Keresés

Részletes keresés

BigFic Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140578

... és a tejfölös flakon is csak az egyik szériatartozéka :D

Egyébként gratulálok a készítőnek, tetszetős munka.

Előzmény: Törölt nick (140555)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140577

Nem tetszett olvasni?

 

Mr.Gabson  2017.07.05    0 0 140213

Üdv!

 

Azért egy picit lehet faragni abból az árból:

 

500--as 2434.-Ft/gar

 

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokcsuszo_45SC_500mm_Onbehuzos_fekezos_golyos_45mm_40kg_Cink_21472

 

450-es 2250,-Ft/gar

 

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokcsuszo_45SC_45mm_Onbehuzos_450mm_40kg_Cink_21108

 

400-as 2070.-Ft/gar

 

http://falcodepoudvar.hu/webshop/show/Fiokcsuszo_45SC_45mm_Onbehuzos_400mm_40kg_Cink_21107

 

Én az 500-ast építeném be.

 

Gábor

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140194)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140560)
Garfield007 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140576

A diszkontról már volt szó. 

Milyen kártyával vásároltál?

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140566)
Garfield007 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140575

Mikor voltak a Metronak nagyker árai?

Előzmény: GPS (140564)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140574

Látom, hogy berágtál a témára, de hidd el nincs igazad.

 

Egy szabászat nem él meg a mari nénikből. nagyon nem.

 

Azzal is kicsit mellélőttél, hogy azt írod, hogy 1-2 ember elférne akik kisegítenék a mari nénik vásárlási- választási problémáját, mert a metro stb.

Hát ha találsz valakit a metroban aki ilyen szólj, megyek lefotózom magamnak..:)

 

A másik, hogy ma itthon a metroban csak kártyával lehet vásárolni, azt meg magánszemély nem kap, csak és kizárólag vállalkozások.

persze azt már a kutya nem nézi, hogy személy szerint ki vásárol a kártyán keresztül.

A kártyák használati ideje véges, és ha lejár akkor meg kell hosszabbítani.

Nekem a egyéni vállalkozóim lejárt, és ezt csak a pénztárnál tudtam meg.

Meghosszabbítani nem tudtam mert már nincs meg az "ipar". A cégesem meg nem volt nálam...

De eléggé komolyan tudják azt is venni, hogy 12 év alatti nem mehet be az áruházba...

Nálunk már fordult elő az, hogy a kislány kint maradt míg ment a vásárlás...

Gondolhatod nem mi akartuk, hogy így legyen.

 

Egy normális nagykerben nem az árják vásárolnak, hanem a szerződött partnerek.

Ezek meg nem a magánvásárlók.

Ettől nagyker a nagyker.

 

 

Ne mérgelődj. Nem ér ez ennyit.

Hagyd a fenébe.

 

 

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140570)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140573

"...ha veszel 1 db-ot akkor ennyi az ára, alatta meg ha megveszel egy kartonnal akkor meg amannyi az ára. Na ezért nagyker."

 

Azért ez nem így van.

Amit te most nagykernek aposztrofálsz az szó szerint a diszkont.

Magyarul mennyiségi árkedvezmény van.

 

A nagyker az meg azért van, hogy kiszolgálja a kiskereskedelmi részlegeket, és ne a végfelhasználó vásároljon náluk.

A végfelhasználó a kiskereskedelemben vásároljon.

 

 

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140566)
SchefferJ Creative Commons License 2017.07.15 0 1 140572

Így néz ki a kettő együtt... :)

Előzmény: SchefferJ (140557)
BözsiBözsi Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140571

"

A bútorhátlap-anyagot azt felejtsd el - mert az még a szekrény hátára sem való, nem hogy fiók aljára.

Az egy hitvány, préselt papír, ráadásul szinte bútorlap árban is mérik.

 

Ahogy a kolléga is mondta, lehet kapni  8-10-12 -es bútorlapot (lapszabászoktól, méretre vágva), drágább, mint a normál (cca +40%) - de az legalább anyag.

 

18-asból is lehet - de az túlzás oda, mert dögnehéz lesz a fiók és még a beltérből is levesz (ha ez számít).

."

 

Butorhátlap-anyag=/= papír

Ez farostlemez. Mára már inkább MDF vagy HDF alapnyagú (érdekes ha ajtó készül belőle már nem szidják...)

Szinte bútorlapár ez sem igaz...

Ma éppen az általam preferált szabászatban 2800 ft körül van a fehér 18-as (most volt emelés 2200 ről), míg a vágott fehér hátfalanyag 1300 ft.

Van árban is különbség.

Én a fiókfenéknek ezt a fehér hátfalat használom, és 12 mm-s rétegelt oldalfalakat.

Ha erősebb kell akkor bejátszhat a 4-5-6 mm es rétegeltlemez. Lakkozva.

Előzmény: GPS (140528)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140570

Ja hogy nekik nem éri meg kínlódni egy önjelölt hobbiasztalossal? Persze hogy nem éri meg nekik, ha lusták dolgozni. Ha követnék a metró üzleti példáját akkor sokkal nagyobb lenne a forgalmuk, abból meg már tellene egy két olyan alkalmazott eltartására is akik tanácsokat osztanak a vásárlásnál a Mari néninek. De nem, ők lusták erre, azt várják, hogy majd az a 20-50 asztalos rendeléséből fognak meggazdagodni. Hát nem fognak, mert túl szűk a piac a bútorlap árusításban ha így csinálják. Érdekes, hogy sok száz lapszabászat meg tud élni a Mari nénikből. Egy ilyen nagykernek meg nem éri meg?  Vagy ők egy felsőbbrendű fajnak tartják magukat, hogy náluk csak az vásárolhat aki árja? Vagy egy nagy pénzmosoda az egész, amibe nem akarják hogy az árjákon kívűl más is belelásson.

 

 

Előzmény: adam654321 (140568)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140569

Ha meg személyesen mész a se**ed is kinyalják. Komcsi. Ez van ...

Múltkor a falabdához vettem faanyagot. 34e Ft-ot hagytam csak ott (előttem pl. fél misit hagyott ott egy mókus rétegelt lemezekért).

De a raktáros még válogatni is segített ... 

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140565)
adam654321 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140568

Azért a babgulyás-konzerv (pl. Metro) meg a faipar (pl. JAF) között elég nagy különbség van, ami a vevőkiszolgálás nehézségét illeti. Nem biztos, hogy megérné a JAF-nak "kínlódni" a sok önjelölt fogalmatlan hobbiasztalossal és ezzel időt és energiát venni el a profik sima kiszolgálásától.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140567)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140567

A nagykerhez az is hozzátartozik, hogy az egyes árukból elég nagy mennyiséget tárolnak. Míg egy kisker üzletben van mondjuk 30 darab babgulyás konzerv addig a nagykerben akár vásárolhatsz 1000 dobozzal is egyszerre. Tehát ha te fel akarod tölteni a kisker üzletedet babgulyással akkor nyugodtan bemehetsz a metróba.

 

A metrónak nagyon bejött üzletileg az a húzás, hogy magán ember is vásárolhat. Nagyon megugrott tőle többszörösére a forgalma. Ez a vevőnek is jó mert látja a nagyker árakat is és eltudja dönteni, hogy 1 dobozzal vegyen vagy egy kartonnal. Egyedül azok az üzletek szívnak ezzel akik eddig a metróban vásároltak árukészletet és közel volt hozzájuk a metró. Azok az üzletek amelyek meg távol vannak a metrótól azok nem veszítenek semmit sem ezzel mert a vevő nem biztos hogy egy karton babgulyásért a fél országot át fogja utazni. De ezt hívjuk üzleti versenynek, és nekem kimondottan tetszik ez az üzleti hozzáállás.  

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140566)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140566

"Na, innentől mégis mi a francért hívják "Kereskedők áruházának"?"

 

Én régen jártam a metróban vásárolni, de akkor úgy voltak kiírva az árak, hogy ha veszel 1 db-ot akkor ennyi az ára, alatta meg ha megveszel egy kartonnal akkor meg amannyi az ára. Na ezért nagyker.

Előzmény: GPS (140564)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140565

Ebben igazad van, de

1- ennek a cégnek nincs kisker webshopja

2- neki a 10 tábla bútorlap már nem is tétel amit venni akarok? 

3- nem egy 500 ft-os polcot akarok venni, hanem kb 200.000-et akarok elkölteni. Ez nekik nem pénz?

Előzmény: GPS (140562)
GPS Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140564

 

A vevőm vevőit nem szolgálom ki. Így korrekt.

 

Pontosan. 

 

Ezt szegi meg a METRO Romániában - mert ott bárki vehet "napijegyet" úgymond - egy sima személyi kell hozzá - azt regisztrálják, és kap egy 1 napra érvényes kártyát, amivel azt vásárolhat odabent, amit csak akar.

 

Nagyker áron, bakker !!!!!

 

Na, innentől mégis mi a francért hívják "Kereskedők áruházának"?

.

 

Előzmény: Törölt nick (140563)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140563

A vevőm vevőit nem szolgálom ki. Így korrekt.

Előzmény: GPS (140562)
GPS Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140562

Ez sem lesz az a hely ahol vásárolni fogok. Elég hülye szemlélettel dolgoznak.

A webshopos regisztrációt külön kérvényezni kell céges adatokkal. Enélkül meg árakat nem látok. 

 

Szerintem meg ez egy nagyon is korrekt szemlélet. 

 

Ha egy cég nagyker-nek nevezi magát, akkor legyen szíves nem kiskereskedni a fű alatt, hátul, a nagyraktár mögött.

Illetve megteheti, ha külön kisker-oldalt tart fent a "civil" vásárlóknak. de ez nem kötelező egy nagykernek.

 

Ezt teszi az "én" cégem is, van egy külön kisker oldala (más néven) publikus árakkal - viszont azok az árak köszönő-viszonyban sincsenek a "bizalmas" nagyker-árakkal. Konkrétan 30-50%-al magasabbak, mint a nagyker árak.

 

Sőt, teljesen mások az akciók is, vagyis más árukra vonatkoznak és más akciók is érvényesek - nem ütköznek a nagykereseknek ajánlt akciókkal.

 

Szerintem ezt csak így lehet korrektül vinni - mert az a nagyker aki ezt megszegi, hamar elveszti a viszonteladói bizalmát és baxhatja az áruját a roskadó raktárában.

.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140561)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140561

Ez sem lesz az a hely ahol vásárolni fogok. Elég hülye szemlélettel dolgoznak.

 

"Kérjük vegye figyelembe, hogy nagykereskedőként az Online Shop-hoz kizárólag viszonteladóink, céges ügyfeleink számára van lehetőségünk hozzáférést biztosítani."

 

A webshopos regisztrációt külön kérvényezni kell céges adatokkal. Enélkül meg árakat nem látok. 

Előzmény: adam654321 (140551)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140560

Felülre is terveztem üveges ajtós szekrényeket, de ezt most nem fogom elkészíteni. Ehhez nem elég az anyagi keretem. Így is elég szűkös a keret az alsó rész elkészítéséhez. 

pld le kellett már mondanom a 23 pár fékes fiókcsúszkáról, helyette sima egyszerű fiókcsúszkákra tellik majd csak. A 23 pár fékes csúszka több mint 80.000 huf lenne a 3520 ft-os árral számolva amibe egy pár kerül. Most bele kell férnem a 200.000-es keretbe, ennyi van félretéve a konyhabútorra. Még két darab bútorvágó fűrészlapot is kell vennem amivel fel fogom majd szabdalni a táblákat. Az asztaliba 19.500 huf + áfa, a merülőbe meg 18.870 + áfa az ára a freud lapoknak. Ezt a 200.000-es kereten felül kell már megvennem.

Van egy üzlet pesten, ahol ezer féle bútorlap közül lehet választani, de az a cég nekem nem szállítja haza a bútorlapokat, mert csak cégeknek szállítanak. Ráadásul kicsit drágábbak is náluk a bútorlapok. Most tegnap este találtam egy Nyíregyházai céget, akiknél jóval olcsóbban megvehetném de ott kisebb a választék, ráadásul 200 km távolságban van tőlem. Személyautóval ekkora mennyiséget már nem tudok magam hazavinni. kb 700 kg-ot nem pakolhatok fel a tető csomagtartóra, a kombiba meg nem férnek be a táblák csak akkor ha a céggel felszabatom méretre. Ez viszont nagyon drága ekkora mennyiségnél, ennyiből már meg tudom venni a fűrészlapokat. 

 Még a fuvar megszervezése is gond és költség. 

 

Ma még megpróbálkozok egy hozzám közelebbi céget találnom ahol megkapom azokat színkódú bútorlapokat amiket kiválasztottam, de elég reménytelen a helyzet, mert csak dilettáns honlapokat találtam eddig. 

 

 

Előzmény: kergaborr (140548)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140559

Ragasz, válts nicket :D

Eszembe nem jutott hogy a göcsöket nézzem ... ez tényleg két asztal lesz.

Előzmény: Törölt nick (140555)
SchefferJ Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140558

Anyagköltség kb. 45-50e Ft, táblásított fenyő, díszlécek az elejére, az asztallap OBI-s 28mm vastag 120x60-as fenyő.

Előzmény: Törölt nick (140556)
SchefferJ Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140557

A nagy sikerre való tekintettel egyből kettőt csináltam. Kb. 5 nap nettó munka.

Előzmény: Törölt nick (140555)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140556

Azta ... o.O Grat, pofás lett!

 

És még variálható is ... vagy rögtön kettőt csináltál? 

Nekem külön tetszik az ajtókeretet imitáló fiókkeret.

Előzmény: SchefferJ (140552)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140555

Két íróasztalról vannak a felvételek ..  Előre néztem hogy esetleg tükörképet látom, de az ajtón a bogok is másképp vannak .

Előzmény: SchefferJ (140552)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140554

Ezt a programot nem ismerem, pedig elég sok bútortervezőt kipróbáltam már. 

Egy link elérést adhatnál erről a programról. 

Előzmény: kergaborr (140547)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140553

Szerintem nem jó ötlet egy kezdő első munkáját közreadni. Én még mindig tanulom az sk 2017 kezelését, amit itt készítettem az nagyon nem jó tanulni. Én AutoCad-ben nagyon sokat rajzoltam, azzal szinte bármit meg tudtam csinálni, de ez a sk eléggé kifog rajtam is. A két tervező rendszer igencsak eltérő filozófiával működik. Amit az AutoCadben megrajzoltam azoknak az alkatrészeit külön külön lajeren meg tudtam csinálni de pld ez a sk-ban nekem nekem elég nehézkesnek tűnik. Az AC-ben az egyik lajernek semmi köze a másikhoz, a míg az sk-ban állandóak az ütközések a különböző rétegek között, emiatt egy csomó mindent csak kerülőúton tudtam megcsinálni. Az sk kezelő felületét nagyon elbaszták a 2017-es verzióban, egy csomó működési korlátot raktak bele. Például megváltoztatták az sk rajz lementett file formátumát szánt szándékkal, ezért nem tudom megnyitni vele a régebbi rajzaimat. Na ez a nagy kibaszás. Mindez azért mert a gookle eladta az sk-t egy idegen cégnek, akiknek az első dolguk az volt, hogy használhatatlanná tegyék a 3D Warehouse tárhelyen lévő sok sok ezer rajzot amik a régebbi verziókban készültek. Amíg a google volt a tulajdonos, addig volt ingyenes verzió is, most csak próbaverzió van. Utána persze nagyon borsos áron kell megvenned az sk-t. A nagy pénzhajszolás miatt csinálták ezt a sok változtatást, hogy a 2017-es FIZETŐS verzióba kényszerítsék bele azokat az embereket akik már használták régen az sk régebbi verzióit. A régebbi verzióval is próbálkoztam, de az indítás után azonnal belekényszerít abba az sk, hogy át álj a 2017-es verzióra. A régebbi verzióval a Warehous rajzait sem tudod már használni, csak akkor ha frissítesz a 2017-re. Ez nagyon nagy geciség volt. Ami a legjobban bosszant, hogy mindezt úgy csinálták meg az új tulajdonosok, hogy a számítástechnikában kevésbé jártas emberke egyszerűen nem tudja megkerülni. A régebbi sk verziókhoz le lehetett tölteni egy csomó kiegészítőt ami beépült az sk-ba. Például volt olyan kiegészítő amivel a megrajzolt bútort szét lehetett robbantani egy új sceene-ra egymás mellé kiterítve egy síkban, és ki tudtad nyomtatni a teljes alkatrész jegyzéket méretekkel amikkel mehettél is a lapszabászatra vágatni az anyagot. Az új 2017 verzióban persze ez sem működik már. 

 

Az sk-ban a sceene kezelése egy jó ötlet volt, de a kezelése nagyon nem felhasználó barát. Ha az egyik sceenen csinálsz valamit az a másikon is módosul. Észre sem veszed, mert a háttérben módosul. Amikor meg már észreveszed addigra nyomon követhetetlen már hogy mit is módosítottál és emiatt nem tudod kijavítani sem egyszerűen. Lehetőség van az sk-ban arra, hogy az egyik sceenen megrajzolt dolgot függetlenítsd a másik sceene tartamától de ennek a kezelése nagyon szarul van megoldva az sk-ban, kész kínszenvedés a használata. 

 

Egy csomó dolgot én sem tudok még az sk-ban hogyan és mit csinál, pld  még nem tudok színminta képeket felvenni az sk-ba a material-ok közé. Nagyon tanuló üzemmódban vagyok még az sk-val. Ne ebből akarj tanulni.

 

Az egész SK új filozófiája miatt és a nehézkes kezelés miatt nem ajánlom az sk használatát. Ez már nem az az ingyenes google filozófia. 

 

Előzmény: motor-os (140545)
SchefferJ Creative Commons License 2017.07.15 0 3 140552

Első íróasztalom:

 

 

A felület Bondex Satin Oregoni Fenyő, három rétegben felhordva

adam654321 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140551

Ha jól kezelhető és informatív webshopot keresel, javaslom a JAFholz webshopját.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (140544)
kergaborr Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140550

Én nem itt bukkantam rá, egy ismerősöm ajánlotta, de, mint a példa mutatja, mások is propagálják. Mivel magyar, könnyebb volt alkalmaznom.

Előzmény: GPS (140549)
GPS Creative Commons License 2017.07.15 0 0 140549
Előzmény: kergaborr (140547)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!