Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 -1 4 11103

ha - ha - ha ...

Előzmény: NevemTeve (11102)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.12 -3 0 11102

Mondjuk ebben téved, igazából a Hermetikus Szövetség volt, mithril technológiával, százezer évvel ezelőtt.

Előzmény: Törölt nick (11101)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 -1 4 11101

És erre milyen véletlen egybeesés, de kisértetiesen hasonlít a baalbeki terasz... persze a hód mindenütt ugyanúgy építi a hódvárat, holott semmi kapcsolat köztük... tudom...

Csizi Sanyi szerint mindegyiket a Heliuploiszi Testvériség építette, telkhin technológiával, évtízezrekkel ezelőtt...

 

Előzmény: Törölt nick (11100)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 11100

A burkolat legalsó 2 során valóban rózsaszín gránitot alkalmaztak. De ma már csak a piramis felső részén  van burkolat. Ezek a tömbök semmiképpen nem rózsaszínű gránitok. Főleg nem burkolat.

 

Előzmény: paul2 (11096)
hyspano Creative Commons License 2015.08.11 0 1 11099

Tudtommal az alsó plató kövek nem gránítból vannak, hanem a Szfinx árkából kibányászottak nagyrészt...az pedig nem gránit...

Előzmény: paul2 (11096)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.11 0 0 11098

A nagyon finoman, keskenyre kimunkált, elég vékony nyakú, öblös testű, dioritból készült egyiptomi vázák kimunkálásánál továbbra is fenntartom, hogy a vörösréz vágóélű íjas esztergával sem lehetett megoldani a problémát. Tehát ezek a vázák nem illeszkednek a 4500-5000 évvel ezelőtti kor technikai szintjébe. 

Előzmény: paul2 (11093)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.11 0 1 11097

Stocks: Experiments in Egyptian Archaeology: Stoneworking Technology in Ancient Egypt (Routledge, 2003)

(nálam 21 MB PDF, 296 oldal)

 

 

itt nem véletlenül szerepel a címben is az "experiments"... a szerző végre is hajtja az eljárásokat, fotókkal illusztrálva - persze a könyvben videó nincs (szerintem túl hosszú és unalmas lenne nézegetni, ahogy fúr, csiszol, fúr, csiszol, stb, stb, stb... és még két nap múlva is), csak a kiindulási nyersanyagot, a munkafolyamat egy-egy pillanatát, valamint az elkészült végterméket mutatják a fotók :-)

 

például a "Making stone vessels" részben:

 

Előzmény: paul2 (11093)
paul2 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 11096

Vagy csupán arról volt szó, hogy a természetes rétegződést kihasználva fejtették a követ, és ezért az egyes sorok különböző (nem kicsit különböző) magasságúak, mint a nagy piramisban is. Továbbá amíg nem kellett magasra vinni a köveket, addig bátrabban mozgattak nagyobbakat, azokkal így szaporább volt a munka.

A kő minősége ugyanis nem más alul és feljebb. A Khefren-piramis egyik újítása az volt, hogy a burkolat alsó sorai gránitból készültek. Ebből maradt valamennyi, ez persze erősen elüt a magkövektől.

Előzmény: Törölt nick (11090)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.11 -1 3 11095

Az összes erre vonatkozó teória közismert... nem hinném hogy nem ismered azokat...

(amúgy van paleoasztroanautika topik)

Előzmény: NevemTeve (11092)
paul2 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 11094

OK, annyi kiegészítéssel, hogy a Memnon-szobrok mögötti templomot nem a természet tüntette el (szinte) nyom nélkül, hanem állítólag lebontották. Ha csak összedőlt volna, jó nagy adag rom maradt volna utána, máig is, akkor is, ha közben-közben használnak belőle.

Előzmény: Törölt nick (11088)
paul2 Creative Commons License 2015.08.11 0 0 11093

Milyen igazolást vársz?

Én nem találtam neked olyan videót, amin valaki vázát fúr, de - már ne is haragudj - te is keresgélhetnél egy keveset, ne engem szalajtsál.

A leírások nem puszta spekuláció eredményei, hanem félkész, illetve selejt darabok, valamint az eszközök maradványai, és korabeli ábrázolások támasztják alá.

A mohácsi vészről miért nem követelsz videót?

Előzmény: Törölt nick (11087)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.11 -2 0 11092

Egyáltalán nem szeretem, ha valaki arrogáns és gőgös; tehát ha van valahol 'prehisztorikus űrhajósók' topik, szívesen beleolvasok abba is, de most itt konkrétan: hogyan és miért segítettek volna a derék űrhajósok a piramisépítésben? 'Itt állnak ez a derék emberek, bazinagy kőgúla nélkül, mennyivel jobb lenne nekik bazinagy kőgúlával! És hogyan is tudunk nekik segíteni a dologban?'

Előzmény: Törölt nick (11091)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 -1 4 11091

Szóval most ott tartunk, hogy a közönséges egyiptomiak nem építhették a piramist, mert nincs jele annak, hogy ehhez elég fejlettek lettek volna; mások (atlantisziak a szíriuszról, pl) viszont építhették, ők lehettek elég fejlettek, az nem gond, hogy nekik még a létezésükre sem utal semmilyen jel. Értem.

 

Itt van egy fő gond, hogy az elfogadható, nyom, jel, gyanú kérdése szubjektív, és önkényesen megítélt. Pl, hogy az összes ősmitológia, őshagyomány( beleértve az egyiptomit, de még a Bibliát is) egybehangzóan számol be égből érkezett "istenségekről" (esetleg angyalokról), akik tanítottak, védtek (néha egymással is balhéztak) stb... nem ritkán még az űrhajójuk is le van írva részletesen... ezt a parakutatók elfogadják nyomnak, jelnek és gyanúnak arra, hogy bizony valamikor ősidőkben látogattak bennünket alien-ek... és ez nem hülyeség, és ez így egy helyes teoretikus gondolatmenet..!!! A tudósok, hivatalos, hivatásos szakértők ezt nem fogadják el. Hogy miért? Mert csak! Nincs semmiféle értékelhető vitathatatlan érvelés, semmi esetre sincs biztos cáfolat. Ugyanígy a rejtélyek, a megmagyarázhatatlan dolgok, kövek megmunkálása, megalitok; még csak a korukat sem tudjuk meghatározni, csak a körülöttük levő tárgyak nyomok és hagyományok alapján próbáljuk a korukat megmondani (tehát nem tudjuk biztosan).. és milyen érdekes, itt viszont elfogadják az ősi mitológikus, szakrális írásokat. Ha egy mítikus irat arról szól, ami beleillik a pillanatnyi tudományos képbe, az oké, ami nem, az naiv népek buta meséje.. és azért hasonló, sőt lényegében egybehangzó, mert a hódi is mindenütt a világon ugyanúgy építi a hódvárat, pedig nem beszéltek egymással soha... ennyi lenne az "érv"...

Mind az ősidőkben a ősemberhez látogatott fejlett idegen civilizáció (ami nem feltétlen űrbéli lehet ugyebár), mind prehisztorikus fejlett civilizáció kérdésre bőségesen vannak nyomok, jelek és gyanúk. Csak hozzáállás, azaz korrektség kérdése, hogy figyelembe vesszük-e azokat, vagy lesöpörjük az asztalról, arrogánsan, gőgösen...

Előzmény: NevemTeve (11079)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11090

Egy aprócska nyom lehet a kétlépcsős építkezésre. Ezenkívül még egy dolog jut eszembe, ami a kétlépcsős építkezésre utalna a piramisoknál. A IV. dinasztia fáraói a székhelyükről a távolabbi Gízába mentek építkezni. Ez arra utalhat még, hogy azért választották építkezésül a gízai platót, mert ott már korábban szent helyként tisztelt rommező volt. Más nem jut eszembe. 

Előzmény: NevemTeve (11089)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.10 -2 0 11089

Helyes, ne feledkezzünk meg. És mire következtessünk ebből?

Előzmény: Törölt nick (11086)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11088

A Memnón-kolosszusok a bizonyítékai annak, hogy az óbirodalom után is megvolt a "tudás" Hiszen valahogy "elvergődtek" 700 km-ert a darabonként 720 tonnás szobrokkal.
És Théba  bizonyíték arra is, hogy igen volt amit eltörölt a természet: Ami előtt ezek álltak, már az sincsen.
És vajon hol lennének most a Gízai Piramisok, ha a köveik egy gondolattal kisebbek lennének, vagy esetleg a modern Kairot előbb kezdik el építeni(gyaníto nem csak a mészkőborítás ugrott le volna róla), és nem fejlődik az építészet.
Három fő ok amiért nem épült több "megapiramis":

1.  Nem lett többi olyan anyagi, és hatalmi koncentráció Egyiptom történetében, mint ami akkor volt
2 . Az egyiptomiak felfedezték az oszlopot és vele a "teret".
3. 500 év béke után más idők jöttek.


Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11087

Szóval, a gyakorlatban senki sem igazolta a gránit és a diorit vázák esetén. Köszi a választ. Én is így tudtam.

Előzmény: paul2 (11080)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11086

A 10952-es hzsz.-ról se feledkezzünk el. A Khepren (Hafré) piramis alsó 5 sora nagyobb és más kidolgozású kövekből épült. 

Előzmény: NevemTeve (11083)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11085

Legegyszerűbb elfogadni, hogy a gízai piramisok síremlékek, amelyeken keresztül az uralkodó lelke az égbe emelkedik. Ennél elég felsorakoztatni az általánosan elfogadott elemeket, oszt annyi.

Előzmény: NevemTeve (11083)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11084

A korábbi objektumokat tehát a természet nem törölhette el, 

 


Nemcsak törlésről beszéltem, hanem felülírásról. A korábbi nyomok felülírásán azt értem, hogy az évezredek alatt a többféle klimatikus hatások azt eredményezik, hogy a legrégebbi nyom már felülíródik, azaz módosul a későbbi klíma eróziós behatása által. Jó példa erre a Szfinx és a Szfinx gödör völgyfala. A több ezer év többfajta eróziós hatása miatt már nem egyértelmű, vitatható, hogy a hosszan tartó, felülről verő csapadékhatás volt az erózió elsődleges oka, vagy a szél behatásáé. Nagyon sok építményt betemetett a homok. A betemetődésnél igazából a nyom nem törlődik, hanem "felülíródik", azaz betemetődik. 

Előzmény: paul2 (11077)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.10 -2 0 11083

Ez tényleg valószínűen hangzik. Ennél jobbat csak Umberto Eco tudna kitalálni.

Előzmény: Törölt nick (11081)
paul2 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11082

Nekik a fejlettségükhoz per definitionem nem fér kétség.

Ha viszont elég fejlettek voltak, akkor a saját létezésüket is csak megoldották valahogy.

Amúgy szépen feltakarítottak maguk után, csak pár dolog volt túl nagy ahhoz, hogy a szőnyeg alá söpörjék, ezek azok, amiket mi mostanság nem értünk.

Előzmény: NevemTeve (11079)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11081

A 11063-as hzsz-somban többféle variáció kreálható. A Nagy Piramisnál én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy a terveket földönkívüliek adták (instruktorként), majd az ősi egyiptomiakkal felépítették (lehet, hogy ugyanakkora alapkerülettel, de csak a Nagy Galéria magasságáig). A piramis végleges magassága, formája a IV. dinasztia idején alakult ki, fejeződött be, amikor a korábbi tudást birtokló-átörökítő egyiptomi papság felügyelete mellett ez megvalósulhatott. Az Óbirodalom bukásával ez a szűk elit által birtokolt tudás elfelejtődött, vagy morzsákban fennmaradt (középkori katedrálisok szerkezetében, titkos szervezetek által fenntartva, de csak részben!). 

Előzmény: NevemTeve (11079)
paul2 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11080

Tessék:

http://www.oocities.org/unforbidden_geology/ancient_egyptian_stone_vase_making.html

0 lelkendezés, sok tény, régi ábrázolások, múzeumi tárgyak. Videó egyelőre nincs (én nem érem el)

Denys A. Stocks, Mark Lehner munkatársa foglalkozott vele alaposabban, sajnos ő még nem pakolt ki a netre, inkább a könyveit árulja (némelyiket elég drágán)

 

Előzmény: Törölt nick (11073)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.10 -2 0 11079

Szóval most ott tartunk, hogy a közönséges egyiptomiak nem építhették a piramist, mert nincs jele annak, hogy ehhez elég fejlettek lettek volna; mások (atlantisziak a szíriuszról, pl) viszont építhették, ők lehettek elég fejlettek, az nem gond, hogy nekik még a létezésükre sem utal semmilyen jel. Értem.

paul2 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11078

Na jó, de itt 150 m magas piramisról van szó, hasonlókat a delta nem tudott elnyelni.

Egyébként a delta területén folynak ásatások, időnként találnak is ezt-azt, de még egyetlen lelet sem rúgta fel a hivatalos kronológiát.

Ettől még lehet remélni, hogy egyszer előkerül valami igen ősi, de mégis fejlett cucc, ennek a feltételezésére azonban eddig még nincs ok.

 

Továbbá, ha egyes nyomok több tucat (azért túlzásba ne essünk, nem annyira sok tucat!) méterrel a delta jelenlegi szintje alatt vannak, akkor vannak leletek kevesebb tucat, sőt néhány méter mélyen is, ahogy a delta töltődött, és a lakosságot szorította kifelé és felfelé. Csakhogy ezeken a helyeken sem ágaskodik túl sok megalit.

Előzmény: Törölt nick (11074)
paul2 Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11077

A korábbi megalitikus kultúrának vitathatatlan nyoma nincs.

Az általad korábbinak tartott (mások által azonban az ismert kronológiába beillesztett) objektumok - ha korábbiak - túlélték mindazt, aminek a többi, csak feltételezhető objektum áldozatul esett úgy, hogy romjai sem maradtak. A korábbi objektumokat tehát a természet nem törölhette el, mert akkor minden megsemmisült volna, a természet esztétikai alapon nem válogathatott.

Vagyis ha valami korábbi jelentős építmény megsemmisült, az a IV dinasztiabeli tudatos tevékenység következménye lehetett?!

Ámde miért? És főleg hogyan? A nyom nélküli rombolás ugyanis majdnem olyan macerás tevékenység, mint az építés? Hely volt elég, nyersanyag is, minek vesződtek volna vele?

 

A tények léteznek.

Valóban. Nem is a tényekkel van a gond, hanem az interpretációjukkal.

 

Itt is van egyfajta politika.

Ne már! Te politizálsz vagy én?

 

A politika mindig ellentétet, gyűlölködést szül.

Nem. A politika vita. Vita helyett a vitaképtelenek szoktak gyűlölködni.

Előzmény: Törölt nick (11076)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11076

gátlástalanul elkezdj alternatív "elméletekben" hinni.

 

Nem hiszek semmiben, csak én nem tudom figyelmen kívül hagyni a tényeket. Én tudomásul tudom venni, hogy ha Gízában, illetve Egyiptomban több más helyen egy korábbi, fejlettebb, megalitokat létrehozó kultúra létezett, akkor a klíma, az időjárás nagy mértékű változása és a IV. dinasztia építkezései felülírták, szinte majdnem nyomtalanul eltüntették a nyomokat. 

Más ezt nem tudja és nem is akarja tudomásul venni. Nem kell egymást győzködni. A tények léteznek. Itt is van egyfajta politika. A politika mindig ellentétet, gyűlölködést szül. 

Előzmény: paul2 (11069)
NevemTeve Creative Commons License 2015.08.10 -3 0 11075

Akartam képet keresni a 'jelenlegi deltáról', de helyette ezt azt istenkirály oldalt találtam, aminek minden szavát szentírásnak veszem:

http://www.rovasoldal.eoldal.hu/cikkek/181-magyar-testveriseg-a-nilus-menten.html

Előzmény: Törölt nick (11074)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 11074

A tengerszint változása miatt a delta is átalakulhat,

 

Te is látod a lényeget. 

 

Na, és

 

Rengetegszer szó volt róla. Ha 4500 éve csak befejezték, átalakították a gízai megalitokat, akkor a régebbi korból maradt civilizációs nyomok akár több tucat méterrel a jelenlegi delta térszint alatt lehetnek. 

Előzmény: paul2 (11070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!