Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Pubi úr Creative Commons License 2014.12.16 0 0 9779

Pedig elmondtam az üzletben és látták is, hogy fűtéshez is kell. Azt mondta a pali, hogy ez bírni fogja. Visszaviszem. Az előzőt lepróbálta teszterrel, azt írta csere.

Fűtök egy keveset, aztán tesztelje ezt is.

Előzmény: gibbonpitti (9778)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.16 0 0 9778

szar az akku....nekem az 55ah-ás minőségi akku simán elfűt 1 órát a belső ventivel együtt és már a 3. tél van benne......

Előzmény: Pubi úr (9773)
Pubi úr Creative Commons License 2014.12.16 0 0 9777

Közben kiderült, hogy 11.8v-ra esik vissza 12.7-röl 10 óra alatt. A villamosságis szerint sokat állhatott az üzletben eladás előtt és öreg. Made in Hungary...

Előzmény: kicsizs (9774)
bt74 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 9776

Még szerencse, hogy nekem nem mutattál egyből ajtót :)

Nélküled nekem tuti nem menne a venti, pedig azt is végbélen keresztűl oldottuk meg :)

 

Szerintem aki normálisan kommunikál és nem zaklat feleslegesen minden sz..ral, azon illik segíteni. Mint ahogy itt is sok segítséget kaptam már!

Nagyon sokat lehet vele spórolni, persze ha valaki hülye és elsz..ja, az ne reklamáljon.

 

Előzmény: Jamalboy (9772)
danidoki Creative Commons License 2014.12.16 0 0 9775

Ha nem kieg, hanem állófűtés, akkor a venti nagyon sokat led tud levenni, de ekkora Ah-nál sztem nem szabadna ennyire érzékenynek lennie.

 

Beriv!

 

Nagy board-os e39 tudja vezérelni az állófűtést?

Előzmény: Pubi úr (9773)
kicsizs Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9774

A főnököm 95Ah-ás 3 hónapos magyar aksija lett cellazárlatos... aszonta a szervízben a srác, aki ezzel foglalkozik:

-Nem tudom gariba bevenni, mert nincs benne 12volt...

-Persze, mert cellazárlat van benne...

-Ááááá, dehogy... nincs feltöltve!

-Bazzz.... bent van az autóban!!!! Egy órája töltené, ha tudná...

-Ja...

 

szaki...

Előzmény: Pubi úr (9773)
Pubi úr Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9773

Ezért mondtam neked, hogy nem nyúlok hozzá. Az öreg DBW még megy hűségesen...

Egy kérdésem lenne.

Létezik, hogy egy 95ah-s akku, ami egyébként öt hónapos, fél óra fűtés után éppen hogy csak teker? Ha jó szándékú akarok lenni azt mondom határeset.

Generátor új, töltés 14.2v, indítás után a legkevesebb út 30km.

Az akku perion. Lehet hogy karcsú? Ez előtt gyári merci akksi volt benne 90ah-s, az kinevette a -20-at is. 3000-es hathengeres diesel.

Köszöntem szépen!

Előzmény: gibbonpitti (9771)
Jamalboy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9772

De mi mással akarja megoldani? PWM-mel vezérelt a legegyszerűbb a progizható IPCU.

Vagy csinálni egy PWM generátort egy 555-ös IC-vel :)

Előzmény: gibbonpitti (9771)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9771

ez így van,de nem az a lényeg h lesz-e ügyfél.mert akkor én sem segítenék senkinek sem.az a baj h elvárják az emberek h végig mindent elmondj,megoldj helyettük persze telefonon vagy emilben aztán ha az user elbasz vmit akkor a tiéd a felelősség.

 

aki jól és nem lehúzósan dolgozik annak mindig volt-van és lesz munkája.én pl. hála istennek április végéig tele vagyok...olyanokkal aki komolyan gondolják!

 

de  volt olyan h felhívtak hogyan kell egy t5-ös transportet belső ventijét indítani.....mondom ipcu....erre lehülyézett.mondom ha tudod akkor én minek kellek?pedig nem kellene ezeket sem megosztanom,mert nem kevés pénzt fizetek éves szinten a webos regisztrációért.nagyon nem keveset....

Előzmény: Jamalboy (9769)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9770

ez fehér volt.....de a nagyorrú...már ha érted mire gondolok...   :)

 

hetente jut nekem az ilyenekből több is....és a szomorú h körbenéz,még itt a fórumon is olvas.aztán meg elindul a feje után.hibát libára halmoz utána meg sír mint a gyerek az oviban ha elvették a homokozólapátját.

 

és ez most nem lenézése másoknak,csak ha nem értek vmihez akkor arra bízom aki ért és nem álok neki előre teóriákat felállítani mi mennyibe kell h kerüljön.mert ez nagyon rossz megközelítése a dolgoknak.

Előzmény: norbi0325 (9768)
Jamalboy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9769

Abszolut igazuk van. Ez pont nem az a terület, ahol tanácsokkal ügyfelet lehet fogni szerintem. Mármint akik csak újakkal foglalkoznak.

Előzmény: gibbonpitti (9767)
norbi0325 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9768

Há csinyájjad mán meg néki teső :))

Há megfagy a csálád ,had légyen örömbodotáááá.....

Oszt majd később fizet....  meg há  jön a kárácsony..

 

csak majd figyelj rá hogy 2 jelből kell neked ,és kapcsolást csinálni a z-s kályhának

 

 

!

 

Előzmény: gibbonpitti (9765)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9767

van hivatalos beépító barátom,tőle tanulom a dolgokat és rajta keresztül tudom a webo-t basztatni a kérdéseimmel......na szóval őket is megtalálják csak ott az a divat h ha nem újat akarsz vagy nem ott javíttatod akkor ajtót mutatnak.tanácsot nem adnak,és igazuk van.

Előzmény: Jamalboy (9766)
Jamalboy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9766

Báááz, kijár neked az eszese :)

Mé nem mondtad, h indítsa be a gépet akkor lesz fűtés :)

Előzmény: gibbonpitti (9765)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9765

az otthon beépítők 2/3-ada belefut ezekbe aztán meg csak locsolja a lóvét.....de már kezdek leszokni a másik meggyőzéséről...igazuk van a többieknek akik óvtak ettől.mindenki a saját szerencséje kovácsa.

 

szeretik az árat előtérbe helyezni és nem látják az erdőt attól a bizonyos fától.

 

mai példa:embernek behalt a galaxy-van a d3wz kályha.jött hozzám.mondom csak webot tudok a helyére.....azt mondja ok.megbeszéljük az időpontot,nagy nehezen találok neki egyet nov. elején(szept. végén jött hozzám).mondom kéne egy 10es előleg,mert különben nem veszem komolyan....aszongya utal.....azóta is.na mind1.....közben felhív 3 hete h vett kályhát és be is rakná,de megúszott a villannyal.mita hová kössön.mondom ezt telón nem tudom megmondani meg nem is akarom.na a karrierépítő berakta a webot és be is kötötte.....fordítva élből a tápot.bírta is a nagy dióda teljes 3 mp-ig aztán felrobbant.erre ma megtalál,de úgy hívott fel mintha még soha nem beszéltünk volna.eljött,megnéztem.elmondtam h kuka a panel,meg a beépítés is szarul van megoldva.a végén mint a nagy leleplezés:én tehetek róla h tönkrement,mert én mondtam mit hová kell....hozzáteszem semmit nem mondtam.mondom neki h fizettél nekem ezért?ja,hogy nem.....akkor ott az ajtó.....még megpróbált hülyének is nézni.

 

aztán meg este 6kor is hívogat h segítsek neki,mert megfagy a család a verdában.mondtam neki h volt egy nov. eleji időpontja amit eltolt.....

 

 

na ilyenkor mit csináljon az ember????,

Előzmény: Jamalboy (9752)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9764

ha visszaolvasol megtalálod....  :)

Előzmény: ketrész (9761)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9763

írj neki email-t,aztán ha akarja megadja....de sztem megadja.

Előzmény: solyom76 (9760)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9762

fog,ne aggódj...  :)

Előzmény: Svnega (9759)
ketrész Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9761

Üdv!

 

Vizes állófűtést szeretnék a furgonomba, telefonos elérhetőséget szeretnék kérni, amin átbeszélnénk a részleteket.

 

Üdv:Cs

Előzmény: gibbonpitti (9730)
solyom76 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9760

Köszönöm srácok.. sima bmw scanner 1..4 el lett nézve. szerintem beszélek baluval.

valaki esetleg nem tudja a számát?

Svnega Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9759

Egyenlőre igen!

Ha újra füstöt okád, akkor jövök ide tanácsért!!

Köszi mindent!

Előzmény: gibbonpitti (9757)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9758

ezt sztem inkább vmi volvo fórumon tudnák megoldani neked.....

Előzmény: MiSA (9754)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9757

akkor örömbodotáááá.....   :)

Előzmény: Svnega (9755)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9756

de a bömbiben a ventit a klíma indítja és nem a z-c kályha.ilyen okosság van sok japó autóban is.

Előzmény: beriv (9753)
Svnega Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9755

Az autót most vettem márciusban, de azóta nem indítottam el az állófűtést, csak múlt hónapban, de megijesztett a füst és kinyomtam.( A típusát nem tudom, csak azt hogy Webasto és gyári rendelt extra volt).

Általában fűtött garázsban állok a kocsival, így automatán ritkán indul el (ezért nem is programozom a fedélzeti computeren keresztül), csak mostanában ha melóból jövök és kint áll a garázstérben az autó akkor van 5 fok alatt.

Viszont tegnap és ma is elindítottam manuálisan és tökéletesen befűtötte az autót és a vizet, füstje is jóval kisebb, emészthető mennyiségű volt.

Minden az előírás szerint működött érzésre (laikusként). Lehet hogy kiégett?

Holnap viszem a kötelező 15 ezres  szervizre és ott azért ránézetek a hibakódokra.

 

 

 

Előzmény: gibbonpitti (9744)
MiSA Creative Commons License 2014.12.15 0 0 9754

Sziasztok!
Volvo V70 II-be keresnék (lehetőleg) gyári állófűtést. Jó lenne ha a fed-comp-on is írná.
Valami ilyesmire gondoltam:

https://www.youtube.com/watch?v=K_FsnYbCZ8U

SMS modult meg tudom oldani, de kéne a kályha beszerzésben és az ECU funkció aktiválásban némi segítség.

 

Előzmény: gibbonpitti (9743)
beriv Creative Commons License 2014.12.14 0 0 9753

Z/C-el lehet működtetni belső ventit kizárólag e39-nél vagy x5 nél és ott van pár feltétel ami kell (nagy navi ....)

ZCS/FA kódolással kódolni kell az autó állóra és utána ha indítva van akkor szépen működik,az igaz hogy nem a webi indítja konkrétan.

Előzmény: gibbonpitti (9749)
Jamalboy Creative Commons License 2014.12.14 0 0 9752

Ez így tényleg szar. Ez egy EV2-ből bontott kiegészítő kályha ahogy gibbonpitti mondja.

Ennyiért baromi drága, főleg az occó távrángatóval. Időzítés sincs, venti vezérlés sem.

 

Ha kihívást szeretnél akkor megveheted, mert mindent meg kell hozzá építeni, hogy rendes állófűtésként működjön. Van rajta szivattyú és utókeringet is, de ennyi.

Előzmény: solyom76 (9747)
beriv Creative Commons License 2014.12.14 0 0 9751

Inpa-val el tudod érni  K-buson keresztül?

Vagy webastos progival?

Lehet Z/C elektronika van rajta és nem szereti azért nem indul, de attól függetlenül diagolhatónak kell lennie.

Klímából nem lehet elérni amit a képen linkeltél.

Előzmény: solyom76 (9740)
gibbonpitti Creative Commons License 2014.12.14 0 0 9750

miben van ez a csoda?

Előzmény: zoleeteam (9748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!