Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 1366

Ez egy tapasztalat. Érdekes lehet, de mindenki másképp reagál a TM-re. Szerintem több mint 100 ismerősöm volt/van akik gyakorolták/gyakorolják a TM-et.

A tapasztalatok nem magyaráznak meg mindent.

 

Ahhoz, hogy igazából a TM mögé lássunk, majd leírom, mi is ez az egész, és mi az, ami nem az benne, mint ahogy hirdetik.

 

Röviden, ez nem egy meditáció, ez egy szimpla relaxációs technika. A meditációról az egész TM szervezetnek nincs semmi fogalma sem.

 

Itt sajnos egy rollert hirdetnek úgy, mintha sport kocsi lenne.

 

A TM -ben minden drága, de nincs mögötte több érték vagy tudás mint máshol. Pl. az ayurvéda tanfolyama méreg drága. Van 16 órás ászana kurzusuk is, Magyarországon nincs is, olyan drága, közben tizen valahány ászanát tanítanak meg benne, annyit mint máshol amit egy jóga órán is végig csinál az ember.

Hasonló magának a TM-nek is az ár érték aránya.

 

Mivel az embereknek fogalmuk sincs mi az a meditáció, beleértve a legtöbb jógázót is, így el lehet adni egy ilyen nemzetközileg agyon reklámozott relaxációt meditációként, mivel az átlag ember minimális befektetéssel szeretne meditálni, ami természetesen nem lehetséges.

Előzmény: Törölt nick (1311)
R.S. Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1353

Köszönöm a válaszodat tigristomi!

Előzmény: tigristomi (1350)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1352

az emberek 99,9%-ban hiányzik a felébredt kundalini energia, úgyhogy ez nem gond...

hiába lenne benne, úgysem tudnák alkalmazni....

 

Ez igaz. A TM-ből viszont teljesen hiányzik a pránával, frissességgel való foglalkozás. A csakrák is teljesen hiányoznak, ami nem lenne baj, mivel az egész TM egy kezdő szintje a spiritualitásnak, azonban hosszabb távon illene róluk beszélni.

Sajnos a TM-Siddhi programot pl. mindenáron erőltetik, ha vki gyakorolja. Akkor is, ha az ember fáradt, és inkább aludna, akkor is azt mondják, hogy inkább menjen, és "meditáljon".

 

Sajnos a TM-nek nagy a nemzetközi hírverése. Nyilván, mivel sokan ugranak arra, hogy könnyen spirituális életet is éljenek, miközben az addigi életüket is ugyanúgy szeretnék élvezni. A kettő persze nem megy együtt. Hírességekkel jönnek, hogy ők is gyakorolják a TM-et, akik valójában esetleg az alap TM 20 percre tudnak időt szakítani, miközben a TM kemény magja napi 2-3-4 órában gyakorolja a TM-Siddhi programot, erről persze a bevezető előadáson nem szólnak.

Előzmény: Törölt nick (1318)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1351

Igazad van. Spirituális fa ültető táborokat kell szervezni. A helyzet az, hogy valójában léteznek már hasonló táborok ....

Előzmény: dav3379 (1345)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1350

A kényszeres gondolkodás megszüntetésére irányuló (szerintem ) a legszebb, és legkönnyebb technika.

 

Az, hogy kinek mi az éppen jó, amitől kicsit jobban érzi magát, ez változó. Nincs univerzálisan jó technika, mivel különböző környezetben, különböző stresszeknek vagyunk kitéve.

Különböző a testalkatunk, különböző az energia rendszerünk, különböző a kitartásunk, különböző az intellektusunk, a gondolkodásunk, az érdeklődésünk.

Hogyan lehetne józanul azt mondani, hogy valamilyen technika a legjob és legkönnyebb technika? Ez egy igen kezdő kijelentés, ha vki ilyet mond.

 

Találkoztam olyannal is amúgy, aki azért gyakorolta csak a TM-et, mert a barátja is gyakorolta, annak ellenére, hogy ő semmi változást sem érzett a TM gyakorlása alatt, meg utána sem. Olyannal is találkoztam, aki azt mondta, hogy miután abbahagyta jó egy évtizedes TM-Siddhi gyakorlását, azóta sokkal töb energiája van, és sokkal kreatívabb.

Olyannal is találkoztam, meg ismerek olyat, aki a TM-et hibáztatja, hogy tönkre ment az élete.

Ismerek olyat is, akinek bejött a TM, aztán sok év múlva váltott egy kriya-jógára, ami mégjobban bejött neki. Olyat is ismerek, akinek a TM jött be. Széles a paletta.

Előzmény: R.S. (1344)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1349

A jóga világa vallás nélkül teljesen máshova vezet. Olyan lenne, mint a buddhizmus a dhamma nélkül...

 

A jógának filozófiája van, ez a gyakorlással kéz a kézben halad előre.

Előzmény: Törölt nick (1327)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1348

Szia Cupari!

 

 Köszönöm a választ.

 

Óm.

Tamás

Előzmény: Törölt nick (1338)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1347

Ki beszél keleti misztikáról? Nem tudom milyen szellemi háttérre gondolsz.

Ha intellektuálisan próbálsz vmire jutni, az nem fog teljes választ adni, persze nyilván egy becserkésző köröljárást meg lehet érteni.

Előzmény: Törölt nick (1336)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1346

Utána próbáltam kicsit nézni, a TM most 100 ezer körül lehet. Ehhezt képest akkor amit írtam hasonló módszert, amit én mondanék, annak 150 ezer lenne a TM viszonyított ára,

mivel ez a TM-nél kicsit hatásosabb relaxáció lenne.

 

 Egyébként a TM reális ára szerintem 20 ezer körül van, ha szétnézek a piacon. Persze ez nem jelenti azt, hogy ingyen nem lehet jobb, hatásosabb és pihentetőbb relaxációkat találni.

Előzmény: tigristomi (1334)
dav3379 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1345

"Szerintem spirituális favágó táborokat kellene szervezni." 

 

Nem elég hogy rohamosan fogynak az (ős)erdők te még tetéznéd a bajt!

Előzmény: tigristomi (1324)
R.S. Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1344

A kényszeres gondolkodás megszüntetésére irányuló (szerintem ) a legszebb, és legkönnyebb technika  . Ezáltal könnyen elérhető a mély nyugalom, csend, majd végül előáll az Önfelismerés (Meditáció). 

 http://www.youtube.com/watch?v=462_jKUvKSY

Előzmény: Törölt nick (1343)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.25 0 0 1343

hehe, hogy mik vannak a neten:)))

 

http://pranatanfolyam.hu/meditacio/ikersziv-meditacio

 

 

"""A szív és a korona csakra aktiválásának sokféle módja van. Fizikai mozdulatokkal, hatha jógával, jóga légzéstechnikákkal, mantrákkal és vizualizációs technikákkal egyaránt elérhető. Mindegyik módszer működik, de a két csakra aktiválásának leghatékonyabb és leggyorsabb módja a szeretet meditációk. Amikor a szív és korona csakrák segítségével szeretettel áldjuk meg a Földet, a csakrák a spirituális energiák csatornáivá válnak, és ezáltal aktiválódnak."""

 

 

Tulajdonképpen ismeretszerzésnek felfogható, de vajon hány ember tudja aktiválni a szív, vagy korona csakrát??:)))

Érdekes, hogy a sima normál koncentrációs gyakorlatokról, mint meditációról beszél (ált. mindenki), pedig a meditáció teljesen más...

 

nektek milyen koncentrációs, és meditációs élményetek van, miről úgy gondoljátok, hogy idevág, és érdemes megosztani?

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1342

Örülök neki, hogy így egyetértésre leltünk.:)

Előzmény: Törölt nick (1341)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1341

Fülig Dzsimmi...

 

Nem látom értelmét további diskurzusunknak, mivel hiányzik belőled a valódi megtapsztalás és tudás... Könyvből olvasott intellektuális eszmecserére továbbra sincs szükségem, vélemény cserére, beszélgetésre inkább, de esetedben csak szavakkal játszó, látszat tudatos fórumtársra leltem, ki azt gondolja hogy már mindent tud..... de még oly messze vagy mindentől, sajnos.

 

Kívánok neked kevesebb hasztalan szócsatát, és több gyakorlást és átélést.... többre fogsz menni vele.

 

Őszintén szólva sem kedvem sem időm tételesen válaszolgatni neked, minek???

 

""""

Ha van kedved, folytassuk ebben az irányban az eszmecserét?!

 

Most őszintén: minek?"""

 

Én mindig őszinte vagyok, minden kérdésemben, így nem értem ezt sem, miért így kérdezed...persze hogy őszintén...a mineket leírtam korábban.

 De belátom, megfelelő tapasztalások hiányában ez nehezen is menne, s magam is azt vallom, gondolom, minek??? Felesleges, 

 

további sok sikert utadon!

Előzmény: Törölt nick (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1340

Sőt, minden jóga, csak tudni kell milyen.:)

Előzmény: tigristomi (1335)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1339

a fenti kettő állítás mögött nem ugyanaz van

 

Mi van szerinted közte, ami nem ugyanaz?

 

vagy képességekről beszélsz (siddhik) melyek a folyamatos "tudatosodás" eredményeképpen jöhetnek!!

 

Nem attól jönnek.:)

 

tehát nem biztos, hogy jönnek is- létre, vagy a transzcendensbe való jutásról, azaz a megvilágosodásról, ami ezeken a siddhiken jóval túlmutat

 

A transzcendensbe jutás nem jelent megvilágosodást is egyből. Ez a szint a brahman megvalósítás, attól még nem lesz valaki megvilágosodott. A balos jógásokkal erre is utalni próbáltam.

 

Nekem már a megtapasztalás, az át/és megélés művészete sokkal többet jelent tudományos/áltudományos magyarázkodásnál.....inkább azzal töltöm az időm:)

 

Akkor hajrá, sok sikert a megtapasztalásokhoz a jövőben...

 

hahaha:))) hát nem is mondtam, hogy az elmém már egyesült a végtelennel:))) de a többi topic hozzászólásodból következtetve még Te is messze vagy tőle:)))

 

Tehát nem tudod milyen a végtelent értelmezni tudó tudat, de látod, ki nem érte el. Értem.:)

 

Azt tanácsolom, ne menjünk bele olyanba, miben még nincs tapasztalatunk, s bizony, akkor csak ott lyukadunk ki, hogy egyenlőre elménk fogságában vagyunk (ki többé, ki kevésbé:)), azaz behatárolt (magyarán véges) rendszerben mozgunk.

 

A saját tanácsod nyilván érdemes megfogadnod.:)

 

A többi része a mondandódnak játék a szavakkal, kifejezésekkel, nem szeretném az időmet húzni ilyesmivel.

 

Dehogy, csak nem érted miről beszélek, mert nincs ezügyben megtapasztalásod. Azért javasoltam, húzz bele...

 

Ha jól értelmezem, Te (is) valamiféle szellemi utat jársz és élsz meg.

 

Mindenki ezt teszi, aki azt állítja, hogy nem, még az is.:) Csak nem annak veszi az életét.

 

Erről sokkal szívesebben olvasnék, nem is éppen a magam érdeklődésére, hanem inkább azokéra, kik várják a szikrát, hogy begyulladjanak:)))

 

A fórumon még nem világosodott meg senki, tehát nagy horderejű dolgokra itt ne számíts...szerintem.

 

De mindenképpen csak a gyakorlati megtapasztalásokra és tanulságokra.

 

Ezeket sem a fórumon kell beszerezni.

 

Ha van kedved, folytassuk ebben az irányban az eszmecserét?!

 

Most őszintén: minek?

 

Előzmény: Törölt nick (1331)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1338

Tigristominak:

 

válaszolva:

Én elöször hatha jógával kezdtem Selvarayan Yesudian tanítása szerint, aztán jobban elmélyedve Sivananda tanítása szerint. Ez tartalmazott asanakat, pranayamat, yama és niyama tanításokat.

Aztán áttértem egy létező mester tanításaira: Iyengar oktatásain és filozófiáin nevelkedtem.

Nagyon sokat adott Vivekananda, Mahaprabhuji, Jogananda tanítása.

 

Röviden és velősen.

Előzmény: tigristomi (1333)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.22 0 0 1337

"amiknek elég nehéz feltárni a szellemi hátterét."

A szellemi háttere a keleti vallásoknak maga a szellem.

Előzmény: Törölt nick (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1336

Hali.

 

Köszönöm szépen az invitálást , de tartózkodnék mindenféle keleti misztikától , főleg az olyanoktól , amiknek elég nehéz feltárni a szellemi hátterét.

 

Jön a tél , maradok a favágásnál , ráadásul az hasznos is.:)

 

Minden jót.

Előzmény: tigristomi (1334)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1335

A buddhizmusnak a jóga az alapja. Buddha jóga gyakorlatokat csinált.

Előzmény: Törölt nick (1330)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1334

Szevasz.

 

Ha érdekel a TM hatása, én két lépésben megtanítok neked itt az interneten egy hasonló vagy kicsit jobb mantra relaxációt.

Ha nagyon tetszik, majd adok egy számlaszámot is, ahova elküldhetsz nekem ezért 50 ezret. :) Ez még mindig sokkal olcsóbb mint a TM.

 

Ha lesz időm, majd írok.

 

Ciao.

Előzmény: Törölt nick (1303)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1333

Hali, te milyen jógát gyakorolsz?

Előzmény: Törölt nick (1331)
tigristomi Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1332

mindegy, hogy a koncentrációs technika favágás, mantrázás, imalánc morzsolás, vagy bármi egyéb dolog..

 

Azért van különbség. A favágás mint mozgás, feltuningolja az energiákat, kellemesen elfárasztja a testet, a tudatot pedig lehet, hogy lecsillapítja.

Kiürül, és öszpontosul a tudat.

A csendes mantrázás pihenteti a szervezetet, habár vannak - lehetnek hasonló tudat lenyugtató hatásai a kettőnek, a mantrázásnál nem fárad úgy le a test,

közben egy félalvó állapotot elérhetünk, ami után pihentnek érezzük magunkat.

 

Ami fontos, és nem veszik figyelembe az emberek, a TM meg aztán különösen nem, hogy ki milyen állapotban kezd el mantrázni. Favágás után esetleg jól belealszunk.

Egy dekoncentrált elme elkezd fantáziálni. Egy pihentebb elme számára a mantrázás okozhat egy kellemes relaxációs élményt, ami nagy kincs a mai világban, ezt érzi sok TM-es is, az az 1/10-ed, aki nem hagyta abba, mivel a 9/10-e a TM-et megtanulóknak előbb utóbb abbahagyja a TM-et.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1331

Te elöször ezt mondottad:

"""A képességek jó része pedig csak akkor nyilvánul meg, ha az egyéni lélek bejut a transzcendensbe(a koronacsakra[ felső] nyitva, az összes többivel együtt)"""

 

és erre válaszoltam amit, most meg ezt mondod ugyanarra:

 

"""A transzcendensbe való jutás csak a felső csakra nyitásával valósítható meg, anélkül nem műxik"""

 

a fenti kettő állítás mögött nem ugyanaz van.... vagy képességekről beszélsz (siddhik) melyek a folyamatos "tudatosodás" eredményeképpen jöhetnek!! tehát nem biztos, hogy jönnek is- létre, vagy a transzcendensbe való jutásról, azaz a megvilágosodásról, ami  ezeken a siddhiken jóval túlmutat. ...... nem véletlen kérdeztem rá, hogy erre gondolsz e??.....

"""Keress rá...vannak jóga oktatók, akik azért nem hívják fel rá a figyelmet, mert...khm...direkt, nem részletezném, aki őszintén jógázik, úgyis rájön miért nem."""

köszz nem keresek rá:) a te szavaiddal élve, "aki őszintén jógázik, úgyis rájön miért nem"............

Nekem már a megtapasztalás, az át/és megélés művészete sokkal többet jelent tudományos/áltudományos magyarázkodásnál.....inkább azzal töltöm az időm:)

"""Ezért nem érted akkor ezt a transzcendens dolgot, mert akkor a véges elme átformálódott volna már."""

hahaha:))) hát nem is mondtam, hogy az elmém már egyesült a végtelennel:))) de a többi topic hozzászólásodból következtetve még Te is messze vagy tőle:)))  Azt tanácsolom, ne menjünk bele olyanba, miben még nincs tapasztalatunk, s bizony, akkor csak ott lyukadunk ki, hogy egyenlőre elménk fogságában vagyunk (ki többé, ki kevésbé:)), azaz behatárolt (magyarán véges) rendszerben mozgunk.

A többi része a mondandódnak játék a szavakkal, kifejezésekkel, nem szeretném az időmet húzni ilyesmivel.

Ha jól értelmezem, Te (is) valamiféle szellemi utat jársz és élsz meg. Erről sokkal szívesebben olvasnék, nem is éppen a magam érdeklődésére, hanem inkább azokéra, kik várják a szikrát, hogy begyulladjanak:))) De mindenképpen csak a gyakorlati megtapasztalásokra és tanulságokra. Ha van kedved, folytassuk ebben az irányban az eszmecserét?!

Előzmény: Törölt nick (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1330

hová vezetne? S mit értesz vallás alatt egyáltalán?

 

A buddhizmusnak a dhamma az alapja, arra épül, míg a hinduizmusban a Dharma és arra épül(a kettő ugyanaz "lenne". Mégis sokban különböznek. A személyes Isten a buddhizmusban nincs jelen és a lélek is a tudatállapottal/tudattartammal helyettesítendő.

 

Azt is mondhattam volna, hogy a jóga az egyik legletisztultabb, következetesebb, és egzaktabb tudomány vallás a világon...csakhogy: nem vallás a szó valódi értelmében.

 

A Dharma szerint való élés jelenti azt: vallásos életet él valaki. Ezért sanáthana(örök) dharma.

 

pont nem csak akkor nyilvánul meg:))) a képességek (gondolom itt a különböző siddhikre gondolsz) fokozatosan nyilvánulnak meg... ahogy az energiát tudatosan (de vannak kik tudatlanul) vezeted egy feljebb és feljebb..központról központra...

 

A transzcendensbe való jutás csak a felső csakra nyitásával valósítható meg, anélkül nem műxik. A többi csakra feltöltése meg a levegő(prána) áramoltatásával feltölthető, és lehet manipulálni tudod vele az anyagot, de sok értelme ebben a formában nincs. Mindenképpen csak kihasználásra jó. Mondjuk, ha depis az ember, akkor lehet vele hangulatot csinálni.:)


Olyan hogy jobb és bal oldali ág még soha életemben nem hallottam, pedig már elég sok mindent olvastam, és tanítottam a jógával kapcsolatban. De nincs is szükség így felosztani a jógát, max technikák szerint lehet....

 

Keress rá...vannak jóga oktatók, akik azért nem hívják fel rá a figyelmet, mert...khm...direkt, nem részletezném, aki őszintén jógázik, úgyis rájön miért nem.

 

azaz retjve maradnak.... ne játszunk a szavakkal, látszik, hogy ugyanazt mondjuk.

 

Jó, akkor : nincsenek rejtve.

 

Az istenkép mindenképp kitalált

 

Nem, elmontam előbb, hogy miért nem.

 

itt van pl. ganésa.

 

Félisten.:)

 

Tem ilyen társaságban forogsz???

 

Már semmilyenbe nem járok. Máshonnan vannak az információk...

 

Ez egyáltalán nem így működik sajnos...

 

Nem egyforma a sadhanánk, a hitünk, a megtapasztalásunk. Főleg ez utóbbi.:)

 

magyarázd el ezt egy indiai szegény földművesnek.....

 

Minek, ami rá tartozik, tudja. Ha bráhmin, akkor jobban mint én. A kasztrendszer ne tévesszen meg...a földművesek között sem....

 

de van olyan hogy megfoghatatlan, az emberi elme véges,

 

Ezért nem érted akkor ezt a transzcendens dolgot, mert akkor a véges elme átformálódott volna már.

 

kell neki kapaszkodnia a saját maga által alkotott képekbe....hogy ezek a képek mik, az már megint más kérdés.

 

A ragaszkodás akadály. Mind Buddha, mind Krisna állítja. Hiszek nekik.:)

 

Te állítottál valamit, én ezt kérdeztem.

 

És a válasz az rá, hogy aki jógázik, annak nincsenek vallások, hanem vallás van és ismeri a működési mechanizmusát, az értelmét. Mert van neki.:)

Előzmény: Törölt nick (1329)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 1329

"""A jóga világa vallás nélkül teljesen máshova vezet. Olyan lenne, mint a buddhizmus a dhamma nélkül..."""

 

hová vezetne? S mit értesz vallás alatt egyáltalán?

 

Azt is mondhattam volna, hogy a jóga az egyik legletisztultabb, következetesebb, és egzaktabb tudomány vallás a világon...csakhogy: nem vallás a szó valódi értelmében.

(az a gyanúm, hogy igazából szójátékokon vitatkozunk)

 

 

"""A képességek jó része pedig csak akkor nyilvánul meg, ha az egyéni lélek bejut a transzcendensbe(a koronacsakra[ felső] nyitva, az összes többivel együtt). Olvastam, hogy a jóga technikáknak van jobb és baloldali ága, én a jobbra gondolnék, a balt olyan "gyenge vagyok nincs erőm másra" tipusúnak tartom."""

 

pont nem csak akkor nyilvánul meg:))) a képességek (gondolom itt a különböző siddhikre gondolsz) fokozatosan nyilvánulnak meg... ahogy az energiát tudatosan (de vannak kik tudatlanul) vezeted egy feljebb és feljebb..központról központra...

Olyan hogy jobb és bal oldali ág még soha életemben nem hallottam, pedig már elég sok mindent olvastam, és tanítottam a jógával kapcsolatban. De nincs is szükség így felosztani a jógát, max technikák szerint lehet....

 

"""A képességek nem rejtve vannak, hanem energia hiányában nem tudja alkalmazni őket az egyéni lélek."""

 

azaz retjve maradnak.... ne játszunk a szavakkal, látszik, hogy ugyanazt mondjuk.....:-)

 

"""Az istenkép addig mankó, amíg a megismerés útját végig nem járja a hívő. És nem találták ki, hanem megnyilvánulásokat tükröz vissza,"""

 

megint azt mondod amit én...de valamit mégsem. Az istenkép mindenképp kitalált... hindukat mondod, itt van pl. ganésa... ami nyilván nem azt jelenti, hogy imádjuk az elefántot, hanem szimbolikusan jelképezi az akadályok elhárítását, ezt a tulajdonságot.... De az egyszerű emberek ezt nem mindig tudják értelmezni, ezért kell az elefánt kinézetű istenség, akit imádhat.... (ez több vallásban is megmutatkozik, hogy fizikai dolgot, élőlényt használnak szellemi gondolatok megfogásához)

 

"""Nincs olyan, hogy megfoghatatlan. Mindent meg lehet érteni, csak akarni kell."""

 

Tem ilyen társaságban forogsz??? Ez egyáltalán nem így működik sajnos... magyarázd el ezt egy indiai szegény földművesnek..... de van olyan hogy megfoghatatlan, az emberi elme véges, kell neki kapaszkodnia a saját maga által alkotott képekbe....hogy ezek a képek mik, az már megint más kérdés...

 

"""Nincs olyan, hogy "melyik vallás". Aki jógázik, annak olyan van, hogy "vallás"."""

 

Te állítottál valamit, én ezt kérdeztem...s ez nem válasz rá, vagy rosszul kérdeztél.... de annyira meg nem is érdekes...

 

a többivel nagyjából egyetértünk.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1327)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1328
Előzmény: Atyxx (1265)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1327

Lévén én a jóga világát nem könyvekből, hanem gyakorlatból ismerem:)

 

A jóga világa vallás nélkül teljesen máshova vezet. Olyan lenne, mint a buddhizmus a dhamma nélkül...

 

Minden olyan képesség, mi a gyakorlás során esetleg felszínre kerül a mi részünk, velünk volt mindig, látens állapotban, most csak sikerült tudatossá tenni (vagy csak átélés szintjén tudattalanul) Ehhez még nem kell istenkép.

 

 

A felelősségvállalás miatt van így kialakítva. A legtöbb ember, mikor ezek a képességek megnyilvánulnak, egyből használja, kihasználja. Nem arra, amire való. Tehát nincs mögötte valós tartalom, csak a saját hamis egója. Úgy is fogalmazhatnám, hogy a képességeket a Dharma szerint használni nem ugyanaz, mint a saját belátásunk szerint(a Dharmáról való ismeret nélkül). És a Dharmát már istenkép nélkül nem lehet megvalósítani(teljes mértékben megérteni). A dhammát még lehet, de a Dharmát már biztosan nem.:)

 

Példának tudnám hozni a japán gazdaságot, meg a nyugatit. A mentalitásbeli különbözőség adja meg a fenntarthatóságbeli plusszt a japóknak.

 

A képességek jó része pedig csak akkor nyilvánul meg, ha az egyéni lélek bejut a transzcendensbe(a koronacsakra[ felső] nyitva, az összes többivel együtt). Olvastam, hogy a jóga technikáknak van jobb és baloldali ága, én a jobbra gondolnék, a balt olyan "gyenge vagyok nincs erőm másra" tipusúnak tartom. Egyfajta könnyebb útnak azoknak, akikben a kötőerők kombinációja olyan, hogy más nem is igen javasolt nekik. Pont emiatt a felelősségvállalás miatt. A kihasználás szelleme a tiszta úthoz nem is férhet hozzá. És a balos út bizony a kihasználásról szól szerintem minden irányból. Itt nyugaton is mind jobbos ágat reklámoz, de a többség hamukázik. 

 

A képességek nem rejtve vannak, hanem energia hiányában nem tudja alkalmazni őket az egyéni lélek. A kundalíni teljes nyitottsága adja meg azt, hogy a képességekből mennyi nyilvánul meg és a lélek képzettsége(mennyit tanult, már ha a vallása ezt lehetővé teszi), hogy mennyit tud irányítani.

 

Miután a keresztényeknél a misztika csak egyes ágaknál van művelve, a többségében misztika ellenes vallás azt eredményezte sokszor, hogy azért imádkozott a hívő, hogy az Isten szabadítsa meg a gonosztól, aminek gondolta a képesség megnyilvánulásával járó következményeket. Minél jobban félt tőle, annál inkább okozott vele kárt. Tehát a tudatlansága az oka annak, hogyha a képességével ártott másoknak.

 

És a képességeknek is vannak különféle erőbeli különbségei. Például nem mindenkinek egyforma a mantrájának az ereje(keróknál az ima ereje). Ez például az önmegvalósításunk függvénye, mennyire vagyunk tiszták. De itt persze nem a testi tisztaságra kell gondolni, sokszor még a lelki ártatlanságra sem, hanem a Dharma szerint való élésre, hogy ezt a fajta igazságot mennyiben képviseljük, hordozzuk minden atomunkban. Az erő az igazság hordozásában van. Minél tisztábban tudatos róla valaki, annál erősebb energia hordozója. És a teljes igazságnak része az Isten is. Akik istenhívők, azok erősebb misztikus képességeket nyílvánítottak ki eddig is, mint a sima misztikusok. 

 

Istenkép akkor és azoknak kell, kiknek ez mankót jelent hitvilágukban. 

 

Az istenkép addig mankó, amíg a megismerés útját végig nem járja a hívő. És nem találták ki, hanem megnyilvánulásokat tükröz vissza, ezek az inkarnációk híresek(hinduról beszélek). De ha nem is lenne semmilyen leírásunk, hogy hogyan nézhet ki, a transzcendens energiák hatása az emberi testre alátámasztja az erről szóló magyarázatokat, hogy milyenné formálódik az anyagi test, mikor olyan tudatállapot hordozója, mint például egy inkarnáció(gondolj azokra a szentképekre, amelyeken az áhitat arcvonásait formálják, ez például nagyon jellegzetes, vallásos forma). Tehát ez is egyfajta logikus következtetéssel levezethető. Így azok is tudhatják hogyan nézhet ki Isten, akiknek nincs olyan szerencséjük, hogy megpillanthassák(ez az energia mennyiség csak az odaadó szolgálaban tud [be]koncentrálódni, mert nem elég, hogy koncentrált energia, egy folyamat révén láncreakció indul be, ami a változásokat az anyagi testen akár pár óra leforgása alatt létrehozza, ez leginkább a meghódolás, megtérés idején szokott ilyen látványos lenni.

 

Az emberi elme a megfoghatatlant igen nehezen tudja magáévá tenni, ezért kell megfoghatóvá tenni - akinek erre van szüksége.

 

 

Nincs olyan, hogy megfoghatatlan. Mindent meg lehet érteni, csak akarni kell. És ha tanítás is van róla, akkor ugye nem az "elérhetetlen kategória", csak túl van spirázva. Köll' a hangulatkeltés a "titkos" kulcsszóval.

 

s a vallásnak melyik része? melyik vallásnak milyen része? Nem igazán értem most ezt hogy érted??

 

Nincs olyan, hogy "melyik vallás". Aki jógázik, annak olyan van, hogy "vallás".

 

Természetes úton hogyan születik a gyermek? Egyféle módon. Természetes úton hogyan születik "újra" a lélek? Egyféle módon. Ennek eszköze a vallás. Amelyik vallás a teljes repertoárt ismeri, ott sok okos hívő lesz, amelyik nem, ott sok buta hívő. A különféle elnevezések a vallásgyakorlatok fennmaradását tükrözik. A híveikben lehet látni a visszatükröződést, mert amiről nincs tudás, azt nem is lehet megvalósítani...az a tükör matt marad. Homályos...következő életére is...

Előzmény: Törölt nick (1253)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1326

Nem tuttad? Az egész világ egy nagy szemétdomb, és mi emberek itt kapirgálunk rajta. Ki mit talál, azt emészti meg. Persze a találást a keresés előzi meg. Van aki keres picit és amit talál, azon elrágódik évtizedekig, van akinek betart egész életére...

 

És vannak, akik ésszel keresnek, nem esznek meg minden szart. 

 

A világunk működésében logika, ésszerűség van. Amelyik eszme, nézet nem vezethető le logikusan - vagyis csak hinni kell benne -, az max ismeretterjesztésre jó....hogy ilyen is van. Meg akik elhiszik ezeket csont nélkül, olyanok is.:)

Előzmény: dav3379 (1252)
ferenc5940 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 1325

:) Azután, ellehetne nevezni "dinamikus meditációs kurzusnak".

 

Előzmény: tigristomi (1324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!