Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

roland2979 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 9088

Kedves Gibbonpitti mégis szükségem van a 24 v szivattyúra hol vagy elérhető én 0036203961918 nekem ez fontos lenne kimerült a készülék amit vettem 24v Köszönöm

 

norbi0325 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 9087

:D :D :D

 

Velem beszéltél telefonon ! :))

Ez egy can-bus-os Állófűtés A4 A5-be !

Nincs benn a vízszivattyú !

De találtam a gépemen hozzá rajzot ! ,de mit sem érsz vele ,ha csak nem ilyen kocsid van !

:))

 

Előzmény: Odin Master (9086)
Odin Master Creative Commons License 2014.08.09 0 0 9086

 

Ő lenne az. Köszönöm.

Előzmény: Odin Master (9085)
Odin Master Creative Commons License 2014.08.09 0 0 9085

Szia,

 

Közben megint eladó lett, tudnál segíteni?

 

Az ausf száma: 20 1869

 

Utánaolvasva, valószínű CAN buszos, és a víz keringető benne van.

 

Köszönöm.

Előzmény: norbi0325 (8871)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.08.08 0 0 9084

még van a tavalyiból is 1-2 db....mindenki a kicsi oválisat kéri-keresi.mégha sokkal butább is....

Előzmény: csabais (9083)
csabais Creative Commons License 2014.08.08 0 0 9083

Van 3 új programóra ha érdekel!

Előzmény: gibbonpitti (9082)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.08.07 0 0 9082

70/5935073

Előzmény: luigi405 (9081)
luigi405 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 9081

simlajos kukac gmail pont com

küldj egy élérhetőséget és hívlak

Előzmény: gibbonpitti (9079)
roland2979 Creative Commons License 2014.08.06 0 0 9080

Sziasztok.megtaláltam amit keresek Köszönöm. Mindenkinek sok sikert. 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2014.08.06 0 0 9079

a színek valszeg mazda specifikusak....azokat nem vágom.jó lenne személyesen látni....ha pesten jársz rá tudnék nézni.

Előzmény: luigi405 (9078)
luigi405 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 9078

Szia!

 

Nem buszos az biztos. 4 vezetékes kék-piros, narancs, zöld, fekete

Előzmény: gibbonpitti (9077)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.08.02 0 0 9077

ez vmi mazda csati lesz,de ha 3 vezeték megy rá akkor a következők lesznek szerintem:egyik fix test,másik fix pozitív a 3. meg a kapcsolt pozitív amire indul a kályha hacsak nem buszos.

Előzmény: luigi405 (9076)
luigi405 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 9076

Szia!

 

Most sikerült lefényképeznem:

 

Csatlakozó:

 

Vezeték:

 

Bocsánat a minőségért, piciny kezem és a vezetékhossz ennyit tett lehetővé.

Előzmény: gibbonpitti (9075)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.31 0 0 9075

vizes és ha "gyári" beépítés akkor Thermo top c lesz.

 

de egyáltalán nem biztos h mükszik is....sok év állás nem tesz nekik jót.

 

a vezeték végén ami a műfalba megy milyen csati van?lefényképezhetnéd....

Előzmény: luigi405 (9074)
luigi405 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 9074

Sziasztok!

 

Van egy Mazda Premacym. A napokban vettem észre egy vezetéket, ami a motortérből jön át a műszerfal irányába. Ekkor fedeztem fel, hogy egy Webasto termo top szerkentyű van a gépemben. Vezérlőt, kapcsolót nem találtam, vagyis kapcsoló hűlt helyét.

Elugrottam, a helyi Mazda szervízbe, ahol is mondták, hogy ők 1 napos tanfolyamon ugyan voltak, de nem vállalnák be...legalább őszinték.

A kérdésem az lenne, hogy a Premacyba melyik típust építették. Hogyan lehet életre hívni, esetleg szerelőt tudtok e Békéscsaba-Szeged vonzáskörzetében. 

Ja a kocsi csak néhány hete van nálam.

 

Esetleg ezek mit tudnak? /levegős-vizes/

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Luigi

roland2979 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 9073

Hát igen , nem volt túl egyértelmű. Amit keresek 12v 1,9kw diesel Breeze ateso levegős kályha tartozéka ként :üzemanyag szivattyú és izzitogyertya .Köszönöm. 

gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.30 0 0 9072

üdv.

 

bővebben esetleg?

 

benzines-diesel,12-24v?

 

vizes-levegős?

 

van 24v-os ac-m.......levegősé.

Előzmény: roland2979 (9071)
roland2979 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 9071

Sziasztok. Keresek egy Breeze Ateso àllófütés üzemanyag szivattyú és izzito gyertyát Kérem aki tud írjon nekem a kret79@gmail.com címemre. Köszönöm. 

Előzmény: imbuszmester (9070)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.27 0 0 9070

Nagyon köszönöm a kimerítő választ és a segítséget. Így több elképzelés is szóba jöhet. Még egyszer köszönöm.

Előzmény: norbi0325 (9069)
norbi0325 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 9069

Na akkor összegzem  A kályhát bármely helyzetbe elhelyezheted  úgy hogy a vízbuborék  mindig kitaláljon belőle ! 

A kipufogót bármerre elhelyezheted max 1 m-es csővel kipufogóval  !  De általában elég 30-40 cm -es darab ! És fontos hogy a cső nehogy megolvasszon valamit is mert ott 300 fok körüli hőm van !!

Érdemes a levegő szívó oldalra rakni egy hangtompítót az sokat dob (csendesít) a hangján !

Én a Webastot ajánlom ! ( webasto intake silencer )  ilyent keress !

Elhelyezése bárhová de ne legyen a csöve túl hosszú  én 30 cm-et mondanék ! ,és értelem szerűen nem a kipu közelében !

A vízre kb annyira érzékenyek ,hogy ha szerencséd van nem megy tönkre benn semmi ,mert az elektronikájuk be van öntve ,az vízhatlan ,de a ventilátor motorja biztos nem fog örülni neki ,.... ha víz alá kerülne : egy nagy szétszedés ,és egy nagy kiszárítást neki ,aztán egy ilyen búvár mutatvány biztos pár évet elvesz az életéből ..

Asszem válaszoltam mindenre.. :)

 

 

 

Előzmény: imbuszmester (9068)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.27 0 0 9068

Ok Ok. Elő fordul, hogy először agyalok majd kérdezek és utána jövök rá, hogy ezek le vannak írva.

 Sajna erre a kérdésre nem találtam meg a választ:

       - Kipufogót csak hátrafelé vagy lefelé is el lehet helyezni 

       - A levegőző csövet hova érdemes elvezetni és szűrőt lehet-e rá tenni a por                     miatt,vagy érdemes be vezetni a fülkébe,hogy onnan vegye a levegőt? 

Tudod engem elsősorban az érdekel ami a gyakorlat és tapasztalat mutat és csak utána jön a leírás. Amibe be akarom szerelni az egy VW T3 és lenne még pár dolog ami átalakítást igényel és szeretek előre gondolkodni,hogy mi hova fog kerülni. Annyit még kérdeznék, hogy ezek a kályhák mennyire érzékenyek a vízre és milyen kárt tud okozni bennük ha netán víz alá kerülnek?

409 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 9067

Bakker!!  :-/  Elküldtem neked a kályha gyári leírását amiben az itt feltett kérdéseidre egytől-egyig benne a válasz. Az angolul nem értők számára is egyértelműen beazonosítható méretekkel, ábrákkal/rajzokkal illusztrálva.

Előzmény: imbuszmester (9066)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.27 0 0 9066

Szia. Lennének olyan kérdéseim: 

- El szabad fektetni az oldalára és melyikre? Esetleg fel lehet állítani?

- Kipufogót csak hátrafelé vagy lefelé is el lehet helyezni, lehet-e hosszabbítani és mennyire? 

- A levegőző csövet hova érdemes elvezetni és szűrőt lehet-e rá tenni a por miatt,vagy érdemes be vezetni a fülkébe,hogy onnan vegye a levegőt?

- Az üzemanyag vezetéket hova érdemes be kötni, a tank és a szürő közé egy kis T-elosztóval és egy szűrővel vagy mindjárt a szűrő és az adagoló közé T-elosztóval.

norbi0325 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9065

A relék Ebay-os cuccok ( SWITCH TIME RELAY)

A hőm kapcsoló Temperature Thermal Control Switch Relay

 

A kályha 80 fokos vízhőm eléréséig 5kw-al fűt 0,6l/óra fogyasztással utána 80 tól 85 fokig 2,5kw al fűt tovább, értelem szerűen fele ennyiből . aztán ha tovább melegszik a víz 85 foknál akkor automatikusan lekapcsol,vagy  ha visszahűl 80 alá ,akkor visszaáll 5kw-ra míg el nem éri megint a kb 80 fokot .és így tovább ....

 

Ha ügyesen állítod be a szellőző fordulatát ,és ebben a szúk tartományban 80-85 tudod tartani a víz hőmérsékletét, elketyeg 0,3l/órával is :)

 

 

Előzmény: imbuszmester (9064)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9064

Szia. Igen pontosan így szeretném. Az a lényeg,hogy télen el indítom a kályhát és el kezdi fűteni a hűtő vizet és egyben fűti a fülkét,jobb a motornak és nekünk is. Ezt a késleltető lekapcsoló relét, digitális hőmérséklet figyelőt hol lehet beszerezni és kb. mennyiért, milyen árba lehetnek? Még annyit kérdeznék, hogy létezhet 0.6 L/h a fogyasztása ennek a kályhának? 

ui.: Ezek a kályhák csak egy fordulaton működnek,vagy van két fordulatuk mint a levegősöknek pl.: 8 Kw-os DDR gázolajosnak?

Előzmény: norbi0325 (9063)
norbi0325 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9063

Helló

Igen meg lehet csinálni..egész egyszerűen  pár ezer forintért .

A kályha végzi a dolgát , csak az után-keringetést kell megoldanod .. .....

pár ezerét lehet venni késleltető lekapcsoló relét amire a vízpumpát kell rákötnöd.

A termosztáton keresztül kell indítanod a kályhát a pumpát,meg a szellőztetőt.. ,aztán mikor a termosztát  lekapcsol ( megszakítja az indítójelet )  mindent ,a késleltető meg után keringet egy picit ..

így gondoltad

 

Ezt meg lehet fejelni egy pár ezer forintos digitális hőmérséklet figyelővel ,ami akkor kapcsolja rá a szellőztetőt mikor a víz már mondjuk 40-50 fokos ( vagy amire állítod)

 

 

Előzmény: imbuszmester (9060)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9062

Indulás előtt szellőztet egyet majd elindul az AC és utána indul a kályha. Maga a vezérlő elektronikája az benne van, csak a további része nincsen. A kályhából 8 db vezeték jön ki : piros, barna, zöld, kék, sárga, fekete-piros, fekete-fehér, kék-fehér. Nagyjából meg van, hogy mi hova megy, de még mind nem az pedig a 8-dik vezeték a fekete-fehér és biztos, hogy van annak is szerepe. A fűtésnek közel 13-15 Liter vizet kellene fel melegíteni valamennyire a télen és vele együtt a fülkét is és van 2db fűtőradiátorom. Ezt nem csak akkor akarom használni mikor be van indítva a járgány hanem akkor is mikor le van állítva. Az el helyezésnél jó lenne ha el lehetne fektetni de azt nem tudom, hogy lehet-e vagy sem.

Előzmény: Ricsi89 (9061)
Ricsi89 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9061

Minden megoldható kérdés, hogy mennyire éri meg. A baj az, hogy indításkor figyelni kell, hogy elindult-e a kályha vagy sem. Ha elindult, akkor kezdődhet a tényleges fűtés, ha nem, akkor szellőztetés és indítás elölről. Indításkor előbb fel kell fűteni az izzítógyertyát, majd utána indul az üzemanyagpumpa és ventilátor. Felfűtéskor figyelni kell a vízhőfokot és aszerint kikapcsolni a kályhát, szellőztetni, majd késleltetve kikapcsolni a szellőztetést és a vízszivattyút. A belső tér ventilátorát sem egyből a kazán indulásakor kell kapcsolni, hanem amikor már melegedik a víz. Nem egyszerű leutánozni a gyári vezérlő működését. És még az üzemanyagpumpa impulzusmeghajtásáról nem is írtam semmit.

Előzmény: imbuszmester (9060)
imbuszmester Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9060

Sziasztok. Köszönöm a segítséget,meg lett az email, a gépem a Spam ba tette. Sikerült be indítanom egy kis agyalás után, mivel csak a kályha és a keringtető van meg, más nincs. Ez az állófűtés a D5WZ és teljesen ingyen kaptam, mielőtt valaki a fejemhez vágja, hogy hiányos szart vettem. 

 Én úgy gondolom, hogy ezeknek is úgy kellene működni mint a levegősnek,mikor kikapcsol vissza kellene hűteni az égőteret, vagy ezeknél nem kell?

 Szeretném úgy kiépíteni a vezetékezést, hogy mikor bekapcsolom el indul a keringtető és az autó fűtő ventilátorja, majd a kályha és mikor felfűtött a kívánt hőmérsékletre akkor először a kályha kapcsol ki majd csak utána a keringtető és a ventilátor. Ez a mutatvány megoldható relékkel és diódákkal, meg egy sima szoba termosztáttal? Esetleg kell valamilyen kütyü hozzá?

gibbonpitti Creative Commons License 2014.07.25 0 0 9059

de pont az ilyen megmentett vagy bontásból származó kályháknál olvasható h 200-250-300e az új ára.

 

ha az eladó veszi a fáradságot és megnézi h mennyi az új és ennek tükrében kér mondjuk egy sima kieg kályháért esetenkén 80at vagy többet akkor tudjon érte garit is vállalni!!!

 

ne csak azt tudja mi a neve és ennek ismeretében összegooglizza a többit.

 

az milyen h hoznak egy kieg webo kályhát és mondja az ember h be kéne építeni,elkezdem sorolni mi kell hozzá:-keringető-ac-kipuff+cső-szívócső+hangtompító-kábelköteg-óra-,de mindezt még megfejeli h nem vezérli sem a keringetőt sem a belső ventit a kályha lévén kieg nyomorult.

 

mindez csak azért,mert az eladó valahol talált egy leírást miszerint az ő kályhájához nagyon hasonlító miket tud,mert az ugyebár C vagy E nem pedig C/Z.a vevő meg amit olvasott a hírdetésben elhitte.ja és amennyiért vette annyiért én adtam volna neki kompletett,de amikor korábban 2-3 hónappal felhívott akkor még sokallta.

 

az meg miért sok ha vki 3. személy kipróbálja és elmondja a véleményét esetleg kér érte 2-3 ezer ft-ot?

Előzmény: Törölt nick (9057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!