Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

koszegikaktusz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9600

cicero77 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9599

Üdv mindenkinek! Véleményetekre lennék kíváncsi! Van egy mazdám amiben Eberspacher hydronic d5wz kiegészítő fűtés van, ami mindeddig normálisan működött. Az idei hidegben az első indulásnál /4 Celsius alatt/ is furán indult - felpörgött nagyon a ventilátor ill. össze vissza változott a fordulatszáma a hangjából ítélve, majd fel is adta a próbálkozást. Most már, ha beindul a kazán normális hangja van, megy szépen ahogy szokott, fűt is jól, de pár perc után elkezd felpörögni, össze-vissza járni a ventilátor /mint mikor egy kis folyadékszivattyú nem kap vizet stb. és fel-felpörög/, majd ha leállítom a motort, akkor sem jár sokáig a venti hanem változó hangon megy pár másodpercig majd leáll. Aztán nagyon lassan kifújja a füstöt hang nélkül, szintén pár másodpercig. Röviden:) ennyi

gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9598

előbb érezni a kipuffon.....ha forró a kipuffgáz akkor megy...   :)

Előzmény: danidoki (9597)
danidoki Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9597

Ha begyullad, a kályha égőtere meleg, ezt kívülről érzed, általában 5-8 perc után bőven. 

Előzmény: Harcipocok84 (9595)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9596

attól hogy hallod kattogni meg prüszkölni nem biztos hogy el is indul.

 

ha elindult akkor járó motornál max 20 perc után már melegnek kellene lennie a víznek.....

Előzmény: Harcipocok84 (9595)
Harcipocok84 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9595

Hát indulni indul, mert kattan, és morog/zúg...

Viszont nem érzem a hatását. Lehet hogy csak keveset vártam?

Előzmény: gibbonpitti (9594)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9594

akkor az már át van alakítva állóvá.....  :)

 

de ezt nem írtad......a z-c/d azt jelenti hogy kieg 5kw diesel......viszont ha nem indul órával akkor vmi nem jó a kályhában.

Előzmény: Harcipocok84 (9592)
öreglala Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9593

Tiszteletem A Fórumozóknak!

 

Hozzájutottam egy elméletileg működő WO2352 Webastó őskövülethez. Szétszedtem, belenéztem, alig használtnak tűnik, szénkefék, rotor  épp hogy kopottak, biztosan nem ment sokat. Összeraktam, de következőket csinálja:

indításkor néha elindul a levegő és üzemanyag motor, de begyújtani nem gyújt be. Izzít is, fehér füst jelenik meg a kipufogón. A vezérlést kiborítottam, az a relé, amelyik a levegő motort és üzanyag szivattyút indítja, nem mindig húz meg (ha kézzel benyomom az érintkezőt, akkor úgy marad és működik), de:

-egyáltalán mi és milyen sorrendben kellene, hogy elinduljon?

-hol keressem a hibát?

-ehhez kipufogócsöve (esetleg dobbal) van-e valakinek? (azt nem kaptam hozzá)

-vezérlőórája valakinek hozzá?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

Harcipocok84 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9592

Hűűűhaaa....ezt nem is tudtam...

Mondjuk azt nem értem, hogy be van építve egy Webasto Digital Timer 1533-as a kormány alá... akkor ebben az esetben mi értelme? Merthogy az programozható, és manuálisan/automatikusan bekapcsolható..

Előzmény: gibbonpitti (9591)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9591

a te kályhád kiegészítő fűtés és nem álló...nagy a különbség.

 

te nem is tudod indítani,magától indul.jellemzően 6-8 celzius levegőhőmérséklet és 60 fokos hűtővíz alatt.az a feladata h előbb legyen meleg a víz.

Előzmény: Harcipocok84 (9590)
Harcipocok84 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9590

Sziasztok!

Fél éve boldog tulajdonosa vagyok egy Kia Sorento-nak, amiben egy Webasto Z/C-D típusú állófűtés ketyeg.... Illetve csak ketyegne, de én eddig nem kapcsoltam be. Mivel közelednek a mínuszok, és garázs sincs, azért úgy gondoltam az állófűtéssel melegíteném elő a motort az indulás előtt. Kicsit félek tőle, mert fogalmam sincs hogy kell használni.

Odáig eljutottam, hogy beállítottam a hőfokot, illetve manuálisan elindítottam. Kattant eggyet, zúgott a kályha is, úgy gondoltam működik.
Vártam kb. 15 percet, beindítottam a kocsit, ventilátorokat bekapcsoltam de ugyan olyan hideg levegőt fújt mint eddig. Lehet hogy keveset vártam? Vagy valamiért nem fűt? Hogy tudom a legegyszerűbben megnézni hogy működik-e (bontás nélkül) ?

Gondolom előmelegítés idején nem kell gyújtást adni a kocsira, és a ventilátorokat sem kell elindítani, csak bekapcsolni a webastot és kész. Vagy nem jól gondolom? :D

Misi 25tds Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9589

bocsánat! DW50 a kályhám! diesel. abban is van ilyen?

danidoki Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9588

Szia Gibbonpitti,

 

én vettem egy Bw50-et alkatrésznek, de úgy tűnik, hogy a ház jobb oldali részét leszámítva minden jó rajta ( a panelt még elküldöm egy fórumtársnak átnézésre). 

 

A lángszitán én is észrevettem, hogy nehezebben lehet "átfújni" a kis csövén keresztül (ahhoz képest, hogy a működő BW50-emén hogy lehet átfújni), gondolom legalább 10 éve állt, minden szutyok rárakódottt.  Ezt be lehet áztatni valamibe, vagy esetleg valami rehabilitációt végrehajtani rajta? Látható koksz, lerakódás, szakadás, kiégés nincs, szépen látni a lukakat, s mögötte a szövetet.  Köszönettel! 

Előzmény: gibbonpitti (9585)
strobo Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9587

Nekem is hasonló volt a gondom, azért is akartalak felhívni. Az egyik nap az összes kontaktot széthúztam a kályha környékén (reléknél is), megpucoltam összeraktam. Azóta szépen üzemel.

(Már csak azt kéne kimérni, hogy honnan megy a fűtésventilátorhoz az áram, mert ott kéne egy kicsi feszültségcsökkentést eszközölni, hogy kisebb legyen a befúlás erőssége. A relét már tetten értem, amit ha kihúzok akkor nem fúj be, de a kályha megy, és keringtet is.)

Előzmény: gibbonpitti (9581)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9586

elég drága dolog....inkább légy kreatív és csinálj egyet.

Előzmény: jeepatti (9583)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.01 0 0 9585

nem lehet kitakarítani,mert álltalában elég a használattól....és már nem is lehet kapni újat....

Előzmény: Misi 25tds (9584)
Misi 25tds Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9584

egy másodpercre befogom, de igazából be sem fogom mert mellette kijön a levegő, inkább csak egy pillanatra leszűkítem és már be is indul! Párologtatópárna? Az mi? :D azt ki lehet pucolni?

Előzmény: gibbonpitti (9581)
jeepatti Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9583

Benzines kályhámhoz akarok egy tank csatlakozást csinálni az üzemanyagtankba.

Lehet venni valahol kész "átmenő elemet"?

A tankom műanyag és a fúrható rész egy nagy kerek elem mint általában más kocsokon

 

 

 

Esetleg bontott valakinek eladó?

gibbonpitti Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9582

az időzítőd kapcsolószáljára rákötöd a telestart kapcsolt 12v-ját és már fog is mükszeni....

Előzmény: zolisu81 (9579)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9581

rossz a párologtatópárna valószínűleg.....  a kipufft meg ne fog be,mert könnyen felrobban a kályha,utána meg benne leszel a tv-ben.

Előzmény: Misi 25tds (9580)
Misi 25tds Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9580

Most olyan, hogy bekapcsolom, elkezd kattogni és amikor elkezd izzítani csak füstöl és egy pillanatra befogom a kipufogót azonnal belobban, és utána hibátlanul megy, a következő leállításig! ez mitől lehet?

zolisu81 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9579

Az időzitővel indítom

Ez a kapcsolószál hogy müködik ? A telestart mikor a távirányitón megnyomom a be gombot egy + 12 voltot ad ki a kapcsolószálon és mikor kikapcsolom a távirányitóval akkor elveszi a +12 voltot ez igy jó vagy nem igy kellene müködnie? Rá merjem igy kötni?

Előzmény: gibbonpitti (9577)
Misi 25tds Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9578

Hali! Mitől lehet hogy a kályhám inditáskor elkezd füstölni mint az állat majd abbahagyja és tökéletesen üzemel?? És az hogy néha nem bir beindulni csak fütsölög a kipufogó? többszöri próbálkozásra üzemel! webasto wb50

gibbonpitti Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9577

az lesz a kapcsolószál...most mivel indul a kályha?

Előzmény: zolisu81 (9576)
zolisu81 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9576

Sziasztok

 

Most már müködik tökéletesen  a dbw46 webastó kályha Hála nektek. Van hozzá egy telestart tc 1501 -es A vevő egységből 4 kábel jön ki egy piros ez a +  egy barna ez a - van egy fekete meg egy szürke Ha a távirányítón megnyomom a be gombot hallom hogy behúz egy relé és a fekete drótón lessz 12 volt Azt nem tudom hova kell ezt bekötni az állófütés rendszerébe hogy az elinduljon Van valami ötletetek?Az időzítőn van egy külön kábel ami sehova nincs bekőtve De nem merem rákötni

 

Üdv Zoli

gibbonpitti Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9575

van olyan ami már pár éve mükszik,de van rá okosság....    :)

Előzmény: Ricsi89 (9572)
balu.maci104 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9574

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek jó, 8,4V-os (rossz nekem is van..:-)..) D5W Z/S/SC -s kazánhoz befúvó motorja/ventilátorja?

Érdekelne még ugyan ilyen 5Kw-os kályhához való üzemanyagpumpa is.

Nyilvános az e-mailem,kérném,hogy oda írjatok!

Köszönöm!

balu

balu.maci104 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 9573

Az új gyertyával,felettébb a porcelán-betétessel indulni fog. Ha nem akkor nincs más,szét kell húzni a kályhát. Egyébként a füstölögve indulás lehet a gázolajtól felázott tömítés betüremkedése az égési-levegő izzítógyertya felé menő kis félfurat eltömődése is.

Előzmény: RÉMES (9563)
Ricsi89 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 9572

Fáradt olajjal csak egy gond van. Kokszol, de iszonyatosan. Az égéstér nagyon tele tud rakódni. Nekem egy ezer éves eredetileg gázolajos fűtés fűti a műhelyt fáradtolajjal, de nyáron, amikor szétszedem rohadt sok koksz jön ki az égéstérből. Gázolajjal nincs gond, abban nincs annyi salakképző anyag.

Amúgy ma építettem be a jó öreg bbw46-ot a kocsiba. Holnap még jön az üzemanyagpumpa és kipufogó és hajrá. Eddig a műhelyben volt, mint fűtés, de most az autóban nagyobb szükség van rá, így bekerült oda. :)

Előzmény: gibbonpitti (9569)
pumpili Creative Commons License 2014.11.29 0 0 9571

Hali!

 

Érdekelne az Eber programóra ha meg van még! Az e-mail-em publikus.

Előzmény: zolisu81 (9262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!