Keresés

Részletes keresés

ferenc5940 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1314

Találtál egy választ, egy választ, amit te elfogadsz válasznak. De, ezen kívül még sok más válasz is fellelhető a világhálón.

 

Ha valakinek egy úgynevezett mentális technika gyakorlása csupán "karattyolás", legyen az akár a TM, vagy bármely más technika. Az jobban teszi, ha egy félórányi időre inkább fát hasogat.

 

Annakidején amikor én végeztem a TM tanfolyamot senki nem ígérte a megvilágosodást. Amit ígértek, az egy nyugodt, békés elmeállapot elérése volt. Ami be is jött. Persze rendszeres gyakorlás kell hozzá. De, gondolom, mondanom sem kell. Helyesen végzett gyakorlás.

 

Semmiféle szellemi erőket nem aktivizál a TM. Sem bármely más meditációs technika gyakorlása. Csupán egy nyugodt és békés elmeállapotra kondicionálja magát az ember a gyakorlása során.

Előzmény: Törölt nick (1311)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1313

"Ja van aki képzeleg és van aki gyakorol is."

Majd ha a Buddhizmus és egyéb Yoga technikák sorozatszámra gyártják a Jézusokat akkor újra komolyan veszem a dolgot, addig maradok az egyetlennél aki tömegeket gyógyított, halottakat támasztott fel, ő maga is feltámadt és azóta annyi jelenésnek a főszereplője legyen az hivő vagy hitetlen, buddhista, muszlim, indián stb. hogy Dunát lehetne rekeszteni a beszámolókal!

Jaja. Nagy a káosz a kereszténységben is. Ott van a vidám vasárnap műsor az egyik csatornán, az is egy ilyen. Te is ott szoktál ülni, és jegyzetelni? Vagy neked más tévképzeteid vannak.

Előzmény: dav3379 (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1312

""""A kérdésem az lenne , hogy miféle szellemi erőket aktivizál a karattyolással ?""""

 

semmilyent. Ez egy koncentrációs gyakorlat, amit szoktak ima lánccal (japa mala), keresztények rózsa füzérrel, stb...

ennek célja, hogy a gondolati szétszórtságot megszüntesse, a koncentráció képesség fejlődjön.....

Előzmény: Törölt nick (1311)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.18 0 0 1311

A kérdésemra találtam választ egy videoblogon :

 

 

 

 

Az itteni (volt) TM-ezők egy kukkot sem bírtak mondani erről , az okát nem értem , talán ők sem.:)

 

A srác is arról beszél , hogy napi 2x 20 percet kell mantrát karattyolni , amit bizalmasan kap valakitől.

 

A kérdésem az lenne , hogy miféle szellemi erőket aktivizál a karattyolással ?

 

Előzmény: Törölt nick (1310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1310

Ja tényleg nem emlékszem a könyvből semmire,de arra igen hogy abszolut felületes volt,semmi nem ragadott meg benne.

Előzmény: Törölt nick (1309)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1309

Azt mondják , azokban sincs semmi.

Marketing-könyv a TM-nek.

Arra gondoltam , hogy van olyan volt TM-es aki már nem él a titoktartással és mer nyíltan beszélni erről.Ha pedig titkos , kérem jelöljék azt válasznak , hogy sajnálom ez és ez van , de nem beszélhetünk róla.

 

Az olyan közhelyeket , hogy a TM ilyen jó , a TM olyan jó kérem mellőzni.:)

Előzmény: Törölt nick (1308)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1308

"Akik elvégzik a tanfolyamot , állítólag titoktartási kötelezettséggel rendelkeznek és nem beszélhetnek a technikáról.A mantrákról meg főleg nem."

Ha ezt igy tudod akkor minek kérdezel?xd

Vannak könyvek a TM-ről nekem is van egy darab,már semmire nem emlékszem abból amit olvastam xd.

Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1307

Annyit tudok , amit angol oldalakon olvastam :

 

http://minet.org/mantras.html

 

http://minet.org/Documents/TM-FAQ

 

Akik elvégzik a tanfolyamot , állítólag titoktartási kötelezettséggel rendelkeznek és nem beszélhetnek a technikáról.A mantrákról meg főleg nem.

 

a TM siddhiről viszont nem tudok semmit.

 

Azért vagyunk itt , hogy a TM-ről beszélgessünk , de ha nem tudjuk mi is az a TM pontosan , akkor ez elég nehéz lesz.

 

Többen itt 10-15 évet töltöttek a TM társaságban.

 

Írjátok le az élményeket és a tapasztalatokat , talán menetközben a kritikus hozzáállás is megváltozik.

Előzmény: Atyxx (1305)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1306

megmondom őszintén, én nem ismerem a tm-et, mint szervezetet, de amire épült - elvileg - a jóga tanításait, azt nagyon is, s nem csak elméletben...

ezért én is őszontén várom a tm tapasztalatokat, azért is vagyok itt...:))

Előzmény: Törölt nick (1304)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1305

Szerintem te nagyon jól ismered a TM technikát.

Előzmény: Törölt nick (1303)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1304

Reménykedem bent , hogy az általad preferált elgondolás a helyes és nem a kerestényeké.

 

Itt-ott egy egy karizmatikus közösségben látni olyan energiamegnyilvánulásokat , amik kísértetiesen hasonlítanak a kundalíni energiához.

 

Egyébként a Kundalíni a Shakti ?

 

A TM-ben milyen szerepet tölt be a kundalíni ?

Előzmény: Törölt nick (1301)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1303

Akár vissza is kanyarodhatunk.

 

A TM konkrét technikáiról nem nagyon akartok beszélni és ez már feletébb gyanús.

Mi ez a nagy sunnyogás ?

Előzmény: Atyxx (1300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1302

amiről most beszélünk, azt próbáld a tm-be illeszteni.... meglátod, mennyire ott van a téma....

Előzmény: Atyxx (1300)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1301

""""A biblia ezt állítja. A biblia állítja ezt. Amely prófétát nem támogat Isten Szelleme , az nem próféta.""""

 

s hogy kit támogat, azt ki dönti el???

 

""""a Szent Szellem. Jézus is Ő általa cselekedett a megkerstztelkedése után , amoikor a Szent Szellem reászállt galamb formájában.Addig nem csinált - semmi Istenit. 

A Szent Szellem Isten teremtő energiája és mindkeközben egy teljesen különálló isteni személy is.Nem tudom hogy , ez egy misztérium.""""

 

A bibliai szent szellem nem más, mint a keleti tanításokban a prána, csí, stb...a "szent szellem" nem személy, legjobb hasonlat tán, ha úgy mondjuk, hogy kozmikus energia...

ami a bilbiai leírásokban a szent szellem által "megszállt" emberek cselekedeteire utal, az más hasonló iratokban is fellelhető. Ugyanazt csinálták, ugyanúgy, és a hatások is ugyanazok.... 

 

 

""""Ha most szinkretizálnék , akkor azt mondanám , hogy ez a Shakti - de a keresztények szerint az csak a sátán ereje - isten utánzataként.Az ördög mindent istentől koppintott.""""

 

csak szólok, hogy ez a páratlan dolog, illetve ennek a leírása már jóval a kereszténység előtt létezett pl. az indiai szent iratokban (Védákban), s egyéb tanításokban....tehát ha koppintásról lenne szó, akkor tán ép fordítva állunk...:))))

 

""""

A Jézus feltámadása utánni korszak az új-szövetség korszaka és Jézus által más törvények alá vagyunk vetve , mint az ószövetségi.A két ember-típus nem ugyanaz a kategória.Az újszövetségi ember nem hasonlíthatja magát egy ószövetségihez.

Más törvények vonatkoznak rá.Az ószöviben a komoly bűnöst azonnal kik kelett végezni , az újban van bűnböcsánat Jézus által.""""

 

ja, a közel keleten, ahol ez a közösség tevékenykedett... ugyanazok az embertípusok vagyunk, ugyanazokkal a bűnökkel (zsugoriság, hazugság, vágyakozás, stb.....), ami más az az adott kor törvényei....ami az ember intellektuális fejlődésének tudható be. S ennek a fejlődésnek még nincs vége....

Előzmény: Törölt nick (1299)
Atyxx Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1300

Kicsit kezd elkanyarodni a téma a TM-től...

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1299

"honnan veszed? mondták??"

 

A biblia ezt állítja. A biblia állítja ezt. Amely prófétát nem támogat Isten Szelleme , az nem próféta.

 

 

"S mi isten ereje? mi az???"

 

a Szent Szellem. Jézus is Ő általa cselekedett a megkerstztelkedése után , amoikor a Szent Szellem reászállt galamb formájában.Addig nem csinált - semmi Istenit.

 

A Szent Szellem Isten teremtő energiája és mindkeközben egy teljesen különálló isteni személy is.Nem tudom hogy , ez egy misztérium.

 

Ez az Erő cselekszik , ez teremtett , ez tett csodákat és támasztotta fel a halottakat.

 

Ha most szinkretizálnék , akkor azt mondanám , hogy ez a Shakti - de a keresztények szerint az csak a sátán ereje - isten utánzataként.Az ördög mindent istentől koppintott.

 

"ki nem hasonlíthatja magát hozzájuk, és miért??"

 

A Jézus feltámadása utánni korszak az új-szövetség korszaka és Jézus által más törvények alá vagyunk vetve , mint az ószövetségi.A két ember-típus nem ugyanaz a kategória.Az újszövetségi ember nem hasonlíthatja magát egy ószövetségihez.

Más törvények vonatkoznak rá.Az ószöviben a komoly bűnöst azonnal kik kelett végezni , az újban van bűnböcsánat Jézus által.

 

 

 

 

 

mert? miért? ezt mondták a keresztény egyházak???

 

 

 

Ezt megin na biblia állítja.Meg kell keresni az Igéket benne , a keresztények állításaikat nem a levegőből vették , hanem a bibliából , amit jobb esetben Isten Szelleme által értelmeznek.:)

Előzmény: Törölt nick (1298)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1298

""""Elizesus és Illés nem közönséges emberek voltak , hanem olyanok , akiket Isten reje támogatott""""

 

honnan veszed? mondták?? S mi isten ereje? mi az???

 

""""A két próféta teljesen speciális kategória , nem hasonlíthatjuk magunkat hozzájuk."""" ki nem hasonlíthatja magát hozzájuk, és miért??

 

 

""""Aki nem Jézus Krisztus által teszi ezeket az tuti nem istentől való.""""

 

mert? miért? ezt mondták a keresztény egyházak???

 

 

Eléggé megleptél, mert az előző hozzászólásaidból nem ilyen hozzászólás volt várható!! :-) de kíváncsian várom a kérdéseimre feltett magyarázatodat! Tényleg!!

Előzmény: Törölt nick (1297)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1297

Elizesus és Illés nem közönséges emberek voltak , hanem olyanok , akiket Isten reje támogatott.Az ószövetségi időkben Istene ereje nálkül valaki maximum ördöngős lehetett.

Mondjuk így van ez most is.

A két próféta teljesen speciális kategória , nem hasonlíthatjuk magunkat hozzájuk.

 

Akiken keresztül Isten csodát tesz azok nem jógik és holmi meditálók , hanem olyan emberek , akik alávetették a teljes életüket és lényüket Jézus Krisztusnak.

 

Az ószövetségi próféták előképei Jézusnak , ugyanügy , ahogy az egész ószövetség szimbolikus jelleggel is bír az újszövetségi ember számára.

 

 

 

"S ha nem, akkor ezek szerint mások is képessek lehettek erre? nocsak?"

 

 "tömegeket gyógyítanak, halottakat támasztanak fel"

 

A képességeknek két forrása lehet Isten vagy a sátán.

 

Aki nem Jézus Krisztus által teszi ezeket az tuti nem istentől való.

 

Sok Guru nagyon szeret jézusozni , így könnyebb az ördögnek általuk becsapni az embereket.Általában Jézust mesterüknek tekintik , spirituális megvilágosodottnak tartják.

Csakhogy Jézus maga Isten.

Előzmény: Törölt nick (1296)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1296

"""""
Majd ha a Buddhizmus és egyéb Yoga technikák sorozatszámra gyártják a Jézusokat akkor újra komolyan veszem a dolgot, addig maradok az egyetlennél aki tömegeket gyógyított, halottakat támasztott fel, ő maga is feltámadt és azóta annyi jelenésnek a főszereplője legyen az hivő vagy hitetlen, buddhista, muszlim, indián stb. hogy Dunát lehetne rekeszteni a beszámolókal!""""

 

 

Te dav,.. olvasd már a Bibliát, ha már Jézusban hiszel...

Menj egy kicsit oda Elizeus, meg Illés történetéhez...

nahát - tömegeket gyógyítanak, halottakat támasztanak fel......

most akkor erre nem csak Jézus volt képes? S ha nem, akkor ezek szerint mások is képessek lehettek erre? nocsak?

 

Előzmény: dav3379 (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1295

"Majd ha a Buddhizmus és egyéb Yoga technikák sorozatszámra gyártják a Jézusokat akkor újra komolyan veszem"

Majd a kereszténység lesz komolyabb ha az gyártja a Jézusokat sorozatszámra.A buddhizmus legyártja a Buddháit,a Jóga a Patamjaliait,a hinduizmus a szádukat.

"Pió atyát rendszeresen támadták démonok aminek számos szemtanúja volt, volt akkor ő most beképzelte azokat és önmagát verte "

Jó látom ez nem megy neked.

"Ugye itt egyértelmű relációs jel van ember és Krisztus között!"

Valóban szoktam érvelni keresztényeknek hogy Jézus ember volt most csak irom.

Előzmény: dav3379 (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1294

Mindegy talán egyszer rájössz miért mondtam.

Előzmény: Törölt nick (1292)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2013.10.17 0 0 1293

"

A bölcsesség kezdete az Isten félelme... "

 

E az ostabaságé.  A bölcs ember nem fél, - vagy legalábbis Istentöl bionyosan nem.

 

Istent seretni kell, nem félni tőle. Aki pedig nem hisz Istenben, minek féljen?

Előzmény: dav3379 (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1292

http://hu.wikipedia.org/wiki/New_Age

 

 

 

"– különösen a keleti vallásokból –"

Előzmény: Törölt nick (1290)
dav3379 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1291

"Ja van aki képzeleg és van aki gyakorol is."

Majd ha a Buddhizmus és egyéb Yoga technikák sorozatszámra gyártják a Jézusokat akkor újra komolyan veszem a dolgot, addig maradok az egyetlennél aki tömegeket gyógyított, halottakat támasztott fel, ő maga is feltámadt és azóta annyi jelenésnek a főszereplője legyen az hivő vagy hitetlen, buddhista, muszlim, indián stb. hogy Dunát lehetne rekeszteni a beszámolókal!

 

"Daszkalosz,Pió atya,ezeket is az ördög müködeti?"

Pió atyát rendszeresen támadták démonok aminek számos szemtanúja volt, volt akkor ő most beképzelte azokat és önmagát verte :) !?

"Nem ismereda tudatot ez a gondod,meg azoknak is akik túl korán akarnak a szellemiekben sokat elérni,ez a közös pont."

 

Persze akkor lehetne sorolni az eseteket hogy miért lesz megszállott valaki csupán azért mert pl. Tarottal foglalkozik vagy Metál zenét hallgat(ugye egyik sem egy meditációs technika)

Mellesleg a tudat ismerete nem hozza el neked a megváltást!

Van egy kedvenc mondatom:

„Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok” (Jn 8,58)

Ugye itt egyértelmű relációs jel van ember és Krisztus között!

Előzmény: Törölt nick (1286)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1290

Mindeggy én meg mondom.Erről nem is kivánok érvelni.Semmi köze,mert csak.

Előzmény: Törölt nick (1289)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1289

Ezt azért nem mondanám.

 

Tulajdonképp a New Age onnét nőtte ki magát.A keleti tanokból - néhol öszefonódva keressztény tanokkal is.

Járj utánna ha érdekel.

Előzmény: Törölt nick (1288)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1288

Baromság xd.A keleti vallásoknak és a jógának semmi köze a new-agehoz.

Előzmény: Törölt nick (1287)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1287

Hát jobb félni , mint megijedni.

Jómagam is már láttam olyan "spirituális személyt" , aki egyszerűen meg volt kattanva.

Folyamatosan szellemeket észlelt a felsőbb dimenziókból , kommun8ikált az 500 kilóméterre lévő mesterével és miegymás - de az előadás végére annyira bezakkant , hogy alig vártam már , hogy lelépjek - az illetőt már csak pár lépés választotta el a teljes összeomlásig.

 

A legtöbb keleti kultúrázó hamar bekattan.

Most ezek  kamuznak vagy a démonok látattják velük ezeket a "spirituális" dolgokat és szupranormális "képességeket."

 

Megnéztem a multkorokba egy videót , ami  a 80-as évek elején készült , valamelyik keresztény felekezet készítette és a New agéről szól :

 

 

 

 

Szó van benn a TM-ről , volt vezető szólal meg benne , de Osho szektáját is mutatja.

Az emberek örjöngtek és rángatóztak a jelenlétében.Érdekes összeállítás.

Én úgy vagyok egy témával , hogy jobb minden egyes részletét megvizsgálni és semmiképp se hagynám ki a keresztények látásmódját.

Ők sátántól valónak tartanak mindenféle keleti-tant.

Előzmény: dav3379 (1282)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1286

Ja van aki képzeleg és van aki gyakorol is.

Daszkalosz,Pió atya,ezeket is az ördög müködeti?A képességek a sziddik a gyakorlás melléktermékei.Ja hogy ne menjek messzire,szerinted a jelenések könyve isteni?Az a sok förtelem amiket leir?Nem ismereda tudatot ez a gondod,meg azoknak is akik túl korán akarnak a szellemiekben sokat elérni,ez a közös pont.Szerencsére hogy már a boszorkányüldözéses sztorin túlvagyunk.

A biblia azért tilt sokmindent mert olyan a tanitás ami nem a gyakorlásra alapoz,ezért inkább tiltja.A keleti vallásokban viszont hosszú idő óta gyakorlás is van,ezért ezt a két dolgot igy nem lehet összevetni ezért nem is érdemes.Ráadásul amugy is vannak már néhányan keresztények akik sikeressen gyakorolnak is.

Előzmény: dav3379 (1283)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.16 0 0 1285

Pont erre céloztam , amikor azt írtam , hogy misztikus ködön kívül mást nem írnak a TM-ről.

Részleteznéd egy picit mi is a technika ?

Előzmény: Atyxx (1281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!