Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42984
es hany tudobajost talaltak evente? es ezeknek hany szazalekat a szureseken?

vajk
Előzmény: nixon70 (42977)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42983
betettek itt a reszletet a gmbszbol. volt benne egy pont, hogy az ellenorzesnek a koncentrikus egestermek elvezeto szivargasmentessegenek muszeres ellenorzeset is tartalmaznia kell.

nahat konkretan ezt csinaltak nalam a heten a kemenyseprok. evente megteszik. ha jol emlekszem, tizenezerbe kerul.

vajk
Előzmény: gmkiev (42975)
NRZ Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42982
Kétszer kellett kihívnom a szakikat, mert már az utcán sétálók 5 percenként szóltak nekünk, hogy bűz van. Elsőre beleszagolt a levegőbe, aztán elmentek. Telefon, újra jöttek műszerrel. Majdnem elmentek, mert hol lehetett a levegőben érezni, hol nem, a hülye műszer meg nem akart megszólalni. A végén kiderült, hogy a szomszéd felé néző oldalon a nyomáscsökkentőnél jön. Igaz, hogy az a szomszéd kertjében van és nem akart átmászni a kerítéstől 1 méterre levő szarhoz. Totál laikus vagyok, de mikor egy záródugót kicsavart a nagymosású oldalról és akkorát pukkant, hogy szívbajt kaptam, valami rongydarabbal a bedugta, addig amíg szerelt, még a közeléből is elmentem, mert annyira kontárnak nézett ki a dolog. Mindez a gázművek részéről.
Még szerencse, hogy megkérdeztem, hogy mi a teendő ha leoldana, mert másnap már mászhattam is át a reteszt kioldani.
Előzmény: enginer (42981)
enginer Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42981
Nálunk minden évben jön a szolgáltató ellenőrizni a mérőhelyeket szivárgásügyileg.

Páréve jöttek, hogy cserélik a nyomáscsökkentőt és addíg elzárják a gázt (éppen akkor indultam zuhanyozni).
Lecserélték, becsöngettek, hogy mostmár használhatom, gáztűzhely begyújt, OK, elmentek.
Kinyitom a melegvizet, elkezdek zuhanyozni, de egyre hidegebb.
Eldurrant az éppen akkor felszerelt nyomáscsökkentő!

Tavaly (2 hónapja talán) a szomszéd ment ki rágyújtani és arra lett figyelmes, hogy nagyon erős gázszag van az udvaron,
(szerencse, hogy csak kint gyújtott volna rá).

Megint az évente ellenőrzött nyomáscsökkentő mondta be az unalmast és ömlött belőle a gáz!
Előzmény: nixon70 (42980)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42980
"Biztos kizárnak egy pár fogyasztót "
Ott szoktak leginkább kizárni házakat,ahol az utcárol lehet hallani a rozsda csámcsogását,mikor eszi a 2"-os vagy annál nagyobb dimenziójú csövet.
Ez egyértelműen a tulaj(társasház)nemtörődömsége,hanyagsága.
Ki szeretne egy időzített bombán lakni?Én nem!DE még 1km-es körzetében sem!
Előzmény: Törölt nick (42965)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42979
A gumisra értettem!
Előzmény: KalásziM (42970)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42978
"és mond ki jogosult az ellenőrzésre ?"
Erről beszéltem:ha ezt a törvényt "előveszik",egy szűk kör szakítani fog(nem keveset),de pld. a 75%alapdíjemelésbe nem férne ez bele?Ez lenne a legegyszerűbb,legkézenfekvőbb!

Előzmény: Törölt nick (42965)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42977
Az emberi életet nem lehet pénzben mérni!
Emlékeztek biztos a kötelező éves tüdőszűrésekre.Azt is törvény írta elő,aki tisztelte(félte?)a törvényt,az rendje-módja szerint el is kocogott mindig!Aki nem?Senki nem vonta felelősségre!Van egy törvény és nincs aki végrehajtsa,ellenőrizze,szankcionálja!EZ VAN!
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42976
Fizika-hidraulika
Nagyon szivesen!
Előzmény: xpresidente (42969)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42975

Mi köze a fogyasztói gázkészülékek időszakos ellenőrzéséhez a kéményseprőknek?

Ez olyan kollektív bűnösség elve. De a fábaszorultféreg előjő minden fogyasztóból, sátoros ünnepen amikor a szaros elhanyagolt gázkészüléket kellene szenteste újra használhatóvá tenni.

Akkor nem rabló semilyen szakember?

 

A kéményseprők semmivel nem másabb emberek mint a többi szaki. Ha ezeken a fórumokon, névvel írnának a fórumozók, érdekes említések lehetnének egyébb szkmákról is!:)))

Előzmény: halaloszto (42974)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42974
neked is kuldom szeretettel:

"fizettessunk ki az emberekkel 60 milliardot evente, hogy megelozzunk 1-2 milliard kart? ertelmetlen, nem? "

akik felrobbannak, azoknak a tobbsegenel szerelo sem jart 40 eve, nemhogy ellenorzes lett volna. attol hogy a rendes normalis embereknel akar orankent ellenorzitek a cuccot, ezek az emberek ugyanugy fel fognak robbanni neha.

ha a biztonsag szamitana, akkor minimum
- legyen retorzioja az ellenorzes elmulasztasanak
- az ellenorzes legyen hatosagi, meg nem kerulheto

de ne a kemenyseprok stilusaban, mert abbol is elege van nemkicsit az embernek.

vajk
Előzmény: gmkiev (42973)
gmkiev Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42973

Kedves Grossbau

 

Hidd el, nem mi találtuk ki ezeket a lakossági szolgáltatásokat, a szabadonválasztottat, illetve a kötelezőeket sem.

A nyomulás:

nekem és a fiamnak történetesen ugyan az a foglalkozásunk. Az utóbbi 10 évben milliós (Ft.) nagyságrend amit saját képzésünkre, illetve a "jogosultságok" megszerzésére fordítottunk. És az időt, üzemanyagot nem is számolom.

És miért?

Hogy Juliska néni, meg Jancsika bácsi döntsön arról, hogy romba döntsön e egy kpl. házat vagy sem!

Igenis kötelezően előírt vizsgálatokat el kell végeztetni. Aki nem teszi, azt az Engedélyesnek, ki kell zárni a szolgáltatás igénybevételének lehetőségéből.

 

"De itt elvekről van szó :  más a biztonság és más az amikor valakik ennek zászlaja alatt nyomulnak a jó üzletért  !"

 

Ez milyen elv?

Előzmény: Törölt nick (42971)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42972
nem az a kerdes, hogy ki vegezheti, hanem hogy kinek kell elvegeznie/elvegeztetnie.

nyilvan a tulajnak.

de ha nincs semmi retorzio arra az esetre ha nem teszi meg, akkor miert tenne?



bevezetjuk a 60-as sebkorlatozast, de nem tartatjuk be. latjuk az emberek 90-el mennek. erre bevezetjuk a 40-et. noormalis?

vajk
Előzmény: Törölt nick (42971)
KalásziM Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42970

  Na ja !

 De melyiket  ?

 Kétféle van.

 Az egyik a gumi,  dróthálóval körülszőve, a másik az u. inox fémcső  , szép sárga,amit néha  'megnyúznak', akkor lesz fényes. Ez a cső egyébként nyújtható. Az elsőt tényleg ajánlatos cserélni , föleg tűzhelynél, akár 3 évente is, de a másodikat? minek ?

Előzmény: nixon70 (42962)
xpresidente Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42969
Tegnap megvolt a próba. Köszi az ötletet. Kinyitottam az összes torlót, a gázkazán szivattyúját (Grund 15-60) 3as-ról levettem 2re, és vártam az eredményt. Csodák csodája a radiátor alja elkezdett melegedni. Az előremenő visszatérő különbsége szépen beállt 10-12 fokra. Ennél nagyobb meglepetés csak akkor volt amikor átkapcsoltam a pufferre. Levettem a keringetőt 1. fokozatra, gondoltam majd magasabbra állítom, itt is jó meleg volt az alj (nyilván nem olyan meleg mint a radiátor tetején, de sztem egy ekkora "kályhánál" olyan sosem lesz). Szóval, úgy tűnik a három hetes mindennapos állítgatás vége csak happy end lesz. Aztán persze megpróbáltam kitalálni mi is történt, de nem tudtam. Vagy a víz vagy én nem tudom a fizikát (gyanítom az utóbbi). Ha néhány napos indítás - felfűtés után is így fog üzemelni, akkor gondolkozhatok hogy eztán mit csinálok esténként :)))

Még 1x: Köszi a segítséget.
Előzmény: nixon70 (42956)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42968
ebben az van leirva, hogy mit kell ellenorizni.

az, hogy kinek kell ellenoriznie, az nincs. sem az, hogy ki ellenorzni hogy volt-e ellenorzes.

amugy a koncentrikus loszar szivargasmentessege sort a kemenyseprok evente megcsinaljak.

az evente meg a 40-60 ezer is nevetseges. van akinek nincs ennyi az eves gazszamlaja. mit rugozunk a gazartamogatason meg gazaron, ha hirtelen az eves gazszamla 80 es 20 %-a kozotti osszget vagunk hirtelen a fogyaszto szeme koze?

raadasul ha evente karbantartanak egy kazant, amiben egy szezonban 3-4000m3 gaz eg el, akkor en miert vesztem el a garit ha evente nem tartatom karban a kazanomat, mikozben evi max 1500 gaz eg el benne?

vajk
Előzmény: Törölt nick (42966)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42964
"Csak ha jön az ellenőrzés"

de nem jon. a mostani szigoritas sem arrol szol, hogy hogyan tartassuk be az 5evenkenti dolgot, hanem hogy hogyan suritsuk.

egyaltalan le van valahol irva, hogy ki csinalja az ellenorzest, mikor, hogyan? szerintem nincs.

meg ha felrobbansz, akkor sem keri senki a papirt, hogy mikor volt ellenoriztetve.

egyebkent meg evente mennyi kar tortenik eloregedett gazkeszulek miatt magyarorszagon? 1-2 milliard?

ehhez kepest hany gazos haztartas van? 4 millioval szerintem nem lovom fole. mennyi is lenne egy haztartasra az evenkenti ellenorzes? 15rugoba talan belefer. sok konvektoros lakasra tobb. akkor az mennyi is evente? 60 milliard?

fizettessunk ki az emberekkel 60 milliardot evente, hogy megelozzunk 1-2 milliard kart? ertelmetlen, nem?

es mivel ertelmetlen, mindenki le is szarja.

vajk
Előzmény: nixon70 (42962)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42962
Egyértelmű amit írsz,normális ember ellenőrzi-ellenőrizteti a készülékeit,vezetékeket,stb....
Csak ha jön az ellenőrzés,egyből azt a fránya papírt fogja kérni,és hiába mondod,hogy ellenőriztetted(max az új készülékek szerviz általi ellenőrzésén kívül)nem tudsz felmutatni semmit!
pld :gáz flexi bekötőcsöveket is 4-5 évente cserélni kell.Ezzel szted hányan vannak tisztában?
Előzmény: Törölt nick (42961)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42960
Szeva!
Sztem senki.
Kölyökkoromból emlékszem még a szülői házban,és 1991-ben még egyre a saját lakásomban,az akkori fizukhoz képest (is)húzós volt az összeg,a szolgáltató végezte,szivárgásmérővel nézegettek,ha baj volt,meg is csinálták(+lóvéért).
Adtak róla munkalapot,amit a köv.ellenőrzésig meg kellett őrizni.
Ezeket a melókat ki fogják adni a belső berkeikben sztem.Óriási biznisz!
Előzmény: joevagyok68 (42959)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42959

Azért arra kiváncsi vónék, hogy itt a fórumon még ki van olyan, aki  5 évente ellenőrizteti a gázvezetékeit ? ........Persze nálunk nemrég volt ellenőrzés :-)

Ki végezhet ilyet ? ..........................Má nem emlékszem kit hívtunk :-)

Mennyibe kerül 1 a művelet ?......... Én má nem emlékszem mennyit fizettünk :-)

Köszi DJ

Előzmény: nixon70 (42958)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42958
"5 évenkénti vizsgálatot, úgy az csak 20-60 ezer forintjukba kerülne"
Nem semmi!
Előzmény: Blue_Sky_007 (42957)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 42957
Előzmény: KalásziM (42945)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42956
max8-10°C,szivattyúsnál(ha nincs folytva,még kevesebb)
A félcolos szelepnek-torlónak nem valami nagy a vízáteresztő képessége egy ekkora kályhánál,úgyhogy lehet így sem lesz tökéletes.(kevés a vízmennyiség)
Előzmény: xpresidente (42952)
NRZ Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42955
Itt olvass és kérdezz
Nem lesz egyszerű.
Előzmény: Timicsó (42953)
xpresidente Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42954
De most hogy mondod nagyon lassú keringetést még nem próbáltam. Mindig a gyorsabb felé mentem el, mert gondoltam növelem a víz mennyiségét, de nem jött be. Asszem kipróbálom a lassút, hátha.
Előzmény: xpresidente (42952)
Timicsó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42953
Sziasztok!

Villanytűzhellyel kapcsolatos a kérdésem.Egy panel konyha átalakitását csináljuk lesz benne mosogatógép és új villanytűzhely ami szintén beépitett lesz mint a m.gép.Hivtunk egy v.szerelőt ,hogy nézze meg elbirnak-e ennyi plusszt a vezetékek.Azt mondta,hogy igen semmit nem kell behúzni.Erre mondja egy ismerős,hogy ez lehetetlen be kellene húzatni egy plussz vezetéket nehogy gond legyen,mert 1.5-es aluminium vezetékek vannak a konnektorokban és az állitólag kevés.Csinált már ilyen átalakitást v.ki?Véleményeket várok.

Köszi
xpresidente Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42952
Úgy vettem észre hogy alacsonyabb előremenőnél rosszabb a helyzet. Igen fél colosak. Mennyi az előremenő és visszatérő közti ideális különbség?

Előzmény: nixon70 (42951)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42951
Kisebb előremenő hőfokkal próbáltad már?(55-60°C),így megnő a keringtetési időd és van rá esély,hogy bemelegszik végig.
Gondolom a radszelep és a torló 1/2"-os.
Előzmény: xpresidente (42950)
xpresidente Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42950
Nem, párhuzamosan van kötve a rendszer, tehát ha a gáz megy akkor a vegyes köre teljesen ki van zárva a rendszerből. Ha vegyesre van állítva, akkor a fűtés közvetlenül a pufferből jön és a gáz van teljesen kizárva.

Ha az összes radiátort lefojtom és a szivattyút a legmagasabb fokozatra állítom akkor melegszik a legnagyobb alja. A vegyes szivattyúm egy grundfos 25-60as ami max üzemmódban 100 w-ot eszik ami sztem nagyon sok. Meg az nem lehet hogy egy ekkora szivattyú nem tud megtölteni pár radiátort kisebb üzemben.
Előzmény: nixon70 (42949)
nixon70 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 42949
Hali!
A vegyesen tud forogni a víz gázkazános üzemmódban?
Előzmény: xpresidente (42946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!