Keresés

Részletes keresés

pó_apó Creative Commons License 2024.03.07 -1 0 808

... persze, én is BP-re gondoltam :-)

Előzmény: COOP (807)
COOP Creative Commons License 2024.03.06 -1 0 807

eddig is repült-mi azzal voltunk 2022.áprilisában-csak Bécsből.

Most Pestről is repül már!

Előzmény: pó_apó (806)
pó_apó Creative Commons License 2024.03.06 0 1 806

A Wizz Jerevánba is repül már!

COOP Creative Commons License 2022.08.25 -3 0 805

igen erre a történetre emléxem... :) köszi az infót.

Előzmény: pó_apó (804)
pó_apó Creative Commons License 2022.08.25 -3 2 804

Semmi probléma nem volt.

Kétségtelenül, visszalapozgattak az útlevélben, de semmit nem szóltak, így .én arra következtettem, hogy inkább a karabahi pecsét (hült helyét -mert az külön lapra adták, direkt), de ugye, az már nem nagyon aktuális Örményországból...

Ellenben a túltartózkodás, az igen: nem tudom, most mi a rend, de a 30 napos e-visa ellenére 15 nap múlva jelentkezni kellett volna valahol, ahol én nem jelentkeztem, mert ezer iráni tolongott egy szűk ajtó előtt, hasonló okból, így ki vagyok onnan tiltva, amíg a 400 EUR bírságot meg nem fizetem. És én nem úgy ismerem magamat, hogy meg fogom... Amúgy velem együtt hasonlóan szabálysértő feleségemet simán átengedték, csak én kaptam ki egy lelkes officer luvnyát. Fél óra szöszölés után én is mehettem, kaptam szuper jegyzőkönyvet, emlékül, szóval megérte, mint fél napot copni ott az iroda előtt.

Előzmény: COOP (803)
COOP Creative Commons License 2022.08.24 -3 0 803

Bakuba mennék( még nem sikerült eljutni😅) viszont idén Örményországban jártunk és ugye pecsét is van az útlevelünkben....

Lesz problémánk az országba való belépéskor vagy meg se próbáljuk? 

Köszi ha valaki saját tapasztalatát megosztaná velem...

Macika022 Creative Commons License 2022.08.11 -5 0 802

Sziasztok,

Télen tervezek Örményországba utazni. Mire számíthatok ott időjárás és látnivalók megközelíthetősége szempontjából? Köszönöm a segítséget!

COOP Creative Commons License 2022.07.08 -3 1 801

5 Giga 2800 Dramba került, 2 szolgáltató van bent és a kinti váróban van még 1 a BeeLine.

Előzmény: COOP (800)
COOP Creative Commons License 2022.07.08 -3 1 800

mi nappal érkeztünk, így nem tudom éjszaka mi van ott- még ki sem jössz, bár az hosszú soros útlevélellenőrzésen már túl vagy és ott vannak 2 szolgáltató pultjai, mi a VIVAmts-nél vettünk, ide vártak kevesebben, ez volt gyorsabb. Tökéletesen működött mindenhol.

Előzmény: zugika (799)
zugika Creative Commons License 2022.07.08 -3 1 799

Sziasztok! 

Mi holnap indulunk Örményországba. A kérdésem, hogy milyen mobilszolgáltatót érdemes választani és hol tudunk SIM kártyát venni? Már esetleg a reptéren is lehet? (éjjel érkezünk).

Köszönöm

COOP Creative Commons License 2022.04.26 -3 1 798

Mi múlt héten Örményországban jártunk. Sajnos az itt töltött időnk rövid volt, de eléggé tartalmasra sikerült. 700 km-t tettünk meg hétfőtől péntekig és nagyon jól éreztük magunkat.

Nem egy regény, de biztosan van benne új infó is, ez az első bejegyzése erről, összesen 10.

 

https://cooperka.blogspot.com/2022/03/ormenyorszag-1-tervezes.html

 

Akit nem érdekel, ugorja át :)

Előzmény: COOP (797)
COOP Creative Commons License 2022.03.25 -3 0 797

nem készül menni senki pl: Örményországba?

COOP Creative Commons License 2022.02.04 -3 0 796

Na ezek jó hírek :) 

Rendőr és kutya szempontból is :)

Előzmény: pó_apó (795)
pó_apó Creative Commons License 2022.02.04 -3 1 795

Igen, helyesen látod, kivételeznek velük.

Sőt, ha valaki, egy helyi, turistát visz, és nem követ el semmi, akkor sem bírságolják!

És ez még nem minden: a határállomáson nekem engedték használni a kültéri budit, bár előbb majd csőre rántották a géppityut, mert helyinek néztek. Volt is nagy vígasság, amikor kiderült, hogy nem!

A kutyák sajna nincsenek mindenhol rendszeresítve. Mert akkor miből élne meg a rendőr?

Előzmény: COOP (794)
COOP Creative Commons License 2022.02.03 -3 0 794

szóval akkor turistát nem bírságolnak ha nem követ el semmit?

Ezek a  kutyák mennyire gyakoriak? :D

Előzmény: pó_apó (793)
pó_apó Creative Commons License 2022.02.02 -3 1 793

Kizárólag személyes véleményem a következő arról a kérdésről, hogy bízzuk-e magunkat egy félőrültre, aki ismeri a többi félőrült vezetési szokásait és az útvonalat (benne a kivilágítatlan alagutakban rejlő kátyúkkal), vagy magunk vegyük kezünkbe a dolgot.

Én ennél a két országnál (plusz Azerbajdzsán) az előbbi mellett teszem le a voksot.

És nem kell az iránytaxikon nyűglődni: nem akkora nagy ország, hogy a lépésről-lépésre haladás ne lehetne megoldható helyben fogott és szépen le-megalkudott magántaxisokkal. És ha többen vagytok, még ez is kifizetődő, bár az iránytaxis megoldásoknál sem igen kellett bármikor is sokat várnom az indulásra.

És végül: ha kibéreltek egy kocsit -a ganaj olcsó, de ganaj, a „megbízható” drága-, a sofőrötök semmit sem fog látni az országból, mert az utat nézi, hol a luk és jön-e éppen szemben a kanyarban, a te sávodban, mert úgy dönget, hogy másként be se tudná venni, egy sóderrel megrakott, billenőplatós, tömörvas orosz Zil. Amivel nem ígéretes a kontakt.

Aztán. Az örmény autós közlekedési rendőrök, akiket az egész országban színüket sem lehet látni, de Jereván közelében dugig vannak, és csak azért, hogy hüppre kiválasztva bírságolják bármiért is a helyieket, akik persze, menekülnek és nyomják telibe a gázt, mint a krokodilos folyón átkelő gnú csorda. Mert amíg a krokik egyet esznek, a többi menekülhet. Van is ám karambol, rendesen. De a rendőröktől nektek nem kell aggódni, mert a varázsszó: túriszt! És a közeg már csapja is be a rettenetes fekete dossziéját, és húz vissza a kocsijába, hogy a durva anyját, mi időt elpocsékoltam hiába. És siet, hogy behozza a bevétel kiesést, de mennyit röhögtünk, amikor csak azért nem tudtak kiszállni és bírságolni, mert épp ott ugatérozott rájuk, igen hevesen, pár kaukázusi pásztor kutya (és ezek nem pincsik): ők azok, ezekben az esetekben tényleg szolgáltak és védtek.

Előzmény: zugika (792)
zugika Creative Commons License 2022.02.02 0 0 792

A legnagyobb kérdés, hogy országon belül hogyan közlekedjünk. Az iránytaxi kiszámíthatatlan és időrabló. Viszont láttam, tapasztaltam Grúziában a közlekedést...nem az európai vezetési stílushoz szokott embereknek való, finoman szólva. Örményországban is hasonlóra számíthatunk? Gondolkodtunk az autóbérlésen is.

pannn Creative Commons License 2022.02.01 -3 0 791

Flixbusz vagy vonat-vonat kombo

Előzmény: zugika (789)
COOP Creative Commons License 2022.01.31 -3 0 790

a reptér mellett van több parkoló: pl Panda Parken-mi már többször is parkoltunk itt, kivisznek a reptérre és jönnek is érted és visznek a parkolóba az autódhoz.Ők olcsóbbbak, mint a reptéren parkolni, ott is parkoltunk már többször. Illetve a szállodánál is hagytuk már az autót ez legalább 3 hét után is megéri-olcsónn mint a Panda, utoljára  Life Hotel Viennaban, a Panda mellett-de akkor itt aludtunk is, mert hajnalban menta  gép tavaly januárban.

Előzmény: zugika (789)
zugika Creative Commons License 2022.01.19 -6 0 789

Kedves Aglehsz!

 

Mi tervezünk nyáron utazni Örményországba. Már kétszer jártunk Grúziában, szóval nem teljesen ismeretlen a kultúra, habitus, közlekedés, stb..

Utaztunk országon belül iránytaxival is, meg fogadott sofőrrel, mindkétszer körutazást tettünk. Nyilván kényelmesebb a fogadott sofőr, meg időben is jobban járunk, ez Örményországban is így van? Az iránytaxik elég kiszámíthatatlanok... Illetve van-e olyan kontakt esetleg, aki Örményországon belül szervez körutazást (nem utazási irodára gondolok). Utazás: Bécsbe a reptérre hogyan a legegyszerűbb/eljutni (értem, hogy autóval, és otthagyjuk a reptéren), de a legköltséghatékonyabb megoldást keressük. Köszönöm a válaszát!

Előzmény: Aglehsz (782)
pó_apó Creative Commons License 2022.01.11 -3 0 788

e !

Előzmény: COOP (787)
COOP Creative Commons License 2022.01.11 -3 0 787

WizzAirrel Bécsből Jerevánba :)

Előzmény: pó_apó (786)
pó_apó Creative Commons License 2022.01.11 -2 1 786

Mivel, hova? :-)

Előzmény: COOP (785)
COOP Creative Commons License 2022.01.10 -4 0 785

vettem jegyet április végére Örményországba, és bizakodok, hogy jó időnk lesz.

Most olvasok vissza-kár hogy egyben van a többi országgal :(

Aglehsz Creative Commons License 2021.09.25 -3 2 784

Aglehsz Creative Commons License 2021.09.25 0 0 783

Pár kép.Voltunk taxival,privát sofőrrel,szervezett csoporttal...

Aglehsz Creative Commons License 2021.09.25 -3 1 782

Most jöttünk vissza Örményországból,ha van kérdés,csak rajta😃.

amaszat Creative Commons License 2021.08.18 -3 0 781

Köszönom W.L. és elnézést kérek, hogy csak most válaszolok.

 

Sokat hezitáltam. 8-10 napom lesz októberben, ami éppen ideális  lenne Örményországra, végül az időjárás miatt inkább halasztom tavasz/kora nyári időpontra.

A hideg önmagában nem zavarna, viszont közben azért szeretnénk vadkempingezni is, ha épp úgy adódik ;-)

Grúziában pl.a Koruldi tó nagyon megfogott, fájt a szívem hogy nem vittünk magunkkal sátrat. Ritkán utazunk nélküle, de mikor indulás előtt ránéztem milyen szálláskínálat van, feleslegesnek tartottam ezért még plusz feladandó poggyászt cipelni. Rossz döntés volt, többet nem megyek nélküle :/

 

Szóval Örményország halasztva, egy elég kommersz úticél lett helyette. (Ciprus)

Előzmény: W.L. (780)
W.L. Creative Commons License 2021.08.06 0 1 780

Ok beengednek, a leglazabb orszagok egyike a jarvanyhoz valo hozzaallas szempontjabol.

Kerdes, lesz-e meg jarat, mert oktoberre valszleg ujra beindul a jarvany.

A belpolitikai helyzet stabilizalodni latszik, az azeriekkel problemak csak itt-ott vannak a hatar menten.

Oktoberben sokfele mar hideg lehet, en joval korabban is havat fogtam ki, es nem a magas hegyekben.

 

Szemelyesen nekem tajkepileg mind Gruzia, mind Azerbajdzsan sokkal jobban tetszett (sokkal valtozatosabbak) es Gruziaban az embereket is sokkal baratsagosabbnak talaltam.

Ami a latnivalokat illeti, regi templomok vannak boven.

A varosok es falvak szerintem nem szepek/erdekesek, Jerevan tipikus poszt-szovjet varos, gyakorlatilag nincs ovarosa.

1-2 hetet persze siman el lehet tolteni itt is.

Előzmény: amaszat (779)
amaszat Creative Commons License 2021.08.04 -4 0 779

Mástól is kérdezem ;-)

 

Előzmény: amaszat (778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!