Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

balu.maci104 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8608

Sziasztok!

Olvasom itt a pro és a kontrát..:-)

Az automata váltó szerelőkhőz,vagy egy futóműveshez is oda lehet úgy menni,hogy mondja meg milyen csapágy ill. gömbcsukló kell az autóba,és majd otthon megoldom én a problémát!?

De a legjobb az amikor mondja a tulaj,hogy majd Ő hozza az alkatrészt mert ilyen-olyan kedvezményei vannak a faternak/havernak/szomszédnak/rokonak...

Mit szólna egy éttermes ha vinném a húst az étterembe,és kérném,hogy ezt süssék ki nekem?? Elhajtana sovány malac f@szára...:-)

Mért nézi egyáltalán valaki,hogy én mennyit keresek egy nap alatt,min mennyi hasznom van?? Egy Német ügyfélnek 70öjroooért mondták csak azt meg,hogy a Webasto kályhályában az izzítógyertya van tönkre menve...

Azért nem morog senki,hogy a politikusaink nem napi ötven,hanem esetleg többszörösét keresik,befektetés,és ne adj'isten munka nélkül??

Nos,szerintem azért az emberek elgondolkodhatnának egy kicsit,hogy hol a jó ízlés határa..,és honnan kezdődik a szemtelenség,pofátlanság!

 

Előzmény: gibbonpitti (8606)
boldorka Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8607

Balu

Egy dl-1 es eber kazán mennyibe lehet ?Esetleg tudsz szerezni ?

Előzmény: balu.maci104 (8594)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8606

ha valaki beszerel egy fűtést nem kókány módon akkor rájön minek mi az anyagi vonzata.

 

ha egy szaros szívóoldali hangtompító mondjuk 8 pénz akkor én nem adhatom kevesebbért.....vagy ha tud vki az itt felszólalók közül olcsóbb forrást akkor ne fojtsa magába.....

 

érdekes módon ma is jött egy ilyen házilag beszerelem emberke,aki aztán csinált kárt is rendesen.....10 centis csövekből összetoldott vízcsővei szétcsúsztak ő meg jött víz nélkül 20 km-t....csak 1x szorult meg a motor....   :)

 

és láttam már műanyag csővel kipuffogót is.....szóval a suszter maradjon a kaptafánál.

 

ez si egy szakma,én is csak tanulom,de azt minden nap az időmet nem sajnálva.

 

lehet kérdezni itt is pl.,aztán meg ha a delikvens fordítva köti de a dolgokat és tönkremegy vmi akkor meg jön a telefon h te mondtad....amíg ingyen van a segítés addig kell,de ha kár van belőle akkor már az fizesse aki segített önzetlenül.

 

 

ennyi volt a részemről.....mindenki szerelje be magának azt amit maga rak össze aztán megnézzük mi meddig működik.

meg beszereli az ember aztán meg jön háborogva h a szomszéd nem tud aludni a fűtése miatt,de amikor megveszi a fűtést hangtompítókra nem költ....mert az drága.

 

a beszerelő kittben csupa haszontalan dolog van:

-kipuffcső(saválló)

-szívócső

-kipuffdob

-szívóoldali hangtompító

-ac felfogató gumi

-bilincsek(nem 2 db)

-üzemanyagcső műanyag

-üzemanyagcső gumi

 

 

uff.

M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8605

44k...   Aham. Lassan eljutunk oda, hogy a szerelő szívességből építi be.  :)))

 

Szerintem ha egy szerelő elkér 25-30 ezrest, ( csak munkadíj címén, az anyagokon felül) mert beüzemel egy állófűtést, az teljesen rendben van.  A dupláját sokallom, kevesebbet meg ne kérjen, mert ott valami nagyon nem stimmel, hiszen a piac magasabbra lőtte be az árat.

Előzmény: Törölt nick (8603)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8604

Ezt ugye te sem gondolod komolyan...csomó felesleges vacak, meg hiányzó akármi...meg tudod venni 200 ojróért is, de minek?!?

Inkább tipusspecifikus, mint univerzális.

Előzmény: Törölt nick (8603)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8603

Nem ismerem a szerelékek, segédanyagok árát, de laikusként nem hinném, hogy több tízezer forintra rúgna.

 

A Webasto Thermo Top univerzális beépítőkészlet (szerelékek) ára 147 € / kb 44000Ft.

Előzmény: M.Sanyi (8593)
kicsizs Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8602

Nem lenne semmi probléma, ha a halandó ki tudna fizetni egy ekkora összeget, de sokaknak ez a nemkevés lóvé erősen húsbavágó... Az "otthon én majd beszerelem inkább" emberek is csak gazdasági okokból gondolnak rá.

Nekem mondjuk kieg fűtés van (volt) a kocsiban és az azért nem tartozik a luxushoz nálam, hogy -10ben fél órát nem fűt az autó semmit, mert a víz egy fikarcnyit sem melegszik és a télikabát addig az orromig felhúzva, sapi szememig lehúzva vezetek, mert egy magát állófűtés szerelőnek becéző emberke levesz 60nal és utána sem jó a kályhám... Én is magamnak csináltam meg itthon, mert mindenki csak a rezsidíját vette le rólam, a cucc meg nem működött... A legközelebbit én is magam raknám be, ha közben itt nem találtam volna egy olyan embert, akikre szivesen rábíznám...

Ez egy tényleg speciális szegmens a szerelők között és sajnos nem mindenki érti úgy a dolgát, ahogy kéne...

szerintem...

Előzmény: 409 (8599)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8601
te tényleg azt hiszed, ha egy hozzászólás egy mondatán kiakadsz, azt kiragadod, akkor a lényeget fogtad meg ?
Leszel szíves a többit is elolvasni, értelmezni. :)
Előzmény: 409 (8599)
mrlan Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8600

 

Még mindig keresek T70, vagy újabb Webasto telestartot!

409 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8599

"Azért napi ötven ropit keresni nem hinném, hogy átlagosnak mondható."

 

Te tényleg azt hiszed, hogy az az 50ezer teljes egészében a zsebében marad??

Ez a bevétel, aminek csak töredéke a kereset/jövedelem/nyereség. Ezért hívják rezsidíjnak. Fel kellene már fogni, hogy a műhely/az eszközök/a tudás!!!/víz/villany/fűtés/kötelező dolgok betartása/adók, másnak sincsenek ingyen.............

Előzmény: M.Sanyi (8593)
M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8598
mi az ami kell a beszereléshez ? Vízcső, benzincső egyértelmű...

Ha 25 marad, az nem extra haszon valóban. Ez esetben a nagyobb szervizek csináljk bagóért. ( cégtől kaptam 60-as ajánlatot átvizsgálással)
A kazánt beszerelni, a vízcsövet, benzincsövet bekötni gondolom nem áthidalhatatlan feladat. Az elektronikát bekötni és az előbbieket szakszerűen megoldani nyilvánvalóan szakértelmet, rutint kíván, amit meg kell fizetni.
Esélyem sincs beszerelni, elektromos analfabétavagyok. :)
Előzmény: gibbonpitti (8597)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8597

a segédanyag nem áll meg 10ből egyik autónál sem......sőt némelyiknél a 30at is simán eléri.tehát átlag 25 marad egy autón amiért 8-6 órát kell dolgozni szerszámokkal műhelyben és van  hogy 2 embernek egy autón.

 

 

szerelj be otthon egyet és rájössz miről van szó....tőlem is viszenk kályhát,hogy majd otthon berakja a delikvens aztán 2 nap és telefonozik,hogy elakadt ezzel+azzal.segítsek.távgyógyítás nehéz eset.....nem is szoktam.meg utána magy a gányolás,nem tudja hogyan lással el üzemanyaggal a kályhát,hová kösse a vízet.

Előzmény: M.Sanyi (8593)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8596

sasolj vazzeeeee.....  :)

Előzmény: balu.maci104 (8594)
balu.maci104 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8595

Szia!

Valahol 'figyel' nálam valami hasonló....:-)

Elő kellene keresnem.

Előzmény: VW Geza (8565)
balu.maci104 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8594

Húúúú,micsoda élet zajlik itt...:-)

Nem vagyok egy-két napot,és mikről maradok le...

M.Sanyi Creative Commons License 2014.01.20 0 0 8593

Nem volt szándékomban beletúrni a beszerelők zsebébe, csupán annyit jegyeztem meg, hogy ez nem kevés pénz. Legalábbis nekem.

Tisztában vagyok vele, hogy az állófűtés bizonyos értelemben luxus, ezért nyilván anyagilag mélyebben kell a zsebbe nyúlni, mint egy szivargyújtós fűtőventilátorért.  :) Mivel maga a szerkentyű sem olcsó, nem foglalkoznak vele minden sarkon, így nyilván a szerelés költsége is magasabb, mint egy izzócserének.

Leszögezném, hogy nem értek hozzá, csupán tájékozódnék, hogy a máshol kapott árajánlat mennyire elrugaszkodott. (  nagyságrendileg egyezik)

Nem ismerem a szerelékek, segédanyagok árát, de laikusként nem hinném, hogy több tízezer forintra rúgna. Amennyiben egy tízesből megáll, úgy a szerelés a felhozott példa alapján egy ötvenes. Mondjuk a szakinak rámegy a napja, elcseszett vele tíz órát. Azért napi ötven ropit keresni nem hinném, hogy átlagosnak mondható. (mindez persze csak akkor igaz, ha a számok nagyjából stimmelnek)

Ismerem a szervizek óradíját, nem lenne ez kirívó, bár nyilván itt is van bizonyos szórás, mint ahogy az elektromos problémámra is van 25 és 10 ezres ajánlatom.

Amúgy nem igazán szorul magyarázatra, hogy miért ennyi. A szerelő mondja az árat, a kuncsaft vagy elfogadja, vagy nem.

No meg azért tegyünk különbséget egy szerviz és egy magánszektorban tevékenykedő szerelő között. Utóbbi akkor tud versenyképes lenni, ha a fennálló kiadások különbségét megjeleníti a munkadíjban. Miért menne Jóska bácsihoz a polgár, ha ugyanannyiért dolgozik, mint egy nagy szerviz ?

 

Nem kívánok vitát szítani, csupán érdeklődtem, amire a válaszokat mindenkinek köszönöm.

Előzmény: gibbonpitti (8577)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8592

raktam 4 ütemű trabiba is már.

bizarrboy Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8591

Azt mondta nem ritka az olyan kuncsaft aki az egymilliót érő autójába szereltet félmilliót érő fűtést.

 

Én a 2004-es 300e forintért vett suzuki altomba raktam állófűtést ..:))))

 

t4pistibá Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8590

Még annyit megkérdeznék tudja kezelni a dw-50 es kályhámat?

Előzmény: csörös3 (8583)
norbi0325 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8589

dobd fel a képfeltöltős oldalra aztán linkeld be ide ..

 

Előzmény: boldorka (8586)
t4pistibá Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8588

Rendben ,holnap csörgök!

 

Előzmény: csörös3 (8583)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8587

hisz a kutya se költ ilyen "luxuscikkre"

 

Azt te csak hiszed. :-) 

 

Amíg szerelték be a cuccot, beszélgettem a tulajjal. Három beszerelő műhelyük van, ők csinálják a honvédség/rendőrség autóit is és természetesen civil megrendelőknek is dolgoznak.

Pont ezt kérdeztem hogy a drága ár ellenére van-e kereslet? Azt mondta a tulaj hogy a válságot meg sem érezték, rengeteg munkájuk volt és van. Azt mondta nem ritka az olyan kuncsaft aki az egymilliót érő autójába szereltet félmilliót érő fűtést.

 

"németországi árak".

 

Mivel Németországban gyártják németországi béreket kell kifizetni belőle. A beszerelés pedig jóval olcsóbb Magyarországon mint nálunk Ausztriában. Ezért építtettem be otthon.

Előzmény: Varshi (8584)
boldorka Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8586

Irj már légyszi email cimet ,nagy a fotó

Előzmény: norbi0325 (8574)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8585

jár/járt ide kettő ilyen is.

 

 

nem mondok neveket,majd idővel kiderül úgy is.

Varshi Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8584

Mondjuk el vannak azon az árak szllva.

 

Mikor 2006 végén vettem egy dízel, ment bele fórumos kedvezménnyel egy Webasto fullokos távirányítóval, 300 felett állt meg valamivel (a hivatalos forgalmazónál, nem kisszervizben)

 

Ez a válság előtt volt, azóta semminek nem ment fel reálisan az ára ezen a területen, sőt inkább csökkent, hisz a kutya se költ ilyen "luxuscikkre". Erre föl majd fél misit elkérni nekem elég "németországi árak".

Előzmény: Törölt nick (8582)
csörös3 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8583

Üdv .

Én adok érte egy olyat amilyen az alsó képeden látható !! MŰKŐDŐKÉPES JÓ KIJELZŐVEL ! keress privátba ! Vagy csörgess meg : 06203836165

Előzmény: t4pistibá (8580)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8582

Az állófűtés nem olcsó dolog. Nekem a teljes szettre beépítéssel együtt 375000Ft+ÁFA ajánlatot adtak, ebből jön le 11% kedvezmény.

Előzmény: M.Sanyi (8576)
t4pistibá Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8581

Sziasztok!Egy komplett dw 50 es állófűtést(még autóban van kipróbálható) szeretnék eladni vagy elcserélni levegős állófűtésre !

t4pistibá Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8580

Ezt a fenti programórát szeretném elcserélni  valamilyen beépíthetős órára,valami ilyesmire.

grandegabo Creative Commons License 2014.01.19 0 0 8579

(súgd már meg nekem privátban légyszi, ki volt ez) :-)))))

Előzmény: gibbonpitti (8577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!