Keresés

Részletes keresés

tiko2017 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 42920

Erstebróker díjjegyzékben egyik sincs:
http://www.erstebroker.hu/static/befrt/download/Erste_Befektetesi_Zrt_Dijjegyzek_170101.pdf

Hozamplázában szerepel a hold 1,5% vételei jutalékkal a Bonus nem:
https://hozamplaza.hu/hozamplaza/dl/hirdetmenyek/Hozamplaza_dijjegyzek_170419.pdf

Hold-ot az alapforgalmazónál érdemes venni, ott ingyenes.
Régen a Raiffeisenben vettem 1% vételi jutalékért. Most is annyi ott szerintem.

A Bonus-t meg a Budapest bankban lehet venni. Helyi gyöngyszerm.
Ingyenes vétel, eladás fix  1000 ft

---
A hely sok mindent meghatároz. Jutalékok, díjak, kínálata által.
Alapok alapja kategóriát figyelve felmerül, hogy saját részre bárki összerakhat egy portfóliót magának.

Néha egyszerűbb azonban megvenni a kész.

Most nézem a holdnál is van azért valami díj. /Folyó költségek néven/ Úgy látszik ezt nem lehet megúszni.

Egy év során az Alapból levont díjak:
Folyó költségek:1,81%
Teljesítménydíj nincs

https://alapforgalmazo.hu/wp-content/uploads/2017/02/FS-Hold-KIID-170216.pdf

Az alapok közti piaci verseny szerintem jól működik. Alacsonyan tartva a költségeket.

ETF-nél biztos vagy egy előny költségek vonatkozásában. De változik és fejlődik az alapok világa is.

 

http://www.vg.hu/penzugy/befektetes/a-szakertelemnek-is-megvan-az-ara-470604

 

 

Előzmény: kacsaXD (42919)
kacsaXD Creative Commons License 2017.04.28 0 0 42919

Az erste brokernál ezt meg lehet venni?

Előzmény: tiko2017 (42916)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.28 -1 0 42918

A te párodnak valóban az lehet ...

 

:-P

Előzmény: tanárnéni kedvence (42917)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.04.28 0 0 42917

Na és? Igen, én is azt szoktam mondani minden veszteségre, hogy könnyen jött, könnyen megy. És egy házasság már önmagában elég nagy veszteség.

Inkább életedben forgasson ki, mint hogy meg kelljen ölnie érte. ;)

Előzmény: Törölt nick (42899)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 1 42916

Egy alapok alapja, ami koncepciójában és komponenseiben nagyon hasonló a Concorde Hold alaphoz.

Díjstruktúrájuk viszont különböző. A hold alap nem számít fel alapkezelési díjat. Bonus-nál ez 2%

Sikerdíj egyiknél sincs.

Mindkettő állandó, fix arányban tart alapokat. Hold kizárólag concorde-os alapokat /columbus, platina pi B, vm, citadella, rövid kötvény/

 

BudapestBonus Abszolút Hozam Alapok Alapja régi neve Ge money Bonus Alapok Alapja pedig:

HU0000712153

 

https://www.budapestbank.hu/csoport/alapkezelo/hun/befektetesi_alap.php?frm_id=839132770

 

Jelentős összetevők:

 

concorde columbus   17,5%
aegon alfa                 16%
citadella                    12,14%
otp supra                  10,34%
concorde-vm             10,24%

 

díjak:
Alapkezelői díj:      2.00%
Letétkezelői díj:     0.04%
PSZÁF díj:             0.025%

 

Ingyenes vétel, eladás fix  1000 ft

 

Jól látszik a 3 éves diagrammon az otp supra okozta esés.

Hold alap jobb teljesítményt nyújtott.

Bonusból jelenleg nem tartok, de figyelemre méltónak tartom.

A teljesítmény különbség a supra okozta 2% esés és a folyamatos a bonus alapban lévő 2% alapkezelése díj miatt szemmel látható. 

 

 

 

Előzmény: tiko2017 (42896)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42915

A helyzet túl bonyolult. Érdemes ügyvéd tanácsát kérni. Végrendeletre valószínüleg szükség lesz. Az ügyvéd majd segít feltárni a szándékokat.

Van olyan, hogy osztályos egyezség. Talán az a megoldás. De meg kell egy ügyvédet keresni.

---

Osztályos egyezség
Ptk. 7:93. § [Osztályos egyezség]
Az örökösök a hagyatékot – kizárólag a hagyaték tárgyaira vonatkozóan – a hagyatéki eljárásban kötött egyezséggel feloszthatják egymás között. Osztályos egyezség esetén a hagyatékot öröklés jogcímén az egyezség szerint kell átadni.

---

 

Hagyaték tárgya alatt érthető minden ami az örökség részét képezi. Ingatlan, számlák stb.

A probléma ott van, hogy a gyermek mint örökös, hogyan köthet egyezséget. Sehogy, a nevében a szülő jár el.

És itt talán ismét belép a gyámhivatal. Ezért mondom, hogy bonyolult az ügy.

 

De szerintem ügyvédi segítséggel megoldható. A végrendeletre azért lehet szükség, hogy adjon valamit a túlélő házastárs kezébe az örökhagyó, amit majd felkínál az osztáyos egyezségben a gyermeknek az értékpapírokért cserébe. /pl. Ingatlant, állampapírt./ Valami olyant amit szeretne a gyámhivatal a gyermek számára.

 

Illetékek vonatkozásában is óvatosnak kell kell lenni. Ezért is kell az ügyvéd, hogy erről is adjon tanácsot.

 

Addig is egy kis olvasni való:

 

http://orokles.info/az-oroklesi-jog-altalanos-szabalyai/osztalyos-egyezseg-uj-ptk/

https://www.otpbank.hu/static/fiatalok/download/Tajekoztato_kiskoru_vagyonanak_terh_adott_megb_20150901.pdf

https://www.nav.gov.hu//data/cms433835/20._Az_oroklesi_illetek_20170208.pdf

 

Előzmény: kovacs51 (42912)
iamtwo Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42914

Ilyen kikötést nem tudsz tenni, azt sem szabhatod meg, hogy azt a valamit mondjuk X éves koráig nem adhatja el. Persze kikötheted, de nem fogja senki betartani. (egy ingatlan kapcsán volt nekem ilyen, ott egy megbízható haszonélvezőt jelöltem végül)

 

@kovacs51

1) igen (végrendeletből kitagadni nem olyan egyszerű valakit, ha mindent másra hagysz, az egyenes ági törvényes örökös akkor is jogosult kötelesrészre)

2) igen, de ez szerintem csak arra vonatkozik, ha a pénzt akarja valamire használlni. Pl. ép számla esetén eladhatja a papírokat, de mást venni vagy kivenni és másra költeni, már csak engedéllyel lehet.

 

Előzmény: Törölt nick (42913)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42913

ha kedvezményezettet nem tudsz hagyni attól még végrendelkezni tudsz úgy hogy a gyereké  legyen, nem?

nyilván mint elméleti esély (bár ha valaki ne adj'sten komoly beteg lesz akkor reális dolog), de én akkor azt csinálnám hogy betenném olyan cuccba amihez nem kell nyúlni (valami jó abs hozamú cuccok pl), és ezt ki is kötném hogy bármi gyámizé ne nyúlhasson hozzá, akkor mire a gyerek felnő, még talán ér majd valamit.

az ténykérdés hogy amíg az örökösödési eljárás megy, addig nem lehet hozzányúlni, és ha a nagykorúságig még szükséges időt is kvázi ilyen zárt időszaknak tekintjük, azért jobb ha valaki kezeli azt az instrumentumot).

Előzmény: kovacs51 (42912)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42912

igen, az a problema, h ertekpapir szlanal nem lehet kedvezmenyezettet megadni.

 

lehet en bonyolitom tul, de igy latom:

 

gyerek(ek) <2 eves, tehat meg 15+ mire jogi ertelemben felno.

 

nagyjabol minden TBSZ-ekben van, gondolom nektek is minimum ertekpapir szlakon.

 

ha jol ertem a kiszamolo cikkeket (http://kiszamolo.hu/a-gyamhivatal-es-a-penz/http://kiszamolo.hu/penzugy-es-a-jog-ii-a-vegrendeletrol-es-az-orokosodes-szabalyairol/)

 

 

_HA_ egy jobb vilagba tavozom holnap, akkor:

 

1) gyerekek mindenkeppen orokolnek, meg vegrendelettel sem mondhatom, h nem kapnak semmit

2) mivel kiskoruak, a gyamhivatal engedelye kell? ha az eletben maradt torvenyes kepviselo vmit csinaljon vele.

 

tehat az nem megoldas h az asszony nevere nyitom a szlakat (ugye o is meghalhat), es az sem ha a gyerek nevere (bejon a gyamugy).

 

Rosszul gondolom vmit?

 

higyjetek el, erosen fazom h az asszony kezebe keruljon barmi is:), de talan meg mindig jobb, mint ha az allam dontese kene meg 15+ evig barmire.

 

Tehat ti nem aggodtok attol h bar lesz vagyon, de lehet nem tudnak felette az orokosok renelkezni, mert a gyamugy azt mondja h nem adhatod el a MOL-t.

 

 

 

 

Előzmény: tiko2017 (42902)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42911

Túladóztatás ügyében egy érdekes írás:

http://mirador.reblog.hu/hol-jobb---magyarorszag-vs-kolumbia

 

Némely dologban tanulhatnánk tőlük.

Persze ők is tőlünk.

Előzmény: fecaa84 (42907)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42910
Kevertem a meghatalmazottat a kedvezményezettel. :-$
Előzmény: Törölt nick (42904)
kisfo Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42909

nekem sem ÖNYUP, sem NYESZ, de szinte minden (9 db) TBSZ-en. engem visszatart, hogy ezeket talan könnyebben manipulalja (lenyulja, adoztatja, ezekkel modositja a - talan minimalis, az akkor "járó" (en az elkepzeleseimben nem szamolok vele -  allami nyugdij összeget (pl. kalkulalja ugye az allam/nyugdijfolyosito mennyi lenne, de ha van mar egyeb nyugdijcelu megtakaritas, akkor azokat figyelembe veve, lefele korrigalja)

 

http://kiszamolo.hu/adojovairas-barmi-aron/

 

erdekelnek egyeb inputok, gondolatok ÖNYUP, NYESZ stb. kapcsan. 

Előzmény: tozsdetulok (42890)
fecaa84 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42908
Előzmény: fecaa84 (42907)
fecaa84 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42907

Üdv! 

Tök más téma, de hátha vki tudja az okát:

Hogy a bánatba tud az ország az éves ktg vetésének kb a 70%-ával tartozni-most mindegy kinek-(azaz államadósság), ha a legnagyobb számban itt élők-nevezzük őket átlag "prolik"-nak- fizetésének a nagy része ADÓ?!

Adó,mert: mire megkapja a bruttóból a nettót,lejön belőle 35%(ha nincs kölyök), továbbá áfa 27 a NETTÓBÓL MÉG!!!,továbbá jövedéki adó,ami a benzin FELE!!!!,komcsi adó,k. anyja adó,minden adó. Sztem jó,ha kb 10%-a a bruttónak a prolié lesz tisztán,a többi ADÓ!

 

Na és akkor emellett is 70%-al lóg éves szinten az állam,normális?Mi lenne,ha az ember megkapná a bruttót,nem lenne semmi adó,akkor mennyi lenne az államadósság,1000%??

Az igényes,ahogy ezek nem tudnak gazdálkodni!

tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42906

bankszámlánál lehetséges haláleseti kedvezményezett jelölés

Innen vettem a szóhasználatot:

http://alk.mnb.hu/data/cms2103018/toke_2009_06.pdf

2009-es doksi kicsit már régi, de érdemes átfutni.

 

Előzmény: Törölt nick (42904)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42905

Sőt, bankszámlánál még %-os arányt is meglehet adni, nem muszáj az egészről rendelkezni.

 

Persze ahhoz, hogy bankszámlára kerüljön a pénz el kell adni az értékpapírokat. Ami nyiltvégű alapoknál nem gond, főleg ha nem tbsz-en vannak. Állampapír esetén ha pl. több éves a futamidő és nem az Államkincstárban van, érdemes érdeklődni az Államkincstárban is mennyiért váltanák vissza futamidő vége előtt. /áttranszferálható olcsón/ Aztán az info birtokában lehet dönteni, intézkedni, mérlegelni.

Előzmény: tiko2017 (42902)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42904
hsb; a kedvezményező életében
Előzmény: Törölt nick (42903)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42903
A kedvezményezett jogszerűen a kedvezményezett életében gyakorolhat jogokat szerintem, ha meghal csak az örökös, aki lehet más.. Szerintem.
Előzmény: tiko2017 (42902)
tiko2017 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42902

2014. októberében volt egy törvénytervezet az értékpapír számlák öröklésével kapcsolatban. Néhány cikk volt a tervezetről a neten.

pl:

http://kiszamolo.hu/valtozas-az-ertekpapirok-orokolhetosegben/

 

De úgy néz ki végül nem fogták el. Kár. Bankszámlánál lehet halál eseti kedvezményezettet megadni, értékpapírszámlánál nem.

Előzmény: kovacs51 (42897)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42901

Poppert nagyra becsülöm, de ez szerintem bullshit. nem a halála után nyúl vissza az életbe, hanem teljes szellemi kapacitásával dönt arról, hogy az általa felhalmozott vagyonnak mi legyen a sorsa, halála után. 

 

Én csak annyit tennék hozzá: hogy szerintem, akinek van, annak meleg kézzel, azaz még életében kellene adományoznia, és nem azt hajtogatnia, hogy ha meghalok, akkor ennyit és ennyit örökölsz... a gyerek ugyanis addigra simán lehet már 60 éves... stbstb.

Előzmény: kisfo (42900)
kisfo Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42900

inkabb a "zasszony" mint a "véred" ??  :-))

 

Popper P. -töl olvastam - igaz 10+ eve, igy mar csak sajat interpretalasomban van meg, ami ki tudja hany %-ban fedi az eredetit -, hogy a vegrendeletek kapcsan furcsanak talaja, hogy halal utan vissza akar nyulni az eletbe.

 

mondjuk szerintem erdemes ugy elni, alakitani, hogy ne ez legyen a fö kerdes (pl. "véremet" ugy nevelni, ugy együtt elni Vele, hogy lehessen benne bizni, lehessen ra "öröklesi" dolgot is bizni) 

 

persze megertem, hogy a "gyüjtött vagyont" senki sem szeretne elherdalva latni (en 30+ eve sporolok, es szeretem a viccet: 20ev köfejtöi munka utan a kapott fizut felteszi a szabadulo elitelt a pirosra es elveszti, mire ennyit mond: könnyen jött, könnyen ment)

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42899

Az nem felel meg mindenkinek, csalfa asszonyok visszaélhetnek ezzel és kiforgathatják az adományozót. Még életében.

Előzmény: tanárnéni kedvence (42898)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2017.04.27 0 0 42898

Úgy, hogy eleve a kedvezményezett nevében szerződünk.

Előzmény: kovacs51 (42897)
kovacs51 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 42897

eljutottam oda h kedvezményezettet adnék meg a megtakarításaimra, hogy egy kellemetlen szituban a gyámhivatal ne tudjon beleszolni a tortenetbe (elv: inkabb az asszony, mint az allam),

 

es pofara estem: értékpapír számlákra ilyet nem lehet, mindenkeppen a kiskoruakra, es a gyamhatosag fennhatosaga ala kerul a love.

 

Ti ezt hogyan oldjatok meg?

tiko2017 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 42896

 

6. Biztosítók, önkéntes és magánnyugdíjpénztárak nem érdekelnek. A nyeszr elég önmagában. Én 45 éves koromban nyitottam. Optimálisnak tartom hozzá ezt az életkort. A fiatalabbak inkább ingatlant szerezzenek, ne a nyugdíjra gyűjtsenek. Az ingatlan is érték. Ez is ok, de simán lehet olyan élethelyzet, akinél jobban megéri bérelni és így elmaradhat a röghöz kötés is. (egyébként érdekes, hogy a portfólión volt egy cikk, miszerint a 20 %-os adójóváírás 30 év alatt ~1,2 % pluszhozamot ad. Ha ebből kivonjuk a önyp 0,4-0,8 % éves díját, akkor kb. évente 0,4 %-ot nyerek az állami támogatással. Persze nem ilyen egyszerű, de csak a támogatást és költségeket néztem.)

Érdekes adatra bukkantam néhány hete a családi iratokat tanulmányozva. Szüleim 1971-ben vették az 51 m2-es panel lakásukat 45 ezer ft önerővel hitelből mikor én két éves voltam. /egy középdunántúli megyeszékhelyen/ A vételára a lakásnak /183 ezer ft/ kevesebb volt, mint most ugyanannak a lakásnak 1 m2-e. Akkor egy havi fizetés jócskán 1 ezer ft alatt volt. Ezt a lakást most közepes állapotban 10-11 millióért lehetne eladni.

Emlékszem gyerekkoromban 50 fillér majd 1-2 forint volt egy gomboc fagylalt. Most 200 ft. Szóval óvatosnak kell lenni a hosszútávra félrerakott pénzekkel. Befektetni muszáj. Talán nem is a költségek a legfontosabbak.

 

---

 

7. Az időtáv, az árfolyam, az alapban lévő pénzmennyiség, és annak ki be mozgása, valamint az alapkezelő személye, stratégiája, ezek a fontos dolgok. Ez teljesen OK!

8. Nem írtad, de biztos vagyok benne, hogy noname brókercég Nálad is kizárva; fő a biztonság és a infla feletti 1-2 % elérése.

 

Jóformán semilyen brókercég nem érdekel. Az alapkezeléssel foglalkozó helyeket becsülöm a legtöbbre, meg a Államkincstárt.

Az infla +1-2% -nál azért talán még látunk majd jobb ajánlatot a közeljövőben.

Ez volt a legnagyobb fogásom a kincstárban annak idején:

Még egy 2010-ben nyitott tbsz-en tartottam. Infla+5% volt a kamat.

 

http://www.allamkincstar.gov.hu/files/%C3%89rt%C3%A9kpap%C3%ADr-forgalmaz%C3%A1s/premium_2015J_2_.pdf

 

---

majd még folytatom ... /grafikonok/

 

Előzmény: tiko2017 (42885)
iamtwo Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42895

Ha elfogadod a bróker készletpárosítását (általában FIFO), akkor csak megnyomod év végén a nyereség/veszteség gombot, az eredmény 15%-a adó. Ennyi.

További előny, hogy ha véletlenül veszteséges vagy, akkor annak "adóját" levonhatod a következő nyereséged adójából. Ez megér némi "bajlódást".

Az utolsó mondatod csak kapott osztalékra igaz (kell-e EHO-t fizetni vagy nem), de azt elintézi helyetted a bróker. Árfolyamnyereség szempontjából az ETF olyan ép, mint bármelyik részvény.

Előzmény: sampson (42894)
sampson Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42894

Az ETF esetében viszont az adózás rád hárul, nem vonják le, mint a befalap esetében, úgyhogy ez mindenképpen plusz nyűg, hogy azzal is bajlódni kell, nem?

 

Nem tudom, a KBC vagy az Erste mennyit segít ebben. Ők megmondják, mennyit kell leadózni?

 

Úgy tudom, még az sem mindegy, milyen ETF, mert az egyes ETF-ek után eltérő az adózás a struktúrájuktól függően, illetve, hogy US vagy EU, stb. ami plusz bonyolítja az adózást.

Előzmény: alapozgatas (42893)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42893

Etf-ben érdemes venni. De ha jól tudom 1-2 alap is tart(hat) időnként egy bizonyos részig különbüző Etf-eket, de olyan befalap szerintem nincs, amiben tiszta s&p500 lenne; a folyó kts. miatt nem is érné meg a befektetőknek. Így tudsz rákeresni, hogy pl.: SPY. Erste-n és KBC-nél biztos van.

Előzmény: kacsaXD (42892)
kacsaXD Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42892

Az s&p 500 -at hol lehet venni? Van ilyen befektetési alap?

Előzmény: alapozgatas (42891)
alapozgatas Creative Commons License 2017.04.25 0 0 42891

Koszonom az ertekes, hosszu tavon forintra valthato valaszt. De akkor szigoruan csak az elmult hozamok alapjan realis ez a keplet 30+ eves idotavon:

s&p500 havonta, negyedevente venni (~9 % éves hozam) ≈ önyp 7 % hozam adojovairassal egyutt?

 

Előzmény: tozsdetulok (42890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!