Keresés

Részletes keresés

- duplagondol - Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1033
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1031

"Pl. ahogy Ibrahimmal beszélget vagy Musztafa fiával játszik."

 

Vagy ahogy a Hürrem ribancot dédelgeti...

Előzmény: Törölt nick (1028)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1030

Vazza, saját kezűleg fejezte le.

Fordulatból, visszakézből, egyetlen pengesuhintással, mint a keresztes lovagok a szaracénokat:-)

Ezeknek a török filmeseknek aztán van érzékük a fölfokozott drámaiság iránt:-)

Előzmény: Törölt nick (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1029

Eléggé élveteg arcú, "dagadt disznó" kinézete volt ennek a Lajosnak.

Mármint a filmben.

A róla fönnmaradt korhű ábrázolások inkább egy sovány vagy max. közepes testalkatú, szép arcú ifjúnak ábrázolják:-)

Előzmény: Törölt nick (1027)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1028

Azért az is érdekes, hogy Szulejmán mennyire emberi, már-már barátságos egyéniségnek van benne ábrázolva.

Pl. ahogy Ibrahimmal beszélget vagy Musztafa fiával játszik.

 

Majd kíváncsi leszek, hogy az hogy lesz előadva, amikor megöleti az akkor már nagyvezír Ibrahimot, aztán Musztafa fiát is, továbbá Kara Ahmed nagyvezírt meg még sok más hozzá viszonylag közel álló embert...

Előzmény: Törölt nick (1027)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1026

Többek közt engen idegesít a hárem európai szabású ruhái is.

Na meg a fátyol nélküliség.

Háremhölgyeket nem szoktak kiállíttani a folyosóra (szem elé) fátyol nélkül.

 

Előzmény: Törölt nick (1022)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1025

Végül is az ő nagy szultánjuk volt ...:)))

Előzmény: Törölt nick (1022)
borsalino Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1024

A "magyar Lajos király" engem inkább VIII.Henrikre emlékeztet ezzel a kinézettel és sapkával. Vagy egy német fejedelemség hercegére:(

Előzmény: Törölt nick (1020)
- duplagondol - Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1023

Ordas Iván zseniális bevezetője megért volna egy forgatókönyvet: "Rikoltó kürtök jelezték a vadászat végét. Ekkor Lajos, e néven a második, Isten kegyelméből Magyar-és Csehország királya, már részeg volt."

Előzmény: Törölt nick (1020)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1021

Nem kellene egy ország uralkodóját, jelen esetben II. Lajost felségesnek titulálni a méltósá- gos helyett?

És nem volt fiatalabb színész II. Lajos szerepére?

 

A másik dolog, amit majd a tapasztaltabb okosabb olvtársak talán meg is erősítenek.

Hajadonfővel nem nagyon mutatkoztak oszmán-török tisztviselők, paság és más mltóságok, pláne nem egy követjárás alkalmával.

Ezt a török készíttőknek nem ilene tudni??

Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1019

"Ugyanis őt kurvára nem érdekelte hogy mi lesz a magyar urakkal, területekkel. "

 

Mint az ország egyik legnagyobb birtokosát, azért talán mégis ... ;-)

 

Az nem is olyan biztos.

 

"Tőle inkább kitellett az esztelen, romboló, magyarellenes megnyilvánulás.  Mint amilyen a követ megölése."

 

A török tévésektől még inkább kitelik - hisz valahogy csak meg kellett magyarázni az átlag török nézőnek, hogy egy ilyen kedves, igazságos, uralkodó, mint ez a mi derék Szülejmánunk mégis ugyan mi más okból törne rá egy másik ország amúgy teljesen ártatalan 15 éves királyára? :-D

 

Mer a harács kérés ugye jogos - ha lehet, akkor fizessenek most is! ;-)

 

"II. Lajos úgy tudtam fiatal (serdülő) volt, és nem egy középkorú ember, mint ahogy azt az előzetesben ábrázolják."

 

A rendezőaszisztens biztos "összekeverte" a portrékat - ez is gyaur, a másik meg eb! :-D

Előzmény: Törölt nick (1018)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1017

Nyugaton pl: az oszmán öröklési törvényeket is vérengzőnek mondták.

A hatalomra jutó szultán leölette a családja tagjait ezzel akadályozva meg egy véres és pusztító polgárháborút.

Nyugaton a keresztényi szeretet nevében nyugodtam írtották egymást, akár vallási, akár hatalmi indokból.

Nem volt baj hogy egy egy trónkövetelő országokat  borított vérbe és pusztulásba, szemben az oszmán példával, ahol pár tucat családtag halála árán megmaradt az ország ereje.

Előzmény: Motun (1015)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1016

Követek megölése  mindig is főbenjáró bűn volt.

Batunak is az egyik érve a követeinek a megölése volt (a kunokon kívül).

 

Itt is tipikus esztelen viselkedést látunk bemutatni.

Vagyis inkább egy nem magyar ember romboló magyarellenes tettét, aki nem törődik azzal hogy a tettét magyarokon torolják meg.

 

 

Érdekes egyébként hogy amikor a szultán (bármelyík) a Jedikulába csukatta a nyugati köve- teket, akkor a művelt nyugat (akihez pl: Brandenburgi György is számítota magát) tele szájjal ócsárolta a keleti barbár vérrengző szultánt, hogy mit tett egy sérthetetlen követtel.

Előzmény: Motun (1015)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1015

II. Lajos úgy tudtam fiatal (serdülő) volt, és nem egy középkorú ember, mint ahogy azt az előzetesben ábrázolják.

Inkább Brandenburgi György lesz aki megöli.

Tőle inkább kitellett az esztelen, romboló, magyarellenes megnyilvánulás.  Mint amilyen a követ megölése.

Ugyanis őt kurvára nem érdekelte hogy mi lesz a magyar urakkal, területekkel.

 


Előzmény: Törölt nick (1014)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1013

Az Anonyma- Egy berlini nő c. filmet láttad ? Német-lengyel koprodukció,a ruszkik háborús "nőügyeiről"...mondjuk az,hogy németek csinálták a filmet...nem védem én a ruszkikat, de a németek se voltak különbek,meg ugye ha nem kezdik el az egészet....

Előzmény: Theorista (1003)
Motun Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1011

Minden krónikában eddig azt olvastam hogy  ......

  "Az 1520. szeptember 22-én meghalt I. Szelim, utóda I. Szulejmán követet küldött Budára, Behrám csauszt, akit a magyar király fogságba vetett. Az ok valószínűleg az volt, hogy a magyar vezetők rádöbbentek: így is, úgy is háborút kell vívniuk, de békében nincs esélyük a győzelemre."

 

Tehát scak fogság, többet nem nagyon írnak. Erről pl: a Tomori büszke vezér című könyvben is van szó, megölésről nincs.

 

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1009

Lajos 20 éves volt mohács idején...választhattak volna hasonló korú szereplőt...én az első részbe néztem bele,de elég is volt ennyi. Se a filmjükkel,se a hódításaikkal nem kellene dicsekedniük...

Előzmény: Motun (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1008

"Lajos király ki fogja benne nyírni Behrám csauszt???"

 

???

 

Miért, meg kellene neki???

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1006

Nekem is az a benyomásom, hogy elég gyönge.

Szappanopera jellege van.

Előzmény: Motun (1005)
Motun Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1005

Mint sorozat gyenge és közepes közt váltakozik. Csak nagyon is nagy vonalakban törekedik a korhűségre.

 

Nem nagyon hiszem hogy volt olyan szultán a történelemben aki  fedetlen fejjel, turbán nélkül jelent volna meg nyilvánosan.

A turbánt csak halálakkor tekerték le, az volt a halotti szemfedő.

A másik  hogy a hárem hölgyei nem hordtak európai típusu ruhákat. A sorozatban csak euró- pai ruhákban vannak.

 

Más rengeteg baromság is rontja az összképet. Tudjuk hogy a török íjak erősek voltak. Ez tény. Épp ezért percekig (mint ahogy az első részben láttuk) képtelenség volt felfeszített állapotban tartani.

A janicsárok ruházata sem korhű, a fejfedőről nem is beszélve. A kecse (kuka) fehér volt, elől kanállal. A csizmáik színe után különbözteték meg az (alakulatokat)ezredeket.

 

Előzmény: Törölt nick (978)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1004

Ma egy kicsit többet nézegettem belőlük ,az öreg Barbár" sztem sokkal inkább közelít az akkori kor emberéhez /mármint kinézetre/ ,mint a mi Honfoglalásunk vezérei .Ha  jól meggondolom akkor maga az egész film is eladható lenne magyar honfoglalásként...végül is sok a hasonlóság,meg asszem szomszédok is voltunk :))

Előzmény: Theorista (1002)
Theorista Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1003

A Kasztíliai Izabella életét földolgozó sorozat első évadja elérhető (spanyolul) a gyártó csatorna honlapján is, ha nem értettem félre a dolgot.

 

Íme a trailer hozzá. Nem tűnik rossznak. A második évad a trónraléptétől 1492-ig tartó szakaszt fogja, remélhetően még az idén, földolgozni.

Előzmény: Theorista (1000)
Theorista Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1002

Ha minden jól megy, akkor hétvégére lefordítom az első részt. Meglepően jó párbeszédek vannak benne. Még nem láttam egyébként én sem a filmet. Nem tűnik rossznak eddig.

Előzmény: Törölt nick (1001)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1001

Kösz,akkor egyenlőre speiz...:)

Valamennyit belenéztem,kicsit több a statiszta mint a Honfoglalásban...

Előzmény: Theorista (998)
Theorista Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1000

http://en.wikipedia.org/wiki/Isabel_%28TV_series%29

 

Most ért véget decemberben. 13 rész!

Előzmény: Theorista (999)
Theorista Creative Commons License 2013.01.23 0 0 999

Sajnos nem tudom megfejteni ezt a rejtnyelvet, így nem tudom, hogy ez már megy, vagy csak készülget. :-(

 

 

Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 998

Angol van. Magyarról nem tudok. Azt le lehetne esetleg fordítani, ha valakinek van rá ideje meg kedve.

Előzmény: Törölt nick (997)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 997

...és az Asparuh-hoz esetleg.Kiváncsiságból leszedtem a trilógiát,persze csak eredeti nyelven.Egyszer végignézném,de csak úgy ha vmit értek is belőle :)

Előzmény: Theorista (996)
Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 996

Sajnos nem.

Előzmény: Törölt nick (993)
Theorista Creative Commons License 2013.01.22 0 0 995

Szerintem csak akkor készítenek majd hozzá szinkront, ha valamelyik honi televízió bemutatja. Tekintve, hogy tavaly februárban mutatták be, és dvd/blueray változatban is kijött már, így talán nem kell erre túl sokat várni.

 

Egyébként, mint film nem annyira jó. A cselekményvezetés, forgatókönyv meg a hasonlók miatt. A nagyszabású, látványos csatajelenetekre és kiterjedt (bár értelemszerűen a hollywoodi szuperprodukciók szintjét el nem érő) CGI effektekre célozva jegyeztem meg, hogy nem rossz. Bár nem kell túl élesszeműnek lenni, hogy ott is számos pontatlanságot, hiteltelenséget figyeljünk meg, de mindezzel együtt szerintem jó, hogy "nemzeti" szempontú mítoszgyártásnak is tanúi lehetünk. :-)

Előzmény: Törölt nick (994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!