrement, a Roco felvásárolta az öntőmintákat és akkor kezdett el európai modelleket gyártani. Még az 1990-es években is lehetet nálunk kapni amerikai síngeometriával készült Roco síneket - akkor már Nyugaton ezeket nem árulták.

Előzmény: HUNcZUG (95887)
róbertke Creative Commons License 2014.05.15 0 0 95895

Roco FP7 a 2003-as újdonság katalógusban szerepelt az alábbi vasúttársaságok festésében: 

Amtrak

Burlington Northern,

CP Rail (RhB kedvence - remélem megvan)

C&O

Penn

Southern Pacific

 

A katalógusban szereplő mozdonymodellel ugyan még nem találkoztam, de az összes teherkocsival már igen!

Előzmény: RhB (95893)
RhB Creative Commons License 2014.05.15 0 0 95894

Az első két képen ALCO FA és FB, a Santa Fe az F7-es.

Előzmény: Fuxy25 (95892)
RhB Creative Commons License 2014.05.15 0 0 95893

A Roco FP7-est gyártott hajtással és hajtás nélkül is (dummy).

Előzmény: HUNcZUG (95887)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 95892

Szia!

 

Igazad van nem látok rajta roco jelet. Nem is tudom hogy került a készletbe. Egy biztos, hogy van egy EMD F7 is. de darabokban. ezen sincs jelzés. teszek róla képet. Az ár nem fix de van elképzelésem, és ha megmarad akkor megy vissza a dobozba. kb 25 éve nálam van, elfér még. Teszek fel képet az alco fa ról, és az EMD F7 ről. hátha valaki tud mondani rá egy két szót. Persze az árban benne van ez is, de nem ez képezi a magas árat. Sok sín.

Előzmény: HUNcZUG (95887)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95891

Igazad van, de pont ez a lényeg: véleményeket kért, mindenki leírta a magáét, hátha segít. Ennyi történt szerintem. Kicsit túl lett beszélve.

Előzmény: Törölt nick (95889)
NREX1 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95890

Így sincs meg a 150ezer

Előzmény: Fuxy25 (95883)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95889

Nem akarok senkit megbántani de:

"aztán kinövi az egeret, aztán az erősítőt, a mozdony kezdőszettes, mehet a levesbe, a kocsik szintén.Nem vagyunk előrébb."



Lehet hogy nem vagytok előrébb...

Talán rá kellene áldozni egy kicsit többet, és kezdő beruházásként mindjárt megvásárolni a MIR űrállomás komplett vezérlőközpontját. Azt talán nem nőné ki olyan hamar a gyerek... :-)

Viccet félretéve, ennyi pénzért ilyen set szerintem teljesen jó kezdeni, és ha valaki kinövi, akkor tud váltani; ha meg úgy növi ki, hogy nem akar váltani /mert hosszútávon nem is érdekli az egész/, akkor nem olyan nagy bukta, mintha megvetetnétek vele most egy új Intellibox-ot, vagy egy okostelefonos okosgyerekeknek való Roco Z21-et.

Pl. a régi RocoLINE vágányzatot /mint ahogy csíkos is írta/, marha nehéz beszerezni /"vadászni kell"/; ezért ha neki nem kell, akkor marha könnyen tudná eladni azoknak az embereknek, akik ezt marha nehezen tudják beszerezni /és erre "vadásznak" hetente többször is pl. a Börzén/...

Tehát ha ennyi pénzért megvásárolja, és később megunja, és szépen lassan darabonként eladogat belőle mindent, akkor anyagilag a végén még pluszba is jöhetne ki az egészből.

Egyébként meg /mint nekem is sokszor szokták volt tanácsolni az itteni kedves modellezőtársak/ demokrácia van; tehát mindenki azt csinál, amit akar, nem kell senkit sem befolyásolni! :-)

pikoman Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95888

Szia!

 

Én is szeretnék leadni egy NEM szavazatot.

 

  • Jóval több lesz, mint húsz, ha megnyered, teljes szállítással, vámmal, utalási költséggel.
  • "Szárazföldi" postán akár 2-3 hétig is eltart, míg ideér, plusz vámolás. Utána elég problémás lesz reklamálni, ha az eladó átvert, a küldemény megsérült, vagy hasonlók. Visszaküldeni lehetetlen.
  • A mozdonyban lévő dekóder használhatatlan. Nem olyan, mint a mostani kezdőszettes dekóderek. Ez tuti terhelésszabályozás nélküli, morog vele a motor, kábé semmit nem lehet rajta programozni, stb. Azonnal ki akarod majd dobni, ha összehasonlítod egy tisztességes, akár régebbi (akár: lokpilot1) dekóderrel.
  • Rocoline R2-es íves sínek gyakorlatilag eladhatatlanok. Mert minden készletben ez volt. Aki még Rocoline töltéses sínt használ (pl. én), az mást keres, pl egyenes, nagyobb íves váltók, fél- és egyharmad szakaszok, stb.
  • A Lokpilot2 menthetetlenül elavult. Annó szerintem jó cucc volt, én is ezzel kezdtem, gyerkőcnek is jó lehet még (ha működik...). De az "aktuális" dekóderek többségénél a beállítások felét-kétharmadát nem tudod vele állítani, mert csak két digitet tud. Ezt is szinte azonnal cserélni akarod majd.
  • A mozdony jónak tűnik, de ebből a típusból kilószámra vehetsz bármelyik börzén. De ne má' Amerikából...

 

Üdv,

Pikoman

 

Előzmény: Ikaruga (95867)
HUNcZUG Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95887

Most már felmerül bennem az a kérdés is, hogy a ROCO gyártott-e valaha is END F7.t vagy ALCO FA-1-et?

Előzmény: Fuxy25 (95885)
RhB Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95886

Mivel az egyik fő profilom az amcsi vasút, ránézésre elég jól meg tudom saccolni a típusokat. Az F7-esnek - egyebek mellett - más az orra és nincsen középen ajtó:

 

http://www.google.hu/search?q=emd+f7&client=firefox-a&hs=7yw&rls=org.mozilla:hu:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9INzU_qFMs-AyQOB4ICoCg&ved=0CC4QsAQ&biw=1152&bih=731

 

Előzmény: Fuxy25 (95885)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95885

Ezt most meg miből állapítottad meg? Csinálok róla egy jó képet. Köszi

Előzmény: RhB (95884)
RhB Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95884
Előzmény: Fuxy25 (95883)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95883

Szia!

 

Ezt a mozdonyt azért tettem fel mert nem tudtam beazonosítani. Már tudom, hogy EMD F7a - b. ez nincs jó állapotban. De ami a készletet képezi az sncf bb7200, hozzá tartozó 3 db kocsi 4299-es, dobozban, br 116, dobozában, rh 1670 mozdony, br 80028 gőzös, 1 db vagon. Minden roco márka. hozzá eredeti trafó, és rengeteg sín, váltó, elektromos váltó, épületek. Mind roco márka. KB, 2,5X1,5 terepasztalra férne rá, több sorban a sínekkel. Annak idején tervezgettem, de most már helyem nincs hozzá. A síneket még számolnom kell, és beazonosítani. Még csak érdeklődöm a kereset iránt. Ha nem kapok érte annyit amennyit szeretnék akkor megmarad.

Teszek fel képeket.

Előzmény: Törölt nick (95882)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95882

Ha azok ott a forgóvázban valóban szigetelőszalaggal végzett "javítások" akkor a mozdony 3-5 ezer Ft körül van. A motorvonat nem motorvonat, hanem mozdony, B unit néven szokott futni, vezetőállás nélkül. Meghajtással az is elérheti az 5 ezres árat (felirat nélküli hiányos darab) ha meghajtás nélküli akkor max 3 ezer. Lehet, hogy anno még 150 ezer volt a teljes új ára a készletnek, de használtan nem fogod megkapni érte ezt az árat.

Vannak olyan modellek, amelyek értéke növekszik vagy legalább tartja, de ezek nem azok sajnos.

Előzmény: Fuxy25 (95875)
NREX1 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95881

Szia!

 

Nem akarlak elszomorítani, de ha a többi cucc is ilyen, akkor örülj neki ha 10-15ezret kapsz az egészért, de ez sem lesz egyszerű ilyen öreg , hiányos játékokért.  A 150ezret még meg sem közelíti. 

(pár jobb képet tehetnél még, hátha van benne valami)

Előzmény: Fuxy25 (95877)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2014.05.14 -1 0 95880

Megvennél - mire ideér, ha ennyin marad a licit olyan 30-35.000Ft-ért - egy olyan szettet, amiben van egy start kivitelű mozdony, beépített, és javíthatatlan dekóderrel, olyan sínekkel, amiket nem tudsz felhasználni, és lesz egy csapnivaló vezérlőd hozzá.

Kis olvasnivaló itt:

http://www.csikos-muhely.hu/dl/dcc.pdf

 

Vagyis, ha megveszed, akkor az bőven túl lesz kiadási szinten a 20.000Ft-on, és vesződhetsz a számodra felesleges dolgok eladásával belőle.

Ennél sokkal jobb megoldás, ha keresel a Börzén egy ROCO MultiMaust kb ugyanennyiért. Annak is vannak bajai, de legalább nem olyan buta, mint a tök, és egy rendes tápegység is 6.500Ft-ért van hozzá, ha bővülni szeretnél később.

 

Ha "nepperkedi" szeretnél, akkor kockástass, és vedd meg, hátha többet kiárulsz belőle, mint amennyiért idejut Hozzád!

Ha nem ez a cél, akkor feleslegesen ne vegyél dolgokat, bárki bármit is mond!

 

Egyébként, ha már túlmegyünk a bűvös 20.000Ft-on - mert azzal a régi ROCO start szettel bizony túlmegyünk, mire leütöd a licitet, és ideér (posta, utalási költség) -, akkor már lőtávolban van egy tisztességes, rugalmasan bővíthető, és a ROCO-nál sokkal stabilabb vezérlés 42.000Ft-ért, ami minden tekintetben jobb megoldás a ROCO-nál.

 

A döntés a Tiéd, mérlegelj, és olvasd el mindenki tanácsát. Ha kell a vonat a szettből, akkor vedd meg, habár akkor nem lesz valami jó vétel, ha az árat nézzük. Minden más esetben a cucc felejtős.

 

Bővebben, ha kérdezni szeretnél, akkor itt megtalálsz:

http://www.csikos-muhely.hu/kapcsolat.html

Előzmény: Ikaruga (95867)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95879

Szia!

Azt hiszem igazad lehet. Nem vagyok nagy szakértő, de annyira hasonlított a nohab-ra.

 

Előzmény: SÜNÖCSKe (95878)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.05.14 0 0 95878

Ez nem Nohab, sokkal inkább valami amerikai dízelmozdony (pl. EMD F7 vagy hasonló).

Előzmény: Fuxy25 (95877)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95877

Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95876

Lemaradt a kép!

Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95875

Köszönöm már megírtam ott is. A kérdés hogy meg ér-e annyit?

A másik, hogy 

Valaki be tudná azonosítani ezt a Nohab-t? Ami nem látszik, hogy hátulja egyenes, és hozzá lehet kapcsolni azt a fekete motorvonatot. Annak mind két fele egyenes (nincs vezető fülke). Bocsi de nem értek hozzá. :) A képen látható vezetékek, meg egyéb cucc az nem hozzá tartozik. :)

Előzmény: tomcat#01 (95874)
tomcat#01 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95874

Szia!

Javaslom fényképpel együtt tedd fel a Börze topikba, nagyobb eséllyel tudod eladni.

Ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119466

 

 

Előzmény: Fuxy25 (95872)
tomcat#01 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95873

A Börze topikot ha nézegeted, 18-23ezer forint közötti összegért szoktak lenni MultiMaus szettek, dekóderek 4-5ezer forintért. Jobban megérné szerintem is

Előzmény: Ikaruga (95868)
Fuxy25 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95872

Sziasztok!

Új vagyok itt.

Amiért megkerestelek benneteket, hogy segítsetek. Van kb. egy 20 éves vasútmodellem. Roco h0. 5 mozdony, 3 utaskocsi, 1 vagon, 1 trafó, és sok sín, váltó, elektromos, manuális, több egyenes, és többfajta íves kanyar. kb. 10 db épület. Minden tökéletes. Szeretnék kapni érte 150.000 ft –t. Szerintem egy szép-nagy terepasztalt tudna valaki belőle csinálni. Én is szerettem volna, de nem tudnám hova tenni, ezért mielőtt tönkremegy eladnám. Van 1 db SNCF 7201 szürke mozdony, 1 db br 116-os, 1db 80028 gőzös, 1 db rh 1670 mozdony, 1 db nahab3 hozzá tartozó motorvonat, vagy hasonló. Nem tudom beazonosítani. több alkatrész. Minden megvan, csak építeni kell.

redurtni Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95871

Megvételre keresek hibás, sérült, hiányos vagy működésképtelen Fuggerth M41 és V43 mozdonyokat reális áron.Ajánlatokat az intruder@freemail.hu e-mail címre várom.

somytomy Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95870

Itt elég sok alapdolgot jól leírnak, érdemes olvasgatni: http://booci.hu/index.php?p=index_hun.html

Szerintem megéri Multimausra gyűjteni, mert a LokMaus tudása nagyon kicsi, kezdőként is könnyű beleszaladni a korlátaiba. Egy 10 éves vezérlő ráadásul nem is biztos, hogy 100%-os, az enyémen például kicsit nehézkesen működik a menetszabályzó, mert kopottak az érintkezői.

Előzmény: Ikaruga (95868)
Bad68 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95869

A modellező legfőbb erénye a türelem, soha semmit nem szabad el kapkodni, semmiről nem maradunk le. A saját pénztárcám bánja a kapkodás eredményét.

Inkább gyűjtögess, Vezérlő ügyben keresd Csíkos mestert sok jó ötlettel tud támogatni.

 

Előzmény: Ikaruga (95868)
Ikaruga Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95868

Viszont ha a hozzáértő többség azt mondja, hogy várjak még és vegyek külön egy MM szettet na meg dekódert a mozdonyokba (mert azt nem bánom meg mondjuk egy hónap múlva) akkor hajlok rá és szépen építgetem a terepasztalomat, közben meg tekergetem a trafó szabályzóját ha vonatozni támad kedvem míg összejön a cuccra a rávaló.

Az említett csomagra azért vetettem szemet mert kedvező árban van.

 

Ikaruga Creative Commons License 2014.05.13 0 0 95867

Na akkor pontosítva, vagy inkább még egyszer.

jelenleg van egy félkész asztalom, még analógban üzemel, 2 db digi előkészített roco mozdonnyal.bolti új kezdőszettben is gondolkodok csak az minimum 50 ezer lenne. A pályám készen van, az ebayes csomagból a sineket nem is használnám mert nem kell, jelenleg is éppen kavicságyazom a 2.5 mm-s vágányaimat. Nekem igazából egy sima digi rendszer kellene na meg a 2 mozdonyba dekóder és teljes a boldogság. 

Ha valaki az említett összegért (kb 20 ezer esetleg némi ráadás) tud egy MM szettet adni akkor az is jó (sőt). Vaterán láttam majdnem ennyiért de sajna még dekóderek is kellenének ami megint megdobja az összeget. 

Na meg itt a teljes tudatlanság a fejemben a témával kapcsolatban hiszen a vasútmodellező múltam kemény 4 hónapra nyúlik vissza (ha nem vesszük azt, hogy gyerekkoromban egyik barátom piko vasútjával játszottam pár órát). Netet böngészem sokat infóért de mindent összehalászni úgy, hogy az teljesen érthető legyen nem egyszerű feladat.

Gépész vagyok amúgy de ez kicsit (nagyon) más kategória.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!