Keresés

Részletes keresés

fejes.i Creative Commons License 2017.11.04 0 1 145518

Tiplizném és ragasztanám. Lényegében ez is az asztallap része.

Előzmény: feketefelhoo (145515)
fejes.i Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145517

Arra jutottam, hogy az itteni konzílium elé tárom az aktuálisan legfontosabb problémámat, hátha egyes elemeire lesznek jó ötletek.

Tehát a lényeg: kell gyártanom egy kétszemélyes ágyat, 200x160 méretben, mivel ekkora méretű Cardo matracunk van és ahhoz kell méretezni.

Eddig még megvagyok, azt is tudom, milyen formájú, szerkezetű legyen.

 

Nézegettünk persze kész ágyakat is, de nem mentek át a szűrőn. Fából szeretnénk, de sok, nekünk nem igazán tetszetős formájú ágyat láttunk, illetve van persze olyan is, ami abszolút jól néz ki meg az anyag is rendben, de az árából megvehetném tán a komplett műhely berendezésemet.

A legtöbb megfizethető árú ágy fenyő, de nem igazán szeretem bútornak a fenyőt. Hozzákoccan valami és rögtön sérül. De még nincs teljesen elvetve, csak abszolút nem illik a lakás többi részéhez. Viszont vannak egyéb előnyei.

Mindent egybevetve marad a saját kivitelezés. Az utóbbi hónapok fejlesztéseivel kb a műhely felszerelésem is alkalmas, mivel nem sorozatgyártásról van szó, így vagy úgy meg tudom oldani, amit kell.

 

Az anyag és szín (?) kérdéskörével vannak a gondok.

 

Elsőre természetes fa színére gondoltunk. Fel is hordtam a műhelyből mintákat, kőris, tölgy, bükk, cseresznye, dió, vörösfenyő, ezeket találtam.

 

A hálóban kőris szalagparketta az alap, natúr kőris színben. Nade a projekt fejlődik: van egy zöld-arany (fakó, nem fényes) tapéta, amihez kellene illeszteni valahogy a bútor színét.

Én igazából természetes fa színben gondolkodtam, de felsőbb erők a felhordott mintából ráböktek a dióra, hogy ilyen legyen! De ne legyen foltos! Vagyis a dió természetes sötét-világos árnyalatai között van egy, ami szinte találkozik a tapétával. Ezt kéne nekem létrehozni, de kb (?) homogén módon.

 

Így a végére két kérdés maradt: első az alapanyag, három kritériummal. Olyan alapanyag kellene, ami 1. világos, nagyjából homogén (kőris lehetett volna, de túl rajzos és a parkettával együtt "sok") 2. jól viseli az utólagos színezést, 3. nem fenyő.

(Persze a nem látszó szerkezeti elemek lehet, hogy épp fenyőből lesznek, de most nem ez a lényeg.)


A második kérdés a színezés. Fújásra nincs technikám, tudásom se. Olyan színezés lehet, ami alól azért kilátszik a fa, mert különben minek fából.

Pácra gondoltam (nem lazúr), mert használtam már pl oldószeres pácokat és szép, egységes színt adtak (fenyő ajtó, szék) - de ezek sötét színek voltak. Világosakat nem próbáltam. Amit pár éve az ajtókhoz használtam, az Milesi oldószeres volt. Azt elvileg fújásra találták ki, de mikroszálas törlőkendővel vittem fel, az ecset több árnyalattal sötétebb végeredményt produkált, mint a színminta. Próbáltam egy esztergált bükk lépcsőkorlátot pácolni ugyanezzel a Milesivel, borzasztó "foltos" lett.

 

Tehát az érdekelne, van-e itt valakinek tapasztalata más világos anyaggal, ami ráadásul jól reagál pácolásra, valamint van-e esetleg jó pácra (vagy más megoldás is lehet, amit nem tudok, színezett olaj, akármi) tipp. Nem színt kérdezek, mert abban így nem lehet segíteni, hanem anyagot.

 

(ésszerű határok között nem számít az alapanyag ára, szóba jöhet drága faanyag és színezőanyag, persze rózsafát, cédrust, teaket és más Dárius házába való dolgokat elvetettünk)

 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145516

Melyik ev? Utoljara 3 eve neztem, alkor nem volt rajta blum felirat.

Előzmény: Tie (145513)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145515

Nagyjából itt tartok a gyalupaddal. Ti hogy rögzítenétek az asztallapot a keretbe ?

 

A : körbe lapostiplikkel, ragasztva

B : a keretre csavarozok 2x2 léceket olyan mélyen, mint az asztallap vastagsága és csavarozom

C : ?

 

fejes.i Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145514

Pontosan így van.

Előzmény: GPS (145509)
Tie Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145513

Hát pedig ezen rá van írva hogy blum.

Előzmény: halaloszto (145506)
GPS Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145512

 

Az áfa már csak ilyen. Mindig a legutolsó fizeti meg - halmozottan! (mármint az összes rárakódott árrés-áfával együtt).

 

Aki viszont kereskedik vele, vagy felhasználja-beépíti bármibe is az árut - annak az áfa nem oszt-nem szoroz. Se nem veszít, se nem nyer rajta.

 

Így ha az Ikea vesz olcsón 6 millió csúszkát, ráaádásul még az áfát is visszaigényli róla - az áfa-visszaigénylés neki nem haszon.

.

Előzmény: Taki29 (145510)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145511

a billenős cipőtartós vasalattal széles szekrényt ne készíts, max. 1 méterest.  Akkor tökéletesen működik. Felnőtt bakancsok a reteszekbe nem férnek be. A vasalat felszerelése bonyolúlt, főleg ha több reteszt kell szerelni egy szekrénybe. Ha nincs szerelési sablon a vasalattal szinte lehetetelen beállítani több reteszt egymás felé.

Előzmény: TrOn (145499)
Taki29 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145510

De azt nem vágja zsebre, mert az valójában az ő pénze, csak visszakapja

Ha én mint magánszemély veszem a terméket , akkor én is kifizetem az áfát , de nem igényelhetem vissza így nekem többe kerül mint neki .

 

 

Erre gondoltam , nem pedig arra , hogy ebből meggazdagszik.

 

 

Előzmény: GPS (145509)
GPS Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145509

 

Ja az ÁFÁT meg visszaigényli      :)    Az már 27 %

 

De azt nem vágja zsebre, mert az valójában az ő pénze, csak visszakapja. Egyébként eladáskor neki szintén rá kell tegye az áfát - ráadásul a saját hasznával megnövelt értékben.

 

Becsületes úton az Áfán nem lehet meggazdagodni, de még haszonhoz jutni sem.

.

Előzmény: Taki29 (145507)
GPS Creative Commons License 2017.11.04 0 0 145508

 

A 2000 Ft-os tökéletesen megfelel - hosszú életű, jól működő, teherbíró vasalat.

 

Ha rászánsz még egy kis pénzt (szerintem megéri, mert nem 1 hétre veszed) akkor érdemes a "deluxe verzió" valamelyikét venni - ami vagy fogantyú-nélkül push-open, vagy a magától záródó csillapítós verzió.

 

Sok helyre használtam, csak ajánlani tudom.

.

Előzmény: TrOn (145499)
Taki29 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145507

Gondolom ha egy év alatt az IKEA megvesz 6 millió fiók sínt akkor neki nem ezek a lista árai , hanem mondjuk csak a 1/3 ár .

 

 

Ja az ÁFÁT meg visszaigényli      :)    Az már 27 %

Előzmény: Tie (145503)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145506

az ikea fiókja 20éve blum volt. aztán blum, de specin az ikeanak gyártott. aztán lejárhattak valami szabadalmak, mert boldog boldogtalan elkezdett blum kompatibilis cuccokat gyártani, és akkor az ikea sínről is eltűnt a blum felirat. és kicsit darabosabb is lett a mozgása.

Előzmény: Tie (145505)
Tie Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145505

Na, megnéztem jobban, az ikea maximera fiók konkrétan a blum tandem antaro fiókrendszer, egyazegyben. Csak Ikeaban valamivel olcsóbbér. 

Előzmény: Tie (145503)
djz Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145504

Talán beszélj pár szót arról, hogy eddig milyen szinten foglalkoztál az asztaloskodással, és eddig miért nem volt "állványos" géped. És hogy miért zsír új a nick, egyetlen hozzászólással.

Előzmény: apiszkosfred (145502)
Tie Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145503

Az a röhej, hogy alig drágábban megkapod a komplett ikea maximera fiókot, aminek része a blum tandembox plus sín. 

Épp ma vettem, egy 60x60-as fiók 9500 Forint, előlapot meg csak tud csinálni a hobbiasztalos hozzá. 

Előzmény: Taki29 (145500)
apiszkosfred Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145502

Segítséget kérnék. Az asztaloskodással foglalkozóként úgy döntöttem, hogy itt az ideje, hogy a kézigépek mellett beruházzak "állványos" gépekre is. Elsősorban egy kombinált gyalura és egy szalagfűrészre gondoltam. A legnagyobb problémám, hogy kicsi a műhelyem, egyelőre nem is növelném, és csak 220 V áll rendelkezésemre. Tehát egyelőre valami kisebb állványos gépben gondolkodom. A két gépre a keretösszeg 500-600 eFt. Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy mivel dolgoztok/dolgoztatok ebben a kategóriában és mit javasolnátok. Köszi: Fred, aki mindig kavarja.

Taki29 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145501

Ha kicsit vastagabb a pénztárcád akkor :

 

 

http://www.butoralkatreszbolt.hu/webshop/fioksinek/557-push-open-fioksin.html

 

Bár ezzel jót játszanak a gyerekek, de engem meggyőztek , hogy egy plusz mozdulat mikor sietnél idegesítő:

 

Megnyomod a fiókot, kicsit kinyilik , fordítasz a kezeden , belekapaszkodsz és kihúzod.

 

Egyszerűt (fékest): megfogod kihúzod , bebasz..d automatán fékez és bezár , de te már kívülről zárod a lakás ajtaját.

Előzmény: Taki29 (145500)
Taki29 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145500

Jól látod az éra és a gyártó az alapvető különbség.

 

A blum az egy úgymond fogalom, szerintem felesleges vele foglalkozni, halandó szinten.(Én megvenném , de az olcsóbb is kiszolgálja azt az intervallumot amit szánok neki így felesleges pénzkidobás)

 

Egyébként A blum rejtett fióksínes , ha megveszed a kuplungot akkor egyszerűen leveheted az előlapot.

 

 

Itt egy kicsit részletesebb :

 

 

https://www.butor-vasalat.hu/blum-fiokvasalatok/tandem/teljes-kihuzas-fekes/tandem-teljes-kihuzasu-fekes-500-fioksin-30-kg-adatlap

 

 

 

Előzmény: TrOn (145499)
TrOn Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145499

Sziasztok,

 

A múltkor beszélgettünk az előszobába tervezett "gardróbszekrényről". Cipős fiókhoz nézegetek síneket, ebben kérném a segítségeteket. Az árán (és a gyártón) kívül mi a különbség ezek között a fióksínek között?

Teljes kihúzású fékes fióksín 2000 Ft/pár

Blum Tandem Plus teljes kihúzású 6250 Ft/pár, plusz a kuplung

 

Nyilván cipős fiók esetén nem elvárás a 30 kg-os teherbírás, 60 cm széles 20 cm magas, 45 cm mély fiókokat tervezek. Ebbe megfelelő elhelyezés esetén belefér az asszony cipőiből hat pár, az enyémekből csak három, de nekem nincs is annyi, mint neki. :-)

 

Néztem még ezt a billenő cipőtartó vasalatot, de ez kis mélységű, magas "fiókhoz" jó, mint ennél a cipős szekrénynél. Ezt a cipőtartót meg elég drágának találtam.

Hobbit_G Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145498

Nem, nem kritikus vagy, hanem maximalista, ami nem jó, tudom, mert én is nagyon az vagyok, tudom milyen xd

Előzmény: fejes.i (145495)
Tschaby Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145497

Amikor ifjonc koromban szagrajzot tanultam, az első óra a tévhitek lerombolásáról szólt.

1. azt hisszük, hogy az egyenes vonalzónk egyenes? Végezzünk próbát egy lapon (átfordítósat). A vadiúj Rotring vonalzóval szép hasas vonalat rajzoltam.
2. Azt hisszük a derékszögű vonalzóinkról hogy 90°? Végezzünk egy próbát...

3. Azt hisszük, hogy az A4 rajzlap A4-es? mérjük csak meg

 

Na akkor otthon vegyünk egy egyenes asztallapot, tegyünk rá egy üveglapot, és csiszolópapírral, polírpapírral majd súrolóporral csiszoljuk be a vonalzóinkat. Az egyenest egyenesre, a derékszögűt meg 90°-ra.

A rajzolás megkezdése előtt pedig az A4(esnek hitt) lapunkat szélezzük le, hogy tényleg 210*297 legyen.

 

Azóta is megvannak a becsiszált vonalzóim...őrzöm rendesen mind a 3at, sokat políroztam őket :)

Előzmény: Pillanatragasz (145491)
rferi Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145496

Nem értelek. a görbe vonalzó mellett húzott vonal is vonal!

Előzmény: Pillanatragasz (145491)
fejes.i Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145495

Elég sokat felemelgettem, megnéztem- Ha 3 méterben van 1 centi görbület, azt simán egyenesnek veszem, de inkább jóval több volt.

Egyébként simán lehet, hogy túl kritikus vagyok ebben.

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (145492)
409 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145494

 

 "..ha nem akarom megfúrni vagy becsavarni a vágandó anyagba."

 

 Miért számít? Utána azt a részt úgy is levágod.

Előzmény: Hobbit_G (145493)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145493

Igen, ez a másik módja, csak akkor nem, ha nem akarom megfúrni vagy becsavarni a vágandó anyagba.

 

A merülővel egyszerűen csak gyorsabb a művelet.

 

De lehet asztalira is csinálni egyenes deszkát, gyorsszorítóval lefogatni és úgy tolni, ez az egyik terv jelenleg, ekkor nem kell sokat foglalkozni a széles oldal egyenetlenségével sem, ha később az nem fontos, de még jobb lenne csinálni egy 2 méter hosszú lécet a nútba és azt ragasztani fel egy valamilyen deszkára és az vezetné meg milyen lenne.

Persze kérdés hogy sikerül abszolút egyeneset ragasztani. 

 

Ha egyszer végre eljutok idáig összehozom, addig csak álom-álom :D

Előzmény: 409 (145485)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145492

Hát amit én elhoztam az sem mind hibátlan, akad benne olyan amiből több fog leesni. De azért ezek majdnwm mind egyenesek. Viszont amit megmértem, azon kívül mind kisebb. Nem 60 csak 52-54 mm.

Szóval így a 170  nél picivel még én is többet adtam érte.

No mindegy, ha szép lesz és akár csak egy asztal jön ki belőle, nekem akkor is megérte.

De szerintem a tervezett fürdőszoba bútor nagy része is ki fog jönni belőle. Az ajtók mindenképp.

 

Feltéve, hogy valaha végre befejezem ezt a gépet és tényleg úgy fog ez a dolog nekem menni, mint ahogy elképzelem.

Már nem sok van hátra.

 

Előzmény: fejes.i (145487)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145491

Egyszer elmentem volt Csíkszereda legjobban felszerelt pappír és tanszerüzletébe vegyek vonalzót. Tízből kettő volt egyenes. 

Előzmény: 409 (145490)
409 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145490

 

 Ok, akkor az egyenest a lehetőségekhez képest legjobban megközelítő élű deszkára lesz szükség...... Szőrt hasogatunk??  :P

Előzmény: fejes.i (145488)
d_feco Creative Commons License 2017.11.03 0 0 145489

"...nem támadott benne néhanapján olthatatlan vágy egy szerszámgép megvásárlása iránt..."

 

Nem hát. :D Néha napján alig bírom lebeszélni magam erről+arról... Szóval megpróbálok békés kompromisszumot kötni a pénztárcám és a szabadidő között - sajnos nem mindig sikerül. A kommentemet meg abban a fényben nézd, mint ahogyan Marcus Aurelius mondta vala: Minden amit hallunk, vélemény, nem tény. És minden amit látunk, nézőpont, nem a valóság.

Előzmény: bigloui (145417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!