Keresés

Részletes keresés

Lauda26 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 149793

Hozzáértők véleményére kíváncsi lennék!!!http://aprod.hu/hirdetes/stihl-ms260-lancfuresz-IDTN4N.html

stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149792

Hát azért még az is megeshet, hogy betartja . 361 ?? Az egy olyan izé ?  Hámerakkó értem !  :-)))

Előzmény: Törölt nick (149788)
Dolmi mackó Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149791
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149790

Feltehetőleg 3,5 - 3,8 mm, de a lánctól függ, ami rajta van . A Husi 40 meg feltehetőleg .325 láncos, ahhoz 4,5 - 4,8 mm reszelő kell .

Előzmény: gyusy (149789)
gyusy Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149789

Sziasztok!

Mint gibic fordulok hozzátok a kérdésemmelUj elektromos láncfűrész oregon láncához milyen méretű reszellő való,és kel.e a reszelő méretén változtatni használat során?Ez lene a kérdésem 40-es huszqarna esetében is??

Válaszokat előreisköszönöm!! Gyula

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149788

figyu ma, aki sima reszelovel elez az betartja a 90 es 30 fokot, fraszt!!

igy nekem legalabb egyformara voltak megreszelve a fogak, es a 361es pedig biiiiiiiiiiiiirtaaaaa

Előzmény: stihl170D (149787)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149787

Mert te olyan ügyes vagy ! :-)))

Előzmény: Törölt nick (149786)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149786

en meg bezzeg megreszeltem a stili lancot a husis sablonnal, vagta is az a fat, mint tziganyfaszaavizet

Előzmény: stihl170D (149743)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149785

Na csak figyelj, ha megjön a sáskahad . :-)))

Előzmény: janijani (149784)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149784

Perpatvar? Ugyanmár! :))

 

Előzmény: stihl170D (149783)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149783

Na az igaz, a tatár nem hajt . Legurul néhány sör is ...  :-)))))

Nem akarok én ebből perpatvart, szerintem legjobban RESZELŐVEL lehet láncot élezni. Köszörűvel MAJDNEM olyan jó lesz . Természetesen lesz, aki ezt másképpen gondolja, de az én véleményem ez .

A köszörű jó, mert egyszerű, és gyors . Ha sokat kell kivenni, az a célszerű. Egyébként meg a reszelő ...

Előzmény: janijani (149782)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149782

Leírtam, hogy miért nem ment a reszelés. Ami nem megy ne erőltessük.

5 perc láncélezésre? Nekem félórának tünt de nem néztem az órát, azért be is kell állítani azt a köszörűt és 20-20 fogat megköszörülni. Meg különben se hajt a tatár.

Előzmény: stihl170D (149781)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149781

Hmm. "Az első tapasztalatom az volt, hogy köszörülés után úgy vágott a lánc mint újkorában, ilyen jól soha nem tudtam reszelővel megreszelni." - akkor nem nagyon mehetett az a reszelés ...

Fél óra egy élezés ???? Max úgy, ha ebből 25 perc a doksi tanulmányozása .

Előzmény: janijani (149780)
janijani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149780

Én is reszelgettem a láncot (már néhány reszelőt elkoptattam) de a fogak alig koptak valamit viszont megnyúlott a lánc és ki kellett vetetnem belőle két szemet. Tehát így se úgy se örökéletű, ha nem elkopik megnyúlik, lehet azt köszörülni is persze csak módjával.

Kiváncsiságból vettem a teszkóban egy 6000 Ft-os láncélezőt, két fajta is volt, az ED Johnson-t vettem meg. Szutyok kis gép tele műanyag alkatrésszel de miután megcsináltam a racsniját hogy jó helyre zárjon meglepően jól használható.(mellézárt a racsni a láncnak, de az egyik oldalából kiköszörültem és a másik oldalra néhány 5-ös alátétet betettem távtartónak így jó lett) Lehet ezzel is csak épp egy lehelletnyit köszörülni, nem kopik el gyorsan a lánc.

Az első tapasztalatom az volt, hogy köszörülés után úgy vágott a lánc mint újkorában, ilyen jól soha nem tudtam reszelővel megreszelni. Különben is mindig utáltam az olajos kemény fogakat reszelgetni, a reszelő jobban kopott mint a lánc foga amit reszeltem (lehet, hogy a láncom keményebb, vagy hitvány reszelőket árulnak?) Időben talán egy félóra a köszörülés, reszelővel is kb ugyanennyit csüszikültem ha jól meg akartam reszelni.

stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149779

Ez az én masinám egy tényleg baromi jó gép, ez abból is látszik, a környéken a szervizekben mindenhol ilyet látok . És én még akkor vettem amikor a Güde éppen hogy elindult, még összesen 1 db ember kínálta a Vaterán . Persze a kínai igen jó hozott anyagból dolgozott, gondolom az Oregon gépet koppintotta . Megjegyzem, szerintem egész jól .

http://www.right-tool.com/or51chsawchs.html

Előzmény: Törölt nick (149778)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149778

Hát, akkor te arra használod amire való. ;)

 

Mukibának

 

"Egyszerű vagy munkahelyi láncélezés: a munka közben megkopott gyalufogakat, általában 2 óránként újra kell élezni, gyakran élezünk és keveset. Az esetleg kicsorbult gyalufogakat igyekszünk helyreállítani, a gyakori élezés miatt megváltozott szintkülönbségeket a gyalufogak és mélységhatárolók között reszelőidomszer és laposreszelő segítségével helyreállítjuk, a stabilabb állapot érdekében tuskóba vágott fűrészmenet résbe helyezzük a láncos vezetőt és a gyalufogat újra élezzük.

 

Profilbahozó láncélezés: átlagos körülmények között elegendő hetente elvégezni profilbahozó készülékkel. Ilyenkor a változó hosszúságú és élszögű gyalufogakat egyformára reszeljük, úgy hogy tolómérővel kikeressük a legrövidebb fogat, ehhez beállítjuk a profilbahozó készüléket és erre a méretre reszeljük az összes gyalufogat."

 

Ez a rendszer, nekem elég jól működik. Szóval, szerintem ezért nem járnak az erdőre 40 db lánccal. :) Meg elég hamar elfogynak a fogak is, és gazdaságtalan...

De az tényleg igaz, hogy nagyon hasznos egy gép, még az olcsók is, és sokszor az az egyszerűbb megoldás, mint egy reszeléssel elkoptatni a körreszelőt, kemény munkával... :)

 

Szóval, a gép meg a körreszelő, jól megférnek egymás mellett. Szerintem. :)

Előzmény: stihl170D (149777)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149777

Nekem a P2500 van. Tényleg nincs forgásirány váltás, de egyáltalán nincs is rá szükség . Az egész befogó átállítható szembe irányra, és mehet a másik sor . Nekem a gyorsaság és kényelem miatt van leginkább, mert egy marék lánc kész pár perc alatt . Ha valaki állandóan élesen tartja a láncot a reszelővel hamar végez, kis lánckopással, és semmi hibája az élezésnek .  Az én láncaim sokat kapnak kerítéskarótól, saras, földes fától, stb. Azt nehéz kireszelni, arra jó a gép, tehát én is pont arra használom amit írtál .

Előzmény: Törölt nick (149776)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 149776

 

Van itt ez a Güde köszörű, ami elég profi. 0:50 körül állítja az oregonnak megfelelő 10 fokot. Ugyan nem beszélek németül, de a zhen azt hiszem tizet jelent... :)

Ilyen nincs egy olcsóbb fajta köszörűben, ahogy olyan sincs hogy 90-50 fok dőlés, egy olcsó gépen csak a -35-0-35 fokot lehet állítani. És szerintem egyik gépen sincs, forgás irány választás.

De a güde tényleg elég komoly. 

 

De nincs baj az olcsóval sem, ha arra használják amire való. Mert szerintem a köszörű, profilba hozó élezésre való. Amikor össze vissza van élezve a lánc, vagy fél oldala elment, mert vasat, követ kapott, vagy félrevág, vagy sokat kell levenni a láncból, mert nagyon csorba. 

Mert egyáltalán nem praktikus, sem gazdaságos mindig géppel élezni. Pláne, hogy az ügyesebbek folyamatosan élesen tartják a láncot, és csak 1 két tolást tolnak reszelővel, amit nagyon gyorsan meg is csinálnak. Gyorsabban mint a géppel. Hacsak nem jön közbe valami...

 

És szerintem a legjobb élt nem géppel, és nem is sablonnal lehet csinálni, hanem egy sima körreszelővel. :) Ráadásúl ez a legolcsóbb változat is...

stihl170D Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149775

Induljunk ki abból az állapotból, hogy hozzá való reszelővel reszelsz olyan láncot, amin a fog öble is szabványos, és már ki is jön . Beleül a reszelő a görbületbe, és a vágófog éle támasztja meg .

Előzmény: ak.negyvenhet (149769)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149774

Ja ! Leesett !!! Hogy állítható-e, azt kérdezed ! Persze . Kicsit félreértettem .

Előzmény: Törölt nick (149768)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149773

Előzmény: Törölt nick (149768)
Deskó74 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149772

" Csak azt nemértem .hogy miért használtok még kőkorszaki ,pontatlan .bizonytalan eljárásokat  a láncélező köszörű helyett,.."

 

A válasz rettentő egyszerű.

Azért mert mérföldekkel gyakorlatiasabb,mitha kizárólag a köszörűből élne az ember.

Ha erdőn vagy és nem tudsz élezi láncot akkor b@szhatod ha 3-at is viszel ki, ha

azok behalnak pár óra alatt szennyezett fánál.

 

 

 

" A SZERVIZEKBEN SEM KÉZZEL RESZELGETNEK LÁNCOT."

 

Hát ez pont nem így van.

Jártál már véletelenül az ózdi Hq márkaszervízben...???

Ott pl. kizárólag kézzel éleznek láncot.

 

" aki fát vág az ugysem egy láccal megy fátvágni,hanem legalább 3db-t fűrészenként."

 

Ez sem így van teljesen.

Aki fát vág az kimegy 2 db lánccal és reszelő készlettel. 1 amit használ és élez, a másik meg csak biztosíték.

/ általában/

 

 

" precizen CSAK KÖSZÖRŰVEL LEHET pontosan élezni."

 

Ebben van igazság, de aki TUD láncot reszelni az képes megoldani nélküle is.

Inkább én úgy mondanám,hogy aki valóban TUD élezni kézzel az nem szorul

köszörű "mankóra", ami kb. 2X gyorsabban megeszi a vágószemet mint a

kézi élezés.

Persze az amatőrőknek tök jó a köszörű.

 

 

A 5-7ezer Ft-os " no name" láncélezőkről meg inkábbnem nyilatoznék....

A komoly gépek 40-50 ezertől vannak....

 

Úgyhogy én inkább azt mondanám,hogy aki nem tud kézzel láncot élezni az

ne menjen komoly szinten fát termelni, csak bohóckodjon otthon a köszörűtől

pár méter távolságra.......

 

 

Előzmény: Mukibá (149750)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149771

Mukibá!

 

Nemrég hozzám került egy 937.-es Oleo, lánca eléggé ki volt tompulva. Kőkorszaki módszer ide vagy oda, 2x átreszeltem, nézd, ilyen forgácsot produkált a lánc:

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130514/l__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Tökéletesen egyenesen megy a fában, úgy forgácsol ahogy a képen látod, lap minimálisan melegszik (sima motorolajjal kenve).

 

Szerintem nem csak köszörűvel lehet precízen élezni.......

Előzmény: Mukibá (149750)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149770

" Mellesleg aki tud láncot élezni, pont olyan jól megélezi egy szál reszelővel . És sokkal kevesebbet vesz ki a láncból ."

 

Na ezzel maximálisan egyetértek!

 

pl. volt itthon mindenféle limlom faanyagom, amennyire tudtam, kiszedtem belőle a szögeket, viszont 100%-ra úgysem tudsz mindent kiszedni...... eleve nem a becses Stihl láncommal álltam neki a melónak, hanem egy olcsóbbal. Fogtam is egy szöget, 1 fog eléggé megsérült, 1 másik pedig szintén kapott, de nem olyan nagyot. A többi fog abszolút nem sérült. Reszelővel nagyon szép finoman tudtam korrigálni a 2 sérült fogat, és oké, h így már nem lett minden  fog egyforma hosszú, de még jó lett a lánc. Ha odaadtam volna, h géppel élezzék meg, akkor a legkopottabb, jelen esetben a sérült fog hosszához szépen visszaköszörülték volna az egész láncot, így az élettartam jelentősen csökkent volna.

 

Ha most ezt a láncot köszörűvel élezném monnyuk sk. itthon, akkor lenne benne 48 azonos hosszúságú fog, és 2 másik különböző hosszú..... ennyiszer kellene állítgatni a köszörűt.......

 

Nem vagyok én a köszörű ellen, jó dolog az, de szerintem annak aki keveset használja, nem biztos, h a legkedvezőbb árú és legjobb megoldás.

Előzmény: stihl170D (149759)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149769

Stihl170D!

 

" Nem nyomom le a reszelőt, hanem HÚZOM FEL ."

 

Persze, egyértelmű, de én erről beszélek:

 

 

http://kepfeltoltes.hu/view/130514/L_nc_lez_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

A gömb reszelő átmérőjének 1/5-ével, vagy 20%-ával kell magasabban lennie a gyalufog legmagasabb pontjától.

 

Szóval értem, h emeled a reszelőt, de létezik az, h csak úgy szabadkézzel pont annyira és pont úgy emeld a reszelőt, h pont 1/5-öt ill. 20%-al legyen magasabban????????

 

Ezt ennyire pontosan csak érzésre emelve szabadkézből megcsinálni........... hát nem tudom, aki képes erre, annak inkább plasztikai sebésznek kellene mennie, úgy jobban kamatoztathatná különleges képességeit, mint favágóként! :-)

 

A filléres reszelősablon pedig pont olyan magasan tartja a reszelőt, ahogy azt kell.....

 

A satura jelzés az az élezési szög tartásához szerintem is ugyanolyan jó, mint a mezei reszelősablon, hiszen ahogy írtad is, a reszelősablon is éppen úgy csak mutatja a 30 (vagy amennyi az adott lánchoz kell) fokot, mint a satus megoldás.

 

Az biztos, h akinek nincs még reszelőtartó sablonja sem, viszont van otthon egy szögmérője meg egy satuja, annak az általad írt módszer is nagy segítség, hiszen egy hibalehetőséget ki lehet vele szűrni.

Előzmény: stihl170D (149757)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149768

Ezt még át kell gondolnom. :) 

Na de, ha nem fontos, akkor mukibá mit állít a "A gép oldalán a másik fokállitási lehetőséggel." ??? :)

Összezavartok teljesen.

 

Még egy dillemám van. Ugye köztudott köszörűs dolog, hogy éllel szemben nem élezünk. Na de, a gép pont ezt csinálja. Az egyik oldal helyesen, a másik oldalt szembe élezi? Akkor, hogyan lesz egyforma, a két oldal élessége? :)

 

Van is erről egy videó, hogy a szaki egy akkus fúróval kényszeríti a másik irányba forgásra a gépet, mert hogy forgás irány váltás nem nagyon van ezekbe a gépekbe...

Előzmény: stihl170D (149767)
stihl170D Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149767

AZ a bizonyos 10 fok csak reszelőnél érdekes, köszörűnél nem, mert a reszelő egy rúd, a köszörű meg egy lap .

Előzmény: Törölt nick (149763)
Mukibá Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149766

További jó köszörülést ill reszelgetést jóéjszakát mindenkinek

Mukibá Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149765

A gép oldalán a másik fokállitási lehetőséggel.

Előzmény: Törölt nick (149763)
Mukibá Creative Commons License 2013.05.14 0 0 149764

Ha egy edzett acélt hevitesz kiégeted belőle a szenet és ezáltalkilágyitod az anyagot  ha nemsajnálsz egy baltát akkor tedd a égőfára akazánba majd mikor már pirosan izzik vedd ki és hagyd lehűlni  majd nyelezd fel és próbálj vele fátapritani?  Elfog hajlani  használhatatlan lesz

Előzmény: Törölt nick (149762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!