Keresés

Részletes keresés

uffneked Creative Commons License 2017.05.15 0 0 266606

Köszi! Ez így már egy jól behatárolható vonal.

Viszont újoncként tökjó lenne, ha be tudnék menni egy olyan használt kereskedésben, ahol ezeknek jórésze megvan, és lehet menni velük egy kört, vagy akár csak beindítani, ráülni.

Az azért necces lenne, hogy lemegyek különböző világvégi helyekre egyesével próbálgatni. Van ilyen kereskedés pesten? Talán a redbaront hallottam, de ott csak japán van...

Előzmény: tcaoe (266605)
tcaoe Creative Commons License 2017.05.15 0 0 266605

A Dio sosem volt elnyűhetetlen, A Jog meg 15 éve volt az. Mind a kettő pici egyébként, viszont egyáltalán nem gyengék.

 

A Scara nem rossz úgy általában, de kérdés, hogy ennyiért mit adnak. Mondjuk ez mindegyiknél kérdés.

A magyar robogóállomány úgy általában siralmas, és az ár egyáltalán nem tükrözi az állapotot.

Szóval azt kell venni, ami jó állapotban van.

 

Nyugodtan vehető a Piaggio Zip, Diesis (ez jó nagy, de lowcost modell) a Derbi Atlantis (Piaggio blokk ez is), a Gilera/Piaggio Typhoon, a Yamaha Neo's is. Ezek szoktak ennyi pénzért még normális állapotban lenni.

 

Tipp:

 

https://www.hasznaltauto.hu/motor/piaggio/piaggio_diesis_4000km-11503460

 

 

 

 

Előzmény: uffneked (266602)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.15 0 1 266604

Scarabeo

Előzmény: uffneked (266602)
Quattroman Creative Commons License 2017.05.15 0 0 266603

ezt a Malossi írja a saját termékéről, ami nem igaz általánosságban az összes szinterre.

mellesleg városban nem jellemző a hosszabb fékezés nélküli szakasz

Előzmény: Törölt nick (266601)
uffneked Creative Commons License 2017.05.15 0 0 266602

Sziasztok!

 

0. pillanatban állok, első robogóvásárlás előtt.

Szempontok:

- 188/85kg vagyok, max egy laptopot vinnék a hátamon

- Csak munkábajárásra kell, Óbuda - Gazdagrét vonalon

- Használt robogó kéne

- Keret: 100-120 körül, plusz egy szerviznyit ráköltök

- B jogsira kell, tehát 50ccm, esetleg okosított 70-es, ha nagyon kell...

- Nem vagyok bütykölős, olyan robogó kell, amire felülök, elvisz A-B vonalon, aztán ha benzin-olaj kell bele, öntöm, ha más baja van, szerviz. Tehát megbízhatóság fontos lenne

- Utánaolvasva 2 vonalat néztem ki: az egyik a low-cost elnyűhetetlen Dio/Jog vonal, ami lehet, hogy alattam erőtlen lenne, a másik a Scarabeo, meg hasonló nagykerekű modellek. Esetleg a harmadik a "sport"-nak hirdetett nagyobb testű, erősebb motorok.

 

1. kérdés: Melyik irányba mennétek el a 3 kategória közül? Mit ajánlotok kategórián belül?

2. kérdés: Mindenképpen be kellene mennem valami kereskedésbe az elején, hogy legalább képem legyen a kiválasztott típusokról... Tudtok pesten ajánlani ilyen kereskedést? Aztán ha úgy alakul, Ti hol szoktatok venni robogót? Jófogáson? Itteni adok-veszekben? Vagy ne rizikózzak, és használt kereskedésben?

 

Köszönöm a türelmet, és a válaszokat!

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.15 0 0 266601

Ja és nem kevertem össze,a gyártó írja a termékéről:

 

"A Malossi MHR Synth fékbetétet kizárólag verseny felhasználásra ajánljuk, ahol a fék folyamatos igénybevételnek van kitéve, hiszen ezt a betétet úgy fejlesztették ki, hogy magas hőmérsékleten fejtse ki a legnagyobb fékhatást. Emiatt közúti forgalomban való használatra nem igazán alkalmas, hiszen például egy hosszabb, fékezés nélküli szakaszon a fékbetét lehűl, aminek hatására csökken a fékhatás (ráadásul több idő is szükséges ennek a fékbetétnek a bemelegedésére). "

Előzmény: Quattroman (266595)
zylo. Creative Commons License 2017.05.14 0 0 266600

Érintkezési probléma. Valahol laza a saru, törött a vezeték, esetleg letestel. A jeladóról húzd le a sarut és testeld le, ha megmozdul a mutató, akkor valószínűleg a jeladónál lesz a hiba. Ha semmi változás, akkor követsd végig a vezetéket.

Előzmény: bazsee89 (266598)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 0 266599

Itt az eredeti Hsz:  266568

 

Tagolva is van.

 

Erre kértem ötletet.

Helyette csak értetlenkedés jött eddig hogy hogyan melegszik el, pedig le van írva minden komponens.

Nyilván öregapám a kínai robogójával, noname fékeivel az RMS fékbetéttel is megáll 40-ről.

Ezt az írásjel utáni szünetet meg gyakorlom, nem tudtam hogy így kell, eddig senki nem tette szóvá vagy csak nem zavarta igaz 10 éve van csak netem.

Előzmény: Quattroman (266595)
bazsee89 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 266598

Sziasztok!

 

Új vagyok még motoros témában, így bocsi ha laikus a kérdés. Tehát adott egy Sym Jet 50 ccm robogó. Vásárláskor kicseréltem a kötelező dolgokat, köztük az akksit is. Amiót az új akksi van benne (savas), azóta az üzemanyag szintjelző cseszik megmozdulni. A korábbi akksi bentlétekor ez a hiba nem állt fent, illetve egy nagyobb gáz húzásakor a szintjelző visszament nullára, ha megálltam, akkor újra a rendes szintet mutatta. 

Mitől lehet ez a jelenség?

 

Üdv

MetalTibi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 266597

Bajaj sunnyhoz keresek kapcsolasi rajzot vagy a kabelelrendezesrol kepeket. Koszonom

MetalTibi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 266596

Hello. Kerdesem a kovetkezo. Adott egy 49 ccm es roller. (Rex) es az a problema vele h ha fel van toltve az aksi akkor faszan indul oninditorol viszont masnapra lemerul vagy kicsit kesobbre es igazabol onnantol semmi. Se a berugokar nem inditja se ugye az onindito mert lemerult az aksi. namost a toltesszabalyzot kene kicserelni vagy a generatort? Vagy tudjatok h mitol lehet? Koszonom szepen.

ha ugyvan irjatok meg mailben is legyszi hatha itt nem veszem eszre. 

Quattroman Creative Commons License 2017.05.12 0 2 266595

Szinter állítólag csak ha bemelegszik akkor fog

 

összekevered a kerámia versenyfékekkel.

egy privát kérés,

ne úgy írj mint a telefonon a tinik, hanem tégy lécci szünetet az írásjelek után, nota bene esetleg sortörést is. szívesebben elolvassa a szem mint az ilyen ömlesztett szöveget

Előzmény: Törölt nick (266593)
lapar Creative Commons License 2017.05.12 0 0 266594

"húzod,kemény a kar de nem lassul"

Ezt még nem tapasztaltam, nem vagyok olyan sportos :-)

Illetve mégis igen, amikor a teleszkópolajtól elázott a fékbetétem :-(

Próbáld ki, garantáltan nem lilul a tárcsa :-)

Előzmény: Törölt nick (266593)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 266593

Hegyi szerpentines szakaszon ha kihasználom azt a kb 10 LE-t lefele a sok visszafordító miatt igen nagy igénybevételen van a fék.Blokkolóra fékezni nem okos dolog 100-ról ha ott van a szalagkorlátos visszafordító. :-) Az acél tárcsa is meglilul pl.Szeretem ha jó a fék és könnyen elmelegszik a betét-tárcsa páros.-húzod,kemény a kar de nem lassul,nem tudom máshogy leírni ha még nem tapasztaltál ilyet.Erre kértem volna konkrét típust.Malossi piros idáig a legjobb,de biztos van ennél jobb.Szinter állítólag csak ha bemelegszik akkor fog.Városba vagy túrázáskor ez nem tűnik jónak ha 20 km után kell először fékezni pl.

Előzmény: lapar (266573)
lapar Creative Commons License 2017.05.11 0 0 266592

"vakumpumpa"

Azmijaz? Vagy én vagyok tök az új robikhoz?

Előzmény: Berdot (266588)
lapar Creative Commons License 2017.05.11 0 0 266591

Jó más is! Úgysem tudod teljesen kifogyasztani! (kockázatos)

Előzmény: dmarton42 (266586)
kigyokrisz Creative Commons License 2017.05.11 0 0 266590

Sziasztok! Hol tudnék első lámpát venni Honda NVS50-hez? (Today) Köszi!

Roadkill Creative Commons License 2017.05.11 0 0 266589

"Szikra hol van hol nincs"

A motor akkor indul és megy rendesen ha szikra van. Ha kicsit van, meg néha van az úgy alapvetően nem jó, hanem elég rossz.:)

Előzmény: Berdot (266588)
Berdot Creative Commons License 2017.05.10 0 0 266588

Sziasztok, van egy zr jogom es az lenne a problemam, hogy nem indul. 1 eve allt a motor, es szombat reggelre jarnia kene. Kitakaritva benzintank, vakumpumpa, karburator. Szikra hol van hol nincs. Nem tudom hol kellene elkezdjem. Mar magaba a hengerbe is fecskendeztem benzint de semmi... fekkarokat leszedtem se berugasra se oninditora nem indul, csak teker. Otletek? Elore koshi a segitseget :)

gencsydani Creative Commons License 2017.05.10 0 0 266587

Sajnos úgy néz ki, igazad lesz, ma mentem az új gyertyával először és megint eljátszotta a lehörgök-nemindulok-egypercmúlvamégis játékot:(

Akkor a következő kérdés hogy vajon hol találok olyan embert, aki bekötözne nekem egy külön CDI-külön trafós gyújtást? Mert 15e km-enként nem vagyok hajlandó soktízezerért új gyújtásdobozt venni...

Előzmény: zöld_I (266579)
dmarton42 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 266586

Sziasztok!

Gyors kérdés - lehet, hogy kicsit amatőr. Nemrég vettem a robogót (Malaguti Ciak 100), de kifogyóban van az olaj.

Utántöltéshez pontosan ugyanolyan olajat kell használni, vagy elég ha mindkettő 2T kétütemű robogókhoz való? Egyáltalán mire kell figyelni?

 

Köszönöm!

tcaoe Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266585

Nem, azok olyasmik, mint a GS500 a motorok között.:)

Ezek meg a rendes villanybringák.:)

Előzmény: Törölt nick (266584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266584

Ez a nyuggertáltos szofisztikáltabb elnevezése? ;-)

Előzmény: tcaoe (266583)
tcaoe Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266583

Hát, pedelecet vagy építesz, vagy pedig elég drága lesz.

Én spec szeretem, ha elég az a tempó, akkor fölös a robogó.

Előzmény: geegee_ (266582)
geegee_ Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266582

Sisak persze, nyilván lesz, ha lesz motor.A bakancs is okés.

Térdvédő, hát nem tudom, nem vagyok kezdő, meg 16 éves is elmúltam már, nem állatkodok már...

Ha csak 30-at megy alattam, úgy is jó.

 

Amin még gondolkodom, az a pedelec bringa, ha már a bringák úgyis teherbíróbbak... :D

Csak az ilyet nem merném használtan venni, újban meg annyiak, mint egy új robogó.

Persze aztán tankolásban visszahoznak valamit.

Meg még lenne pár járulékos előnye, könnyebb szerelni, tárolni, utaztatni kocsival, ha mondjuk úgy alakul...

Keresek is pedeleces fórumot.

 

Köszönöm a válaszokat, jövök majd, ha lesz valami.

 

Előzmény: jim32 (266575)
geegee_ Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266581

B125 már sajnos nem játszik, külföldi lett a jogsim és itt nincs ez a dolog.

geegee_ Creative Commons License 2017.05.09 0 0 266580

Régebben többet nyomtam keróval, mostanság kevesebbet, de újra akarom azt is, sőt, már el is kezdtem.

Pedig nekem is ez van, hogy duplafalú felni, kazettás agy (ha jól emléxem) és gyorszár.És működik, semmi baj nincs vele...

Lehet, csoda történik? :D

És télleg tök kommersz minden, semmi sem extra márkás, a felni valami régi cseh darab, talán Remerx?, az agy meg Alivio.

Régebben még kicsit huligánkodtam is enyhébb terepen, de ma már nem teszem.Kicsi nyolcas volt a legsúlyosabb probléma, meg egy két küllőtörés.

Na mindegy.

Azért lehet, hogy kipróbálok egy-két ilyen libakergetőt, aztán majd látom, hogyan megy.

A Malagutim szépen vitte korábban a kicsit kisebb súlyomat, nem akart leégni a motorja...

 

Előzmény: Roadkill (266574)
zöld_I Creative Commons License 2017.05.08 0 0 266579

A trafó fog kimúlni, a libin is kimúlt 1 évvel azután, hogy eladtam.

Előzmény: gencsydani (266577)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.07 0 0 266578

Nézd meg a gyertyát, és cseréld is ki.

Előzmény: gencsydani (266577)
gencsydani Creative Commons License 2017.05.07 0 0 266577

Zip-zár problémám van:(

Mióta kicsit jobb az idő és elkezdtem megint használni (kb. 2 hónapja), néha olyan mintha egy-egy pillanatra kihagyna a gyújtás. Teljesen random módon, van hogy napokig semmi, aztán egy nap egyszer vagy kétszer előjön. Illetve kétszer teljesen "lehörgött", de először, mire félregurultam vele az út szélére, már újra járt alapjáraton és ahogy elkezdtem húzni neki a gázt, mentem is vele tovább. Most pénteken viszont teljesen leállt és vagy 5 percig nem tudtam beindítani, az önindító forgatott szépen, de meg se mukkant, aztán egyszercsak magához tért és tudtam menni vele tovább.

Mi a f@sz lehet a nyígja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!