Keresés

Részletes keresés

róbertke Creative Commons License 2014.05.21 0 0 95959

Märklin gyárat az elmúlt több mint száz évben megkérdezte valaki, hogy honnan vette a sínrendszeréhez az ötletet? :-))))))))

Előzmény: rezgaras (95958)
rezgaras Creative Commons License 2014.05.21 0 0 95958

Váltógyártó! Az rendben van, hogy kishazánkban az igazi vasúton nincs sehol bázeli váltó. (nyilván van Bázelban, ha arra járok, megkeresem :-))) De ilyen "széles bázeli váltó" létezik egyáltalán a nagyvasúton (Bázelban vagy akárhol)?

Előzmény: Váltógyártó (95910)
2xlion Creative Commons License 2014.05.20 0 0 95957

Igen az átjött. Gyakran örülnék ilyen "pontatlanság"-nak.

Előzmény: Váltógyártó (95955)
nazareth Creative Commons License 2014.05.20 0 0 95956

A sínszál közepe, vagy mindegyiknek a jobb oldala, nem mindegy? :-)

De igen, csak én úgy láttam, hogy ellentétes oldalak között mérted %)

Előzmény: Váltógyártó (95949)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.05.19 0 0 95955

Persze, ezt az egészet poénnak szántam, azt hiszem, ez látszik a szövegből! :-)

Már persze a hozzászólást, nem a pontosságot! :-)

Előzmény: 2xlion (95951)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.19 0 0 95954

A gombok egy része nekünk is titok maradt, de én szándékosan nem kérdeztem meg, miután nagy nehezen rájöttünk, mit is csinál a egyik "nem működő" gomb. :-) A gomb színeknek szerepük van, az segít egy kicsit. 

Előzmény: szergely22 (95953)
szergely22 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 95953

Szia!

Nekem is szerencsém volt látni tegnap a kiállítást és nagyon tetszett. A személyzet kedves és segítőkész volt és nagyon jó ötletnek tartom a "játszóházat". Keresztlányom sokáig vonatozott ott :)

Ami kicsit zavart, az az, hogy nem mindig tudtuk, hogy a gombok mire jók, vagy egyáltalán működnek-e már. Némelyiknél azért rájöttünk, hogy mit lehet vele irányítani, de azért a fele titok maradt :)

Valami kis utalást lehetne hozzájuk írni, ha nem is a konkrét megfejtést, mert természetesen az is jó játék, hogy kutatjuk a "változást".

A másik dolog, ami lehet, hogy csak nekem a heppem, de kicsit sterilnek tartottam az utakat. Némi színeltérés, úthiba, gaz szerintem feldobná a szürkeséget.

Nem tudom, hogy a szerelvények magántulajdonok vagy a kiállításhoz tartoznak -e, de idővel a személykocsikat is érdemes lenne benépesíteni.

Tudom, hogy nem kis feladat az sem, de nekem a legtöbb kocsim ilyen és a kiállításokon ha futnak, nagy sikerük szokott lenni.

Összességében szép munka, én gratulálok hozzá és további sok sikert kívánok!

Előzmény: Miniversum (95948)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.19 0 0 95952

Üdvözlet!

Mi is voltunk a Miniversumban, és a magam részéről úgy gondolom, hogy a megnyitása Magyarországon korszakváltó esemény a vasútmodellezésben.

 

Elsősorban azért, mert a színvonala hozza a "nagyokét". Én többször is jártam a MiWuLa-ban, és - mivel két évig éltem Berlinben - a Loxxx-ban hetente előfordultunk a fiammal. Ezzel együtt azt kell, hogy mondjam, ennyi idő alatt (meg egyébként is!) nagyon szép teljesítmény egy ilyen kiállítást összehozni!

 

A szegecsszámlálóknak: ez nem az a műfaj! A MiWuLa sem, meg a Loxxx sem, meg a többi sem! Ez nem is cél, hiszen a vasútfanatikusok közel sem tudnának eltartani egy ilyen vállalkozást! Ráadásul sokszor egy vasúttól távol eső, modellben megjelenített esemény, (pl. egy koncert, vagy egy kirándulás egy jelenete) jobban felkelti a látogatók érdeklődését. Ezért a hangsúly is máshol van, nem azon, hogy pl. egy váltójelző megfelel-e az ábrázolt korszaknak.

 

Az árról: kb. ezt a pénzt kérik Budapesten egy családtól a játszóházak többségében, a Csodák Palotájában vagy bárhol másutt.

 

Én - amatőr vasútmodellezőként - mindenesetre büszke vagyok arra, hogy egy ilyen színvonalas hellyel gazdagodott Budapest. Mi visszatérő vendégek leszünk! :)

 

Üdv
e94

PS: két apró észrevétel az építőknek: a villamos egyik megállótáblája űrszelvényen belül van és (már nem emlékszem pontosan, de valamelyik fűtőházi vágányon), a váltóállító huzal "kicsit" magas. :)

 

Előzmény: Miniversum (95948)
2xlion Creative Commons License 2014.05.19 0 0 95951

Mindkettő saccolásos mérés. :-) Viszont ha befogod az egyik sínkoronát és ekkor nullázod a tolómérőt, a két síkorona külső részének a közrefogása a pontos sínszálközép távolságot adja. De ezt úgyis tudod.

Előzmény: Váltógyártó (95949)
taurus124 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95950

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne. A MÁV felsővezeték-rendszerének mi a RAL kód szerinti színe? (a frissen telepítettnek) 

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Váltógyártó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95949

A sínszál közepe, vagy mindegyiknek a jobb oldala, nem mindegy? :-)

Előzmény: nazareth (95947)
Miniversum Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95948
Köszönjük az elismerő szavakat. Sokat dolgoztunk értük!

Szegecsszámlálók csalódni fognak -- de ők egyébként is erről ismerszenek meg! :)

Az építő jellegű észrevételeket szívesen vesszük!

Üdv, Kocsis Attila
Előzmény: tomlindudek (95923)
nazareth Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95947
A vaganytengely-tavolsagot a sinszalak azonos oldalaol kellene merni...
Előzmény: Váltógyártó (95946)
Váltógyártó Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95946

Ma is N-eztem egy kicsit. Tk. szerkezetkészre faragtam a kicsiket! :-)

 

 

A vágánytengely-távolságnak 33,6mm lett megadva. BakkeR, elcsesztem! :-)

 

 

 

A nyomtáv sem jó, mehet a kukába! :-)

 

Előzmény: Váltógyártó (95917)
róbertke Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95945

Szóval marad a "százéves" nóta: - Vasárnapi ebéd után kimegy a család a közeli állomásra és a Resti elé kiülve integet az elszáguldó/elcammogó vonatnak ....:))))))

Előzmény: Wolf27 (95944)
Wolf27 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95944

Te már voltál a Miniversumban??

 

Hupsz. Robi, a kérdésre a válasz: nem, de el fogok menni, mert sok ismerősöm is dolgozott rajta és kiváncsi vagyok a munkájukra! A célját (látványosság) valószínűleg el fogja érni, de szerintem a szakmai közönséget nem ilyen jelmondatokkal kellene becsábítani!

Előzmény: róbertke (95937)
Wolf27 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95943

Te már voltál a Miniversumban??

 

Ugyan kérlek! Fővonalon kétfényű bejárati jelző? Ha az ember a bemutató filmben ilyeneket lát, akkor el lehet képzelni, hogy az igazi vasúti forgalomhoz mennyi köze lehet!

Előzmény: róbertke (95937)
nazareth Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95942

Voltunk Miniversumban! Szuper volt! :-)

 

Jaj, hogy lehetsz ennyire igénytelen? Itt nyüszögnek sorban az emberek, hogy "ennyi pénzért" még felsővezetéket sem kapnak, félkész munka, keserű a szájízük, Te meg itt leszuperezed... :)

 

Viccet félretéve, örülök, hogy tetszett! Én mikor utoljára láttam, még nagyon félkész volt, tervezek elmenni megnézni a véglegeset, de várok két hetet, addigra összekopnak a bitek :)

 

Egyébként a Miniversum terepasztalán a "biztosítóberendezés" hasonlít a valóságoshoz (már amennyiben a vágányfoglaltság-érzékelést, menetrend alapján történő vágányútállítást, vonatirányítást, vágányútoldást, satöbbit biztosítóberendezésnek nevezhetjük). A forgalom itt is a látványra van kihegyezve. A valósághű forgalmat inkább lebonyolítani élvezetes, nem nézni – de a Miniversumban nem kell bonyolítani, minden számítógép-vezérelt :)

Előzmény: tomlindudek (95923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95941

Én is, több mint hatvan éve, csak nem kapkodok ide-oda. Sokkal tájékozottabb és határozottabb lesz az ember, ha igyekszik elméleti ismereteket is szerezni.

Előzmény: tomlindudek (95938)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95940

Z- ben a nagyobb mozdonyok, kocsik, hosszú szerelvények tetszenek. H0-ban a rövidek. Az N nem jött be. A TT- vel még csak ismerkedem, de azt már látom, hogy hosszabb kocsikat itt is csak számomra túl nagy asztalon lehet futtatni. 

 

A PV- re jó ránézni és a gyerekek is imádják. :-)

 

T-re szerencsére nem vágyom. :-)

Előzmény: Törölt nick (95933)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95939

Köszi az építő jellegű kritikát! :-)

 

igen, valahol azt hallottam/ olvastam, hogy a valóságoshoz hasonló vasútüzem lesz. Ez számomra nem túl látványos, de én ilyen vagyok. Nekem ez tetszett. 

Előzmény: Wolf27 (95935)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95938

Lehet, hogy neked ez bárgyú, de én így szeretem. :-)

Előzmény: Törölt nick (95934)
róbertke Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95937

Te már voltál a Miniversumban??

Előzmény: Wolf27 (95935)
róbertke Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95936

Megszünőben a "T" méret gyártása ..... :(

Előzmény: Törölt nick (95933)
Wolf27 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95935

Kicsit féltem, hogy a valóságos vasútforgalom miatt majd nem látunk mozgó vonatokat,

 

Neked halvány lila fogalmad sem lehet a "valóságos vasútforgalomról", ha azt hiszed, hogy a Miniversumban az van!

Előzmény: tomlindudek (95923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95934

Jobban jársz, ha hagyod ezt a bárgyú játékvasútazást a fenébe és műkincseket pl. festmémyeket kezdesz gyüjteni.....

Előzmény: tomlindudek (95932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.18 0 0 95933

Kihagytad a keleten oly népszerű T-s méretarányt :) Végül is egy 25 négyzetméteres garzonban a japánoknak is hódolni kell valamiképp a szenvedélyüknek :)

Előzmény: tomlindudek (95932)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.17 0 0 95932

Bakker! Én még a méretarányt sem tudom eldönteni. Van már minden. Z, N, TT, H0 DC, H0 AC, PV. A TT-t és a H0 AC-t most vettem a héten a melóhelyemre próbaképpen. Azon gondolkodtam, építek olyan asztalkát, amin nincs terep, csak dilikör minden méretben. :-D

 

Előzmény: fúrószár (95927)
tomlindudek Creative Commons License 2014.05.17 0 0 95931

Igen! Van büfé és ajándékbolt. Az ajándékbolt még árazás alatt van. A honlap webshopja még így is nagyságrendekkel jobb a te megadott oldaladnál. :-P

 

Ez a vállalkozás most nyílt meg a nagyközönség felé. Nem szép rögtön a hibákat keresni. Láttam, mennyire igyekeznek. 

 

A büfében kedvesek a lányok. Finom a kávé és a melegszendvics, hotdog.

 

Az ajándékboltban egyelőre többségben Miniversumos emléktárgyakat láttam, de lesznek vasútmodellek, kezdőkészletek, épületek is. (itt ott már bujkáltak MÁV-os kocsik)

 

 

Előzmény: Törölt nick (95930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.17 0 0 95930

Mondjuk a honlap érdekes. Rákattintasz a webshop-ra, s visszadob a főoldalra. Azért lehetett volna kicsit jobban odafigyelni a részletekre itt is.

Előzmény: a Zsóti (95929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!