Keresés

Részletes keresés

inmi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 64

A férjem a nyolcvanas években 2 német szót tudott magabiztosan: ja, és nein, a többi bemagolt és sosem használt szavakat, kifejezéseket bizonytalanul kezelte (alig pár tucatnyi kifejezésről van szó). Kiment az NDK-ba dolgozni szakácsként, majd felszolgáló is lett. Néhány héten belül belejött, meg tudta értetni magát, és megértette, mit akarnak tőle - vitt magával nyelvkönyvet, szótárakat, állandóan nézegette, amit napközben nem értett meg - és messze elkerülte a magyarokat, még megszállni sem volt ott hajlandó, ahol a többiek, hogy rá legyen kényszerülve a mindennapi tanulásra.

var gtbTranslateOnElementLoaded;(function(){var lib = null;var checkReadyCount = 0;function sendMessage(message, attrs) { var data = document.getElementById("gtbTranslateElementCode"); for (var p in attrs) { data.removeAttribute(p); } for (var p in attrs) { if ("undefined" != typeof attrs[p]) { data.setAttribute(p, attrs[p]); } } var evt = document.createEvent("Events"); evt.initEvent(message, true, false); document.dispatchEvent(evt);}function checkLibReady (){ var ready = lib.isAvailable(); if (ready) { sendMessage("gtbTranslateLibReady", {"gtbTranslateError" : false}); return; } if (checkReadyCount++ > 5) { sendMessage("gtbTranslateLibReady", {"gtbTranslateError" : true}); return; } setTimeout(checkLibReady, 100);}gtbTranslateOnElementLoaded = function () { lib = google.translate.TranslateService({}); sendMessage("{EVT_LOADED}", {}, []); var data = document.getElementById("gtbTranslateElementCode"); data.addEventListener("gtbTranslate", onTranslateRequest, true); data.addEventListener("gtbTranslateCheckReady", onCheckReady, true); data.addEventListener("gtbTranslateRevert", onRevert, true); checkLibReady();};function onCheckReady() { var ready = lib.isAvailable(); sendMessage("gtbTranslateLibReady", {"gtbTranslateError" : !ready});}function onTranslateRequest() { var data = document.getElementById("gtbTranslateElementCode"); var orig = data.getAttribute("gtbOriginalLang"); var target = data.getAttribute("gtbTargetLang"); lib.translatePage(orig, target, onProgress);}function onProgress(progress, opt_finished, opt_error) { sendMessage("gtbTranslateOnProgress", {"gtbTranslateProgress" : progress, "gtbTranslateFinished" : opt_finished, "gtbTranslateError" : opt_error});}function onRevert() { lib.restore();}})(); (function(){var d=window,e=document;function f(b){var a=e.getElementsByTagName("head")[0];a||(a=e.body.parentNode.appendChild(e.createElement("head")));a.appendChild(b)}function _loadJs(b){var a=e.createElement("script");a.type="text/javascript";a.charset="UTF-8";a.src=b;f(a)}function _loadCss(b){var a=e.createElement("link");a.type="text/css";a.rel="stylesheet";a.charset="UTF-8";a.href=b;f(a)}function _isNS(b){b=b.split(".");for(var a=d,c=0;c<b.length;++c)if(!(a=a[b[c]]))return false;return true} function _setupNS(b){b=b.split(".");for(var a=d,c=0;c<b.length;++c)a=a[b[c]]||(a[b[c]]={});return a}d.addEventListener&&typeof e.readyState=="undefined"&&d.addEventListener("DOMContentLoaded",function(){e.readyState="complete"},false); if (_isNS('google.translate.Element')){return}var c=_setupNS('google.translate._const');c._cl='hu';c._cuc='gtbTranslateOnElementLoaded';c._cac='';c._cam='lib';var h='translate.googleapis.com';var b=(window.location.protocol=='https:'?'https://':'http://')+h;c._pah=h;c._pbi=b+'/translate_static/img/te_bk.gif';c._pci=b+'/translate_static/img/te_ctrl3.gif';c._phf=h+'/translate_static/js/element/hrs.swf';c._pli=b+'/translate_static/img/loading.gif';c._plla=h+'/translate_a/l';c._pmi=b+'/translate_static/img/mini_google.png';c._ps=b+'/translate_static/css/translateelement.css';c._puh='translate.google.com';_loadCss(c._ps);_loadJs(b+'/translate_static/js/element/main_hu.js');})();
Előzmény: Asztalos szaki (63)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.01.22 0 0 63

Sziasztok! Van egy nagy osztrák Bútoripari cég aki állandóan keres aztalosokat ausztriába.

Egy időben még kinnt ausztriában rendeztek próbamunkát,ahol felmérték a képességeket

valamint a nyelvtudást is.Mára már itthon szerveznek próbamunkákat,mivel kell nekik a munkaerő,na most a kérdésem,egy hozzászólásban olvastam hogy kb 300 szóval neki lehet vágni,na már most én tanulom a nyelvet,meg anno tanultam is,beszereztem a szakmai nyelvkönyvet is,ebből kiválogatom ami lényeges,elég e ha van az embernek szókincse,még ha a ragozásokkal baj van néha?Várom a válaszokat,köszönöm előre is.

Üdv:egy asztalos

inmi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 62

Nincs a protezsálással semmi baj sem, amíg olyan emberrel teszed, akinek meg vagy győződve a feladatra való alkalmasságáról. Onnantól gázos, ha azért "kell" valakin segítened, mert pl. rokonod, és "be kell nyomni valahová".

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 61

Én ezért nem protezsálok senkit és örülök, hogy velem sem tette senki:-)

Előzmény: inmi (60)
inmi Creative Commons License 2011.01.22 0 0 60

Nem csak erről van szó, hogy kaparja ki magának a gesztenyét, hanem arról is, hogy a jótálló saját jó hírét is veszélyezteti. Nem írom a férjem példáit, mert igazán ő tudná hitelesen előadni, hogy járt már emberekkel, akik visszaéltek a jóindulatával, inkább saját tapasztalatom citálom: volt egy kollegám, aki miatt évekig hallgattam, hogy na te aztán még egyszer nem protezsálhatsz senkit, ilyen marha már régen dolgozott nálunk....

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 59

Elég annyi segitség!

Aki magának kaparja ki a gesztenyéjét, az meg is fogja becsülni, ráadásul, sokat fog már abból tanulni, hogy intézi a saját ügyeit...

Előzmény: inmi (58)
inmi Creative Commons License 2011.01.21 0 0 58

A férjem dolgozott Bécsben, pár hónapig, kész ráfizetés volt a többi munkahelyéhez viszonyítva.

 

Hozzánk szoktak jönni fiatalok (rokonság, ismerősi kör), akik tudják, hogy kinn dolgozik, és tanácsokat kérnek. Iszonyú, amikor alig tudnak pár szót és menni akarnak akkor is, és megsértődnek, amikor a férjem nem viszi ki magával őket, mert mindenkiért azért mégse lehet jótállni, a szomszéd haverjának kisöccsét ki a túró ismeri, és miért is kéne neki kockázatot vállalni őérte... annyit szoktunk segíteni ilyenkor, hogy szépen, lépésről lépésre megmutatjuk az interneten, hogyan lehet keresni a munkaerőhivatal honlapján.

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 57

Egyezik a véleményünk, én is így gondolom.

 

Minden kezdet nehéz, ezért a jó felkészültség fontos!

Előzmény: inmi (56)
inmi Creative Commons License 2011.01.21 0 0 56

Csatlakozom a Béccsel kapcsolatos véleményedhez.

 

Igazán nem nagy az a pénz, amit ott kapsz a munkádért, az csak forintra és itthoni viszonyok közé átszámolva sok, vagy inkább több, mint a magyarországi munkádért kapott összeg. Abban a pillanatban, ahogy ételre, rezsire, albérletre, utazásra, fodrászra, stb. ki kell adjál pénzt, már sokkal kevesebb a hasznod rajta. Azért meg nem éri meg lenézett Auslandernek (idegennek, külföldinek) lenni, hogy hónapról hónapra éljél szinte ugyanúgy, mint itthon. Tanulj meg előbb németül! Nekünk van egy szakszótárunk, de az szakácsoknak lett speciálisan kialakítva, nem érnél vele sokat. Javaslom, kérdezd körbe a szakmádban idegen nyelvű tanszékeken, biztosan találsz valami megvehető jegyzetet valamelyik főiskolán, ahol elsajátíthatod a szakmád szakszavait. Ez nagyon fontos. Egyébként kb. 300 megtanult szóval, kifejezéssel már el lehet indulni külföldre munkát vállalni, de azt meg kell tanulni. Mosogatónak meg csak úgy nem tudsz kimenni, hogy csak magyarul tudsz, ahhoz kell valaki, aki magával visz (egy szakács, séf), jótáll érted és tulajdonképpen rajta lógsz naphosszat, mert semmit sem értesz meg a többiek szavaiból. Vagy magyar tulajdonú hotelben vesz fel valaki, ha a személyzet túlnyomó részt magyar. Ezeket a lehetőségeket neked kell felkutatni, ilyesmiben ismeretlenül nem fognak segíteni neked.

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.21 0 0 55

Bécs a legtelítettebb olcsó, képzetlen munkaerőből, rengeteg az ex jugoszláv, török, szlovák és magyar.

Drága a szállás. Én messze elkerülném..

De én ezeket csak hallomásból tudom, nem dolgoztam még Bécsben, de van ott egy jó barátom, ő nincs elájulva tőle...

Előzmény: zoo84 (54)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 54

Majd még meglátom, hogy hogyan fogok dönteni. Itthon sincs olyan rossz munkám, de külföldön mégis csak többre viheti az ember. A bécsi régióról mit tudsz nekem mondani? Ott találnék olyan munkát, ami nem igényelne nagy nyelvtudást és nem szezonális lenne?

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 53

Is-is.

Járható, mert sok a mosogatói állás, de ezek szezonálisak és nagyon alja munkák, de tanulni lehet, már ha nem csak külföldiek vesznek körül. (kevés osztrák dolgozik már a vendéglátásban, és ők sem azok a barátkozós fajták).

A hátránya a rossz fizetés és a szezonális jelleg. Arról nem is beszélve, hogy a szabadidőt elfelejtheted.

Ha így is döntesz, nagyon sokat tanuld a nyelvet, hogy minél előbb válthass. Olvass helyi újságokat, nézd a helyi tv-t és bújd a könyveket, próbálj sokat beszélgetni, de közben már az elejétől álláshirdetésekre jelentkezgetni.

 

Kemény utat választottál és ha elindulsz rajt, az elején nagyon nem, fogod élvezni!

Előzmény: zoo84 (52)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.20 0 0 52

Van 1-2 cég a linkek között,  ahol már szívem szerint most kezdeném a munkát. Szakképesítés van, gyakorlat is van, a nyelvtudás még sajna nincs olyan magas szinten.

   Én persze azt szeretném, ha először találnék ott egy olyan állást, amely viszonylag hosszú távra adna munkát( legyen az mosogatás, takarítás stb.), és annyi fizetést, hogy fenn tudjam magam tartani, és mellette tanulni a nyelvet, majd utána megpróbálni a fémiparban elhelyezkedni. Szerinted ez járható út?

Üdv.: Zoo

Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.20 0 0 51

Gépipar, fémipar az jó.

Ha társul hozzá szakképesítés, gyakorlat és kellő német nyelvtudás, akkor csak rajtad múlik.

Sokan nem tudják, de Tirol egy erősen jelentős ipari régió is, a vendéglátás és idegenforgalom mellett.

Pár ismertebb cég Tirolból:

http://www.kodis.at/php/

http://www.grissemann.co.at/

http://www.jagd-shop.at/

http://www.vital-schuhe.at/

http://www.achleitner.com/

http://www.lindner-traktoren.at/2011/

http://www.darbo.at/

http://www.sandoz.at/site/de/index.shtml

http://www.hilbersolar.at/

http://www.felder.at/

http://www.al-ko.at/

 

Ezeket tudom fejből, de van még rengeteg, külföldön is ismeret nagy ipari vállalat.

 

"Tudnál nekem olyan szervezetet ajánlani, ahol tényleg tudnak segíteni az Ausztriai munkavállalásban?"

 

Megyei munkaügyi központ. Minden kérdésedre kapsz vélaszt tőlük.

Előzmény: zoo84 (50)
zoo84 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 50

Tisztelt Nachstern!

 

 Én  szeretnék minél elöbb Ausztriában dolgozni. Hozzám leginkább a gépipar, fémipar, termelés áll a legközelebb, mivel jelen pillanatban is abban tevékenykedem. Német tudásom  alapfok körül van, de ezt folyamatosan fejlesztem. Szerinted ezekkel a paraméterekkel találnék Tirolban állást? Vagy  Tirolban inkább az idegenforgalom és a vendéglátás területén van elhelyezkedési lehetőség?   Tudnál nekem olyan szervezetet ajánlani, ahol tényleg tudnak segíteni az Ausztriai munkavállalásban?

 

Üdv.:Zoo84 

szucsi1234 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 49

Kérdésem lenne. Szeretnék hirdetni osztrák internetes oldalakon , bútorfestéssel foglalkozom...tudna vki segíteni, hol érdemes???Koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.19 0 0 48

Én tudok ilyent, de nem adom meg a számát. Fontos, hogy a jó kapcsolatunk megmaradjon:-)

Próbálj hirdetésekre jelentkezni :-)

Előzmény: bese42 (46)
inmi Creative Commons License 2011.01.19 0 0 47

Az ilyesmi nagy felelősség ám. Ismeretlenül nagyon nehéz elvárnod, hogy valaki jótálljon érted, napláne, munkahelyre beprotezsáljon. Ha magadba nézel, megértheted, te sem protezsálnál be engem valahova a két szép szememért, meg azért, mert én azt mondom, ott szeretnék dolgozni, szóljál már két szót az érdekemben.

Előzmény: bese42 (46)
bese42 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 46

Szia !

 

 

Az elhelyezkedésben szeretnék segitséget kérni . Olyan  magyar  buszvezetö kollégát keresek ,aki  ausztriába dolgozik és

 

betudna protezsálni  egy ottani céghez. köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 45
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.18 0 0 44

Miben kell segíteni? A buszvezetésben?

Én csak mozdonyt tudok :-(

 

http://at.gigajob.com/job/Busfahrer_job.html

Előzmény: bese42 (43)
bese42 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 43

Sziasztok !

 

 

Autóbuszvezető vagyok . Ausztrában szeretnék dolgozni. Aki  tud segiteni kérem jelentkezzen ! Köszönöm.

Email cim :  zil130@citromail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.16 0 0 42

Biztos a mai világba, ami már egy hete megtörtént:-)

Én a jelenlegi munkahelyemre úgy váltottam, mert szintén nem bíztam benn, hogy előtte két héttel mondtam fel, mert ennyit ír elő a törvény. Így történt meg az, hogy vasárnap még a régin dolgoztam, hétfőn már az új munkahelyen. A régi főnököm nem adta ki az utolsó két hetemet szabadságban, hanem kifizette.

Kb két év alatt volt 3-4 hét szabadságom, de így legalább biztos volt!

 

És ez, határon túlról fokozattan igaz. A biztos munkahely az, amiből nyugdíjba mentél, nem az amit annak ígérnek :-)

Májustól még kevesebb lesz a munkahely Ausztriában, főleg a képesítést nem igénylő segédmunkákban.

A többinél meg a legjobbaknak van a legjobb esélyük.

Előzmény: AndreaSzh (41)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.16 0 0 41

Sajnos Pflegehelferinnek is csak diplomás külföldieket vesznek fel, vagy osztrák állampolgárt.

Én egy biztos ausztriai ígéretért nem hosszabbítottam meg itthon a szerződésemet, a Berufszulassung-gal a kezemben. Korrekt, őszinte módon, időben búcsúztam az ápolási vezetőtől, hogy időben találhassanak embert a helyemre... Már látom, hogy nem erre a világra való ez a fajta elképzelés...

Jelen pillanatban papíron főállású anya vagyok és "főállású álláskereső", párom itthoni fizetéséből élünk. Ez nem panasz, csak másként terveztem/em a jövőnket.

 

Üdv:.      Andrea

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.16 0 0 40

Azt én is észrevettem, hogy a diplomás hirdetések túlsúlyban vannak.

Ennek ellenére próbálkozz csak, addig pedig éld az eddigi életed.

Egy jó álláshoz kell szerencse is. A páromnak olyan állása van, ahova kb 5 évente kell egy ember. Ő jókor jelentkezett a jó helyre.

Ki kell várni.

Előzmény: AndreaSzh (39)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.16 0 0 39

Ezt a választ is nagyon köszönöm!

 

"Kihasználva" az újabb biztatást, leírom gyorsan:

Éppen lementettem néhány állásajánlatot, amit holnap megpályázok, mert régóta hirdetik.

Megpályázom annak ellenére, hogy egyre inkább az a kép élesedik előttem, hogy diploma nélkül ebben a szakmában külföldiként reménytelen intézeti álláshoz jutni (szociális gondozó és ápoló vagyok, majd' egy éves idősotthoni gyakorlattal, erre adták meg a Berufszulassung-ot).

Most már olyan válaszokat is kapok, hogy megkérdezik az AMS-t, vehetnek-e fel külföldit, majd a válasz: csak meglévő munkavállalóival v. Befreiungsschein-nel. Persze, nagyon jól látják a pályázati anyagomból, hogy egyiket sem tudom teljesíteni.

Sajnos odaát is nagy a munkanélküliség, de az osztrák kormány egyre több Pflegehelferint képez, sőt képzetleneknek is ajánlanak idősotthonokban állást, képzési szerződéssel. Egy ismerősöm Mo-n él, de osztrák állampolgár. Semmi köze a szoc.szférához v. az egészségügyhöz, de neki is felkínálták a lehetőséget egy intézményben.

Ahol a próbanapot csináltam, csak magyar és szlovén diplomás ápolóval találkoztam, a Pflegehelferinek osztrákok voltak.

24 órás ápolással gyakran keresnek, de azt a gyerekek miatt nem vállalom, így továbbadom a felkínált lehetőségeket.

Legutóbb kapott ajánlatom egy cégtől: alzheimer kóros bácsi mellé 24 órában napi 32 euroért, de Haushaltshilfe-ként (háztartásvezetés (minden!) + éjszakai felügyelet). Ha Pflegehelferinként alkalmaznának, akkor napi 57 eurot fizetnének, de állítják, hogy a bácsi betegsége ellenére ez nem Ph.-állás...

Ennyit nyavalyogtam, elnézést.

 

Egyébként ma csodaszép idő volt itthon, mintha tavasz lenne!

 

Minden jót, és köszönöm!

 

Andrea

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 38

Én nem vagyok szakmabeli, de azt tanácsolom, ne add fel. Jelentkezz újra és újra, finomítsd az önéletrajzod, bemutatkozó leveled, nyelvtudásod.

Jelentkezz minden számításba jöhető helyre, ha kell többször is.

Nejem éppen kórházban van és még ott is voltak külföldi ápolók, sőt még egy magyar orvos is. Persze nem minden nap keresnek embereket, de szerintem csak idő kérdése.

Előzmény: AndreaSzh (37)
AndreaSzh Creative Commons License 2011.01.15 0 0 37

Szép napot mindenkinek!

 

Ismét próbálkoznék egy kérdéssel, hátha akad egy egészségügyben  dolgozó az idelátogatók között:

 

valóban reménytelen Ausztriában elismertetett középfokú ápolói végzettséggel (Berufszulassung in der Pflegehilfe) állást kapni egy Pflegeheimben (Burgenland, Niederösterreich, Ost-Steiermark)?

Az eisenstadti Amt der Bgl. Landesregierung-nál azt mondják, hogy minden rendben a papírjaimmal, a végzettségemmel, a Pflegehelferin-pályázataimra mégis elutasító válaszokat kapok: nincs a végzettségemnek megfelelő helyük.

Fél év alatt rengeteg pályázat, sok-sok ígéret - behívnak a válogatásra - két helyre hívtak be, egy sikeres próbanap után felvettek szóbeli megállapodással, majd 6 hét után állítólag ők sem tudták megigényelni a Beschäftigungsbewilligung-ot, de nem mondhatnak többet.

 

 

Kérem, ha valaki szakmabeli, akinek tényleg van rálátása e területre, hozzászólna, vagy az e-mail címemre írna egy korrekt véleményt, nagy mértékben segítené a tisztánlátásomat...

Nagyon megköszönném.

 

Üdvözlettel

 

Andrea

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 36

Fogorvosért nem kell fizetni, állja a betegbiztosítás. Csak a fogpótlás van horror áron ( az nem ingyenes)!

Előzmény: inmi (34)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 35

Kemény meló, rossz pénzért....

Én is szakácsként kezdtem Ausztriában.

10 napot végigmelóztam, majd négyre haza...még visszagondolni is rossz, hogy is bírtam:-(

Előzmény: inmi (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!