Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145204

"....de azért a piros kallantyút, ami a fogásmélységet rögzítené, ne húzza meg erősen sose."

 

A Bosch elképzelése szerint azt a benne lévő rugónak kellene rögzítenie. Ha a rugóerő nem elegendő, akkor állítani kell rajta.  Csak ugye az ember olyan, hogy ha egyszer elmozdult a beállított magasság munka közben, akkor onnantól jól ráhúzza a kart......

Előzmény: fejes.i (145187)
Mr.Gabson Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145203

Sajnálom a vékony lapot, kár érte!  Lehet rossz volt a hegesztés, mert azért ennél többet kéne, hogy kibírjon. 

 

Én is sajnálom. A hegesztés jó, de a lágyítás vagy visszaeresztés nem sikerült. Én reklamálnék, hogy mi ez? Ha nem gyűrődött a lap akkor menthető, két foggal kevesebb na búm, annak még mennie-kell.

 

(Titkon, Én is vettem egy 430 mm-es kicsi szalagfűrészt, így Én is gyűjtök minden használható infót. Köszi)

 

A váza tényleg tetszetős.

 

Gábor 

Előzmény: spgabor (145199)
arvaiz69 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145202

Szia! 

Képeket nem tudok felrakni, mert kaptam egy zsarolóvírust és mindenem ami a gépen volt elveszett. Újra kellett mindent csinálni, de minden elveszett.

Ezért nincs meg semmi képem. 

Viszont most visszakerestem a fórumon és találtam feltöltött képeket az emelőszerkezetemről. Sajnos nem nagyon értek a számítógéphez ezért nem tudom ide beilleszteni.  A képeket 2016.08.16-án raktam fel és a 120708 hozzászólásban lehet megtalálni. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: spgabor (145199)
409 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145201

 

 Mi volt ebben a lyukban? Csavar?

Előzmény: UgyanPityu (145186)
spgabor Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145200

Közben ajánlották másik fórumon a piros Makita MT M3600-at, ami egy árbn is van a Bosch-sal, de én élőben még azt soha nem láttam. Viszont a márkát azt szeretem. Ezzel valakinek van tapasztalata? Melyik éri meg jobban az árát?

Előzmény: spgabor (145199)
spgabor Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145199

Köszönöm a segítséget. Akkor mégis ezt a gépet fogom megvenni. Még egy kérdés. Az asztalodat te csináltad, vagy bolti? Nálad van emelőszerkezet? Ha házi gyártású az asztalod, akkor tudnál küldeni róla pár képet, hogy oldottad meg? Illetve ez a kérdés esetleg másnak is szól, aki házilag gyártott asztalt hozzá. Ha meglesz a gép, lehet, hogy csinálok is egyből egy asztalt hozzá. Asztal gyártásnál mire figyeljek oda?

 

Köszi és üdv!

spgabor

Előzmény: arvaiz69 (145183)
arvaiz69 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145198

Szia András! 

Igen itt vagyok, szoktam olvasgatni a fórumot mikor időm engedi. Sok munkám volt, meg van is, ezért lényegesen kevesebb szabadidőm van.  Ha meg van egy kis időm, a családdal is foglalkozni kell valamikor. Szóval nagyon elfoglalt vagyok, ezért nem írogatok a fórumra.  Az elmúlt hetekben én is nagyon megfogyatkoztam szalagfűrészlap terén. Vettem 3 db. gyári Makita 13x0,5 milliméteres lapot. Aztán a Boronkay-tól is 2 db-ot a keresztvágáshoz. Most meg pár darabot innen ahonnan Te is rendeltél. 

 

Én az egyik 13 milliméteres Makita lappal (alig használt) úgy jártam, hogy a szomszédból kaptam vagy 9-10 négyzetméternyi 7 milliméter vastag laminált padlót, mert felszedték a szobából és már nem kellett nekik. Pár napja gondoltam a szalagfűrészen felfűrészelem 30 centiméteres darabokra, majd a kazánomban eltüzelem. Egymás tetejére raktam 5-6 darab laminált parkettát és egyszerre vagdostam őket. Szépen vitte is az alig használt fűrészlap. Aztán fokozatosan ment ki a szalag éle. Mire a végéhez értem a 20 cm széles laminált parkettákat már nem is tudtam egyenesre vágni. A szalagfűrészlap éle úgy kiment, hogy ívesre sikerült vagdosni a padlót. Nem gondoltam volna, hogy ez a laminált padlólap ilyen kemény anyagból van. Szóval jól elcsesztem az egyik fűrészlapomat. A lapot elvittem asztaloshoz, hátha megtudja élezni és hajtogatni. Majd valamelyik nap beugrok érte, kíváncsi vagyok milyen lesz!

 

A Triton marógép még mindig a dobozában van. A cipőgyárban már le van gyártva a 40x30 cm 8 milliméter vastag vasbetét, ami már hónapok óta készen van. De elfelejtették legyártani a betét közepén lévő lyukra a körgyűrűt. Szóval már csak az a híja! :-)  Múlthéten voltam érdeklődni, azt mondták jövőhétre most már biztosan készen lesz. Így aztán türelmesen várok. Egyébként ezt a vasbetétet, ha jól emlékszem idén februárban rendeltem meg náluk. Mivel ez egy nagyon nagy cég, nem egyszerű az egy darabos megrendelést megcsináltatni velük. Úgy ahogy írtátok, minden maszek, de a nagy cégekre különösen igaz, hogy a nagy darabszámú megrendeléseket szereti. 

Nagyon bizakodok, hogy az idén már végre elkészül a vasbetét és végre betudom szerelni az új marógépet, ami már elmúlt kettő éves! :-) 

 

A 16 milliméteres éledzett fűrészlapra nagyon kíváncsi vagyok, hogyan tudom hosszvágásra használni. Én borovi fenyőben használom majd. Azzal azért könnyebben boldogul mint  a keményfával. 

 

Nagyon szép lett a váza, gratulálok hozzá! Szépen igényesen dolgozol. Látom azért Te is mindig elfoglalod magad valami barkácsolással. 

 

Sajnálom a vékony lapot, kár érte!  Lehet rossz volt a hegesztés, mert azért ennél többet kéne, hogy kibírjon. 

 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (145190)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145197

Sejtettem :)

 

Mondjuk az előbb találtam a raklapdeszkák közt 3 db, 3 cm vastag, egyenes vörösfenyőt, de ezek csak 120 cm hosszúak, nekem meg 160 kéne. Kicsit még agyalok a toldáson, de ahhoz ez kevés.

 

Előzmény: motor-os (145184)
halaloszto Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145196

az ágyrácsot tartó lécet le tudod venni szerintem. ha fel van ragasztva, akkor is elvágnám keresztbe, és 50 centit levennék belőle, aztán vissza.

Előzmény: UgyanPityu (145192)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145195

Köszönöm :)

 

Az ötlet félig Fabian mester érdeme, nemrég lökte ki nekm a yt a videóját - csak én az oldalfalát nem tömörfából hanem 18-as rétegeltből csináltam, tán' nem néz ki rosszul a csíkos oldal:

https://www.youtube.com/watch?v=tIb9QjNkhYs

 

Hivatkozik erre az oldalra, sok kinyomtatható minta van, kereshető adatbázis, én is innen nyúltam a kis vázát:

http://www.stevedgood.com/catalog/index.php

 

Meg anno Bari- kollégától kaptam egy 60 gigás pakkot, abban is rengeteg lombfűrészes cikk, magazin van (szerintem volt is itt megosztva sok közülük), egy élet kevés a végigolvasásukhoz is.

Előzmény: apaf3j (145194)
apaf3j Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145194

Hogy te milyen szép dolgokat csinálsz :)

Előzmény: Törölt nick (145190)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145193

Azt tudom hogy több fórumtársnak van itt ilyen Makija (Maktec? néha olyan néven fut). Egyszer gdzsozy jóvoltából kézbe fogtam, brutális darab, igen masszívnak néz ki.

 

Ha első marót választanék tuti megvenném. De régebben több olyan szitu is volt hogy megpörköltem az anyagot mert túl magas fordulaton kínáltam meg. Főleg keményfát. Így azóta azon tűnődök, hogy akinek van ilyenje és nem használ hozzá ilyen f.szabályozót, az sosem futott bele faégetésbe? Az a fix 22e rpm magasnak tűnik, nem értem miért ide lőtték be a fordulatot. Főleg hogy nagy (átmérőjű) marószárakra is alkalmas a masina.

 

Nekem még megvan a POF 1400 kistesója (POF 1200), már 4 éve. Az előbb posztolt kis váza élét is azzal kerekítettem le (R 2.3) de elfelejtettem a fordulatot csekkolni és egy kis helyen megpörköltem a cseresznyefát. Még ki lehetett csiszolni, de le kellett 2-es fokozatra venni.

Előzmény: fejes.i (145181)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145192

Köszi, a marásra nem is gondoltam. Következő ötlet, hogy így toldanék be:

 

 

 

A tartótól nem biztos, hogy odaférek a maróval, de esetleg a kivágott részből levágok egy kis funért és ráragasztom a toldásra.

Persze akkor nem árt, ha vékony kézifűrésszel vágom le a hibás darabot.

 

Előzmény: halaloszto (145188)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145191

Az rögzítési módszer hibás, a bütübe nem facsavarozunk. Már írtam 2ox, meg kéne érteni.

Van ágy csavar azt kell oda beszerelni. Volt róla szó néhány hete. 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145486846&t=9104263

 

 

A kimarás és a pótlás a megoldás. Felsőmaróval kimarod az anyag vastagségénak és a szélességének a felébe, kb. 4o cm hosszan és bepászítasz egy colost, ráenyvezed, majd kidolgozod a gömbölyítést. 

Csapfészekkel és csappal összenyvezett ágyat meg senki se tud szétrugni. Akármit csinálhat benne. 

Ezt is írtam már 2ox. 

25oo ágyat gyártottam fenyőből összeegyvezve 2o év alatt, egyet se kellett szétütni, hogy betegyék a halószobába. 

Az ajtók tiszta magassága nagyobb mind 2o5cm és be lehet fordítani a folyósóról, még a 7o cm magass háttal is. 

Erre a nagyokos azt írta, hogy nem akar kőművest hívni. 

Előzmény: UgyanPityu (145186)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145190

Helló Zoli .... Te is vagy még? :) Mizu van mostanság veled? Igen eltűntél.

 

No én meg jól lelkendeztem a lapokról, először mind a hármat csak úgy felraktam, hogy megnézzem nem "ütnek-e", merrt 409 mondta hogy a szigetszertől egyszer kapott már rosszul hegesztett lapokat (amit ki is javítottak). Nos nálam egyik sem tűnt rossznak, szépen nyugodtam futott mindegyik. Aztán a 16mm-es nyúztam meg jobban, ahogy írtam is.

 

Ma meg gondoltam megcsinálom ezt a  kis vázát, és az új 6mm-es lappal kanyarítom meg.

 

A kis sugarú hajlatban előre bevagdostam az anyagot, szakaszosan vágtam ki, egyáltalán nem erőltettem meg a lapot nagy kanyarral (az ottmaradó anyagot meg a hengercsiszolómmal szedtem ki). Egyik oldalt kész lettem, másik oldalba épphogy belekezdem és bumm ... elszakadt :-( A hegesztésnél ...

 

Szomorú lettem.

Előzmény: arvaiz69 (145185)
arvaiz69 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145189

Szia! 

Nálam ez a probléma azért nem jelentkezett, mert mint írtam szinte az első pillanattól kezdve asztalba építve használtam a gépet. 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: fejes.i (145187)
halaloszto Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145188

Ismerem a helyzetet. Mukodik a toldas, de a masik iranyba kell vagj. Igy a komplett meg jo resz leesik, viszont a maradek tamaszkodik a potlason, nem pedig log rajta.

 

En kimarnam a hatat, es ugy ragasztanek bele, hogy a latszo resz mind megmarad.

 

Ha ugy tort el, hogy kitoltak labbal, vagy rajta ulve, azt semmilyen javitas nem fogja birni. En is uj oldalat csinaltam.

Előzmény: UgyanPityu (145186)
fejes.i Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145187

Nem akarom lebeszélni az érdeklődőt én sem erről, de azért a piros kallantyút, ami a fogásmélységet rögzítené, ne húzza meg erősen sose.

https://www.bosch-do-it.de/media/diy/diymedia/199905/14147/14147_content_bosch_intern/295115.png

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145047231&t=9104263

 

Előzmény: arvaiz69 (145183)
UgyanPityu Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145186

Sziasztok, a nagyobbik fiam ágyát kellene helyrehoznom.

 

 

Ha nem szeretném az egészet újracsinálnia, akkor működhete-e az, hogy kb. a jelzett helyen levágva betoldok?

2 db 1m darabom van ebből a deszkából még.

 

 

 

 

 

arvaiz69 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145185

Szia! 

Kicsit régebben a Boronkay-tól rendeltem éledzett 13x0,36 milliméteres lapot, csak annak sűrűbben volt a fogosztása.  Éppen ma délelőtt próbáltam ki,  19 milliméteres gyalult deszkák keresztbe fűrészelésével. A vágási felület nagyon szép. A gyári lapok 0,5  mm vastagságához képest, ez a 0,36 mm vastagság nagyon vékonykának tűnik.  Ezt a lapot kimondottan keresztvágáshoz vettem. Rendeltem most a Szigetszer-től  a 12,7x0,5  milliméteres, ritkább fogosztású lapból és kíváncsiságból ebből a 16x0,36 milliméteres ritkább fogosztású lapból is. Ezeket viszont hosszvágásra fogom használni. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (145154)
motor-os Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145184

Szerintem jobb. Csak össze kell forgatni.

 

Előzmény: feketefelhoo (145180)
arvaiz69 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145183

Szia! 

Én úgy gondolom, hogy ez a Bosch POF1400ACE marógép kimondottan jó választás hobbi barkácsoló számára! Valóban kényelmes kézből is használni, a finom beállítója nagyon pontos beállítást tesz lehetővé, ezt a finombeállítót csak párszor használtam de nekem szimpatikus. A gépet szinte azonnal asztalba építettem, nem kell semmit átalakítani rajta. Egy emelőszerkezet mindenesetre nagy segítségedre lesz az asztalba építéshez. Én már több éve használom, talán többet is mint közülünk sokan. Egyszer ugyan már csapágyas lett, de azt a saját hibámnak tekintem, mert túl nagy marókést használtam hozzá ( álló plattolómarót) ami a vesztét okozta. Az egyik segítőkész fórumtárs új csapágyat rakott bele és azóta is azt használom, nagy megelégedésemre. Úgy vélem az 1400 watt ellenére elég erős kis gép. 

Szerintem kezdőként ha ezt a gépet választod, nem fogsz vele rosszul járni. Az asztalba építéshez nem kell rajta semmit átalakítani.  Én bátran ajánlom.

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: spgabor (145167)
SeresZoli Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145182

Nekem 8mm-es patronnal jött. Abból viszont volt a dobozban +2tartalék is :)

Előzmény: spgabor (145174)
fejes.i Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145181

Nem az. Keresni kell egy fordulatszám szabályozó elektronikát esetleg.

pl ez talán jó is

 

https://www.jofogas.hu/pest/2KW___12KW_AC___0_240v__s_Fordulatszam_szabalyzo_26708935.htm

 

Megjegyzem, nekem a GOF 900 fordulatszám szabályzós, de nem emlékszem, mikor állítottam rajta.

 

Szvsz a jobban megtervezett emelő mechanizmus többet ér, mint a fordulatszám szabályozás.

Előzmény: UgyanPityu (145179)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145180

Uraim !

 

Tanakodom : az asztallap keretét 100 mm magas pallóból akarnám elkészíteni, de már nem leltem normális raklapot, mert azért a látszó részek legyenek má' csomómentesek. Van itt a közelben (~5km) a finn fatelep, ahol adnak 70x40-es vörösfenyő párnafát.

 

A 100 mm magasság úgy jönne ki, hogy a 70 aljára (tetejére) ragasztok egy 30-as lécet. Viszont aggódom, hogy esetleg a különböző keresztmetszetek miatt esetleg deformálódik.

 

Vajon jobb ötlet-e 3 db ~33 mm-ből összeragasztani a keret gerendáit ?

 

 

 

 

UgyanPityu Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145179

Ezt a makit már én is néztem, de ha jól látom nem fordulatszám szabályozós.

Előzmény: fejes.i (145176)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145178

Befogja. 6 mm, 8 mm és 1/4 collos patront adnak hozzá.

Előzmény: spgabor (145174)
fejes.i Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145177

Korábban beszélgettünk itt többször róla, a Bosch GOF-oknak, még a kékeknek is, van egy elhibázott emelő mechanizmusa, ami hajlamos deformálódni és szorulni. Tettem be képeket is "javítás"ról, bár nem túl jó így kezdeni.

A GOF 900-ra keresve sztem meg lehet találni

Előzmény: SeresZoli (145169)
fejes.i Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145176
Előzmény: spgabor (145167)
fejes.i Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145175

Hát igen - a Beta az megint egy másik dolog.

Fához való készletem van vagy kettő, nekem csak akkor éri meg, ha tényleg jó fémre is.

Egy csomó ilyen "nem egy ökör ára" dolgot megvesz az ember, amit aztán nem tud használni ;-)

Előzmény: raklapjúzer (145144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!