Keresés

Részletes keresés

punasok Creative Commons License 2009.05.10 0 0 459
  Itt ket honapos a nyariszunet, tehat iden julius 2.-a az utolso tanitasi nap, s szeptember 3.-an kezdik a sulit, ovit. Az idei evtol mindenhol bevezettek a negynapos iskolai hetet , ami annyit jelent, hogy sehol sincs szombaton suli, s persze szerdan sem. Itt viszont tobb szunet van evkozben, kb. minden 6 het iskola utan van szunet, van mindenszentek szunet, karacsonyi, siszunet, tavasziszunet+ az unnepnapok.
Előzmény: zsu0110 (457)
webthomas Creative Commons License 2009.05.10 0 0 458
Hello mindenki!

25 éves vagyok, web-programozó végzettséggel rendelkezem, angolul és franciául beszélek, 2 év tapasztalattal rendelkezem. Érdeklődnék, hogy egy ilyen végzettségű ember, mint én milyen eséllyel indulhatnék álláskeresés terén Franciaországban?
Ezekhez értek:C, C++, JAVA, HTML, XHTML, JavaScript, XML, PHP, .NET, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, CorelDraw, Adobe Dreamweaver, és egy kis Actionscript 3.0.

Eddig az alábbi vagy hasonló projektekben vettem részt: logó tervezés, arculattervezés, weblap-design, HTML oldalak készítése, dinamikus, statikus weblapok, névjegykártya tervek, illetve programozási feladatokban is otthon vagyok, eddig csak tesztelést végeztem.

Mindenkinek előre is nagyon köszönöm a válaszát!

Üdv: Tamás
zsu0110 Creative Commons License 2009.05.10 0 0 457

 

 

 Arra is gondoltam, hogy talán ismételniük kellene 1 évet, de ez majd kiderül mennyire komoly a követelmény.

Limoux-ba is találtam és Carcassonne-ba is iskolát.Próbáltam emailben felvenni velük a kapcsolatot de még nem jött válasz. Kint mikortól kezdődik a nyári szünet? Azt hiszem később mint itthon.(Mo június 15 az utolsó tanítási nap és szept 1 a kezdés)

 

 

punasok Creative Commons License 2009.05.09 0 0 456

  Azt, hogy Cépet-ben van-e maganiskola? fogalmam sincs, viszont carcassonneban tuti, hogy van. Ami a francia maganiskolat illeti ezek regi egyhazi iskolak , az egyhaz altal tamogatott bizonyos szempontbol, bar egyaltalan nem kell hivonek lenned ahhoz, hogy a gyereked oda jarjon.S allitolag nem is olyan draga, sokkal csaladiasabb, mint az allami suli , a tanarok nem sztrajkolnak, s kevesebb a tetu!!

 

 Bar az is igaz, ha egy pici faluba mentek ott keves a gyerek, igy pici a suli, tehat csaladias. Viszont lehet, hogy a lanyodnak 12 eves kortol college mashova kell jarnia, mivel nem igen hiszem, hogy ilyen pici faluban lenne college, csak also tagozat van.

Előzmény: zsu0110 (455)
zsu0110 Creative Commons License 2009.05.09 0 0 455

  

 

  Magán sulik általában minden városban vannak? Cépie ahol a férjem munkahelye lesz csak egy kis lélekszámú " falucska", hozzá közel eső város  Limoux vagy Carcassonne.

Amúgy ez a tetű dolog itthon is van! Itthon sincs korlátozva hogy ha teves a gyerek ne menjen addig suliba amíg otthon ki nem kezelik. Mondjuk ennyire nem durva a helyzet hogy 1 hónapon belül 3-szor. A fiamnál könnyű , mert rövid tüsi haja van , de a lányom aki 11 éves , neki nem vághatom 6 cm-re .

inwear Creative Commons License 2009.05.07 0 0 454

sziasztok!

 

ki fogok menni franciaországba jövő ilyenkor fél évre tanulni. 3 lehetőség van, ami szimpatikusnak bizonyul: angers, párizs, toulouse

az első azért lenne jó, mert ez az egyetlen a 3 közül, amit a saját szakom hirdetett meg

párizsra egy +, mert párizs

toulouse talán elsőre a legkülönlegesebb, meg ott is elég sokan laknak, és közel van spanyolországoz, mondjuk az annyira nem érdekel

 

mi a véleményetek, hol lenne érdemes fél évig lakni? bármilyen infó jól jönne. árak, emberek, időjárás, albérlet..

 

köszi!

punasok Creative Commons License 2009.05.06 0 0 453

  Szerintem az a legbiztosabb ha leforditatod hivatalos fordito irodaban, arra elvileg semmit nem mondhatnak. Ha a gyerekek magan iskolaba fognak jarni, ott nem igazan csesztetnek a papirok miatt, viszont az allami iskola eleg burokratikus, nagyon szeretik a papirt.

 

  Ja es egy jo tanacs keszulj fel a tetu elleni harcra, mivel itt rengeteg helyen van tetu, s az allam semmit nem tesz ellene. Ha fiaid vannak akkor konnyebb, nekem ket lanyom van, s raadasul a nagyba szeret visszajarni a tetu, igy ket honap alatt  haromszor volt benne reszunk, azt hiszem birkanyiras lesz! 

Előzmény: zsu0110 (452)
zsu0110 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 452

 

 

  Halihóó!

 

 Francia sulikba kérik a magyar bizonyítványokat?  Másoltassam le , vagy fordítassam   le a gyerekek bizijeit? Az az igazság hogy a bizonyítványokba ma már csak az szerepel hogy tovább léphet a következő osztályba. Semmi osztályzat, ez valami új!! A mi időnkbe még jegyeket is látott a szülő.....(sajnos :)  manapság már nem. Ja és százalékos osztályzás megy ...nincsennek jegyek egész alsóban!

Csak ennyit szerettem volna :)

Dobri Creative Commons License 2009.04.28 0 0 451

Üdv!

 

A szép nőknek!Ha esetleg magyar az csak pozitívum.

Itt olyan nőket is meg kell néznem,akikre otthon nem szentelnék figyelmet.

Biztos forrásból tudom,hogy Latin-Amerikában is megfájdulna a nyakam.:)

Előzmény: punasok (450)
punasok Creative Commons License 2009.04.28 0 0 450

 Orok rajongoja a magyar noi szepsegnek, milyen meghato! 

 

 Mas. Van valaki aki kiprobalta mar az uj Google Chrome keresot , erdemes letolteni vagy sem?? Tenyleg gyorsabb?

Előzmény: Dobri (449)
Dobri Creative Commons License 2009.04.28 0 0 449

Üdv!

 

Azt lehet itt is!Viszont otthon sokkal jobb a választék.:)

Előzmény: punasok (448)
punasok Creative Commons License 2009.04.28 0 0 448
  Miert, megnosulni csak Magyarorszagon lehet?
Előzmény: Dobri (447)
Dobri Creative Commons License 2009.04.28 0 0 447

Üdv!

 

Mivel még a nősülés elött állok,így 99%,hogy nem.:)

Előzmény: punasok (446)
punasok Creative Commons License 2009.04.27 0 0 446
  Ok, szerenykedhetsz , na de akkor is vegig csinaltad, ha nem is volt igazi haboru. Nekem volt egy-ket ismerosom Magyarorszagon aki elkezdte a legiot, utana sirva szokott haza. A kilencvenes evek vegen nagy divat volt a legio otthon , nagyon sokan megprobaltak ,viszont ismerek egy olyan sracot is aki vegigcsinalta az 5 evet, evfolyamtarsam volt az alt. iskolaban. De o most otthon van , s el mint Marci  a hevesen.  Te vegleg itt akarsz maradni?
Előzmény: Dobri (445)
Dobri Creative Commons License 2009.04.27 0 0 445

Üdv!

 

Pár hónappal a 18.-ik szülinapom után jelentkeztem.

Az elmúlt 30-35 évben a franciák nem vettek részt olyan háborúkban,ahol tömegesen haltak volna meg a katonai.Így nem nagy dolog túlélni!

 

http://dvdtoile.com/CritiqueDvd.php?dvd=23964

 

A DVD borítón a díszegyenruhákban lévők közűl,én vagyok az első.1997-ben készült a kép.Ha a google képkeresőjébe beírod,hogy légionnaire,ez a kép fog megjelenni.

Előzmény: punasok (444)
punasok Creative Commons License 2009.04.27 0 0 444
 En 2001-ben erkeztem Montpellier-be, pont elkerultuk egymast.  Viszont te nagyon fiatalon kezdted a legiot? s tulelted, bravo igy ismeretlenul is. A ferjem azt mondana: igazi tokos gyerek.
Előzmény: Dobri (443)
Dobri Creative Commons License 2009.04.27 0 0 443

Üdv!

 

1996-2001.Valami rémlik róla...:))

Előzmény: punasok (442)
punasok Creative Commons License 2009.04.27 0 0 442

 Akkor neked a Féria de Nimes mond valamit, gondolom.

 

 

 Az teny, hogy egyaltalan nem szeretem az ottani kornyeket, viszont a Féria de Nimes kihagyhatatlan elmeny! S raadasul annak idejen amikor ott laktunk a ferjem  egy whisky es pezsgo forgalmazo cegnel dolgozott, igy a legjobb bodegakda volt beleponk ,nagyon jokat buliztunk.

 

 Mikor voltal te Nimes-ben?

 

Előzmény: Dobri (441)
Dobri Creative Commons License 2009.04.27 0 0 441

Üdv!

 

Nekem 50km-re(Nimes-ben) volt a laktanyám és amikor csak lehetett ki is használtuk Montpellierben a helyzetünket...;-)

Párizsban ha túristák által látogatott helyeken voltunk egyenruhában,elég sokan kérték,hogy lefényképezzen minket.Két legyet(ismert dolgot) egy csapásra.:)

Előzmény: punasok (440)
punasok Creative Commons License 2009.04.27 0 0 440

  Vegre van valami mozgas!! Mindenki alszik?

 

  Teljesen igaza van Dobrinak, Montpellier Franciaorszag, ha jol tudom- 3. legnagyobb diakvarosa. Tele van diakokkal, s nem csak franciakkal de egesz eu.-bol szarmazo emberkekkel. Annak idejen, amikor mi ott laktunk eszmeletlenul sok sved diak volt , eleg jokat buliztuk veluk.  

Előzmény: Dobri (439)
Dobri Creative Commons License 2009.04.27 0 0 439

Üdv!

 

Bár én Strasbourgban vagyok,de tudom a megoldást.

 

http://www.melodiak.hu/ :)

 

Ha arra gondoltál,hogy otthonról keresnél itteni melót,akkor azt szerintem elfelejtheted.Montpellier tele van diákokkal,akik a személyes elbeszélgetésre,megbeszélésre el tudnak menni.Nem fognak olyannal kínlódni,aki nincs is ott,hiába felelne meg minden feltételnek.

Előzmény: fannuska85 (438)
fannuska85 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 438
Aki esetleg Montpellierben van,tudna tippet adni,hogy diákként itthonról,hogy tudnék valami diákmunkát keresni!?
punasok Creative Commons License 2009.04.03 0 0 437

 Koszi a cimeket, gyorsan megneztem az internet oldalakat, tenyleg nagyon erdekes.  A var is es a majmos parc is nagyon tetszett, viszont a mi kis utazasunk nagyon villam kirandulas lesz, majus 1 indulunk Montaubanbol, majus 2 eskuvo, s 3.-an este Avignonban fogunk aludni a ferjem egyik kollegajanal, s 4.-en delutan mar melo, ujra itthon, remelem a lanyok kovetik az iramot?

 

 

Előzmény: Dobri (436)
Dobri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 436

Üdv!

 

Megnéztem,hogy merre van.A táj legalább szép lesz.:)Ha véletlenül eltévednétek akkor úgy veszitek észre,hogy átnemtetek Lotaringiába,hogy a tehenek szebbek a lányoknál és mindenkinek nagy füle van.:)A füles dolog onnan jön,hogy a fülüknél fogva emelik meg a gyerekeiket,hogy át tudjanak nézni a Vogézeken.Annak érdekében,hogy megnézzék milyen szépek az elzásziak.

Ha lesz egy kis időtök akkor ezeket megnézhetitek.Nem messze lesztek tőle és egymástól pár km-re vannak.

http://www.haut-koenigsbourg.fr/fr

http://www.montagnedessinges.com/

 

 

Szerencsére a hugom már 2,5 éve férjnél van!

Előzmény: punasok (435)
punasok Creative Commons License 2009.04.03 0 0 435

 Varjunk csak valami kitekert neve van, Fréland es Kaysersberg. Francia - Nemet lagzi lesz , allitolag a jovendobeli asszonyka nem valami szep(nemet), legalabb is az en rosszindulatu ferjecskem azt mondta. Tartok egy kicsit ettol a felig nemet eskuvotol, a nemetek szorakozasi szokasai ... nem is tudom, ismeretlen.

 

 

  Mar ilyen oreg vagy, 31 eves! A ferjem 32 eves, mar ketgyerekes csaladapa, s persze hullik a haja( 3 novel, nem mindig konnyu). Szerintem jon az majd magatol, nem kell eroltetni, azt viszont meg lehet erteni, hogy az otthoniak ragjak a fuledet-tuti, hogy csak az unoka miatt, tapasztalatbol mondom. 

Előzmény: Dobri (434)
Dobri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 434

Üdv!

 

"Na latod, vegul is barhol lehet szep noket talalni csak ki kell nyitni a szemunket, s ugyan igy van ferfiak szempontjabol. S legalabb megkopogtattad az ablakot, hogy oda figyeljen?"

..................................................

Nem volt rá szükség.Náluk kellet kitölteni a belépési és kilépési könyvet,kávéval kínáltak.Amúgy a szemem mindig a pályán van.Otthoniak már nagyon rágják a fülemet,hogy én is álljak be a sorba,de valahogy még (31 évesen) nem akarózik.:)

 

Az egész belváros lezárva,csak az ott lakók mehetnek be.Közlekedés szinte lehetetlen.Szerencsére én a város legnyugatibb részén élek.Így ebből csak annyit veszek észre,hogy a kedvenc kocsmámba nem tudok eljutni,így a külvárosban lakó magyar diáklányoknál vagyok kénytelen bulizni.:)

 

Tegnap olyan meleg volt,hogy ebédidőben a tetőn napoztunk alsógatyában.Remélem marad ilyen idő október végéig!

Pontosan hova jöttök lagziba?Elzász melyik részére?

Előzmény: punasok (433)
punasok Creative Commons License 2009.04.03 0 0 433

 Te meg elsz? Regen hallotunk feloled!!!

 

   Na latod, vegul is barhol lehet szep noket talalni csak ki kell nyitni a szemunket, s ugyan igy van ferfiak szempontjabol. S legalabb megkopogtattad az ablakot, hogy oda figyeljen?

 

 Egyebkent mi ujsag feletek? Remelem tuelitek ezt a kis mozgalmas strasbourgi , vagy is inkabb maradjon mindenki otthon hetveget.(sarga zona, piros zona.... az ujsagirok mindent nagyon jol elmagyaraztak, egy szot se lehet belole erteni, s igazat megvallva az ott elo emberkeken kivul mas nem is erdekel)

 

 S idojaras szempontjabol? Remelem jo ido lesz, mivel a lanyoknak talaltam igazi hercegnos ruhacskat, a nagyobbik lanyom azt mondta amikor meglatta magat a tukorben/ Anya! olyan szep vagyok, mint egy hercegno!! Viszont remelem jo idonk lesz majus 2.-an, mivel ha rossz az ido nagyon hamar ki fog abrandulni a hercegnos szerepbol.

Előzmény: Dobri (432)
Dobri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 432

Szia punasok!

 

Januárban azt írtam,hogy nem láttam jó nőket egy itteni kórházban.

Most pár napig egy másik strasbourgi kórházon lógtunk.Az IRCAD-on.Az accueil-ön kegyetlenül szép nők voltak.Igaz nem kórházi dolgozók,de annak a területén található az épület.

Poulette Creative Commons License 2009.04.02 0 0 431
Hát igen ő hív így:)Arról kezdek én is letenni,hogy bac+4-as állásokat keressek...inkább átírtam az önéletrajzomat is bac+ 3-ra..aztán majd meglátjuk...de legalább kinn fogok kapni assedicet 6 hónapig...mikor hazajöttem a Munkaügyi hivatal bruttó 28.600 Ft-ot akart adni 3 hónapig...ja és mivel külföldön dolgoztam kb. 4 hónapot vesz igénybe a procedura mire kinntről bekérik a papírokat....szóval itthon még van mit fejlődni...és még szerencse,hogy nem ebből a pénzből kell itthon megélnem, hanem visszajöhettem a szüleimhez..
Megpróbálom akkor ezt a candidature spontanéet is...hátha:)
Igen szerencsére együtt fogunk lakni, így legalább emiatt nem kell aggódnom.

További szép napot mindenkinek!

Poulette
Előzmény: punasok (430)
punasok Creative Commons License 2009.04.02 0 0 430

  poulette- milyen edes becenev, csak nem a kedvesed nevez igy? Hat neked is csak annyit tudok mondani, hogy kitartas mivel az teny, hogy nem konnyu jelenleg jo melot talalni. Ha kepes vagy arra, hogy lejebb adod a mercet, lehet, hogy konnyebben talalsz valamit, s kozben folyamatosan nezed a hirdeteseket. A bankoknal probaltad ? bar allitolag nagyon rosszul fizetnek( bac+2= petit SMIC)

 

  Amikor a ferjem munkanelkuli volt(18 honap), azt csinalta, hogy elkuldott spontan eletrajzokat azokhoz a cegekhez akinel dolgozni szeretne, mivel allitolag a felvetelek 20 % ilyen modon tortenik?!( o uzletkotokent dolgozik )

 

  Neked annyi elonyod van legalabb, hogy van lakhelyed, gondolom a baratodnal laksz?   Tehat tovabbra is kitartas elvtarsak es elvtarsnok!!!

Előzmény: Poulette (427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!