Keresés

Részletes keresés

ultima Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145854

Az "akkori" rendelésem nekem sem jött meg.

Ezt most rendeltem hétfőn. Tegnap kaptam meg.
Még fel is hívtak.

Előzmény: rogergerro (145853)
rogergerro Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145853

"...és ezt így, hogy..."

Neked miért jött meg, nekem meg nem! :-(

 

Előzmény: ultima (145852)
ultima Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145852

Köszönöm a tanácsot!

A színe szerintem ugyanolyan.

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (145847)
ultima Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145851

Ezt délután/este kipróbálom.

Előzmény: apaf3j (145842)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145850

Nekem Danish Oil-om volt, de annak is kb világosbarnás színe volt. Igaz, az nem tiszta tungolaj, némi adalékanyagok vannak benne.

Előzmény: ultima (145840)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145849

Én azt figyeltem meg, hogy hiába van saját "elszívása" (valami van mert a dobozba is kerül anyag) azért a porszívóval megsegítve sokkal jobb csiszolni. Kevésbé tömődik a csiszolófelület, talán szebb is a felület, jobb hűtése is van a csapágynak.

 

Ha jól emlékeszem a szakmabeliek közül valaki (Rudolf? Mr. Gabson?) írta, hogy lakkot csiszolt valamelyik munkatársa, elszívás nélkül -> csapágy jól be is sült a csiszolón.

 

Az viszont tény, hogy ha a használatiba nincs leírva a külső elszívó használata, akkor talán nem nagyon lehet (??) "nem rendeltetésszerű használatról" beszélni.

Előzmény: pali923 (145832)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145848

Nézegetem ezt a gyalu dolgot jobbra-balra, hogy mire adjak ki pénzt. Létezik olyan is, mint pl  a 3 collos  Skil H100. Full fém az egész, drága mint a fene, de nem az az elolvadós cucc. Csak sajna teljesen collos mindene. 

 

Na, ez alapból tetszene de látom, hogy horror pénzbe kerülnek hozzá a kések, egy szíj is 40 dollár és többnyire csak amcsiban találtam hozzá dolgokat. Jól látom, hogy itthon aligha beszerezhetők ilyenhez a fogyó alkatrészek ? Csináltatni kést, szíjat az horror, vagy nem is lehet ?

Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145847

A tungolajad színét hasonlítsd össze ezzel : 

 

Ha átlátszó palackban van az olaj akkor tekerd be a palackot például alu fóliával tároláshoz, hogy ne sötétedjen be az olaj a fény hatására. Ha hosszú ideig van kitéve a fénynek akkor bezavarosodhat és fehér foszlányok úszkálnak majd benne.

Előzmény: ultima (145840)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145846

Igen ez nagyon jó fajta rögzítés. Piszok erősen meg lehet szorítani. Egy probléma van vele, nagyon nehéz például bútorlapba úgy belefúrni, hogy a két furat pont találkozzon tengelyvonalban. Ha nem találkozik akkor nehezen tudod csak bekapatni a csavart vagy egyáltalán nem tudod becsavarni. Ha készítesz hozzá egy derékszögű fúrósablont amit oda tudsz fogatni egy szorítóval akkor a két lyukat könnyebb pontosra elkészíteni. Csak a sablon legyen tökéletes. :)

 

 

Előzmény: feketefelhoo (145821)
rferi Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145845

Úgy fogalmazza meg, hogy ráírja, milyen időosztásban használható.

A hegesztőkészülékekre rá is szokták, hogy pl 2/8 min. Ez azt jelenti, hogy 2 perc munka után 8 perc pihi.

Előzmény: pali923 (145841)
kuperta Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145844

Nekem nagyon jó tapasztalatom volt a Makita szervizzel. A leállt excenter csiszolót, vittem be, a szerelő ránézve a számlára, látta, hogy kb. 3 hónapos a gép: "nem szokott ilyen korában elromlani, soron kívül javtjuk" mondta, és tette!

Előzmény: pali923 (145841)
kutyala Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145843

Itt a Makita részéről valószínűleg az lenne a korrekt, hogy ráírná nagy pirossal, hogy kizárólag elszívással használható. Ha meg az ember hobbista, csak volt rá pénze, de kíméli, rizikózza, ogy nem lesz baja, ha iparos, akkor meg kockáztat, és ezt tudja.

Előzmény: pali923 (145841)
apaf3j Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145842

Eddig jó :)

Elég jellegzetes szaga kell, hogy legyen, de nem tudom mihez hasonlítani. Szóval ha van szaga, és nem hasonlít az ismertebb olajokhoz, akkor van esély rá, hogy tung. A szag a fára való felvitel után is megmarad, és az én tapasztalataim szerint hiába "száraz" a felület, ha megfogod a tungolajjal kezelt tárgyat, néhány napig még érezni fogod a kezeden a szagát. Remélem, mások ennél több okosságot is tudnak mondani.

Előzmény: ultima (145840)
pali923 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145841

Tulajdonképpen érthető, ha egy boltos kicsit félve árul ilyenek miatt mondjuk Hecht, Einhell vagy hasonló gépeket. De hogy egy Makitánál is ilyen gond legyen?

Egyébként meg tényleg kíváncsi lennék, mi van leírva a használati utasításban, mert szerintem ez egy jogvitában döntő lehet. Hogy fogalmazzák azt meg, hogy ipari célú felhasználás csak porszívóval, de kisebb munkákra elég a porgyűjtő? Én ilyen esetben, ha biztosra akarnék menni, nem adnék hozzá porgyűjtőt.

Előzmény: kutyala (145839)
ultima Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145840

Pár hónappal ezelőtt több alkalommal is volt szó a "szlovák" tungolajról.

Most sikerült beszereznem. Meg is érkezett.

Még soha nem volt ilyenem, ezért lenne kérdésem:

Hogy tudnék megbizonyosodni róla, hogy ez valóban az és jó minőségű?
Ránézésre világosbarna színű, kb. motorolaj sürűségű lehet.

 

kutyala Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145839

Arról nem beszélve, hogy ha a vevő a jótállás ideje alatt vitatja a döntést (főleg olyan esetben, ha rá akarják tolni a szart), akkor a független szakértői bevizsgálást az eladónak kell állnia, és nem háríthatja át a költéségét a vevőre. Ezt épp tegnap olvastam a fogyvédhatóság honlapján. Szóval egy boltnak nagyon nem mindegy, hogy mit árul, mert ilyenkor bekerül a satuba a szervíz és a vevő közé...

Előzmény: pali923 (145832)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145838

Hát igen, úgy néz ki ezt be kell látnom, hogy nem tudom elérni azt a terhelhetőséget ezzel a konstrukcióval amit a külön gépek tudnak.

Előzmény: kuperta (145831)
Raidx Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145837

Nekem is boltos mesélte. Állítólag a rendeltetésszerű használathoz kevés a porgyűjtő. Legalább is az adott szerviz szerint. Ahogy a boltos mondta. A porgyüjtő csask hobbibarkács használatnál elég szerintük.

Előzmény: pali923 (145832)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145836

Egy bánffyhunyadi palotában tudom elképzelni :-)

Előzmény: rferi (145833)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145835

Ja, láttam... meg ezt : https://www.youtube.com/watch?v=VGvj8FIGwDk

Itt csapágyakat cserél egy ilyenben. Sajna ez is a nagytesó (70 e) és nekem csak a kisebbik fér be, de ahogy láttam a kicsi is hasonló anyagokból épült, csak jobban be van burkolva műanyaggal.


Előzmény: Raidx (145830)
GPS Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145834

 

Ízléses kis darab - szó se róla  :-)))))

.

Előzmény: rferi (145833)
rferi Creative Commons License 2017.11.09 -1 0 145833

Ezt meg kell osszam veletek, annyira király:

 

 

pali923 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145832

Makita excentercsiszoló beállt. Fazon vitte gariba. Szerviz horror áron javította volna mert nem szabad porszívó nélkül használni. Így ugrott a gari.

 

Hogy mi?? Én még nem láttam olyan excentercsiszolót, amihez nincs porgyűjtő doboz vagy zsák (ettől persze még létezhet). Akkor miről is beszélünk? Ez benne van a használati utasításban?

 

Csak azért kérdem, mert rímel arra, amit a kedvenc szerszámboltomban mondtak: egyre kevésbé szeretnek Makitát árulni mert a szervizben garanciális eseteknél a szokottnál többször és egyre gyakrabban hivatkoznak arra, hogy a vevő nem rendeltetésszerűen használta a gépet. A hátukat meg nekik kell tartani, a vevő ugyanis nem a szervizben vitatkozik, hanem a boltban. Aztán győzd meg, hogy nincs igaza, de legközelebb is jöjjön vissza Makitát venni...

Előzmény: Raidx (145830)
kuperta Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145831

Szerintem az összes kézi gép szakaszos üzemű, pihentetni kell. Más munkát kell keresni míg hűl a gép, a monotómia is kisebb. :)

Előzmény: Mindenváró Ádám (145828)
Raidx Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145830

Hátha könnyebben döntesz a Rebir javára: https://www.youtube.com/watch?v=V-tL2TWE0r0

 

Amúgy 800 Watt alatti gépek HhobbiBarkács kategóriák. Ami azt jelenti, nincs folyamatos munka és van idelye lehülni rendesen a következő használat előtt. Makita excentercsiszoló beállt. Fazon vitte gariba. Szerviz horror áron javította volna mert nem szabad porszívó nélkül használni. Így ugrott a gari. (A CMI szalagcsiszolómhoz nincs is porszívó adapter.)

 

Pár éve a mellettünk lévő házat hőszigetelték. Kis Tesco-s ütvefúrókkal dolgoztak. Kérdem a főnököt, miért nem komolyabb gépeket használnak? Mert nehezek meg drágák. Ezeket a bolt azonnal cseréli, szerviz napokig, hetekig tart. Ráadásul műszak végén bepakoltak egy vödörbe és 2-3 emelet magasságából ledobták a cuccot egy homokrakásra. Ami nem oda esett, annak annyi volt.

409 Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145829

 

 :DD  Így legalább nem maradt kérdés, és átmehettél a hídon.  :))

Előzmény: feketefelhoo (145827)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145828

Sziasztok,

 

Igen ez is egy érdekes megoldás. Köszi. 

 

Most egyébként egy cseppet elkedvetlenedtem azért mert az egész dolog megint megállt a gyalu miatt és már megint nem tudom melyik ujjamba harapjak. 

Azt már tudom, hogy a házilagos sínes megoldás alapvetően jó abból a szempontból, hogy meg lehet vele oldani a vastagolást, egyengetést, marást és csiszolást egyaránt, ugyanazon a helyen. Kényelmesen, ügyesen, nagy felületre.

 

De sajna ami a kézi gépeket illeti... Beszélgettem tegnap a szervizben a főmuftival. Éppenséggel gyaluról, de tulképpen amit le lehet szűrni, az ugyanúgy érvényes lesz a szalagcsiszolóra de még akár felsőmaróra is. 

A lényeg, hogy nekem nem jók a valóban kézinek készült 6-700 wattos gépek ide. Semmilyen márkából. 

A kézi gépek skálájának az erősebb végén kell keresgélni. 

Csakhogy minden ilyen gépnek alapvető problémája a hűtés. Mint mondta, a Makita 1911B egy nagyon jó gyalu, régi bevált konstrukció. Ami baja elő szokott fordulni, az éppen a műanyag/gumi csapágyházak hő miatti szopósodása, ami csak komplett ház cserével javítható marha drágán. Szóval nem szabad túlterhelni ezt a gépet sem, a javaslata szerint tartósabb üzemben csatlakoztatott porszívóval kell használni  ( azért is, hogy jobban mozogjon a levegő, meg azért is hogy a finom por ne tömje el a szellőzőket) és ha melegszik a ház, akkor pihentetni kell. Ugyanebből az okból kényes a csapágyak állapotára is. Ha csapágyhiba miatt a csapágy közvetlenül melegszik az ugyanúgy kinyiffantja a fészket. Szóval némi odafigyelést igényel.

 

Ez minden műanyag testben csapágyazott gépre igaz, a műanyag test pedig általános amerre csak nézünk nyugati irányban. No, ehhez képest már kicsit soknak érezem a 70-100 ezer forintos árakat.  
(A végén még kiderül, hogy egy 2500 eurós stabil kombinált gép nem is olyan vészesen drága az 5 funkcióval.)

 

Szóval jól meggondolom még hogy mit vegyek bele. A végén elővett valami ősrégi Festool-AEG masinát, hogy abból lehetne olyat csinálni, ami nekem jó lehet. A gyaluk Hilti TE72-ese szerinte. Csak egyrészt egyetlen hiánytalan példány sincs belőle és alkatrész már nyilván nincs hozzá akárhol, másrészt sajna 5 centivel hosszabb is, mint ami beépíthető nálam. Mondjuk az elejéből le lehet annyit vágni barbárul.

 

Elgondolkoztam ismét ezen a Rebir nevű litván masinán is. Az 5708M sajnos nem fér be, az 5709 viszont igen. A netes videókból látható, hogy a komplett test alu présöntvény, műanyag burkolattal. Ez tetszik. A villanymotor annyira rossz nem lehet, de gondolom javítható is szükség esetén. A 40 ezres ára is tűrhető, bár ez ugye nettó ár.  Amennyire látom a Baltikumban, oroszoknál közkedvelt masina. 

Itthon viszont nincs szervize, hivatalos forgalmazója, így garanciája sem. A gyártó honlapja csak oroszul tud, meg litvánul. 
Hát nem is tudom...most éppen e-felé hajlok a normális alapanyag és a kedvező ár miatt. Egyelőre utána kell néznem, hogy legalább kést, szíjat kapok-e hozzá itthon... 

Viszont az is motoszkál a fejemben, hogy akkor miért a Makita a világmárka és miért nem a Rebir?
Ugye a 24 éves Mazdámat sem cserélném el semmilyen Ladára...

 

Előzmény: Raidx (145815)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.09 0 0 145827

Én csak az asztal keretét akarom összecsavarozni. Készítettem fecskefarok csapolást, de az egyik európai a másik afrikai lett :)

Előzmény: 409 (145826)
409 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 145826

Igen.  :)  (ezt próbáltam magyarázni vagy egy hete de a kép mindennél többet mond.  :)) ) Ha nagy a terhelés (ágyoldal) akkor a végétől minél messzebb legyen az "anya".

Előzmény: feketefelhoo (145821)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.11.08 0 0 145825

A cseresznyés véső hogyhogy nincs benne a felsorolásban? Pedig szerintem ott a helye.

Előzmény: mezcalito (145824)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!