Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2011.09.17 0 0 9448
Koszi
Előzmény: KalásziM (9447)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.16 0 0 9447

  

"ha jól olvasom, nem, mert a huzat kifelé viszi úgyis a füstöt..."

 

 

 Így van, egy jó fűstcső rendszernál  mindig huzat van. Azértnagy rések ne legyenek !!

Előzmény: real_geri (9445)
real_geri Creative Commons License 2011.09.15 0 0 9446

jut eszembe, a kész kémény a padlástérben OSB-vel körbe van rakva, de itt szigetelt is az elem rendesen, meg ugye rajta érintkezik a gipszkarton mennyezet is, ez így korrekt? vagy van valami biztonsági rés, amit tartani kellett volna

 

Előzmény: real_geri (9445)
real_geri Creative Commons License 2011.09.15 0 0 9445

Én is kandalló kéményt rakok épp össze :)

A fali hüvelyt nem kis szenvedés árán raktam bele a hitvány Schiedel SR16 kéménybe, ami névleges 16cm, ez azt jelenti, belső átmérő 155-156mm, a 150-es falihüvely meg 156-157mm külső átmérőjű, de a flex csodákra képes (hosszirányban felvégva a 3mm korongszélesség pont eleget vett el a kerületből, hogy újra összeérintve az oldalakat, belecuppanjon. Senki ne próbálja meg kicentizni, mert szívás!

 

Ellenben pont az lett volna a kérdésem, mint itt sokaknak: le kell-e kenni kályhatömítő pasztával a füstcső toldásoknál a csövet vagy csak összedugni, és bedugni a falihüvelybe?

ha jól olvasom, nem, mert a huzat kifelé viszi úgyis a füstöt...

abidosz1 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9444

Üdv

Azt elfelejtettem leírni, hogy a kémény 13x25 cm-es  csak az a baj, hogy a 13 cm-es részénél

vagyok kénytelen becsatlakozni.

Arra nincs ötletetek, hogy a falon hogyan tudom átvinni.

Zöldár Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9443

 Egyáltalán nem kell azonos méretünek lenni végig.

 A lényeg, hogy a kémény huzata legyőzze a füstelvezető rendszer ellenállását.

 Ennyi szűkítés még belefér !!

Előzmény: fajdkakas (9442)
fajdkakas Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9442

Szia!

Én nem vagyok szakértő, de azt sejtem, hogy ez a párosítás nem valami jó. Amennyiben 150-es a füstcsonk akkor végig min. 150-nek kell lenni a füstcsőnek és a kéménynek is, de ezt majd vagy megerősítik vagy megcáfolják a profik.

Előzmény: abidosz1 (9441)
abidosz1 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9441

Üdvözletem mindenkinek

 

Segítséget szeretnék kérni, megköszönném, ha valaki segíteni tudna.

Vásároltam egy kandallót, amit szeretnék a kéménybe bekötni de a következő akadályokba ütköztem. A már meglévő kémény és a most vásárolt kandalló között egy 35 cm-es szilikát fal

van. Azt szeretném megtudni, hogy ezen a  falon milyen módszerrel tudom átvinni a füstöt a tuloldalon lévő kéménybe bevezetni. A falon a lyukat már kivéstem, azt nem  tudom hogy a

szilikát belsejébe milyen csövet rakhatok van erre valamilyen speciális cső, vagy csak a síma

füstcsővet rakjak bele, és falazzam be.

A másik gondom, hogy a kandalló füstcsöve 150-es, a kéménynél ahol becsatlakozok

130-as a kémény, lehet-e ehhez ilyen szűkítőt kapni.     

 

Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud.

 

Üdv Csaba

csaba66666 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 9440

Köszönöm, végülis logikus, csak azt nem értem, miért nem lehet helyből 76 mm-esre csinálni a deflektort :)

Előzmény: Zoltanuss (9439)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.09.13 0 0 9439

 Ennél egyszerűbb dolog nincs !

 

 Csinálsz/ csináltatsz egy un. konfuzórt, másnéven bővítést.

 És ezzel csatlakozol a hozzáférhető/rendelkezésre álló füstcsövekhez.

 Persze mondani könnyű, de egy bádogos mester megoldja !!

Előzmény: csaba66666 (9436)
fajdkakas Creative Commons License 2011.09.13 0 0 9438

Sziasztok!

 

Ki tudja, hogy Szegeden hol lehet kapni kéménykefét és mennyiért?

icrup Creative Commons License 2011.09.13 0 0 9437

Turbos kazánnak födémen át menne  a kivezetése, de a két kivezető cső pont a födémben találkozna, el lehet vágni vagy rövidebbet,hosszabbat kell venni?

 

kösz

csaba66666 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 9436

Sziasztok! Teljesen amatőr kérdés: több boilert is árulnak 81 mm-es füstgáz csatlakozóval, de ilyen átmerőjű füstcső még véletlenül sincs. Mi itt a trükk? Köszönet előre is :)

Bobov Creative Commons License 2011.09.11 0 0 9435

Sziasztok! Segítségeteket kérem!  Most nyáron kezdődött, hogy alkalmanként a kéményből füst szag jön. Mobil kandalló van rákötve. A kémény tetején huzatszabályzó, amit szakemberek szereltek 2 éve. Tavasszal ellenőrizték a kéményt, mindent rendben találtak. Mi okozhatja ezt az időnkénti füst szagot? Eddig nem tapasztaltunk ilyent. Kemény fával fűtöttünk, bár gyújtósnak fenyőfát használtunk alkalmanként. A füst szagot a kémény kandalló felöli oldala felől érezzük. Ha van valami ötletetek, kérlek írjátok meg!  Előre is köszönöm

gmkiev Creative Commons License 2011.09.10 0 0 9433

Ez a világ legszemetebb joggyakorlata. Azt, aki sorozatban vét, szerintem el sem hívták a tárgyalásra. Voltam már ilyen helyen. Ott sem volt "kéményész"!

Előzmény: Zöldár (9432)
Zöldár Creative Commons License 2011.09.10 0 0 9432

 

Olvastam egy érdekes cikket a VGF -ben.

Ime :

 

 

 

  

 

"Elítéltek egy gázszerelőt halálos szén-monoxid mérgezés okozása miatt

 

 

 

 

Felfüggesztett fogházbüntetéssel sújtotta a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság azt a gázszerelőként dolgozó férfit, aki több mulasztást követett el egy nyírbátori ház gázüzemű vízmelegítőjének beszerelése során; a készülék hibás működése miatt egy fiatal lány szén-monoxid-mérgezésben meghalt. A perben május 9-én hirdettek nem jogerős ítéletet Nyíregyházán.

 

 

 

A vádirat szerint az ügy első- és másodrendű vádlottjai, R. Tibor és felesége 2003-ban bővítették ki lakásukat egy fürdőszobával, amelybe harmadrendű Sz. Jánossal szereltették be a nyílt égésterű vízmelegítőt. A férfi azonban szakszerűtlenül végezte el a berendezés bekötését, emellett nem gondoskodott a más helyiségekkel történő összeszellőztetésről, az ajtón vagy falon szellőzőnyílások kialakításáról sem.

 

 A beruházás használatbavételi engedélyét a város építésügyi osztályán ügyintézőként dolgozó negyedrendű S. József adta ki. Mint az ügyészségi vádirat fogalmaz, R. Tibor és felesége a kivitelezést követően a vízmelegítő készüléket egyáltalán nem tartották karban, műszaki állapotának évenkénti szakemberrel történő ellenőrzését pedig elmulasztották.

 

 

 

 

Hat évvel később, 2009. február 27-én a házaspár házában vendégeskedett S. Lívia, aki zuhanyzás közben a vízmelegítőből visszaáramló szén-monoxid miatt rosszul lett és elveszítette eszméletét. A fiatal lányt a kiérkező mentők élesztették újra és szállították kórházba, de életét már nem tudták megmenteni, a mérgezés következtében néhány nappal később meghalt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szegény lány meghalt !

 

 Elővették a szerelőt meg tán valami engedélyező ügyintézőt is . Ez eddig ok.

 

 csak azt nem értem, hogy hol volt a kéményseprő 2003 -és 2009 között ?

 

 Az a vízmelegítő nyilt égésterű ez lehet kémény nélküli és kéményes is. Valószinű az utóbbi teheát kéményes - abból itélve , hogy vissza áramlásról beszél a cikk, kéménynélkülinél ilyen nincs ott eleve az égéstermék a lakótérbe kerül - persze szellőzésről , összenyitásról ott is gondokodni kell.

 

 Tehát az első és másodrendű vádlottak a tulajok - bűnük , hogy nem tartatták karban évente azt a vízmelegítőt, a harmad és negyedrendű vádlottak is elnyerték méltó büntetésüket a cikk szerint.

 

 Hát ilyen cikkeket közöl a VGF.

 

 Mert azért kéménynek kell lenni - legalább is ha a CO vissza áramlik azaz nem a kéményen megy kifelé.

 

 

 

 Tehát mit csinált a  hat év alatt a sorellenzös kéményseperő ??

 

ép-it-ész Creative Commons License 2011.09.08 0 0 9431

Hali

Kéménytechnikai szaküzlet .

Az a baj , hogy ugyan annyiba kerül.

cs

Előzmény: MUM.21 (9428)
KalásziM Creative Commons License 2011.09.06 0 0 9430

  "Hőszigetelt kéményt szeretnék késziteni egy fűtés szezonra ."

 

 

 

 Nem divatcikk az, hogy egy szezonra készítsük.

 Egy jó kémény 60 -80 évre szól.

 A gagyi is legalább húszra !! 

Egy szezonra a kályhacső kidugás a megoldás !!

Előzmény: MUM.21 (9428)
rododen Creative Commons License 2011.09.06 0 0 9429

Sziasztok!

 

Társasházi lakásban a konyhai (másra/más által nem használt) kéménybe szeretnénk bekötni egy páraelszívót. A gond az, hogy a fali hüvely kb. 75mm átmérőjű, az elszívó alu flex. csöve viszont 127mm-es, szóval van 5 cm átmérőkülönbség. Örülnék, ha lehetne szűkítőzni - javítsatok, ha tévednék, de azt meg nem szabad, mert a max. kapacitásnál gondokat okozhat (bár amilyen zajos+erős, szerintem sose lesz maximumon).

 

Szóval a kérdésem az, hogy mi a megoldás: kirántani a falihüvelyt, nagyobbra vésés, nagyobb hüvely be, glettelgetés és kész? Vagy van valami, ami miatt mindez nem járható?

MUM.21 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 9428

Sziasztok !

 

Még nem jártam itt . Hőszigetelt kéményt szeretnék késziteni egy fűtés szezonra . Mit szoktak használni hőszigetelésnek ? Hol lehet beszerezni ?

Válaszotokat előre is köszönöm .

 

Üdvözlettel   MÜM.21

zordonC3 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9427

Köszönöm a segítő szándékot. 7 hónapos babám lesz egy légtérben a kandallóval napközben, inkább para mint attól rosszabb.

 

Amúgy habarcs, vakolás, glett, csiszolás, glett, csiszolás után mikortól lehet próbafűteni? egy hét? Utána már nem repedezik meg?

Előzmény: StevenMc (9425)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9426
StevenMc Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9425

Szia!

Szüleimnél egy wamsler etna van, igaz nem a gyártó csöveivel, felső kivezetéssel, azon is 2-3 miliméter rés van oldalt.
De próbáld meg. rakd össze a csöveket ha bemegy a fali hüvelybe a vastagabbik fele, használd úgy.
Apám 4x rakta össze és szedte szét mire kijött neki xD.
először én is csak néztem h mi a sz...r, de utolsó tél előtti kormozás után én raktam össze. Vastag oldal a kandallóra...
Egyébként most mértem le wamsler Kamino nosztalgia 120-as kivezetése 115-116mm.
A csövek még nem jöttek meg, így arról nem tudtam méretet venni de szerintem ez is "kotyogni" fog...
De mint mondtam vagyis, ahogy elképzelem a megfelelő huzat = füst a csőben és nem a szobában.

 

 

Émile

 

Ezt mondom én is :P

Ha a habarcs nem lenne elég "tömítő" nem lennének falazott kémények...

Előzmény: zordonC3 (9423)
Émile Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9424

 Elbonyolítod egy kicsit . pl. ezzel a hüvely beépítésel (habár a szakszó :falihüvely a sima hüvely szó foglalt ).

 Tehát a  falihüvely befalazása :

 Vágsz vésővel és más arra alkalmas szerszámmal a kéményfalán egy likat. Ez álatalában alaktalan, nem szép a fali hüvely lötyög benne.

  Azt a 10 cm hosszú csövet beleteszed, kiékeled, de a betét előtt a kémény lyukat kitömöd  pl. összegyürt újság papirral. Ez ellentart a hüvelynek és a betömendö habarcsnak. Ez után a lemez és a fal közötti rést kitömöd egy gipszes falazó habarccsal, némi kötés után lesímiítod  és másnap kicibálod az ellentartó újság papírt  és már mehet is beléje a nem túl lötyögős kályha /kandalló cső.

 Gázzárás meg egyéb mese  !

 Hát a kémények eleve depresszíóval működnek , nincs nagy jelentősége, persze a nagy réseket tőmíteni kell!!

Előzmény: zordonC3 (9421)
zordonC3 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9423

Szia

 

JP eszem akkor adott vészcsengőt, mikor a szűkebbik véggel illesztett kémény füstcsövek a kandalló oldalán (ismétlem azonos gyártó) 4-5mm-es réssel illeszkednek a kandallóba (ugye a kandallóba menő fele a szélesebb), annyira, hogy az 1m-es függőleges cső fent 30 centit ki tud lengeni.

 

Értem hogy hőtágulás miegymás de ez sok. a szűkebbik felével épp hogy rámen(ne), nem akartam erőltetni, mert akkor meg hőtágulás miatt ugye szétreped(ne).

 

Gondoltam inkább megkérdezem a szagértőket.

 

Köszi a választ!

Előzmény: StevenMc (9422)
StevenMc Creative Commons License 2011.08.30 0 0 9422

Helló!

Laikusként válaszolok, és persze JPÉszel.

 

"1. laikus kérdés. A füstcsöveg egyik fele szűkebb (egymásba tolás). A szűkebb felének kell a kémény felé mutatniuk?"

-Szerintem ez egyértelműen adja magát.A 150-es csöved rátolod a kandallód kivezetésére és már meg is adta az irányt...
De gondolj bele a füst áramlási irányban így tud akadálytalanul "folyni".(Ha nem így volna szakik kijavítanak)

 

"2. a vésett lyukat körbe próbáltam paskolni habarccsal, majd belenyomtam a hüvelyt, vakolattal ahol volt még rés spaklival javítottam. Jó ez így? Nincs "gázzáró" tömítésre szükség?"

-Ha ezt logikusan gondolja végig az ember a vakoló habarcs épp eléggé tömít, ugyanis a kémény saját huzata elhúzza a füstöt, ha mégsem akkor a koncepció - vagy a kémény - hibás. Saját tapasztalat ami otthon - szüleimnél 3 szezont már átélt a hüvely körül falazó habarcsba nyomkodott cserép illetve tégla darabok, szépen levakolva, glettelve, a hüvely mellet egyszer sem volt visszaszivárgás!
Egyébként is ha a habarcs ne lenne gázzáró akkor nem falaznának vele kéményt ;)
Vagy pedig ez a megoldás: ez egy cserépkályha építő szakkönyv ugyan de kémény az kémény, a füst meg ugye füst bármiből is jön :P (ha a kép nem olvasható: direkt link)

 

"3. a füstcső dupla falú hüvelye 10 cm mély a falban, a falrész meg van vagy 15cm. Ezt úgy oldottam meg hogy egy maradék füstőcsőből levágtam 5 centit, és megtoldottam a dupla falú hüvelyt. Így a hüvely átér a falon, de az utolsó 5 centi értelemszerűen csak szimpla cső. Nem baj?"

-Megint csak a működő példámhoz nyúlnék. A hüvelyünk be ha kalapáccsal vertük volna be a füstcsövet sem tudtuk volna teljes hosszában belenyomni. A lényeg hogy a füstcső annyira megszoruljon hogy ne legyen légrés, ne tudjon a kémény falsot szívni és a füst se jöhessen vissza még begyújtáskor sem mikor "hideg" a kémény (vagy kint melegebb van mint bent).
Különben is a készüléked haszn. ut.-jában van egy sematikus rajz a helyes ill. helytelen bekötésről! Járj el aszerint és no para.

-újra átolvasva kérdésed rájöttem kicsit félreértettelek.a hüvelyt toldottad meg, a falban nem pedig a kályhacsövet a hüvelybe. Ha az illesztés biztos, nem tolhatod ki a füstcsővel a darabot a kéményedbe, és az nem lóg bele a kéménybe akkor szerintem nincs vele gond. Mi nem toldottunk a téglák úgy is elvezetik a füstöt...



"Jól csináltam? szerintem a habarcs meg (lábazati, vízzáró) vakolat nem jelent gáztömörséget főleg hogy biztosan maradtak a cső körül hézagok."

-Szerintem a vízzáró vakolat még dob a dolgot, gondold végig a vízzárőság lényege hogy nincsenek az anyagban kapilláris erek, repedések sem amiken a víz átjuthatna, vagy felszívódhatna a talajból, tehát akkor hol jutna át a gáz főleg ha 10 cm vastagon bekented.(na jó számoljunk legrosszabb esetben 40%os hatékonysággal a hézagok miatt, akkor is 4cm vakolat!)
Ha továbbra is aggódsz alkalmazd a berakott tankönyvi módszert.

Előzmény: zordonC3 (9421)
zordonC3 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 9421

Sziasztok

 

Sajnos az építés 2.0 topicban nem kaptam érdemi választ, hátha jól helyen kopogtatok :P

 

A napokban kötöm be a kandallómat a nappaliban. Mértem, lyukat ütöttem a nappali falán a kéményhez, van dupla falú kéményhüvelyem és füstcsőrózsám is. 150-es csövet használok, a kandallóval azonos gyártó és anyag az egész rendszer (wamsler).

 

1. laikus kérdés. A füstcsöveg egyik fele szűkebb (egymásba tolás). A szűkebb felének kell a kémény felé mutatniuk?

 

2. a vésett lyukat körbe próbáltam paskolni habarccsal, majd belenyomtam a hüvelyt, vakolattal ahol volt még rés spaklival javítottam. Jó ez így? Nincs "gázzáró" tömítésre szükség?

 

3. a füstcső dupla falú hüvelye 10 cm mély a falban, a falrész meg van vagy 15cm. Ezt úgy oldottam meg hogy egy maradék füstőcsőből levágtam 5 centit, és megtoldottam a dupla falú hüvelyt. Így a hüvely átér a falon, de az utolsó 5 centi értelemszerűen csak szimpla cső. Nem baj?

 

Elsősorban a füsttömörségi kérdés érdekelne.

 

A kéménybe csak a fatüzelésű kandalló van kötve. A kémény 20 éves 42x13? km tömör tégla, lefedve volt felülről, még soha nem volt használva, fentről belógattam steklámpát, hibátlan (a vakolata is).

 

Jól csináltam? szerintem a habarcs meg (lábazati, vízzáró) vakolat nem jelent gáztömörséget főleg hogy biztosan maradtak a cső körül hézagok.

 

Tudnátok segíteni?

 

pjotrkolja Creative Commons License 2011.08.25 0 0 9420

Sz@rügy ... akkor függőleges kivezetés lesz, esetleg a sárgás ... az amúgy jó randa!!

Előzmény: mr_qwert (9419)
mr_qwert Creative Commons License 2011.08.25 0 0 9419

Az épület egyszintes, rég meglévő használatba vételi engedéllyel, kb 8,5-9,5 méterre van másik épület de nincs 10méter.

Előzmény: pjotrkolja (9418)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.08.25 0 0 9418

Először is, ez egy új épület vagy rég meglévő épület használatba vételi engedéllyel?

Ha az első akkor a zöld megoldást fogják preferálni (a sárga felejtős).

Ha a második akkor, amennyiben a tervezett kitorkollástól 10 méteren belül nincs másik épület, akkor 30-30 cm-re az ablak felső sarkától elvileg az Isten sem szólhat bele a "rózsaszín" kivezetésbe, már ha egyszintes épületről beszélünk.

Bár én más színt választanék ... :)

Előzmény: mr_qwert (9415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!