Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.27 0 0 491

 

Öcsi ???? - Igaz, még csak 40 éves vagyok.....

 

Igen, többekkôzött én is szolgàltam az idegenlégioban, bûszke is vagyor eléggé rà.... Embert faragott belölem...

 

Mostanàban megprobàlok valami "civil" àllàs utàn nézni (most szàmoltàk fel a céget ahol eddig dolgoztam...) ahol tovàbbra is emberekkel foglalkozhatok és utazhatok.....

 

Billy

Előzmény: Rufella (489)
punasok Creative Commons License 2009.06.25 0 0 490

  Nagyon erdekes, s elgondoltatato... tenyleg!  Ami a tortenelmi oldalat erinti, ugy gondolom- nagyon keves olyan nemzet van a vilagon akik soha senkinek nem artottak, talan a Del-Amerikaban elo Zoé nevezetu nemzetseg, ok talan artatlanok. 

 

 Himnusz vagy Marseillaise???...nem tudom, jelenleg olyan sehonnai bitang ember vagyok, viszont azt tudom, idovel ha boldog akarok lenni, valasztani kell. Muszaj gyokereket talalni! Abban remenykedem, hogy ebben a gyermekeim segiteni fognak kesobb.

 

 

 

  Egyebkent nayon orulok, hogy uj emberkek csatlakoztank korunkbe, mindenkit szeretettel udvozlok.

 

  Sch Billy a te gyermekeid mennyire beszelnek magyarul?tanacsokat , otleteket tovabbra is nyitott vagyok!

 

 

  Ja es meg annyi, a mult hetvegen Jonzas-ban(17) voltam egy termalfurdoben, s talajatok ki milyen anyanyelvu a ket ott dolgozo, nagyon kedves, ket fiatal gyogytornaszno.... hat MAGYAR, nagyon kellemes meglepetes volt. 

Előzmény: Rufella (487)
Rufella Creative Commons License 2009.06.25 0 0 489
Utazni?
Utoljàra akkor utaztam külföldre, amikor idejöttem. Az elsô években Fr.o-t jàrtam kicsit körbe, s miòta hazamehetek Németo-n és Ausztriàn is csak keresztülutazom, az évek multàval haza is egyre ritkàbban van lehetôségem menni. Az utazàshoz pénz is kell àm, öcsi!
De még itt Fr.o-n belül is: tudtad, hogy a lakosok 42 %-a nem tud nyàri vakàciòra menni?
Ja, s nincs francia utlevelem, csak magyar.

Katonai multad? Te vagy az, aki az idegen légioban szolgàlt?
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 488

Hàt...

Isten hozott az igazi francia orszàgban !!!

Itt soha nem leszel külföldi, ugyanis szinte az egész orszàg az !

Itt nem leszel sem tudatlan, sem elhanyagolt, mert müveltetésed sokkal kimagaslobb mint az Övék, és kulturàd is kifinomultabb.... (Nem hordassz rizsporos parokàt, és nem csak egyszer fürdessz hetente... etc)...

Egy csodàlatos nagy orszàg, ahol minden földrajzi és kulturàlis sféràt megtalàlhatsz....

Ha esetleg nyilas vagy (mint én) és szeretsz utazni, szinte az egész vilàgot körbejàrhatod francia utleveleddel és nyelvtudàsoddal és mindenhol otthon leszel (hàla a gyarmatositoknak !!!)....

Que demande le peuple ??? Mi kell még több ???

Billy

Ps : Lehet, hagy a 15 éves katonai multam is kôzbejàtszik abban, hogy a Marseilles-t szeretem jobban ????

:-)))
Előzmény: Rufella (487)
Rufella Creative Commons License 2009.06.25 0 0 487
Ugy làtszik, hogy te szerencsésebb természetû vagy nàlam.:-)
En 27 év alatt sem tudtam azonosulni a francia mentalitàssal. A történelmükben szégyenletesnek tartom a gyarmatositàsokat (még ma sem adnàk meg nekik a függetlenséget); a fr. forradalomban borzalmas mészàrlàsokat hajtottak végre vàlogatàs nélkül (nemcsak fejeztek, vidéken a tavakba folytottàk bele a nemeseket); Louis XIV. a versailles-i csicsàs kastélyàt az emberek millioi izzadsàgàn és vérén épittette föl (ronda, giccses csak a kertet tartom szépnek), napkiràlynak neveztette magàt, közben naponta többször becsinàlt a nadràgjàba (ez nem vicc, tény!); azon vidék lakossàgànak ôsei (ahol lakom) elàrultàk Jeanne d'Arc-ot az angoloknak, stb...
Semmi nincs, ami miatt büszkén vàlnék franciàvà. A mai lakosok között van néhàny nagyon jò baràtom/nôm, s egészségügyben arànylag jò tapasztalataim vannak. A lakossàg körében az egyszerû emberek (ahovà én is tartozom) nagyon tudatlanok és müveletlenek, a középosztàly, kàderréteg pedig soviniszta, lenézi az idegeneket.
A marseillaise pedig egy katonai indulò (Alsace-ban komponàltàk), egész màs mint a magyar Himnusz, amely egy szivet facsarò "imàdkozàs" inkàbb. Benne van a magyarsàg minden szenvedése, gyötrelme és reménysége. Minden évben màrc. 15-én eléneklem, s könnyezek...folytathatnàm, de mennem kell.
Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 486

 

Igen a kàrtyàk is jok :

 

Van egy Sparkle nevü szolgàltato Kingphone vagy valami ilyesmi nevü kàrtyàja (piros alapon oroszlànfej) amit egy elôfizetéses francia mobilrol (mondjuk céges telcsi) 7 000 percig tudsz hasznàlni.... Nekem ki szokott tartani egy egész honapot a 7,50 € kàrtya, de van 15 € vàltozata is. Ugy tudom fülkéböl is elég jol ad (én még nem probàltam)....

 

Billy

Előzmény: kardio1 (484)
Dobri Creative Commons License 2009.06.23 0 0 485
Ha jol tudom,akkor a McDonald's-os blokkon talalhato egy kod,amivel a wifi hozzaferes lehetseges a kajaldai kozeleben.
Előzmény: Törölt nick (483)
kardio1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 484

A netezés tényleg nem tùl egyszerü. En a France telecom France-Europe telefonkàrtyàjàt (virtuàlis kàrtya, csak a szàmot adjàk meg, amit beütve lehet telefonàlni. Utcai fülkét hasznàlva otthoni vezetékes szàmot hiva kb 2 h-ra elég 10 euro. Ha valaki ismerös fix, vonalas telefonjàt tudja hasznàlni (az illetönek nem kerül pénzbe), akkor kb. 6 h-nyi beszélgetésre elég. A kapott papiron van egy 10 jegyü szàm. Elöször a 3089-et kell tàrcsàzni, majd a 10 jegyü kodot, utàna a kettöskereszttel, majd pedig az otthoni szàmot, szintén a kettöskereszttel a végen. Az ùjsàgosoknàl, trafikban lehet ilen kàrtyàt kapni.

Igaz, nem lehet a beszélgetötàrsat làtni, de jobb a semminél és nem tùl dràga.

Előzmény: rouen (482)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 483

Helloka,

 

Az egyik legegyszerübb és legolcsobb (lehet, hogy nem épp a legkényelmesebb) lehetöség, hogy elmegy sétàlni, és megprobàl egy szabad wifi jelet fogni valhol az utcàn (ha lehet akkor ehy parkban, mert ott ler tud ûlni...) és màr mehet is a net-ezés...

 

A Net elôfizetés nélkûl elég dràga (ugy 10 euro 2 oràra a wifi) az elöfizetéshez meg àllando cim és bankszàmla kell....

 

Esetleg van néhàny telefonkàrtya, ami elég jol kihasznàlhato, de ugyebàr az nem egyenlö a net nyujtotta élményekkel....

 

Billy

Előzmény: rouen (482)
rouen Creative Commons License 2009.06.20 0 0 482
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! A férjem most utazott ki Rouen-ba dolgozni és nagyon elkeserített a mai beszélgetésünk. A szállásuk borzalmasan lepukkant, még egy kis szekrényük sincs ahova a ruháikat kipakolhatnák. Ez még nem is lenne elszomorító, de nincs internetezési lehetősége. Azért vettünk egy notebook-ot, hogy esténként tudjunk beszélgetni és követhesse a kislánya fejlődését aki 7 hónapos. Azt mondták neki, hogy van valami kártya ami 68 euró, de 3 óra alatt lefogy a kártyáról az összeg. Ez azért kemény! Tud valaki valamilyen megoldást? Kérlek, segítsetek! Nagyon köszönöm előre is! Dóri

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.20 0 0 481

"pedig egyàltalàn nem magyar érzelmüek"

 

Helloka,

 

Mit nevezel magyar érzelemnek ?

 

En 1991-ota élek félig itthon (Fr) félig otthon.... Francia orszàgban hàzasodtam (magyar lyànnyal) a gyermekeim is itt születtek....

 

A mostani otthoni helyzet csak egyre jobban erösiti a véleményemet arrol, hogy itt kint sokkal jobb !

 

Es lehet, hogy ez most csunyàn hangzik, de a Marseilles az ami a hazafi érzést kivàltja belölem, és nem a Himnusz !

 

Billy

Előzmény: Rufella (480)
Rufella Creative Commons License 2009.06.04 0 0 480
Hàt ahhoz, hogy ha lehetséges, inkàbb magyar lànnnyal szeretnél hàzasodni.
Tudod, a kultura-keveredés sok vita és nem-megértés forràsa lehet. Ismerek több magyar nôt, akiknek a férje francia és hàt nem nagyon értik meg egymàst. Bàr az idôk vàltoznak, ugy làtszik, hogy Punasoknàl nincs ilyen probléma.
De akkor is megmondom öszintén, sajnàlom, hogy annyi szép magyar làny külföldivel hàzasodik és elköltözik. Ezeknek a gyerekei màr alig, az unokàk pedig egyàltalàn nem magyar érzelmüek. Nem értékelik a magyar nyelvet és kulturàt. A magyar pedig csak fogy, fogy...
Előzmény: Dobri (479)
Dobri Creative Commons License 2009.06.01 0 0 479

Üdv!

 

Mihez?

Előzmény: Rufella (477)
digicat Creative Commons License 2009.06.01 0 0 478
Részletek? Mit csinálsz, mennyi időre mentél, milyen volt a folyamat (lakáskeresés, munka, stb)?
Előzmény: fannuska85 (476)
Rufella Creative Commons License 2009.06.01 0 0 477
Gratulàlok!
Előzmény: Dobri (447)
fannuska85 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 476

Sziasztok,én most költöztem Nizzába.....Valaki lakik itt szintén!?Esetleg találkozhatnánk,e-mail-em:fannuska@yahoo.com

T.Fanny

robicsek Creative Commons License 2009.05.29 0 0 475
kuldheted nekem is, a lányom élt frankhonban, meg a sört is szereti, szerintem megcsinálja.,...
Előzmény: sárkányság (472)
sárkányság Creative Commons License 2009.05.28 0 0 474
oké, köszönöm, összeszedem a szöveget és elküldöm a profilodban lévő mailre.
punasok Creative Commons License 2009.05.28 0 0 473
  Kuldjed , megprobalom, viszont semmi eredmenyt nem garantalok!
Előzmény: sárkányság (472)
sárkányság Creative Commons License 2009.05.28 0 0 472
konkrétan azt szeretném, ha valaki lefordítana nekem néhány oldalt .
a célom: a motoromat szeretném beborítani vele egy találkozóra :) kinyomtatom erre alkalmas fóliára, és behúzom vele az idomokat.

nem túl sok szöveg, van olyan oldal ami összesen 2 mondat :)
ha akad valaki, aki bevállalná, pdf-ben vagy txt-ben el tudom küldeni a szövegeket.
punasok Creative Commons License 2009.05.27 0 0 471
 S milyen jellegu segitseget kersz, mi az amit nem ertesz? Mit szeretnel kezdeni a forditassal?
Előzmény: sárkányság (470)
sárkányság Creative Commons License 2009.05.27 0 0 470
üdvözlet!

egy kis francia nyelvű segítségre lenne szükségem.
Néhány Joe Bar Team képregényt szeretnék magyarítani az eredeti franciából, a netes fordítóoldalak nem boldogulnak vele sajna. gondolom a szleng miatt.
magyarul meg nem adták ki, talán csak az elsőt.

ha valaki tudna segíteni, megköszönném.
punasok Creative Commons License 2009.05.27 0 0 469

  Vegre celba ertunk, s tegnap megtortent a petesejt levetel, igy en is elmondhatom, hogy terjesztem a mi kis jo magyar genetikankat( ha igazan jo?-azt hiszem jo!), meg ha a hazaspar akinek adtak a petesejtjeimet nem is tud rola , hogy az adomanyozo magyar.Egy kicsit buszke vagyok, mivel az en segitsegemmel valahol itt Toulouse kornyeken teherbe fog esni, remelem hamarosan egy jovobeli anyuka, aki mar evek ota csak erre var, jo kis anyaknapi ajandek.(azt ma meg nem tudja, hogy a gyereke eleg rosszcsont lesz!!)

 

 Az altatoorvosokkal mindig bajom volt, de most mar tudom miert, nem birom az altatast, tegnap egesz nap hanytam. Lehet, hogy igy alltak bosszut rajtam a kollegak?

Előzmény: Dobri (468)
Dobri Creative Commons License 2009.05.14 0 0 468

Üdv!

 

Tudomásom szerint nincs gyerekem.Bár sose lehet tudni!:)Afrikában is volt francia gyarmatokon voltam,tehát ha született is,akkor megtanult.:))

Előzmény: zsu0110 (463)
kardio1 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 467
Az jo, ha Te is beleszolsz :))
Előzmény: punasok (465)
kardio1 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 466

Az én gyerekeim szeptemberben kezdtek el franciàul tanulni, de az otthoni nyelvtanulàs hatékonysàgàt erösen kérdésesnek làtom. Ami a tesztet illeti, azt mondtàk, Pàrizsbol beszerzik a magyar nyelvü tesztlapokat.

Nekem is vannak ismeröseim, akik franciàul nem tudo gyerekekkel jöttek ki, ott école maternelle-be és primaire-be jàrnak a gyerekek szeptember ota, fél év utàn jutottak el oda, hogy màr nemcsak értik ùgy-ahogy a nyelvet, hanem meg is szolalnak.

Majd meglàtjuk, a mieinknek hogy fog menni.

Előzmény: zsu0110 (463)
punasok Creative Commons License 2009.05.13 0 0 465

  Tudom nem nekem szolt a kerdes, de azert csak beleszolok!

 

 Van egy ismerosom aki tavaly jott ki a kisfiaval, aki nem beszelt franciaul, otthon mar elvegezte az elsot, itt ujra beirattak az elsobe, s allitolag 3 het utan azt mondtak a tanitok, hogy mehet masodikba. Az ismeros azt mondta, hogy az elso par honap nagyon kemeny volt, egyutt tanult a gyermekkel , s raadasul o sem beszelt egy kukott sem franciaul, tehat szerintem az elso ev mindenkeppen huzos, bar ha te beszelsz franciaul valamivel konnyebb. Ja es az ismeros is, maganiskolaba adta be a lurkot.

 

  Munkavallalas szempontjabol leirok nehany adatot, hatha segit :

 

 a jelenlegi minimalber oradijja:8.71€ brutto, amit minden ev junius vegen az inflaciot nezve emelik, vagy sem.Tehat ami annyit jelent, hogy ha 35 orat dolgozol hetente az 1321,02 € brutto havonta, ha pedig 39 oras a munkahet akkor 1509,73€ brutto. Itt a brutto es a netto kozott kb 20% a kulombseg, viszont itt az adot nem a munkaltato vonja le, hanem mindenki maga fizeti be az elozo evi jovedelme alapjan. Tehat ha ennel kevesebbett kinalnak, nem kell veluk szoba allni, s mivel a ferjed szakember elvileg ennel tobbet kell, hogy kapjon. Ja es ha a munkaszerzodes nem Cdi( meghatarozatlan idore) csak Cdd(szezonalis munka) akkor jar meg 2 fele "premium" +10% prime de precarité, + 10% a szabadsagra( a ki nem vett szabadnapokra). Remelem eleg erthetoen irtam le, ha valami nem vilagos kerdezz, s probalok segiteni.

 

 Mas, s arra nem gondoltatok, hogy a ferjed kijon egyedul, terepet felmerni, s te akkor jossz a gyerekekkel, ha oneki van mar valami biztos?

Előzmény: zsu0110 (464)
zsu0110 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 464

 

 

 Bocsánat Kardio1 -nek szólt a kérdés nem Dobrinak!! :)

zsu0110 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 463

 

 

  Nyelvi hiányosságok??!! :)) Az én gyerekeim semmit nem beszélnek franciául!! Egy szót se! Írathatnak teszteket velük de ők abból semmit sem fognak érteni!

Elsősorban a nyelvtanulás miatt mennénk ha megyünk. Utolsó percben ugyanis a munkáltató lemondta az egészet, állítólag talált helybélit aki rögtön munkába tud állni :((( Kicsit szíven ütött minket a dolog de még mindig jobb,hogy legalább emailezett mint ha kimegyünk és ott derül ki nem is kellünk!!

Talán Nizza összejön...onnan volt még aki írt hogy neki feltétlenül kell a férjem "szaktudása" de azt is csak akkor hiszem el ha visszaválaszol,hogy tutira mehetünk!

Amúgy ezek a kinti munkáltatók azt hiszik,hogy ha az ember kelet-európából megy ki dolgozni akkor velük másképp kell bánni!? Francia ismerőseink mondták,hogy azért vigyázzunk mert szeretik kihasználni a külföldieket és pénzben is jócskán alulfiztnek!

Majd meglátjuk mi lesz!

 

Dobri...a ti gyerekeitek beszélnek franciául vagy ők is mennek a mélyvízbe ha oviba vagy suliba kerülnek?

kardio1 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 462
Egyébként a magániskolába iratkozáskor sokkal kisebbek az elvárások. Állami iskolákban azt mondták, hogy kell valami felmérőt írni a tudásuk felmérésére, illetve a nyelvi hiányosságokon is sokkal többet problémáztak.
Előzmény: zsu0110 (457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!