Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2 perce 0 0 144736

Előzmény: Mutual Friend (144735)
Mutual Friend Creative Commons License 10 perce 0 0 144735

Én is egy beretta ciao vagy mifenével kezdtem pár év alatt szarráment benne minden. A jelenlegi laing vezuv kazánt magam javitom. Kellene cserélni de csak lomok vannak a piacon.Folyamatosan elaludt az örlángja mert a láng-levegő keverőre ponthegesztett es szétégett a hegesztés. Kivettem van 2 trafóm nem inverteres és kisárammal megpöttyintettem mindenhol. Azóza 1000%-os lett ...

 

De hogy legyen egy kis villanyszerelés is!

 

Kolléga összerakott sonoff-okból utókeringetést a c24-esébe! :) 

Előzmény: barangolo_11 (144734)
barangolo_11 Creative Commons License 1 órája 0 1 144734

OFF

 

most kazán2-vel állok úgy, hogy megpróbálom életben tartani: 98-as tisztán csak fűtésre használt beretta, kb minden eredeti benne, 1x volt hőcserélő csere 10 éves korában, alapvetően rossz beállítás miatt (legalábbis ezt gondolom).

A tágulási tartály ennek is kakukk, de ezt egy 5e Ft-s, külső tartállyal simán ki lehetett váltani.

A hőszig miatt is 1200-1400 m3-re csökkent az éves gázfogyasztás a korábbi évekhez képest, ez remélhetőleg +éveket is jelenthet működés szempontjából (volt év, amikor bőven 3000 m3 felett volt a fogyasztás).

 

Hőcserélő ára felment 140-re (ezt még télen néztem), és elvileg van egy ismi, aki ért hozzá, szét tudja szedni, megnézi, hogy mi a necces még benne, stb.

 

Nem látom értelmét még lecserélni a komplett kazánt, pinyóban megy, kitört bukóablak és érzékelő mellett (nincs benne váltószelep, panel ilyesmi, 1-2 alkatrészre rákerestem, simán elérhetőek még, új állapotban is).

 

 

 

Előzmény: Mutual Friend (144732)
Mutual Friend Creative Commons License 1,5 órája 0 0 144733

Váltószelep.

Előzmény: Mutual Friend (144732)
Mutual Friend Creative Commons License 1,5 órája 0 0 144732

A FÉG nek volt egy ECON névre hallgató kombi kazánja, sajnos gondolom a nyugali lomok kicsinaltak. Abban nem volt váltókapcsoló tudott mindent csak gondolom a szerelők nem voltak erdekeltek benne.

Előzmény: barangolo_11 (144731)
barangolo_11 Creative Commons License 2 órája 0 0 144731

OFF

"ZW-23 KE 23"

 

Kép alapján nekem kb uez a Junkers kazán volt, vagy nagyon hasonló (ZW20KD23), akkor még Novathermnek is hívták (30 nm-s lakásban használtuk).

 

2000 körüli üzembe helyezés, bő 15 év után ment tönkre a nyomáskiegyenlítőt tartály, újat már nem lehetett kapni, majd tönkrement a hőcserélő is, aminek a vége érdekes is lehetett volna (fejfájás, ilyesmi, de a kazánon alapból nem látszott semmi).

A FégTherm szervizelte a kazánt, lehúztak másodjára is a hőcserélővel (kb 1 éves volt, az új is egy 100-s) ráadásul azt a szerelő el akarta vinni magával.

Ekkor már meredeken csökkent a cég színvonala vagy nekem nem volt szerencsém a kiküldött szerelőkkel.

Kbtt mérges voltam, mert természetesen a szerelőt nem a kazán érdekelte annyira - mármint, hogy működjön - csak az, hogy neki legyen egy új hőcserélője.

(sikerült eladni később csont nélkül)

 

250+ ezer ráköltés után (talán) máshonnan jött valaki, mert tönkrement a váltószelep (is).

Ez a szaki normálisabb volt, mondta, hogy 90-110e-ről indulunk (ez a szelep ára önmagában, ráadásul rendelni és várni kell heteket) és rögtön megkérdezte, hogy panelt cseréltem-e már.

Mondom még nem, akkor tényleg gondoljam át mondta, mert a következő mutatvány az lesz, és azt még nehezebb szerezni, mert újat már x éve senki sem gyárt, csak bontott lesz, kétséges élettartammal.

Ezek után feladtam.

 

Ekkor (2020 ősz) 240e Ft volt az egyik TOP5 kondenzációs Ariston 5 év garival + kémény 3 emeleten keresztül, szumma 900 körül állt meg.

 

Van a családban vízgázfűtés szerelő x 100 km-rel arrébb, azt mondta, hogy

- ne csak a kazán árát nézzem és

- lehetőleg a TOPX-ből válasszak mindenképp, mert ha szerencsém lesz, akkor azokhoz jó eséllyel 10-15 évig még lesz alkatrész.

(Aristonra volt 5 év gari, többire csak 3)

 

A ház pont ekkor szavazta meg a kéményjárdák építését - anélkül társasházi mutatvány biztosan nem megy a kéményesek miatt - és mivel jó volt a ház anyagi helyzete, az full közös költségből ment.

(azóta a házban már 2-3 kazánt biztosan cseréltek, mármint akik tőlem kérték el a szerelők elérhetőségeit).

 

Nem tudom, hogy mik a lehetőségeid, illetve milyen távra tervezel ott, ezeket csak azért írtam le, mert hátha van benne olyasmi, amit tudnál használni vmikor.

(a kazánok nagy része természetesen fűtési szezon kezdetén, vagy alatt megy tönkre, ahogy kell)

 

Üdv,

Előzmény: újfiú79 (144725)
Mutual Friend Creative Commons License 7 órája 0 1 144730

Közben olvasgattam az R3 leirását es nem vagyok megesküdve hogy ez ez áramérték elérésekor küld jelet.

Vasarlas előtt nagyon át kell nézni mindent.

Előzmény: újfiú79 (144726)
Mutual Friend Creative Commons License 10 órája -1 0 144729

(Az ipari mennyiség az kb. 80 darab, mindenféle mindenre.)

Előzmény: Mutual Friend (144727)
Mutual Friend Creative Commons License 10 órája -1 1 144728

Csak tudja mindenki ehhez is hülye vagy.

Előzmény: ojeh (144723)
Mutual Friend Creative Commons License 10 órája -1 1 144727

Félnótás a faszi félinformációkkal próbál ékeskedni.

 

Megkerestem neked illetve 2 ember fel is hivtam akiknek ipari mennyiségben van SonOff otthon.

 

Ami neked jó leghet az a SonOff POW R3 szeria 

 

- 20

- 20D 

- 16

-16D

 

Eszköz. 

 

Ezek tudnak áramot mérni, az egyik 20A max a masik 16A. A "D" jelzés a display létére vonatkozik.

A masik azaz a páraelszivó oldalán van a SonOff Basic R2 mert az csak egy buta kapcsoló semmi más.

 

Ezeket kell öszzekonfugurálni telefonról, és kell hozzászerver akár a netről kinai de vehetsz otthonra is de az 40K forint.

Be kell regiztrálni a neved alá a két eszközt es összeprogramozni hogy ha valami akció van az R3-asnon akkor mit tegyen az R2. Igy fogják egymást látni, sehogy máshol. Tehát kell wifi feltétlenül hozzá sehogy máshogy nem megoldható.

 

Áramszünet esetén minden elszáll belőle elveszti az órát datumot . Azt meg lehet adni neki hogy milyen állapottal jüjjön vissza. ON vagy OFF legyen a kimeneten.

 

Van még egy nagyob "B" verzió nevezetesen hogy lehet Rf-es Az S3 is talán R2 biztosan. Ez annyit tesz hogy van egy nyomkodós távirányitó amivel a csatolt SonOff-ot kézzel tudod vezérelni de ez szerintem most nem opció.

 

A POW R3-ba be kell állítani mennyi legyen a billenési szint igy jól le kell tesztelni a kazánt hogy mi a nyugalmi áramfelvétel mennyi fűtéskor es mennyi átfolyós működés alatt. Minél nagyobbnak kell lenni a hiszerézisnek.

 

 

 

Előzmény: újfiú79 (144726)
újfiú79 Creative Commons License 12 órája 0 0 144726

"Tudja a rajta átfolyó áramot érzékelni."

 

Ezeket a beállításokat az App-ban találom meg? Mert nézegettem a használati utasítását, abban nem volt szó arról, hogy ilyet is tudna, vagy hogy kell ezt beállítani.

Előzmény: ojeh (144723)
újfiú79 Creative Commons License 12 órája 0 0 144725

"Turbós vagy akármi képényes?"

 

Bosch (Junkers) Euroline (ZW-23 KE 23) fali gázkazánról beszélünk.

Nem turbós, kéményes.

Előzmény: Mutual Friend (144721)
ötfelezős Creative Commons License 13 órája 0 0 144724

Zsinórvezeték néven ismerik. Régi magyar jele MZS.

Előzmény: Mutual Friend (144721)
ojeh Creative Commons License 22 órája -2 0 144723

Az info benne van alapban :-)

Mivel,
Tudja a rajta átfolyó áramot érzékelni.
Ami nagyobb HA >> megy a kazán+keringető >> meg is van a JEL 
Ennyi.

---
NEEEEM kell hozzá kínai szerver, ha nem akarod távolról is kezelni/nézni.
Sőt router és internet sem kell, ha látják egymást >> ami egy falon át valószínű.

 

Előzmény: Mutual Friend (144721)
Mutual Friend Creative Commons License 23 órája -1 0 144722

Nekem 20-25 éve igy megy es semmi bajunk. Van CO érzékelő is es még soha nem szólalt meg. Még tesztelni is szoktuk.

 

Tehát ne riogassunk feleslegesen .

 

Igaz a WC-ben es a fürdőben - mert itt an a 2 db eszköz azaz a kazán es az átfolyós vizmelegitó egymás mellett egy kéményben -  a régi gerébtokos fa ablakokat nem csertem ki ott azert van tömitatlenség es tud bejönni levegő.

Előzmény: barangolo_11 (144720)
Mutual Friend Creative Commons License 23 órája -1 0 144721

Igen.

 

Sokan itt sikitani fognak de ha mas nincs akkor a meglévő villany csőrendszerbe én belehuznék egy plusz mondjuk 2*0,75 vagy 2*1mm2 vezetéket ami esetleg belefér. Ez olyan eszközön van mint  mondjuk az éjjeli vagy asztali kis lámpa. Kölső fehér vagy fekete szigetelés és benne a 2 ér.

 

No ezután kellene elgodolkozni - de a radiós esetében is - hogy miként lesz kivéve a jel a kazánból. Aa a SonOff jo cucc de erre ordas faszság semmi más erre. Aki beötletelte annak fingja nincs hogy pont erre jó-e vagy nem. Erre teljesen nem jó. Mit csinal?

 

Bejelentkezik wifin keresztül egy kinak szerverre és a server vezérli és programozza a telefonos aplikációdon keresztül. Telefonról bekapcsolod, kikapcsolod, ugyanezt beidőzited pontos időre vagy napnyugta napkelte is lehet. Nyilván ezt a regisztrációdkor megadott településből tödja majd. De hogy megy bele az info a kazánból még mindig ott tartunk.

 

Csőtermosztát? De az addig nem fog kikapcsolni amig meleg a cső!

Nincs a kazaán elektronikájából egy dedikált output jel "kontakt" amit ez esetben fel lehetne hasznalni?

Milyen a kazan?

 

Turbós vagy akármi képényes?

 

Előzmény: újfiú79 (144713)
barangolo_11 Creative Commons License 24 órája 0 0 144720

hihetetlen mit össze nem kínlódtok ezzel a szral.. kartács értse meg, hogy életveszély ami megy nála 8 éve, és oltári nagy szerencséje van, hogy nem történt eddig még komolyabb baj.

A reteszelés 1 probléma - pl sima váltókapcsoló a két dugaljra - a másik meg az, hogy folyamatosan 1 légtérben tartózkodik egy min 8 éves, meleg vizes (gyorsabban használódó) nyílt égésterű kazánnal.

 

Lehet ezt riogatásnak nevezni, meg hasonló, az első rosszullét, akármi után ez majd gyorsan átértékelődik, ha lesz rá még lehetőség.

(És ha lesz belőle valami vizsgálat is, esetleg kimegy valami hatóság (katasztrófa védelem), akkor jó eséllyel azzal is kezdik, hogy levágják az áramot/gázt a lakásról.

Láttam hasonlót ismerősi körben)

 

 

ojeh Creative Commons License 24 órája 0 0 144719

Semmi nem gátolja, hogy: alapban NE engedje működni az elszívót !!!!
Hanem a kazántól jövő állapot jelzés engedélyezze.
és
Így pl. már hiba esetén sem lesz gond.

Hoppácska, okoskatörp. 

Előzmény: kraptrovics (144718)
kraptrovics Creative Commons License 25 órája 0 1 144718

Majd ha nem megy a wifi, valami üzemzavar van, nem jut át az infó, tehát a reteszelő a feladatát nem látja el. Nem reteszel.

 

Ráadásul eddig figyeltek(!) hogy ne okozzanak visszafúvást az elszívó egyidejű üzemével, mert (helyesen) sejtették az életük múlik rajta.

 

Most már bízni fognak a 99.8%ban valóban működő(!) wifiben, abban az 1%ban fogsz konkrétan megölni embereket a wifi  hülyeségeddel, amikor bíznak benne, és ráindítanak telibe, de valami üzemzavar van.

 

Ehhez képest az is gyak. teljesen mindegy, "mit szól ehhez" a kéményseprő vagy mit nem.

 

Előzmény: ojeh (144716)
ojeh Creative Commons License 1 napja -2 0 144717

Milyen motorja van?
Sima aszinkron 1 fázisú AC motor?

Akkor nem lesz jó a célra... lefog fulladni állandóan.

----
Az univerzális kefés motor sem igazán fog jól működni vele.

Előzmény: vinik táltos (144705)
ojeh Creative Commons License 1 napja -3 0 144716

?!

bekötöd őket sorosan (kvázi kapcsolóként) a készülék áramkörébe

és
BEÁLLÍTOD az üzemviteli SZABÁLYT... amit szeretnél működésnek

pl.
HA VAN a kazánnak nagyobb mint ... Amper áramfelvétele >> üzemel
AKKOR az elszívó ventillátor tápja addig legyen tiltva=kikapcsolva

.... vagy ami éppen tetszik, amit jónak gondolsz.

kb. korlátlan lehetőségeid vannak üzemviteli szabályokat alkotni

Előzmény: Mutual Friend (144704)
_lala_ Creative Commons License 1 napja -1 1 144715

Mivel a reteszelés egy biztonsági előírás, ezért a megoldásnak úgy kell "nemműködnie", hogy a biztonság ne sérüljön. Azaz a vezérelt eszköznek olyankor stabilan letiltott állapotban kell maradnia - ha a kazánt vezérled, akkor nem lesz fűtés, ha az elszívót, akkor az elszívó nem kapcsolhat be.

 

SZVSZ ha rádiós megoldást akarsz, akkor olyat kéne keresni, aminek se Internetre, se Wifi AP-ra nincs szüksége. Én a nem Wifi-s távirányítók (garázskapu nyitó, vezetéknélküli csengő, meg hasonlók) környékén nézelődnék először, bár létezik az a Wifi technológia is, amikor az eszközök egymással közvetlenül, AP nélkül is tudnak beszélgetni (Wifi Ad-hoc), elvileg ez is jó lehetne.

Előzmény: újfiú79 (144714)
újfiú79 Creative Commons License 1 napja 0 0 144714

Hú, ez elég jól hangzik, elvileg minden elvárásnak megfelel.

Mondjuk nem tudom mi történik, ha megszűnik a Wi-Fi hálózat, akkor használhatóak maradnak a készülékek, csak a reteszelés szűnik meg?

 

 

Bekötésről, felprogramozásról tudsz valami közelebbit mondani, vagy van egy linked?

 

Köszönöm!

Előzmény: ojeh (144703)
újfiú79 Creative Commons License 1 napja 0 0 144713

@Mutual Friend

 

Köszönöm a tippet, megnézem!

Bár ha jól értem így is össze kell kötnöm vezetékkel a páraelszívót és a kazánt, amit szeretnék elkerülni.

Előzmény: Mutual Friend (144699)
Mutual Friend Creative Commons License 1 napja -1 0 144712

Ha kinaiban gondolkozotl akkor 2-3* ráhagyással kell ezeket a dolgokat kezelni. 

Előzmény: vinik táltos (144705)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 1 napja 0 1 144711

A hiba megvételkor keletkezett. Sokat nem tudsz rajta javítani, még áttételezni se

Előzmény: vinik táltos (144705)
Mutual Friend Creative Commons License 1 napja -1 1 144710

Mert most első nekifutásra azt érzem, hogy mondani akartál valami nagyot es jó nagy hülyére sikeredett.

 

 

Előzmény: Mutual Friend (144704)
Mutual Friend Creative Commons License 1 napja -1 0 144709

www.google.com

képkeresés...

 

||: Megnyit!, megnyit, megnyit megnyit megnyit ... :||

 

Előzmény: vinik táltos (144705)
Mutual Friend Creative Commons License 1 napja -1 0 144708

:)

 

Előzmény: cosomega (144707)
cosomega Creative Commons License 1 napja -1 0 144707

Benzines.

Előzmény: Atis57 (144706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!