Keresés

Részletes keresés

Theorista Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1046

Sajnos nem tudom. Évtizedekkel ezelőtt nagyon népszerű volt a téma, de azok az alkotások nem tudom honnét volnának beszerezhetők.

 

http://www.vernonjohns.org/snuffy1186/movies.html

 

A linken egy elég részletes történelmi film lista van, de java részük szerintem egyszeri halandónak Magyarisztánban "beszerezhetetlen" lehet. (Kivéve az amerikai filmcsodákat.)

 

http://www.youtube.com/watch?v=IaIO5BlyHXg

 

Ez a link egy a '60-as években készített német film trailere, amiben germánok lemészárolják Varus szerencsétlen légióit.

Előzmény: Törölt nick (1043)
Theorista Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1045

Ez van, ha a szelíd pannon lankák népe készíti a sorozatot. :-)

 

(Molnár Piroskának azt hiszem szöveges jelenete is van benne, illetve van más magyar szereplő is.)

Előzmény: Törölt nick (1038)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1043

Tudsz még olyan filmekről ami a népvándorlás idején játszódik,de nálunk nem vetítették /...de esetleg külföldi to....ent oldalról le lehet szedni,mint az Asparuhot is/...esetleg római időkből is érdekelne hasonló.

Előzmény: Theorista (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1042

Megy most egy másik "történelmi " sorozat is, mégpedig az m1-esen a Camelot.

 

Szerintem nem sokat ér, de lady Igraine nagyon jó benne.

 

Egyébként Claire Antonia Forlani, 1972-es születésű angol színésznő játssza:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Claire_Forlani

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1041

A "Damád" szó az oszmán-török nyelvben vőt, vőlegényt jelentett.

Damád Rüsztem pasa horvát származású volt, eredeti neve Opukovics volt.

Gyermekkorában a szerájiskolába került, majd magas katonai és hivatali karriert futott be.

 

A Damád előnevet 1539-ben kapta, amikor feleségül vette Mirimah-t, Nagy Szülejmán és Hürrem szultána leányát.

 

Mirimah szultána 1522-ben született, tehát a sorozatban már Hürremnek lassan áldott állapotban kell lennie:-)

 

Rüsztem Opukovics pasa csak később fog belépni a sorozatba, gondolom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.05 0 0 1040

Köszönöm a feliratot ,így  már érdemes lesz végignézni :)

Előzmény: Theorista (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1039

"A másik pedig Szokolu Mehmed pasa, aki 1565-től 1579-ig volt nagyvezír és három szultánt is szolgált ezen a poszton."

 

Délszláv származású renegát volt az ürge, de ezen nincs mit csodálkozni, mert ebben az időben az oszmán birodalom vezető katonai méltságainak vagy kétharmada délszláv vagy albán származású volt. De a fele egészen biztos.

 

További magyar vonatkozása a fickómak, hogy 1566-ban ténylegesen ő irányította Szigetvár ostromát.

Szülejmán ekkor már 72 éves volt és bár azt nem mondhatni, hogy szenilis lett volna, napi szinten már nem folyt bele az ostrom eseményeibe.

Előzmény: Törölt nick (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1038

Közben ne felejtsük el azt sem, hogy a Super TV 2-n és az AXN-n megy a Katedrális c. sorozat.

2-3 klasszissal jobb szerintem, mint a Szülejmán.

XII. századi Ánglia.

"Állni fog büszke Ánglia" - ahogy azt Uiljem Séjkszpiör is leírta annak idején...:-)

 

Neklem különben tetszik a film.

Kib@szott kurv@  Whaleran segédpüspök, majd püspök, mindenáron keresztbe akar tenni az ÚR művének.

Ti. hogy az a gyönyörű gótikus katedrális felépüljön végre.

 

Nem is értem, hogy az ilyenek hogyan kerülhettek egyházi pályára...:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1037

Érdekesebb nagyvezírek még a Nagy Szülejmán alatt:

 

Damád Rüsztem pasa, aki két ízben is betöltötte ezt a magas posztot. 1544-1553 és 1555-1561 között.

Egyébként a szultán veje volt és egy kifejezetten korrupt ember, aki többet ártott a birodalomnak, mint használt.

Magas pozícióját személyes vagyona összeharácsolására használta föl.

 

A másik pedig Szokolu Mehmed pasa, aki 1565-től 1579-ig volt nagyvezír és három szultánt is szolgált ezen a poszton.

Ugyebár ő volt az, aki az 1551 és 1552 évi magyarrszági hadjáratokon szerdár, azaz hadtestparancsnok volt.

Őt így nevezi Gárdonyi Géza az örökbecsű Egri csillagok c. regényben:

Szokolovics Mehemed, a beglerbég.

Merhogy 1552-ben, amikor Eger első oszmanli ostroma volt, ruméliai beglerbég volt a fickó.

 

Kara Ahmed pasa már csak hab a tortán. 1552-ben másodvezírként ő volt a legmagasabb rangú török parancsnok az Eger várát ostromló oszmánli hadseregben. 1553 és 1555 között nagyvezír. 1555.ben Szülejmán padisakk Hürrem és Damád Rüsztem mesterkedései hatására kivégezteti.

 

Mondanak nektek ezek a nevek valamit?

 

Bagatur bajtárson kívül természetesen..:-)

Előzmény: Törölt nick (1035)
- duplagondol - Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1036

Szerethetik majd Oroszországban..) Komolyabban, nem a gyerekgyilkosságok voltak akkoriban a legjellemzőbbek, az átlag (?) amerikaiaknak talán még a fantáziájára is nehezen lehetne hatni azzal, amit nem éltek, nem élhettek át.

Előzmény: Törölt nick (1034)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1035

Arra is kíváncsi leszek, hogy a Szulejmánban vajon a többi nagyvezír alakja is ennyire cizelláltan lesz kidolgozva, mint Ibrahimé.

 

Valószínűleg nem, hiszen az a bizalmas, már-már baráti viszony, ami Szulejmánra és Ibrahimra volt jellemző, inkább kivételnek tekinthető az oszmán-török töriben.

 

Egyébként átfutva a Wikin a Szulejmán alatt hivatalban lévő török nagyvezírek listáját, egy érdekes magyar vonatkozást is találtam.

 

Hadim Szülejmán pasa, aki 1541-től 1544-ig volt nagyvezír, állítólag magyar származású eunuch volt.

 

Bár ezek a szerencsétlenek többnyire olyan fiatal korban el lettek szakítva a családjuktól, hogy nem sok mindenre emlékezhettek a hazájukból...

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1034

16 évesen már keményen alkoholizált???

Előzmény: - duplagondol - (1023)
- duplagondol - Creative Commons License 2013.02.01 0 0 1033
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1031

"Pl. ahogy Ibrahimmal beszélget vagy Musztafa fiával játszik."

 

Vagy ahogy a Hürrem ribancot dédelgeti...

Előzmény: Törölt nick (1028)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1030

Vazza, saját kezűleg fejezte le.

Fordulatból, visszakézből, egyetlen pengesuhintással, mint a keresztes lovagok a szaracénokat:-)

Ezeknek a török filmeseknek aztán van érzékük a fölfokozott drámaiság iránt:-)

Előzmény: Törölt nick (1020)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1029

Eléggé élveteg arcú, "dagadt disznó" kinézete volt ennek a Lajosnak.

Mármint a filmben.

A róla fönnmaradt korhű ábrázolások inkább egy sovány vagy max. közepes testalkatú, szép arcú ifjúnak ábrázolják:-)

Előzmény: Törölt nick (1027)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1028

Azért az is érdekes, hogy Szulejmán mennyire emberi, már-már barátságos egyéniségnek van benne ábrázolva.

Pl. ahogy Ibrahimmal beszélget vagy Musztafa fiával játszik.

 

Majd kíváncsi leszek, hogy az hogy lesz előadva, amikor megöleti az akkor már nagyvezír Ibrahimot, aztán Musztafa fiát is, továbbá Kara Ahmed nagyvezírt meg még sok más hozzá viszonylag közel álló embert...

Előzmény: Törölt nick (1027)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1026

Többek közt engen idegesít a hárem európai szabású ruhái is.

Na meg a fátyol nélküliség.

Háremhölgyeket nem szoktak kiállíttani a folyosóra (szem elé) fátyol nélkül.

 

Előzmény: Törölt nick (1022)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1025

Végül is az ő nagy szultánjuk volt ...:)))

Előzmény: Törölt nick (1022)
borsalino Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1024

A "magyar Lajos király" engem inkább VIII.Henrikre emlékeztet ezzel a kinézettel és sapkával. Vagy egy német fejedelemség hercegére:(

Előzmény: Törölt nick (1020)
- duplagondol - Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1023

Ordas Iván zseniális bevezetője megért volna egy forgatókönyvet: "Rikoltó kürtök jelezték a vadászat végét. Ekkor Lajos, e néven a második, Isten kegyelméből Magyar-és Csehország királya, már részeg volt."

Előzmény: Törölt nick (1020)
Motun Creative Commons License 2013.01.31 0 0 1021

Nem kellene egy ország uralkodóját, jelen esetben II. Lajost felségesnek titulálni a méltósá- gos helyett?

És nem volt fiatalabb színész II. Lajos szerepére?

 

A másik dolog, amit majd a tapasztaltabb okosabb olvtársak talán meg is erősítenek.

Hajadonfővel nem nagyon mutatkoztak oszmán-török tisztviselők, paság és más mltóságok, pláne nem egy követjárás alkalmával.

Ezt a török készíttőknek nem ilene tudni??

Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1019

"Ugyanis őt kurvára nem érdekelte hogy mi lesz a magyar urakkal, területekkel. "

 

Mint az ország egyik legnagyobb birtokosát, azért talán mégis ... ;-)

 

Az nem is olyan biztos.

 

"Tőle inkább kitellett az esztelen, romboló, magyarellenes megnyilvánulás.  Mint amilyen a követ megölése."

 

A török tévésektől még inkább kitelik - hisz valahogy csak meg kellett magyarázni az átlag török nézőnek, hogy egy ilyen kedves, igazságos, uralkodó, mint ez a mi derék Szülejmánunk mégis ugyan mi más okból törne rá egy másik ország amúgy teljesen ártatalan 15 éves királyára? :-D

 

Mer a harács kérés ugye jogos - ha lehet, akkor fizessenek most is! ;-)

 

"II. Lajos úgy tudtam fiatal (serdülő) volt, és nem egy középkorú ember, mint ahogy azt az előzetesben ábrázolják."

 

A rendezőaszisztens biztos "összekeverte" a portrékat - ez is gyaur, a másik meg eb! :-D

Előzmény: Törölt nick (1018)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1017

Nyugaton pl: az oszmán öröklési törvényeket is vérengzőnek mondták.

A hatalomra jutó szultán leölette a családja tagjait ezzel akadályozva meg egy véres és pusztító polgárháborút.

Nyugaton a keresztényi szeretet nevében nyugodtam írtották egymást, akár vallási, akár hatalmi indokból.

Nem volt baj hogy egy egy trónkövetelő országokat  borított vérbe és pusztulásba, szemben az oszmán példával, ahol pár tucat családtag halála árán megmaradt az ország ereje.

Előzmény: Motun (1015)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1016

Követek megölése  mindig is főbenjáró bűn volt.

Batunak is az egyik érve a követeinek a megölése volt (a kunokon kívül).

 

Itt is tipikus esztelen viselkedést látunk bemutatni.

Vagyis inkább egy nem magyar ember romboló magyarellenes tettét, aki nem törődik azzal hogy a tettét magyarokon torolják meg.

 

 

Érdekes egyébként hogy amikor a szultán (bármelyík) a Jedikulába csukatta a nyugati köve- teket, akkor a művelt nyugat (akihez pl: Brandenburgi György is számítota magát) tele szájjal ócsárolta a keleti barbár vérrengző szultánt, hogy mit tett egy sérthetetlen követtel.

Előzmény: Motun (1015)
Motun Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1015

II. Lajos úgy tudtam fiatal (serdülő) volt, és nem egy középkorú ember, mint ahogy azt az előzetesben ábrázolják.

Inkább Brandenburgi György lesz aki megöli.

Tőle inkább kitellett az esztelen, romboló, magyarellenes megnyilvánulás.  Mint amilyen a követ megölése.

Ugyanis őt kurvára nem érdekelte hogy mi lesz a magyar urakkal, területekkel.

 


Előzmény: Törölt nick (1014)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1013

Az Anonyma- Egy berlini nő c. filmet láttad ? Német-lengyel koprodukció,a ruszkik háborús "nőügyeiről"...mondjuk az,hogy németek csinálták a filmet...nem védem én a ruszkikat, de a németek se voltak különbek,meg ugye ha nem kezdik el az egészet....

Előzmény: Theorista (1003)
Motun Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1011

Minden krónikában eddig azt olvastam hogy  ......

  "Az 1520. szeptember 22-én meghalt I. Szelim, utóda I. Szulejmán követet küldött Budára, Behrám csauszt, akit a magyar király fogságba vetett. Az ok valószínűleg az volt, hogy a magyar vezetők rádöbbentek: így is, úgy is háborút kell vívniuk, de békében nincs esélyük a győzelemre."

 

Tehát scak fogság, többet nem nagyon írnak. Erről pl: a Tomori büszke vezér című könyvben is van szó, megölésről nincs.

 

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1009

Lajos 20 éves volt mohács idején...választhattak volna hasonló korú szereplőt...én az első részbe néztem bele,de elég is volt ennyi. Se a filmjükkel,se a hódításaikkal nem kellene dicsekedniük...

Előzmény: Motun (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1008

"Lajos király ki fogja benne nyírni Behrám csauszt???"

 

???

 

Miért, meg kellene neki???

Előzmény: Törölt nick (1007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!