Keresés

Részletes keresés

kardio1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 132

Szia Dobri!

A korábbi áramszámlás kérdésemre megtaláltam a választ. Meg tudod esetleg a közeledben lévő dépot-vente-ban kérdezni, hogy van-e házhozszállítás?

Előzmény: Dobri (131)
Dobri Creative Commons License 2008.10.19 0 0 131
Kivétel Elzász,itt 80 vagy 85%-át fizeti vissza.:)Meg itt az autópálya is ingyenes.
Előzmény: kardio1 (130)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 130

A kinti autóvásárlást nem ismerem, én innen viszem ki a kocsit. A hivatalos források szerint, ha fél évnél tovább használod kint a kocsit, kint regisztráltatnod kell. Ezt én úgy értelmezem, hogy onnan fogva kinti rendszáma lesz, a járulékos költségeket is kint kell fizetned. Hogy ezek hogyan aránylanak az itthoniakhoz, nem tudom. A biztosítót illetően akkor jó egy itthoni kötelező biztosítás kint, ha az adott biztosító Fro.-ban is fizet egy kár esetén.

Ha kint alkalmazott valaki, tudtommal jár neki a betegbiztosítás. Nem dolgozó házastárs, gyerekek a dolgozó hozzátartozó jogán kapnak betegbiztosítást. Egyébként az alap betegbiztosítás kb. a költségek 70%-át téríti vissza (ellátáskor fizetni kell, utána jár a visszatérítés), ezért ált. kötnek önkéntes biztosítást (mutuelle-t) is a maradék költségeket fedezendő.

Előzmény: zsu0110 (129)
zsu0110 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 129

 Helló!

újabb okos kérdésem lenne,autót inkább kint érdemes venni vagy itthonról vinni??

Mi inkább kint vennénk meg ...de fogalmam sincs milyen papírok kellenek majd hozzá?! Ott is van súlyadó,kötelező biztosítás meg hasonló jó dolgok mint Magyarországon? Vagy ha itthon vesszük meg az autót akkor hová fizetem a kötelező dolgokat!

Ami még érdekelne hogy a betegbiztosítással mi újság? Ha van már munkád akkor az automatikusan jár?? És a gyerekek ha betegek?Ezer apró dolog van amit még kérdeznék de egyenlőre ez a kocsi dolog érdekelne.!!

üdvözlet:zsuzsa

Nicsinyo Creative Commons License 2008.10.18 0 0 128
A francia iskolarendszer egy nagy kalap sz...
A francia nyelvet nyuzzàk, huzzàk sok éven keresztül, probàljàk beleverni a nyelvtant a gyerekekbe, mégis vannak olyan 10-11 éves gyerekek, akik kikerülve az iskolàbol, csak makogva tudnak olvasni.
[Mellesleg itt ha hat éves korban kezdi valaki az iskolàt (CP=1, CE1=2, CE2=3, CM1=4 és CM2=5 - ez az école primaire), akkor utàna iskolàt kell vàltani, az lesz a "collège" és a szàmolàs visszafelé halad, nem ugy mint otthon, tehàt: 6ème, 5ème, 4ème és 3ème, vagyis össesen kilenc osztàly az egész és 15 évesen fejezi be. ]
Az én gyerekeim majdnem mind utàltàk a franciàt, meg a történelmet, mert annyi fölösleges dolgot magoltattak be velük, mint pl. hogy XIV. Lajosnak hàny centis cipösarka volt..,* vagyis tulsàgosan unalmasan adjàk elô a tanàrok és aprolékosan a fr. történelmet, màs orszàgokéval meg nem törödnek.
Egyszer az is elöfordult, hogy olyan földrajzi Europa-térképet osztottak ki a gyerekeknek, hogy Magyaro. és Bulgària meg volt cserélve.(!)
Ami a legrosszabb az iskolarendszerben, hogy egész nap tanulnak. Reggel 8-tol, du. 4-5-ig. A kicsiknek a szerda szabad, mert ez azelött a katekizmus napja volt, a nagyobbak délelött mennek. Nem olyan régen még szombat délelött is mentek iskolàba. A tàskàk 8-10 kg-t nyomnak. A gyerekek hulla fàradtak, mire hazaérnek és még azutàn van egy csomo hàzifeladat. Viszont több az iskolaszünet.

*XIV. Lajosrol (Napkiràly) jut eszembe, hogy valami bélbetegsége volt és naponta többször is alsonemüt kellett vàltania, mert becsinàlt. (ez nem vicc)

Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe, de van még sok màs hülye dolog.
Előzmény: zsu0110 (127)
zsu0110 Creative Commons License 2008.10.15 0 0 127
Kedves tőled, hogy ilyen gyorsan válaszoltál...kicsit tartok ettől az iskola dologtól de belevágunk.Ha mégse jönne össze...hát hazajövünk. Remélem nektek is sikerülnek a dolgaitok kint,minden jót!!
kardio1 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 126

Üdv a topicban!

Én ugyan még csak készülődöm kifelé, de talán tudok neked segíteni. Nekünk 9 és 11 éves gyerekeink vannak, itthon 3.-ba és 6.-ba járnak. Kint jövőre fogják kezdeni a CM2-t az école primaire-ben (a kisebbik) és a 5eme-t a nagyobbik (college-ben).  Mi magániskolát fogunk valószínűleg választani (ez ált. egyházi iskolát jelent kint), az étkezést nem számítva (ideális esetben hazajárhatnak ebédelni) ez 86 euro-ba kerül havonta a két gyerekre (nyáron nem kell fizetni!). Az école primaire-be mindenkit felvesznek válogatás nélkül, aki a körzetbe tartozik. Barátaink most költöztek ki Doubs megyébe, a svájci határ mellé. A nagyobb gyerekek már iskolába járnak (franciául a kiutazásig egyáltalán nem beszéltek), de boldogulnak!

A francia iskolarendszerről a kinti igazgató azt mondta, hogy inkább a németes stílus a divat (lsd. Napoléon), de igyekeznek angolszász módra interaktivabbá tenni az oktatást.

Előzmény: zsu0110 (125)
zsu0110 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 125

Helló!

Mi nyáron nyakunkba vesszük Lyon és környékét munkaügyben.(férjem asztalos)Remélem találunk munkát és házat is.Van valakinek a környezetében 10 valamint 7 éves gyereke? Szeretném őket ott beadni suliba...kíváncsi lennék milyenek a kinti iskolák és mennyi időbe telt megtanulni a gyereknek a francianyelvet?!Ha valaki tud válaszolni megköszönném!

kardio1 Creative Commons License 2008.10.14 0 0 124
Nem kellene minden topicba ugyanazt beírnod!
Előzmény: Törölt nick (123)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 122
Y-a-t-il personne ici?
Dobri Creative Commons License 2008.10.11 0 0 121

Annyi pénzből azért lehet venni ezt-azt a lakásba az itteni boltokban.

Amíg tiltották addig elég gyakran.Most,hogy lehetne,tavaly szeptember óta  aug végén voltam otthon kettő hetet.

Ennek az áramos dolognak megtaláltam a magyarázatát,de most nincs kedvem fordítani,így csak holnap teszem be.

Előzmény: kardio1 (120)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 120

Legyen neked igazad! :-)))

Egyébként a belváros viszonylag kicsi, sok régi házzal, és elég nagy a külső, kertvárosias jellegű része.

Te gyakran jársz haza?

Azért kérdeztem a helyi, viszonylag olcsó bútorforrásokat, mert a költözködés elég húzósnak tűnik. Egy itteni költöztető céget megkérdeztem, ők egy elég kicsi, 14 m3-es teherautóval 3400 eurós árat mondtak. Ezért a pénzért már kompletten be lehet kint is rendezni egy lakást, ahogy néztem a Conforama oldalán...

Próbáltam rezsiköltségről informálódni a Gaz de France és az EDF oldalán. Azt meg tudnád mondani, hogy a puissance souscrite hogyan értendő (áram), mivel a honlapon 3-től 36 kW-ig terjedő értékek voltak megadva, amit nem nagyon tudtam értelmezni (milyen időtartamra vonatkoztatva?)

Előzmény: Dobri (119)
Dobri Creative Commons License 2008.10.11 0 0 119
Azzal a 24734 lakosával(1999-es adat) nem lehet annyira veszélyes hely!:)
Előzmény: kardio1 (118)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 118
Nekem Villeneuve-ben is azt mondták, hogy lehetőleg béreljek garázst is, ill. hogy kerüljem a belvárost, mármint ne ott keressek lakást. Bár a kis lakások ált. ott vannak és persze garázs sincs...
Előzmény: Dobri (117)
Dobri Creative Commons License 2008.10.11 0 0 117
Személyes tapasztalataim alapján igen.De ezek mind nagyvárosban történtek.
Előzmény: kardio1 (116)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 116
A külföldi rendszámos autókat előszeretettel veszik célba?
Előzmény: Dobri (115)
Dobri Creative Commons License 2008.10.11 0 0 115

Mivel pár száz méterre van tőlem egy,így ha nem felejtem el akkor megkérdezem.

Tartani lehet,de nem mindenhol célszerü,főleg magyar rendszámmal.:)

Mivel te kisvárosba mész így nem vészes kint tartani.

Előzmény: kardio1 (114)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 114

Köszönöm!

Visszatérve az előző kérdésemhez: nem tudod véletlenül, hogy a Dépot-vente-ekben van-e házhozszállítás?

Kocsit lehet az utcán tartani (viszonylag új), vagy van érdemleges lopásveszély? Azért gondolom, ez várostól/vidéktől is függ.

Előzmény: Dobri (113)
Dobri Creative Commons License 2008.10.11 0 0 113

A saját példámat tudom csak felhozni.

Nekem beletartozik a vizdíj.Viszont az áram külön van.

Telefon.  Ha a bérelt lakoshoz már tartozik szám,akkor már van is vonalad,csak a nevedre kell írni.Ha nincs,akkor felhivod a France Telecom-ot.Adataid megadása után pár napon bellül van vonalad.

TV.  A legjobb megoldás szerintem a következő.Miután van vonalad,valamelyik szolgáltatót kiválasztod és tőlük megrendeled a csomagot.Ilyen pl:Orange,Free,Neuf,Numericable...A csomagukban van:tv(cégtől függő mennyiségü csatornával,kb100)+vezetékes telefon(cégtől függő orzságok vezetékesét ingyen hívhatod vele kb,40 ország,Magyarországot majdnem mindegyik biztosítja)+internet.

Ezek 30 euro/hónapért vannak.

Előzmény: kardio1 (112)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 112

Újabb kérdésem lenne, háthat jár erre valaki...

A lakásbérlésnél a vízdíj beleszámít a bérleti díjba (ha charges comprises)? Egyáltalán, a Magyarországihoz képest milyen rezsiköltségre lehet számítani? TV, telefonelőfizetés hogy működik?

kardio1 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 111
Próbáltam a neten tájékozódni, és egy Troc nevű bolthálózatot találtam, mint "dépot-vente"-et, nekik sajnos Villeneuve-sur-Lot-ban nincs boltjuk, csak Agenben és Marmande-ban. Házhozszállítás létezik ilyen boltoknál, vagy mindenki oldja meg, ahogy tudja? Online vásárlási lehetőség van, ennél írják, hogy van livraison, de azt nem, hogy milyen feltételekkel.
Előzmény: Dobri (109)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.10.09 0 0 110
Minden vàrosban?
Hàt itt nem. Fr.o közepe tàja, ahol a hust ado marhàkat tenyésztik (Charolais).
Nagyon nehéz itt hasznàlt, régi dolgokat venni. Evente egyszer van egy kirakat, amikor a lakosok àruljàk elavult, ocska tàrgyaikat. Sajnos én utàlok mindent, ami régi, legyen az hàz, butor..stb.
Előzmény: Dobri (107)
Dobri Creative Commons License 2008.10.09 0 0 109
Igen,ezen a néven futnak.
Előzmény: kardio1 (108)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 108

Köszi a választ. A "zacik" milyen néven futnak odakint? Hallottam "dépot-vente"-ekről, ezek lennének azok?

A tippeket köszönöm, már korábban is rájuk találtam, de inkább kétszer, mint egyszer se!

Előzmény: Dobri (107)
Dobri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 107

Ha arra találok melót akkor arra fogom tengetni napjaimat.:)

Szinte minden városban lehet találni "zacit".Ott mindent lehet venni.Bútorok,ágyak,étkészlet,müszaki cikkek és még régi szexlapokat is be lehet szerezni.:)Persze azért szerencse is kell,hogy a jobb minőségüre tegyél szert.

Szerintem azok beletartoznak,nekem beletartozott.

www.abonim.fr;

www.vivastreet.fr ezeken is kereshetsz lakást.

 

Előzmény: kardio1 (106)
kardio1 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 106

Sziasztok!

Decemberben megyek Franciaországba dolgozni, közelebbről Villeneuve-sur-Lot-ba (Lot-et-Garonne megye, Bordeaux és Toulouse közt nagyjából félúton), egyelőre egyedül, később a család is csatlakozik. Ahogy elnézem, közületek senki sem a délnyugati régióban tengeti napjait. Mindenesetre hasznosnak gondolom ezt a fórumot, időről-időre benézek majd ide.

Jelenleg lakáskeresés foglalkoztat leginkább, de a bútorozott (meublé) elég kevés

Tudtok olyan áruházat (áruházláncot), ahol viszonylag olcsón lehet bútort venni (nem baj, ha értékcsökkent vagy használt)? A cuisine équipée pontosan mit tartalmaz a hirdetésekben (hűtő, tűzhely beleértendő-e vagy sem?

Nicsinyo Creative Commons License 2008.10.03 0 0 105
Merci.
Mert én ilyen ragaszkodos tipus vagyok. Nem is annyira a helyhez, mint inkàbb az emberekhez kötödöm.
De az is igaz, hogy màr kicsi koromban is utàltam a falut. Pàrizsban jol éreztem magam, amig volt pénzem...hahaha! De Pàrizs szörnyü hely is tud lenni, ha az ember szegény.
Esblyben több jobaràtra tettem szert, nem volt messze Pàrizstol, mindent meglehetett helyben talàlni, ennek ellenére egy békés kisvàros.
Itt meg (Paray-le-Monial) nem ismerek senkit, nem szimpatizàlok a lakosokkal. S ha valamire szükség van, fél-egy oràkat kell kocsikàzni, hogy beszerezze az ember.
Előzmény: piupiup (104)
piupiup Creative Commons License 2008.09.28 0 0 104

Üdvözöllek a körünkben!

Miért vagysz vissza ennyire? En Parizsban élek, de sok...

Előzmény: Nicsinyo (102)
kalacsfr Creative Commons License 2008.09.23 0 0 103
Sziasztok! Loire Atlantique es Maine et loire
valaki lakik a kornyeken?
La Regrippiere
Nicsinyo Creative Commons License 2008.09.14 0 0 102
Sziasztok !

Milyen kàr, hogy én màr régen elköltöztem erre az "istenhàtamegetti helyre" Pàrizs környékéröl, pedig szivesen megôrizném a gyerekeiteket. 26 éve élek Fr.o-ban: hosszu-hosszu történet, sok joval és rosszal. (11 évig laktam Esblyben, az Eurodisney mellett - oda visszavàgyom..)

Most fedeztem föl ezt a topikot, àltalàban a FILOSZ-ban szoktam tàrsalogni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!