Keresés

Részletes keresés

ad5lib Creative Commons License 2008.12.05 0 0 162
Te hogy talaltad a PH posztot?
ad5lib Creative Commons License 2008.12.05 0 0 161
A PhD-m utan Skociaban dolgoztam egy egyetemi korhazban de nagyon nem teszett a keleti skot partok elete. Van valami romantikaja ha turista vagy de ott elni az egyik masik teszta, raadasul en elegge francophon vagyok. Mondjuk ugy: erosen elvagyodtam.:) Ismertem a bordeauxi CLCC, Institut Bergonié egyik profjat es o beajanlott ket helyen Parizsban. A Curie mellett dontottem, mivel a kutatas tenyleg erdekel. A Curie nagyon jo hely orvosi munkara. Sokat lehet dolgozni, minden digitalizalt, a chemo rendelestol az osztalyos korlapokon at gyogyszerfelirasig, minden. Kelloen sokoldalu a prise en charge: vannak pszik, aide soignant, assistance social, HAD, korhazi palliativ csapat stb, minden ami kell egy modern onkologiai ellatashoz. De a valosag sajna az, hogy olyan nagy a betegek szama, hogy kutatasra idom nem marad. Hiaba hitegettek mielott ide jottem volna, hogy majd persze lesz lehetoseg, most mar egyenesen a szemembe mondjak, hogy nem lehet. Erdekes szakmai gyakorlat:)
Előzmény: kardio1 (159)
ad5lib Creative Commons License 2008.12.05 0 0 160

DOM TOMra gondoltam teremesztesen.:))

 

 

Előzmény: Dobri (158)
kardio1 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 159

Az itthoni "privé" miatt megyek külföldre, nem szeretem, hogy itthon kevés igazán beteg ember fordul meg a magánrendelőkben, illetve, hogy a pénz sokszor a szakma elé kerül, részben a betegek részéről, akik tkp. szolgáltatásokat rendelnek meg, másfelől a magánrendelők tulajdonosai részéről, akiknek, voltaképpen érthető módon, csak a bevétel a fontos.

Egyébként szerintem Mo.-n is megvan a különbség Budapest-vidék viszonylatban, de akár Buda és Pest között is van ilyen különbség.

Te hogy kerültél ki?

Előzmény: ad5lib (157)
Dobri Creative Commons License 2008.12.05 0 0 158

"Meg az outre mer betegek is egeszen masok. "

....................................................................................................................................

Itt a DOM-TOM lakóira vagy a volt gyarmatokról származókra gondolsz?

Mert ég és föld a különbség.A DOM-TOM javára,és nagyon sokkal vezetnek!

Szerintem.

Előzmény: ad5lib (157)
ad5lib Creative Commons License 2008.12.05 0 0 157

PH normal az korrekt. Parizsban eleg nehez ilyen poziciot szerezni, sok ismeretseg kell....:)

Quartier latin-ben dolgozom. Institut Curie. Ez egy CLCC, (centre de lutte contre le cancer); Alapvetoen privé azaz nagyon jok a korulmenyek de lévén, hogy CLCC, public funkciokat lat el.  Parizson belul lakom, szerencsemre teljesen a belvarosban a Louvre-tol kb 2 percre. Itt jo a kornyek. Ismerem a kulvarost ezert is igyekeztem elkerulni. Az elet igy a belvaroson belul lakva es dolgozva nagyon jo de kegyetlenul sok a munka. Ha majd PH leszel tudsz tobbet mozogni.:) Egyebkent erdekesek a francia betegek. Bar az is igaz, hogy latni, hogy a parizsi es a videki kozott nagy a kulonbseg viselkedes es hozzaallas tekinteteben. Meg az outre mer betegek is egeszen masok. bar igaz, hogy az onkologiai betegek eleg komplikaltak tudnak lenni.

Mennem kell ugyelni.:)

A+

 

kardio1 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 156
Párizson belül hol vagy, melyik kórházban? Párizson belül laksz, vagy vmelyik banlieue-ben? Milyen az élet arrafelé?
Előzmény: ad5lib (154)
kardio1 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 155

Normál PH! A praticien contractuel fizetésben ugyanaz, mint a PH, csak a szerződés elvileg félévente hosszabítandó (nekem a szerződéstervezet szerint 1 évre szól a kontraktus :) És 2 éven belül le kell tenni a PH concours-t.

Remélem is hogy jó hely a Sud-ouest! :))

Előzmény: ad5lib (154)
ad5lib Creative Commons License 2008.12.04 0 0 154

Az jo. Es PH associé vagy normal? Mert fizuban van kulonbseg. Concours-t kellett csinalnod? En Pariszban vagyok onco-med de mint assistant/chef de clinique. 

 

Sud ouest az jo hely, a parizsiak nagyon masok.:)

 

 

Előzmény: kardio1 (153)
kardio1 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 153
Igen, kardiológusként, és statut public: praticien hospitalier. Pontosabban, egyelőre praticien contractuelként. Remélem, jó lesz.
Előzmény: ad5lib (152)
ad5lib Creative Commons License 2008.12.01 0 0 152

Kardiologuskent fogsz dolgozni? AP-ben (assistance publique) vagy privé?

Sok szerencset.

Előzmény: kardio1 (150)
kalacsfr Creative Commons License 2008.11.26 0 0 151
gratulalunk!szerintem eleg hamar eszre fogod venni a kulombseget,a jot konnyu lesz megszokni ,ne aggodj!sok erot es kitartast!
Előzmény: kardio1 (150)
kardio1 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 150
Véglegessé vált, hogy január 5-től kezdhetek dolgozni Franciaországban! Már nagyon várom.
Epikurosz Creative Commons License 2008.11.23 0 0 149
Szervusztok!

Lenne egy kérésem: a Franciaországban lakó erdélyi magyarok figyelmét, kérlek, hívjátok fel erre a lapra.
Anett.Zs Creative Commons License 2008.11.21 0 0 148

Kedves Dobri!

 

Köszönöm a segítséget! Ez valóban jó ár, csak azt nem tudom, hogy ez szállással vagy análkül értendő?

 

A helyzet az, hogy teljesen kezdő lennék. Ezért gondoltam, hogy eredeti szövegkörnyezetben hatékonyabb lenne a tanulás.

 

A linken található információkat sajnos nem értem, mert csak németül beszélek. Az viszont nincs.

 

Ha nem gond megnéznéd nekem a szállásra vonatkozó infókat? Vagy ez csak a nyelvtanfolyam ára?

Fogadnak teljesen kezdő külföldieket...?

 

Ne haragudj a sok kérdésért! Ha van egy kis időd várom válaszodat.

 

Mégegyszer köszönöm:Anett

Dobri Creative Commons License 2008.11.20 0 0 147

Szia!

 

Interneten!:)

Komolyra fordítva.Rendesen feladtad a leckét a kereséshez,de azért szerencsével jártam.

Pl:Lyonban,3 hónapos/12 hetes/ tanfolyam,heti 20 órás/hétfőtöl-péntekig/ 1313 euro/438euro/hó/.Gondolom valami ilyenre gondoltál!

 

Itt a link hozzá(városok között is van sok különbség az árban!!)

http://www.learn-languages.net/frances/Lyon/prices.php

 

Remélem,hogy tudtam segíteni!

Előzmény: Anett.Zs (146)
Anett.Zs Creative Commons License 2008.11.20 0 0 146

Kedves Fórumozók!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Francia nyelvtanfolyamot keresek Franciaországban. 3 hónaposra gondoltam. A gond, hogy ezidáig csak olyat találtam ami havonta 1-2 ezer euro.

Én max. 6-700 eurot tudok rászánni havonta. (a tanfolyam és szállásra) Van szerintetek reális esély erre? ill. valami ötletetek, hogy hol keressek?

Köszönöm!

Üdvözlettel:Anett

 

 

kalacsfr Creative Commons License 2008.11.20 0 0 145
Szia! a lanyodnak csak is a magan iskola johet szoba(de annak horror ara van),ismerek egy iskolat Parizsban ahol csak magyar kulonbozo korosztalyu gyerekek tanulnak(tudni kell,hogy ok elsosorban gazdag csaladok magzataik)de ki tudja,meg kell kerdezni!
Előzmény: t.ildi71 (142)
kalacsfr Creative Commons License 2008.11.20 0 0 144
nem sikerult,majd legkozelebb
kalacsfr Creative Commons License 2008.11.20 0 0 143
szia!koszi,valoban jo melo a kurtoskalacsozas,en 2 eve vagyok itt a kalacs meg 1 eve csinalom,jarok vasarokra,rendezvenre,piacra... es mindenhonan csak pozitiv velemenyem van az eladasrol,tudod a franciaknak nem lehet aladni akarmit nagyon finyas egy nep szeretik a megszokot izeket,DE mint mi is ok is igazi gourmandok(edes szajuak) es szeretik ami eredeti,latvanyos,hagyomanyos kezi munkaval keszul eredeti 150 eves recept alapjan stb.... es meg finom is!ok kivancsiak mas orszagok kulturajara is, egy nagyon nyitott nep mindenre, akik vezetik a szuletesi statisztikat europaban 3 gyerek/csalad,ezert nem is aggodom ugy erzem van jovoje itt a kalacsnak.Sajnalom hogy nem tudsz jonni,de majd egyszer biztos lesz ra alkalom,hogy megkostold,en itt leszek mindig!
addig is megprobalak karpotolni ,ha sikerul feltoltenem a kepet!
Előzmény: Nicsinyo (140)
t.ildi71 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 142
Köszi, hogy válaszoltál...Párizs melletti Meudon-ról van szó.Persze valószínű, hogy segítenének a rokonaim a lakásproblémában is.Egyenlőre még nem döntöttem el véglegesen a költözést amíg a lányomnak nem tudok valami jó megoldást találni.
Előzmény: Nicsinyo (141)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.11.18 0 0 141
Nem akarlak kiàbrànditani (talàn jobb lett volna, ha nem is vàlaszolok?), de a lakàstalàlàs nagyon nehéz dolog, föleg Pàrizsban és környékén.. Sokszor hat honapi caution-t is elkérnek elôre, vagy garanciàt.. Melyik Meudon-rol van szò? Pàrizs mellett, vagy Bordeaux közelében?
En sajnos mindkettô helytôl tàvol lakom, Mâcon közelében és egy szociàlis lakàsban. (HLM).
De ha rokonoknàl fogsz dolgozni, ôk nem tudnànak neked lakàst talàlni?
A lànyodat megértem. Ebben a korban nagyon nehéz megvàlni a baràtoktol és a szülôhelytôl. Ha nem tud franciàul, akkor tanuljon sürgôsen. Persze, ha semmi kedve ide költözni, akkor nem vesz semmi erôfeszitést erre. S az otthoni tanulmànyi utja pedig meg fog szakadni. Ha nem tud egy szot sem, egy év alatt megtanulhat nagyjàbol, de soha nem tudja utolérni a korabeli itteni gyerekek szintjét. Biztos, hogy jol meggondoltad te ezt a dolgot?
Előzmény: t.ildi71 (139)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.11.18 0 0 140
Csodàlatos ez a kürtöskalàccsal valo foglalkozàsod. Szivesen megkostolnàm, dehàt olyan messze vagy! En Saône-et-Loire megyében lakom, a Loire-nak még az eleje tàjàn.
Veszik a franciàk? Mert sokukra jellemzô, hogy nem értékelik a külföldi àrut (kivéve, ami amerikai)? Remélem neked jobb tapasztalataid vannak, ha màr ott vagy 1 éve...
Előzmény: kalacsfr (137)
t.ildi71 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 139

Sziasztok!

 

Januártól lehetőségem lenne Meudon-ba költözni és munkát vállalni.15 éves lányom hallani sem akar a költözésről, pedig rokonoknál dolgoznék.Nem tudom,hogy milyen lehetőségek vannak az iskolába járásra mivel Ő egyáltalán nem ismeri a nyelvet? Elérhető áru lakásra is szükségem lenne, (persze csak bérlésre gondolok).Tudna valaki válaszolni a kérdésemre?Köszi

R12Lucas Creative Commons License 2008.11.11 0 0 138
Sziasztok!

Elnézést kérek ha nem illik a fórum témájába de más helyet nem találtam ahol érdeklődhetnék.
Magyarországon lakok és vásárolni szeretnék Franciaországból de sajnos nem beszélek franciául. Apróhirdetésből, magánszemélytől vásárolnék. Keresek valakit aki ráér és segíteni tudna nekem ebben. Az email címem megtalálható az adatlapomon. Köszönöm előre is.

Üdvözlettel Lukács László
kalacsfr Creative Commons License 2008.11.06 0 0 137
Sziasztok!
kurtoskalacs keszitessel,eladassal foglalkozom itt kint mar 1eve,szivessen elmennek magyar osszejovetelekre,rendezvenyekre,partyra sb.. sutni kalacsot,ha tudd valaki ilyenrol az irjon ha nem akkor gyertek ti!megtalalhato vagyok karacsonyi vasar nov.27-dec.24.ig Maine et Loire , Cholet
vendegem minden magyar honfi,aki egy kis igazi magyar izzekre vagyik,lesz forralt bor es dugi othoni mezespalinka is ami most aktualis mert olyan hideg van itt mostanaban mint az eszaki sarkon ;)
smucsi Creative Commons License 2008.10.24 0 0 136
sziasztok!
Párizsban élők segítségét szeretném kérni. Decemberben költözünk ki Párizsba, s érdeklődnék, milyen weboldalakat tudtok ajánlani albérlet keresés ügyében. Ahol megfizethető áron lehet lakást találni... S melyik kerületek barátságosak árban? Mire számíthatunk, mennyibe kerül egy egy szobás ( de nem 15nm-es ) külvárosi lakás?
előre is köszönöm a segítsgéget!
kardio1 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 135
Köszönöm a segítségedet!
Előzmény: Dobri (134)
Dobri Creative Commons License 2008.10.20 0 0 134

Megkérdeztem.

Van,viszont a szállítandó tárgy méretétől és a távolságtól is függ az ár.Ez a strasbourgira érvényes,de gondolom a többinél is hasonló.

Előzmény: kardio1 (132)
hancig Creative Commons License 2008.10.20 0 0 133

Kedves drkovacsta!

 

Érdeklődnék a baby sittert kereső felhivásodra.

Sokáig dolgoztam francia cégnél,így a kért 2  nyelv ismeret adott.

Aktuális-e még a felhívásod.

Üdv

Előzmény: drkovacsta (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!