Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2020.02.21 0 0 730

lehet elsiklottam felette: lehet kapni a reptéren adat kártyát netezésre?

pó_apó Creative Commons License 2020.02.20 0 1 729

Mivel már szóba hoztam, próbáltam összeszedni az akkor szállásaimat, és az egyik bakui egy jó, tágas és olcsó apartman volt, a Nizami Streeten, a Nabat Asurbeyova és a Erza Guliyev utcák között, de a Booking most nem mutatja (tel +994553003206, ha nem battam). Bár eléggé akadozott a net, lementem a portára, ahol pedig jól működött, mondták, nyugodtan üljek be a pultba, a recepciós helyére, nyugodtan be is ültem. Egyik kezemben a tablet, a másikban a sör, amikor épp érkezett egy iráni család. Esküszöm, akkor sem lepődtek volna meg jobban, ha nagy kedvencük, Trump, a Donald, amerikai elnök fogadja őket: bűnös fehér ember a pultban, Allahra! Hova repítették őket a gonosz dzsinnek? A velük levő fiatalember rám meredt és ha van nála egy handzsár, én már nem élek, az idős házaspár pedig a butélia sörre guvadt, amit udvariasan meg is emelintettem feléjük, welcome. Hát, ha meg nem fogja őket a recepciós fiú, még most is szaladnak.

Előzmény: pó_apó (728)
pó_apó Creative Commons License 2020.02.20 0 1 728

Konkrétan: Allah.

Nem hiszem, csak bepróbálkozik. Ha a neten kérsz valami, bárhol is, a hülye nyugatiaknak szóló árat mondják. Megvan már a szállásod? Mi úgy jöttünk össze, hogy ő volt a szálláshoz a transzfer. De a szállást nem ajánlom, jó volt, jó helyen is, de 5. emelet, lift nincs. És sörözés után sincs.

A múzeum kívülről jó. Ha utazgatsz bárhová, elmész mellette. A belépő meg többszöröse a normálnak.

Tény, a Yanar Dag egy vicc: van egy kis domb, annak az alján kb. 5 méter hosszan ég valami láng, mint amikor avart égetnek az árok szélén, csak ennek kisebb a füstje. Mert talán kevesebb az avar?De legalább ehhez van belépő. Nem lennék meglepve, ha ez is a városi gázról menne, mint a tűztemplom.

A sárvulkánokról úgysem lehet senkit sem lebeszélni, mert mégiscsak sárvulkánok (a legmagasabb vulkán talán megüti a 4 métert is, de nem vittem centit) a Gobustan-is sziklarajzok nekem bejöttek, és nagyon élveztem a félszigeten azt a „felfedező” túrát.

Előzmény: COOP (725)
COOP Creative Commons License 2020.02.20 0 1 727

tegnap megcsináltam az e-vízumokat. Nem kellett fénykép, csak az útlevél.

 

Ma megjöttek.

hacsapuri Creative Commons License 2020.02.20 0 1 726

Inkább egyetek :-)

De a Yanar dag is felejtős, kár rá időt fecsérelni.

Előzmény: COOP (725)
COOP Creative Commons License 2020.02.20 0 0 725

ezek szerint felvitte az Isten a dolgát azóta :)

 

Akor ez az épület csak kívűlről érdekes, ugye? Mert amit épp leírtál baromira nem érdekel. A belépő árát akkor meg elesszük majd ) Kultúra ide vagy oda.:)

Előzmény: pó_apó (724)
pó_apó Creative Commons License 2020.02.20 -2 1 724

Mentségemre legyen mondva, hogy amikor vele voltam, közel sem ilyen volt a listája. Másrészt szépen leültünk, elővettem a sajátomat, azokat hozzácsaptuk és az árat meg lealkudtuk. A városon belül persze semmi sem kellett, az időtakarékosság miatt Gobustanba is vele mentünk -a busz jóval hosszabb és onnan gyalogolni is kell, nemkeveset-, gyakorlatilag két nap alatt a félszigetet jártuk be, olyan helyekkel is, amiket ő sem ismert mert én találtam valahol a neten. Most megpróbáltam megkeresni, de amikor kitiltottak, úgy begurultam rájuk, hogy valószínűleg kidobtam az egészet. De kérdezzetek rá a pasira, ő rettentő boldog volt, hogy számára is ismeretlen helyeket is fel tudott fedezni.

 

Az Alijev Center pedig elég vicces, én megnéztem, hogy nektek ne kelljen, ideírom hát:

Míg Magyarországon az építészet-szobrászat megpróbál megfelelni Viktorunk provinciális (jó, legyen konzervatív) ízlésének, itt a Nagyfőnök vagy érti a modern művészetet, vagy nem szól bele. Ennek kapcsán Baku számos épülete vagy csak simán elegáns, vagy kifejezetten extravagánsan modern, és ez utóbbinak egyik szép példája az Aliyev Center. A szinte egy szögletes sarkot, egy egyenes vonalat nem mutató, lágyan hajlított struktúrájú épület kívül-belül valóban fenséges és lenyűgöző.

 

Nem úgy, mint a benne levő tárgyak, amelyek Aliyev életét és kapcsolódó rekvizitumait mutatják be. A vaskos árú belépőjeggyel látogatható publikus részeken –négy emelet a nyolcból- kaptak helyet az életét bemutató fotók, a kitüntetései, a hivatali autói, és például két öltönye is: egyikben hétköznap feszített, a másik valami alkalmi ruhadarab. Ezt látva elégedetten nyugtáztam saját bölcsességemet, amikor nyugdíjba vonulásom alkalmával mégsem vágtam ki az addigra megmaradt egy szem öltönyömet –bár akkor arra gondoltam, jó lesz ez majd a temetésre, mármint a sajátomra-, így ha majd emlékmúzeumom létesül, ki lehet állítani és alá lehet írni: ebben rohadtul utált feszengeni Pó Apó, amikor épp deluxe üzemmódban működött.

 

A múzeum egyik emeletén sorakoznak azok a dísztárgyak, amiket politikusoktól, híres emberektől kapott. Vázák, teáskészletek, festmények és mindenféle mütyűrök széles választékban, egyik-másik kifejezetten jeles darab, míg akadnak olyanok is, amik simán elmentek volna egy esztergályos szaki nyugdíjba vonulási ünnepségén, a brigádtól. Ebben a kategóriában külön tetszett néhány pohár, amihez valószínűleg úgy juthatott, hogy egy munkaebéden ivott belőle, aztán mivel nagyon forgatta, meg nézegette, azt mondták a házigazdák, na jól van, nem bánom, hazaviheted.

 

És kapott puskát is, kardot is. Nézegetjük, honnan-mit, de magyar ajándékozó nem szerepel a felhozatalban. De álljunk csak meg! Hát a balta? A baltás gyilkosé? Csak nem vitték vissza a Tesco-ba? Ugyan hol lehet?

 

Itt lebzsel egy őr, mondom a feleségemnek, megkérdezem hát. Nem is tudsz azeriül –fitymál ő. Igen ám, de tudok oroszul! Safarov baltája hol?

 

Safarov tomahawk dgye, he?

 

Ugye milyen egyszerű? De valamiért mégsem kérdeztem meg.

 

Ha mégis oda juttok, Ti azért el ne mulasszátok!

Előzmény: COOP (715)
COOP Creative Commons License 2020.02.20 -1 0 723

Köszönöm neked is!

A piacot vagy piacokat merre kell keresni? Milyen jellegű paicok ezek?

Előzmény: péeldé (719)
COOP Creative Commons License 2020.02.20 0 0 722

én meg csak a távolságból sejtem, hogy nem férhet bele így .

Előzmény: W.L. (721)
W.L. Creative Commons License 2020.02.20 0 1 721

Szerintem az nem. Sheki nem egynapos kirandulas Bakubol, es Xinalig sem lenne az, vagy legalabb is ugy nem sok ertelmuk van. Nekem ez meg sem fordult a fejemben.

Előzmény: COOP (720)
COOP Creative Commons License 2020.02.20 0 0 720

és aznap vissza is jön busz Shekiből? Illetve belefér, hogy visszajövünk?

Előzmény: W.L. (718)
péeldé Creative Commons License 2020.02.20 0 2 719

Megerősítem.

COOP, a belvárosban még QR kódos lehetőség is van a városnézésre, mi önállóan mentünk mindenhovã, élveztük az olcsó tömegközlekedés (Metro, busz, marsrutka) minden percét. Tengerpart, Yanar dag,  Gobustan ės iszapvulkánok távolsági busszal és a bekötőúttól ezer ēves Mercedes taxival. Az akkor 8 éves fiam szeme csillogott a boldogságtól. Azóta is ezt az utunkat tartja a legélménydúsabbnak (ketten voltunk). Aktív a couchsurfing közösség is. Az utca embere segítőkész, fiatalabbak beszélnek angolul. Külvárosi piacok valamelyikét ki ne hagyjátok.

Előzmény: W.L. (718)
W.L. Creative Commons License 2020.02.19 0 1 718

Akkor nyilvan azzal kell menni.

Mar ahova egyaltalan kell.

Mert szerintem Bakun belul kb fekesleges a kiseret, plane ennyiert, Shekibe pedig felultok egy buszra ami odavisz, ott pedig mar siman elerheto minden gyalog is.

Nem kell mindent tulszervezni.

Előzmény: COOP (717)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 717

az a röhej, hogy egy helyi iroda árai sokkal olcsóbbak ennél.

Előzmény: W.L. (716)
W.L. Creative Commons License 2020.02.19 0 2 716

Ezek az arak az en szememben rohejesek.

45 dollar egy bakui varosnezesert es 80 egy bazarlatogatesert???

Ezeket siman megteheti az ember egyenileg is szinte ingyen.

Előzmény: COOP (715)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 -1 0 715

Itt van Emin Árlistája

Előzmény: COOP (714)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 714

Igen jól érted.

 

Azóta sikerült András által ajánlott sofőrt elérni Whatsappon.

Adott egy árlistát, ami viszont 3 főnél már nem olcsóbb, mint a helyi Testour iroda.

 

Előzmény: W.L. (713)
W.L. Creative Commons License 2020.02.19 0 0 713

Szerintem talan az ott ajanlott soforere gondolhatott, nem a tiedre?

Előzmény: pó_apó (712)
pó_apó Creative Commons License 2020.02.19 0 0 712

Ejha!

Most kipróbáltam, működött...

Megpróbálnád még egyszer? Köszi!

poapo.andras@gmail.com

Előzmény: COOP (711)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 711

ez a mélcím sajnos nem működik, visszajön a levél :(

Előzmény: pó_apó (623)
W.L. Creative Commons License 2020.02.19 0 0 710

Nem latok a jovobe.

De inkabb arra keszuljetek, aztan legfeljebb kellemes meglepetes erhet csak.

Előzmény: COOP (709)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 709

ok, akkor Sheki lesz.

Hideg lesz, ugye? :)

Előzmény: W.L. (708)
W.L. Creative Commons License 2020.02.19 0 0 708

Sheki, plane mikor meg hideg van.

Vagy esetleg Lahic.

Előzmény: COOP (706)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 707

András kérek könyvet :)

Előzmény: pó_apó (682)
COOP Creative Commons License 2020.02.19 0 0 706

Bakuból kirándulva egy melyik legyen szerintetek? Márc közepéről van szó, ott még hideg lehet ha jól gondolom:

Sheki vagy Xinaliq?

Sajnos csak 1 jöhet szóba...

csep8888 Creative Commons License 2020.01.27 0 1 705

Gyumri óvárosában is vannak érdekességek. Mi is nehezen fedeztük fel a 32 levő földrengés ellenére maradt pár régi ház. Amikor 18 éve jártunk ott nekünk se tetszett a város, de néhány éve nagyon megszeredtük. A bevásárlás is olcsóbb mint Jerevánban. Jó olasz, libanoni és szír étterem is van a városban. Tavasztól Gyumriba is jár a Ryanair, mivel eltörölték az örmények schengeni vízumkényszerét. A Gyumri shiráki reptérről egyenlőre két útvonalon fog járni a Ryanair Athén és a bajorországi Memmingen lesz a két úticél. 

 

A jereváni zvárnotci reptérről se sok légijárattal indít a Ryanair (Berlin, Milánó, Róma és Thesszaloniki). Gondolom később majd fognak ezen változtatni. Most Bejrútban hallottam, hogy lehet lesz Jereván-Bejrút is a Ryanairnek. 

Előzmény: jablonka4 (703)
jablonka4 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 704

Csak a saját véleményemet mondom, lehet, hogy tévedek, azon túlmenően nagyon aranyosak és barátságosak az örmények, csodás a táj és még csodásabbak az ősi keresztény templomok,  de egy teljes hét Örményországra soknak tűnik. Persze, aki hosszú hegyi túrákat tervez vagy le akar menni az Arevik Nemzeti Parkba, annak nem.

Előzmény: Aglehsz (702)
jablonka4 Creative Commons License 2020.01.13 0 0 703

A Szeván tó környékén nem sok hotel láttunk, igaz, nem is kerestünk ott szállást. Ettünk a parti étteremben, az nem volt nagyon olcsó. No de újév-napi ebéd volt, zenével, tánccal!  Autópálya vezet Jerevánba, hamar a fővárosba lehet érni. 

Jerevánban a Mashtots Hotelben aludtunk, 30 euró körül volt két személyre reggelivel (booking.com) Meg voltunk elégedve. Új, modern, kellemes, tiszta kis szálloda egy belvárosi panel alsó szintjén kialakítva. Előtte ingyen lehet parkolni, a szűkös, dzsumbujos, kopott szocreál mikrokörnyezet ellenére jó volt. Aztán odébb a belvárosi főutcák már szépek. Tényleg a centrumban van, a sétáló utca, a főterek, a Kaszkád... minden közel található.

 

Visszafelé  Gyumri-ban éjszakáztunk, azt nem javaslom se megnézni, se ott aludni, hiába a második legnagyobb város. Nekünk muszáj volt, mert arra tértünk vissza Grúziába.

Előzmény: Aglehsz (702)
Aglehsz Creative Commons License 2020.01.12 0 0 702

Á,mi nem bérelünk kocsit...azt max Lanzarotén tettük🤣.Annyira nem vagyunk vagányak. Az örmény célpontok közül ajánlanál valahol éjszakát is eltölteni? Mert terv az a Jerevánból csillagtúrázás...kivéve ha valami indokolja a kitérőt.Szevan tónál aludnék szívesen pl.

Előzmény: jablonka4 (701)
jablonka4 Creative Commons License 2020.01.11 0 1 701

Csak a fele tartozik ebbe a topikba, de a mi 8 napos túránk így nézett ki:

 Kutaiszi - Gori -  Uplistsikhe - Tbiliszi - Ananuri - Gudauri - Kazbegi - Tbiliszi - Szevan-tó - Jereván - Garni - Geghard - Khor Virap - Eczmiadzin - Gyumri - Akhaltsikhe - Borjomi - Kutaiszi.

 

(három tankolással megvolt)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!