Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1289

Ezt azért nem mondanám.

 

Tulajdonképp a New Age onnét nőtte ki magát.A keleti tanokból - néhol öszefonódva keressztény tanokkal is.

Járj utánna ha érdekel.

Előzmény: Törölt nick (1288)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1288

Baromság xd.A keleti vallásoknak és a jógának semmi köze a new-agehoz.

Előzmény: Törölt nick (1287)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1287

Hát jobb félni , mint megijedni.

Jómagam is már láttam olyan "spirituális személyt" , aki egyszerűen meg volt kattanva.

Folyamatosan szellemeket észlelt a felsőbb dimenziókból , kommun8ikált az 500 kilóméterre lévő mesterével és miegymás - de az előadás végére annyira bezakkant , hogy alig vártam már , hogy lelépjek - az illetőt már csak pár lépés választotta el a teljes összeomlásig.

 

A legtöbb keleti kultúrázó hamar bekattan.

Most ezek  kamuznak vagy a démonok látattják velük ezeket a "spirituális" dolgokat és szupranormális "képességeket."

 

Megnéztem a multkorokba egy videót , ami  a 80-as évek elején készült , valamelyik keresztény felekezet készítette és a New agéről szól :

 

 

 

 

Szó van benn a TM-ről , volt vezető szólal meg benne , de Osho szektáját is mutatja.

Az emberek örjöngtek és rángatóztak a jelenlétében.Érdekes összeállítás.

Én úgy vagyok egy témával , hogy jobb minden egyes részletét megvizsgálni és semmiképp se hagynám ki a keresztények látásmódját.

Ők sátántól valónak tartanak mindenféle keleti-tant.

Előzmény: dav3379 (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1286

Ja van aki képzeleg és van aki gyakorol is.

Daszkalosz,Pió atya,ezeket is az ördög müködeti?A képességek a sziddik a gyakorlás melléktermékei.Ja hogy ne menjek messzire,szerinted a jelenések könyve isteni?Az a sok förtelem amiket leir?Nem ismereda tudatot ez a gondod,meg azoknak is akik túl korán akarnak a szellemiekben sokat elérni,ez a közös pont.Szerencsére hogy már a boszorkányüldözéses sztorin túlvagyunk.

A biblia azért tilt sokmindent mert olyan a tanitás ami nem a gyakorlásra alapoz,ezért inkább tiltja.A keleti vallásokban viszont hosszú idő óta gyakorlás is van,ezért ezt a két dolgot igy nem lehet összevetni ezért nem is érdemes.Ráadásul amugy is vannak már néhányan keresztények akik sikeressen gyakorolnak is.

Előzmény: dav3379 (1283)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1285

Pont erre céloztam , amikor azt írtam , hogy misztikus ködön kívül mást nem írnak a TM-ről.

Részleteznéd egy picit mi is a technika ?

Előzmény: Atyxx (1281)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1284

Baromság.

Előzmény: dav3379 (1283)
dav3379 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1283

A kersztények azt mondják , hogy az ilyesmik mögött démonok vannak és azoktól van az erő és a képességek.Démonok működtetik.Legalább is a kersztények szerint

http://emmausz.hu/index.php/hu/ordoguzes

 

pl.

Lukács 4:33 Volt a zsinagógában egy ember, akiben egy tisztátalan démon lelke volt. 34 Ez hangosan kiabálta: „Hagyd abba! Mi közünk egymáshoz, názáreti Jézus? A vesztünkre jöttél? Tudom ki vagy: az Isten Szentje.” 35 Jézus ráparancsolt: „Elhallgass és menj ki belőle!” Erre a tisztátalan lélek a földre sújtotta, kiment belőle, anélkül, hogy bajt okozott volna neki. 36 Mindenki elámult, s egymás közt azt kérdezgették: „Miféle beszéd ez? Akkora hatalma és ereje van, hogy még a tisztátalan lelkeknek is tud parancsolni, úgyhogy kimennek a megszállottakból?” 37 Híre elterjedt az egész környéken.

Előzmény: Törölt nick (1268)
dav3379 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1282

"Nem vagytok ti spiritualisták , csak vastag a maszk az arcotokon.

Valaki egész jól eljátsza ezeket a szerepeket , sőt valószínüleg maga is elhiszi magáról azt , hogy valami szuper-fenomén."

 

-Tökéletesen jól látod! Persze akkor kell félni amikor valóban jelentkeznek bizonyos képességek(gondolatolvasás, gyógyítás) ez utóbbi esetekről jó pár konferenciát végignéztem ahol ördögűző papok nem egy szerencsétlenen tudtak segíteni aki megvilágosodottnak, Gurunak Táltosnak vagy valamiféle Bioblabla energia mágusnak képzelte magát vagy azoknak kezelésétől a szerencsétlen pácienseknél fura és kellemetlen dolgok kezdtek zajlani, pszihés és testi betegségek, rémálmok stb.! Sajnos a magyarországi helyzet az hogy itthon egyetlen ördögűzést praktizáló pap sincs addig legközelebb pl. lengyelországban vannak 150-en és hosszú sorok állnak előttük és hidd el nem egy konferenciájukat végighallgattam a témában!

 

Persze "Kovács Józsika" mindig okosabbnak hiszi magát, magasról leszarja a figyelmeztetésket amikkel tele van a Biblia és csak azért is neki áll agykontrollozni, buddhistáskodni meg transzcendens meditálgatni, játszadozni a szellemvilággal mint majom az atombombával!

 

A bölcsesség kezdete az Isten félelme... 

Előzmény: Törölt nick (1270)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1281

A TM (számomra) a világ legegyszerűbb és leghatékonyabb stresszcsökkentő módszere.

Előzmény: Törölt nick (1280)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1280

Ha már itt vagyok , és ez a TM topik , beszéljünk még egy kicsit a TM-ről.

 

MedMaster és még egy páran azt állítják , hogy több évig voltak TM , illetve TMSiddhi gyakorlók , bár én nem tudom pontosan mi is a különbség.

 

Nem írna valaki pár szót szót a TM-ről illetve a TM siddhiről , hogy legyen egyáltalán egy pontosabb képe az embernek erről , mert ezidáig még csak misztikus ködökkel találkoztam ezirányban konkrétummal sosem.

 

Szóval Uraim , mi is az a TM illetve mi is az a TM siddhi ?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1279

Na mindegy xd.

Előzmény: MedMaster (1278)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1278

Basszus kavinton!

Remélem, jól vagy!

Mennyi vodkát ittál meg?

Előzmény: Törölt nick (1277)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1277

O hát nem lehet mindenki Patanjali xd.Irányjelzőknemk persze hogy irányjelzők,a tanitás nem maga a valóság ez világos.

Előzmény: MedMaster (1276)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1276

kavinton12!

Nagyon szívesen!

De tudd, hogy Patanjalit csak Patanjali értheti meg tökéletesen.

Aki nincs azon a tudatszinten, ahol Patanjali volt, annak számára a Jóga Szútrák csupán csak irányjelzők, ahol a kétségek felmerülése teljesen természetes.

Ezért, ha valóban tudni szeretnéd azt, amit Patanjali tanított,  te magadnad kell Patanjalivá válnia.

Előzmény: Törölt nick (1275)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1275

Kösz a linket,ezt még nem olvastam.Egyik alapmű megvan itthon is a Rádzsa jóga az önuralom tana,abban vannak Patanjalitól.Valami ilyesmi a cime most nem tudom hol van xd.Egyébként egy TM könyvem is van abban eleve nem láttam nagy fantáziát.Buddhista topicban is emlitjük néha Patanjalit.

Előzmény: MedMaster (1258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1274

Rendben.

Ezzel egyet is tudok érteni.

Előzmény: Atyxx (1272)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1273

Hajrá Pista!

Biztos neked van igazad.

Én simán bevállalom, hogy szarból lettem és azzá is fogok válni. :)

Neked pedig sok sikert a további önámításodhoz!

Ha így érzed jól magad, ebben a szerepben, akkor úgy gondolom, tök rendben van minden. :)

Végülis a világ attól kerek, hogy a hülyék is beleférnek. :D

Előzmény: Törölt nick (1270)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1272

Kissé téves elképzeléseid lehetnek a spiritualitásról, ha ilyeneken fennakadsz. Bár nem is csodálom.

Ez nem a te topikod, maradjunk annyiban.

Előzmény: Törölt nick (1270)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1271

Igazad van Atyxx.

A TM egy rendkívül hatékony relaxációs technika, melynek hatékonyságát több száz tudományos kutatás igazolja.

Én ezeket nem vonom kétségbe.

Saját bőrömön tapasztaltam a technika hatékonyságát, mivel közel 10 évig gyakoroltam a TM-et (és annak haladó technikáit).

De a TM valójában nem erről szól.

A megvilágosodást ígéri.

Maharishi Mahesh folyamatosan erről beszélt.

Közel 10 év TM, TM-Sidhi rendszeres gyakorlása nem hozta el számomra a megvilágosodást.

Viszont Patanjali és Ramana Maharshi szavai (miután valóban megértettem e szavakat) egy szempillantás alatt elhozták ezt nekem.

Előzmény: Atyxx (1265)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1270

Azért vagyok itt , hogy teszteljem az elméletem , aminek az a lényege , hogy semmiféle spiritualitás nem létezik.

És lám lám , ahogy nem azt a lemezt fujom , amit másik egyből jönnek rám a jelzők : ostoba , szánalmas pöcs.:)

 

Ezen nevetnem kell.

 

Nem vagytok ti spiritualisták , csak vastag a maszk az arcotokon.

Valaki egész jól eljátsza ezeket a szerepeket , sőt valószínüleg maga is elhiszi magáról azt , hogy valami szuper-fenomén.

 

De ez hazugság.

Sz@rból lettetek és azzá is fogtok válni.Ez az én evangáliumom.:)

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1269

Jómagam kikapcsolódás gyanánt hollywoodi filmeket nézegetek , nekem nagyon bejönnek , nagyon értenek ott a filmkészítéshez.Nálam ez bevált.

 

Nem motyogok semmiféle ismeretlen szótagokat , nem követek ókori elme-bajokat.

Lesz@rom az összes spirituális tradíciót.:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (1268)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1268

A kersztények azt mondják , hogy az ilyesmik mögött démonok vannak és azoktól van az erő és a képességek.Démonok működtetik.Legalább is a kersztények szerint.

 

 

Szerintem megt csak halandzsa és önhipnózis , ami bizonyos szinten pozitív eredményekkel kecsegtet , mint akár az általam említett délutáni szunyóka vagy a klotyóban az ürítéssel eltöltött pár perc meditációban.:)

 

"udományos kutatások százai"

 

Ne viccelj már barátom.:)

Előzmény: Atyxx (1265)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1267

"A szánalmas kis pöcs ebben a történetben valaki más."

 

Ehhehhheee.:::)))

 

A csendes jelenlét fontos. Az agy tud pihenni és feltöltődni. Mihez ?

Az élethez. Mi kell az élethez ?Pénz.

 

Még egyszer leírom : az élethez pénz kell , sőt nem csak pénz sok pénz.

Különben sem neked sem a lkeszármazottaidnak sanszuk sincs.

 

A csendes jelenlétbe meneküléstől még egy családot sem tartottak el.

 

Az ebéd utáni szunyóka bámilyen meditációs sz@rral felér.Fizetni sem kell érte , pusztán időbe kerül.

Előzmény: MedMaster (1264)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1266

Valamivel el kell ütni az időt.

Előzmény: Törölt nick (1263)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1265

A TM nem átverés, tudományos kutatások százai bizonyítják a hatásosságát.

Előzmény: MedMaster (1264)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1264

Kundalini Pista!

 

Részben igazad van, teljes egészében viszont óriási tévedésben vagy.

 

Mindenki tudja (aki nem hülye és tájékozatlan), hogy a TM egy óriási átverés, egy világméretű biznisz.

Olyan ősi relaxációs technikát ad el aranyárban, melynek semmi köze Maharishi Mahesh "jógi" Gurujához, mivel Guru Dev soha nem volt Mahesh tanító mestere, Guru Dev soha nem osztott mantrákat.

Guru Dev egy Advaita tanító volt.

Egy Advaita tanító a csendes jelenlétével tanít, nem osztogat mantrákat.

Persze számodra a csendes jelenlét sem mond semmit, hiszen meg vagy győződve arról, hogy az összes Guru szellemileg leépült, elmegyógyintézetbe zárandó, szánalmas kis pöcs.

Van egy rossz hírem.

A szánalmas kis pöcs ebben a történetben valaki más.

Előzmény: Törölt nick (1260)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1263

Te kundalini pista..

 

én tisztelettel elfogadom a véleményed, csak azt nem értem, miért töltöd az idődet itt??? mikor tök felesleges, céltalan és értelmetlen???

Nem lehet hogy valami azért ott motoszkál a lelked legmélyén?? valami, mi ide vezet?

nem kell válaszolni, csak tűnődj el magadban ezen....

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (1260)
MedMaster Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1262

Egyetértek.

Előzmény: Atyxx (1261)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1261

Te nagyon ostoba vagy.

Előzmény: Törölt nick (1260)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1260

Roppant érdekes történet.

 

"Egy átvirrasztott éjszakán valami háromszor körbeforgatott a hokedlin, amin ültem – rémületes érzés volt – és átléptem a mágusi szintre. Kaptam egy kulcsot, egy varázsigét. Ha csak erre gondoltam, már meg is gyógyult a beteg, anélkül, hogy találkoztunk volna, akár levél útján vagy telefonon keresztül. "

 

Jó lenne tudni , hogy mi ez a kulcs , ez a varázsige.:)

Érdekes mód a TM is hasonló.

Mindenki kap egy varázsigét(mantrát) , amit nem mondhat el senkinek és ezt a mantrát kell neki motyignia reggel és este.Ezek a mantrák hindu istenségekhez köthetők.

A sátán a TM-el idegen-isten imádásra csábítja a tudatlanokat , akik ezért még fizetnek is.Persze keresztémny szemszögből.

Szerintem ezek mind félnótássak , a mágus valószínű paranoid-skizofrén volt és hallucinált , a TM -esek meg meg egyszerű pszichotikusok.:)

Én a materialista szemléletre esküszöm , ott nincs semmi sz@rság.:)

Előzmény: dav3379 (1250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!