Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kicsizs Creative Commons License 2014.07.11 0 0 9028

Jó helyen jársz és ha szeretsz olvasni, szerintem az utolsó 100 hozzászólásban meg is találod a válaszokat! :)

Előzmény: Hannsg52 (9027)
Hannsg52 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 9027

Szép napot Uraim!

 

Most vettem ezt az Oktávia Scout autót.  Gondolkodok egy állófűtés beszerelésén,és szeretnék tippeket kérni Tőletek, milyen típus a lehető legjobb választás. Olyat szeretnék, ami a vizet melegíti,és keringeti. Szabadban áll a kocsi, és jó lenne ha meleg lenne a téli időszakban ,mire el szeretnék indulni vele.

Ha lenne jó tipp,vagy eladó fűtésrendszer, beszélhetnénk róla.

Kösz,..G

RÉMES Creative Commons License 2014.07.10 0 0 9026

Hát, lentebb a hatásfokra lett fogva.

 

De én már mindent elhiszek, én hegesztőgépeket javítok, volt olyan ügyfél, aki gariba hozta vissza a majd egymilliós inverterét, mert elszállt benne a főpanel. Aztán mikor kérdeztem, hogy miért van benne leszakadva az összes távtartó, az volt a válasz, hogy hát nem "tartotta" meg a programot, csak ha oldalba vágták. És így használták jó ideig.

Szóval...  :-)

Előzmény: kicsizs (9024)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9025

hoztak már fáradtolajos kazánt is.......gyakorlatilag belül csak korom volt,nem is tudom hol fért el a láng.

 

amit spórol az ember azt bukja a másik oldalon.

 

ha kiszámolja az ember pl.:télen 3 hónapot napi 2x fűtök 25 percet az 180 alkalom x 0.25l üemanyag=45 liter ami mostani áron nagyjából 18-19000. huf.cserébe 3 hónapig reggel és este meleg az autó.

 

a másik oldal:minden folyékony szarral fűteni ami free de cserébe valszeg a szezon vége előtt kakukk  a kazán.ami ugyebár ritkán fog működni 19.000. huf ráköltése után.álltalában nagyságrendekkel többe kerül újra műkődesre bírni.

 

ha kiszámolja az ember,hogy a meleg autó nem fogyaszt plussz üzemanyagot a hidegindításra és hidegüzemre akkor megkockáztatom hogy 3 hónap alatt max. 2-5000 huf igazából a plusz pénz a sima hidegautós megoldáshoz képest.azért havi 1-2-3e huf-t érjen már meg erre költeni és nem a kazán rendbetételére...vagy nem kell állófűtés.

Előzmény: kicsizs (9024)
kicsizs Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9024

Azt nem gondolod komolyan, hogy azért alakítatta át, mert veszi a nitrohigítót?!...

Valószínűleg ez éppen elérhető közelségben volt a kezéhez... :) gondolta sokkal jobb (ócsóbb) lesz... csak nem számolt azzal, amivel kellett volna, hogy megeszi minden egyéb alkatrészét....

Előzmény: RÉMES (9020)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9023

amíg tele nem hordta oldott gumi és műanyag keverékével addig ment,mert a kazán bele tiszta retek,de nagyon.

 

aztán megállt az ac meg a kályha is......sztem sokat nem ment.

Előzmény: RÉMES (9020)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9022

Franc se tudja, mennyire érezném jól magam abban a tudatban, hogy pár litykó nitrohígító ég a seggem alatt egy benzinkályhában, gondolom, minden extra égésbiztosítás nélkül...

Előzmény: RÉMES (9020)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.07.09 0 0 9021

...nem is értem, hogyhogy nem gariztad le...ilyet ugysem mindennap lát az ember, gondolom életre szóló élmény lehet. :-))

Nem csodálom, hogy elhajtottad.

Előzmény: gibbonpitti (9019)
RÉMES Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9020
Tyí bakker!!!
Ráadásul a nitro ára több mint a duplája a benyának.

De amúgy müködött míg meg nem ette a kályhát?

Előzmény: gibbonpitti (9019)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9019

a baj ott kezdődik,hogy erre én adtam anno 1 év garit és ezzel jött vissza vissza hozzám.

 

azt várta volna el,hogy én saját költségen hozzam rendbe a szétb.szott kályháját,adjak egy másik ac-t és persze csövezzem újra az üzemanyagot mert a nitróról törött már a műanyag cső mint a ropi.

 

erre felajánlottam,hogy adok cserekazánt neki 20ért!!! és ac-t 5ért a csövezést meg nem számolom fel akkor én voltam a lehúzós geci.aztán átgondolta 2 hét alatt és tegnapelött megkeresett megint,de mondtam menjen inkább ahhoz aki átalakította,biztos vissza is tudja csinálni.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9018)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9018

Nem az a fő probléma, hogy nagy az állatkert, hanem az, hogy alacsony a kerítés... :-)

Előzmény: gibbonpitti (9017)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.08 0 0 9017

egy a vége 100 szónak is.....  :)

 

én elég nagy mintából(kb. 80 db kazán)jutottam erre a következtetésre,de mivel ember vagyok lehet tévedek.szóval van vagy 50 db olyan kazánom ami a túlmelegedésre vezethetően ellett meg,a többi rossznál más a gond de főleg az idő ette meg őket és 6-7 hiba áll fent a 30 kazánnál,tehát azok nem annyira típushibák.

 

nekem ez nem tanult szakmám csak kissé belemerültem,talán túlságosan is.

 

mindenki úgy építi be a kazánját ahogy jónak látja,aztán az idő megmutatja jó volt-e a koncepció.

 

próbálom megosztani amit tapasztalok mások okulására és ezekért én felellőséget is vállalok néhány emberrel ellentétben.akinek nem inge ugyebár....

 

csak 1 példa:ajánlotta innen vki az egyik embernek akinek tavaly raktam be egy benzines kazánt,hogy sokkal jobb hatásfokkal működik ha nitrohigítóval megy....amellett,hogy a tulaj sokalta a napi 2-2.5 deci benzint még pénzt is adott az embernek hogy "átalakítsa" az egészet a nitróra.persze csak annyi történt,hogy kapott egy 3 literes valamikori tűzoltópalackot külön üzemanyagtartálynak.azt is kókányul.

aki tudja miként mükszik egy kályha és ismeri a nitró áldásos tevékenységét a gumi és műanyag alaktrészekre az el tudja gondolni mi lett belőle.

 

ja és mindezért az emberünk fizetett 30 pénzt....  :)

 

ennyiből pár évig elfűtött volna vidáman.

grandegabo Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9016

Volt nekem is egy Thermo Top Z/C kieg kazán állófűtésnek megcsinálva keringetővel,  beszerelés és próba során Én is tapasztaltam azt az 1-2 mp-es bugyogást üzemmeleg hűtővíznél.

Aggasztott is a dolog, csináltam a keringető áramkörére egy kis kiegészítő elektronikát ami egy fél perccel késöbb kapcsolta le a szivattyút. Jó ha van rajta, kétségtelen..

Előzmény: 409 (9015)
409 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9015

Ja a felforrás. Üzemi hőmérsékleten a mai autók hűtőrendszere ~1.5bar nyomás alatt van, ami 120°C feletti forráspontot jelent. Gyanítom, hogy az a felforrás ami hallható esetleg, még nem az a bugyogás mint amit a fazékban látni a rezsón. :-)  A fazékban is sustorgó hangot hallani mát 10-15°C-al korábban, mint hogy bugyogni kezdene.

Előzmény: 409 (9014)
409 Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9014

Félreértés ne legyen, nem a keringető ellen ágálok, én sem építeném be keringető nélkül, már csak azért sem, hogy legyen állófűtés is. Amúgy a vénséges dieselembe tettem egy keringetőt kályha nélkül is, hogy legyen rendes fűtés tötymörgés esetén is.  :-)

Előzmény: RÉMES (9013)
RÉMES Creative Commons License 2014.07.07 0 0 9013

Sziasztok

 

Annyit fűznék hozzá a dologhoz, hogy ha ügyesen kombinálják a szivattyú vezérlését, úgy, hogy álló motornál is be lehessen kapcsolni az utastér szellőztető ventilátorral együtt, akkor remek útófűtést lehet csinálni télen az autóba. Én kb 20 percig tudom a motor maradékhőjével fűteni az utasteret.

Semmiképp nem hagynám ki a szivattyút, egyszer kell megvenni.

 

Az viszont nem tudom, hogy használ-e a mai fagyállóknak, ha kis mennyiségben is, de sokat van forráspont fölött! Én az után futásos szivattyúra szavaznék. :-)

( sk vélemény) 

Előzmény: 409 (9012)
409 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9012

"a víztér felületén megforralta a vízet.nem sokáig,max-1-2 mp-ig,"

 

Igen, ez a hőtehetetlenség folytán megeshet, de az Eberspachernek nem szokása erre túlmelegedés hibával reagálni.

Valószínűleg a Webastonak sem, mert pl. a BMW-vel szemben a Chryslereknek nincs keringetőjük és mégis bírják akár 10 éve is.

Előzmény: gibbonpitti (9009)
409 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9011

A szóbanforgó D5W-Z kályhában egy NTC ellenállás van és a vezérlő ennek alapján dönt a leállításról. Ennek nem oszt-szoroz, hogy hányszor lépi túl a max hőmérsékletet.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9007)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9010

a fűtés megéri a pénzét és a szivattyú is.....én saját tapasztalatokról tudok csak nyilatkozni és az kezd már elég sok lenni ilyen dolgokban is.van webasto is ami nélkülözi a keringetőt,meg is ellik mind elég hamar.egy-két elmegyek a sarokra a boltba és ott leállítom a verdát esemény és kakukk van.vannak autótipusok amik ezzel a betegségben szenvednek,gondolom próbáltak a gyárban spórolni hogy minél olcsóbban megússzák,de pl. a bmw-nél megmaradt a gyári keringető,nem ok nélkül.

Előzmény: szur tdi (9008)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9009

én kipróbáltam webastóval amiről leszedtem a vezérlőt,hogy ne legyen baja és az konkrétan 62 fokos víznél a víztér felületén megforralta a vízet.nem sokáig,max-1-2 mp-ig,de hallottam a forrást.többször is kipróbáltam.ebből gondolom hogy az eber is tudja ezt.

 

nyílván nem lesz nagy nyomás,mert a víz azért hamar elviszi a feles hőt,de van annyi tehetetlensége a keringetés leállítása után hogy egy pillanatra megforr az égéstér falán.

Előzmény: 409 (9006)
szur tdi Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9008

Nem akartam kötekedni ,és NEM is értek hozzá !

Csak ahol én kiegészítő fűtéses autókat látok szétszedve  ott gen 1 sharan ,galaxy és most egy fiatalabb Ford Transit conect van , egyikben sincs vízforgató !

Ha ez így jó volt 10+ évig akkor nekem is jó ugy .

10eft körül kapok egy bontott  kiegészítő fűtést amit kipróbálva hozok el , még egy bontott 5 eft os merci vízforgatóra lehet áldozok de a rendes hozzávaló uj 23eft  na azt tuti kihagyom.

 

Előzmény: gibbonpitti (9003)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9007

Én (még) nem próbálgatom, de azt másirányú tapasztalatból tudom, hogy a klixon (hőkioldó) túl sok kapcsolást nemigen szereti.

Előzmény: gibbonpitti (9005)
409 Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9006

"amennyire tudom az eberes autókban amiben kiegfűtés van(én sharan,galaxy,alhambra trióval szoktam összefutni gyakrabban)abban a keringető még megy a leállítás után is ha jól tudom,de majd kijavítanak az eberes kollégák ha tévedek."

 

 Az Mk1 típusban (2000-ig) 3kW-os kályha van, keringető nélkül.

Az Mk2-ben 5kW-os, keringetővel, ami a leállítás után is megy ~90 másodpercig (függetlenül a kályha működésétől). Viszont ez túlmelegszik  (nem felforr!!!) rossz keringető esetén járó motornál is, ha alacsony a motor fordulatszáma. Gyanítom, ha nem melegedne túl, ebbe se tettek volna keringetőt.

 

 

Előzmény: gibbonpitti (9003)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9005

nem ennyire drasztikus...  :)

 

 

van bennük(webastóban is)egy vész hőkioldó ami elvileg 125 fokon leold.elvileg ez visszakapcsol ha lehül,de a tapasztalatom,hogy ez álltalában nem sikerül.lehet azért mert jóval túlmegy kis időre a tervezett élettartam hőfokán.ami a kályhát kapcsolgatja normál üzemben az olyan 80-85-nél kikapcsolja és 70-75nél meg vissza,ez sem szokta szeretni a 125 fokot.

 

és ha megáll a víz áramlása az égéstér anyaga(alu) egyből felmelegszik,volt hogy ahlottam hogy rotyog a víz benne,persze csak 1-2 másodpercig.és mivel a hőérzékelő az alumíniumházra van szerelve...a többit rátok bízom.fizika....

 

 

de ez van ha víz nélkül próbálgatják a kályhát.csak ott elég kb. 15 mp ehhez......

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (9004)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9004

Kiváncsiságból: mit csinál? Felfűti 80-ig? Vagy szétrobbantja a vízcsövet, amiben már csak gravitációs az áramlás?

Előzmény: gibbonpitti (9003)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9003

az ember próbál segíteni és egyből ez a reakció......amennyire tudom az eberes autókban amiben kiegfűtés van(én sharan,galaxy,alhambra trióval szoktam összefutni gyakrabban)abban a keringető még megy a leállítás után is ha jól tudom,de majd kijavítanak az eberes kollégák ha tévedek.

 

próbáld ki mit csinál egy kályha ha fűtesz vele és mondjuk már min. 60 fokos a víz és egyszer csak elveszed tőle a villanyt....aztán utána beszélgessünk megint.

Előzmény: szur tdi (9001)
grandegabo Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9002

Azért viszonylag ritka, hogy az alatt az 5-10 perces bemelegítés alatt -amig rásegít a kályha hidegben- állítják le a motort, illetve ezalatt még valószínűleg nem 90 fokos a víz hogy hirtelen el tudjon melegedni..

Előzmény: szur tdi (9001)
szur tdi Creative Commons License 2014.07.06 0 0 9001

Miért  gyárilag is a vízpumpa forgat az is rohadtul megáll ha leállítod az autót .

Ha meg az üzemanyagra gondolsz az is azonnal megáll .

Nem értem mire akarsz utalni egy ilyen kiegészítő kályhánál ?

Előzmény: gibbonpitti (9000)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.05 0 0 9000

ha a szivattyút is csak a kapcsoló fogja kapcsolni akkor sztem nem lesz hosszú életű a kályhád,legalább is webastónál tud lenni ez a halál oka.nem véletlen van még keringetés a kiszellőztetés ideje alatt.

 

 

Előzmény: szur tdi (8999)
szur tdi Creative Commons License 2014.07.03 0 0 8999

Semmi vezérlő nincs tervben első körben.

Kap egy távkapcsolót ON-OFF és csá.

Persze ha olcsó vízforgató nem kerül akkor csak kiegészítő fűtés lesz .

Előzmény: norbi0325 (8998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!