Keresés

Részletes keresés

punasok Creative Commons License 2009.07.10 0 0 512

  Ha mar valaszthatunk, inkabb kurtocskalacs keszito gyarat, fahejjal es cukorral !!!

 

 Annyi hozzaszolast csak, hogy ez a hirdetes( marmint tolmacs) mar iwiw-en is forgott  marciusban, ha ugyan arrol az allasrol van szo?

Előzmény: Törölt nick (511)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 511

 

Làngossütödét !!!

 

:-))

Előzmény: Dobri (509)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 510

 

Még nemtudom.... Ugyanis visszajelzés egy szàl sem jôtt....

 

Itt St Nazaire-ben eddig luxushajokon légtechnikàt szerelt a cég 20 emberrel.... Nekik voltam a projektvezetö-tolmàcs-anyagbeszerzö-dadus-uk 2 évig, de sajnos egyenlôre most nincs több hajo.... Ugyhogy odébb kell àllni....

 

Billy

Előzmény: punasok (507)
Dobri Creative Commons License 2009.07.09 0 0 509
Mákdarálót gyártó üzemet.
Előzmény: Dobri (508)
Dobri Creative Commons License 2009.07.09 0 0 508
Mákdaráló üzemet!:))
Előzmény: punasok (507)
punasok Creative Commons License 2009.07.09 0 0 507
  S mit epitenek a mi magyarjaink Toulouseban?
Előzmény: Szega1 (505)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 506

 

Szépjonapot,

 

Jelentkeztem az àllàsra e-mail formàjàban.

 

Tisztelettel,

 

Billy

Előzmény: Szega1 (505)
Szega1 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 505

Sziasztok!Franciaországban(Toulouse) dolgozó építőipari cég keres tolmácsot munkaterületre és tárgyalásra.

 szendi.gabor@freemail.hu

digicat Creative Commons License 2009.07.02 0 0 504
Ettől függetlenül kösz a pontosítást :-)
Előzmény: digicat (503)
digicat Creative Commons License 2009.07.02 0 0 503
A hétköznapi embereknek (mint én) a fizetett katona zsoldos. Konkrétan nem is tudom mi a különbség a hivatásos és a szerződéses között. Ötletem van rá, de annyira nem érdekel, hogy utána is nézzek.

Ez más szakmákkal is így van, az átlagemberek nem minden esetben használják a pontos szakszavakat.
Előzmény: Dobri (502)
Dobri Creative Commons License 2009.07.02 0 0 502

Udv!

 

A Magyar Honvedsegben nincsenek zsoldosok!!Vagy hivatasosok vagy szerzodesesek.A zsoldos kifejezest masokra hasznaljak.

Előzmény: digicat (500)
Rufella Creative Commons License 2009.07.02 0 0 501
Kàr értük...En nem àldoznàm életemet pénzért.
Előzmény: digicat (500)
digicat Creative Commons License 2009.07.02 0 0 500
Nekünk semmi, nekik pénz. Zsoldosok, ebből élnek.
Előzmény: Rufella (499)
Rufella Creative Commons License 2009.07.01 0 0 499
Mindig tudnak okot talàlni rà, hogy miért küldjék az egyszerû embereket a hàboruba.
Régi idôkben területekért, késôbb vallàsi, vagy ideologiai ellentétek miatt, mostani idôkben az àllitolagos diktaturàk ellen, a demokràcia érdekében (USA).
De mit keresnek magyar katonàk pl. Afganisztànban? Milyen érdekünk füzödik nekünk ahhoz, hogy életüket àldozzàk?
Előzmény: punasok (498)
punasok Creative Commons License 2009.06.30 0 0 498

  Az ember jolnevelt fia mindig azert megy haboruba, hogy megvedje a sajat vagyonat, csaladjat, foldjet...stb. Az ellenfel katonaival neki semmi baja.

 

 

  Nem kell elfelejteni, hogy a haboru gazdasagilag eleg fontos mindenki szamara, kozvetve vagy kozvetlenul.  Ja, s meg mielott azt gondolnad, hogy szornyeteg vagyok, szerintem is eleg idiota dolog, hogy evezredek ota irtjuk egymast. 

Előzmény: Rufella (497)
Rufella Creative Commons License 2009.06.30 0 0 497
Kösz a magyaràzatot!
Hàt szòval, én nem olvastam el a könyvet, mert én inkàbb hàboru és katonasàg-ellenes vagyok. De tudom, hogy sajnos egyenlôre még szükség van katonasàgra, mert sok a gonosztevô, tudatlan, félrenevelt ember (ideologiàkkal, vallàssal), s szükség van megvédeni a becsületes embereket. De annyira kàr hàboruba kényszeriteni a katonàkat: én mindkét oldal egyszerû katonàit sajnàlom meghalni azért, mert a fônökök, a politikusok ugy döntenek.
Làttàtok-e a Joyeux Noël c. filmet? Nekem nagyon tetszett! Ez egy az I.vh.-ban valoban megtörtént eseményt mutat be, amikor a két oldal (franciàk-angolok és németek) Karàcsony elôestéjén abbahagytàk a harcot és egy közös futball-meccset rendeztek.
Zseniàlis! Ha minden katona igy tudna gondolkozni, nem lenne többé hàboru. Ha mindenki megtagadnà a szomszédja öldöklését. Kinek volt érdeke az elsô és màsodik vh. is? Nem az egyszerû embereké, katonàké és csalàdjaiké, az biztos.
Na eleget folozofàltam itt...(àltalàban a FILOSZ-ban vagyok a forumon)
üdv Nektek!

Rufella
Előzmény: Dobri (495)
Dobri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 496
Zajlott,kivalasztjak.
Előzmény: Dobri (495)
Dobri Creative Commons License 2009.06.29 0 0 495
Az Idegenlegio legszentebb dolga!!1863.apr.30-an zajlo Camerone(Mexiko) csataban reszt vevo legios szazad parancsnokanak a fa keze.Minden evben ezen a napon megtartott unnepsegen a kozponti ezredben vegig viszik.Leszerelt,sokat szolgalt es a cegert sokat tettek kozul valasztjak ki a vivot es a ketto kiserojet.A leheto legnagyobb megtiszteltetes ami egy volt legiost erhet,hogy kivalasszak erre a feladatra.
Előzmény: Rufella (494)
Rufella Creative Commons License 2009.06.29 0 0 494
Jòl sejtettem, hogy öcsém lehetnél...(én ötven éves vagyok)

A volt férjem is tervezte annak idején, hogy beàll az idegen légiòba, de végül is fontosabbnak talàlta a csalàdalapitàst.
Hallottàl-e Kemencei Jànosròl? O" a II.vh. végén harcolva került ki 15 éves koràban Fr.o-ba és lépett be az Idegen légioba. Végigharcolta Indokinàt (fogsàgba kerül - megszökik, màsodszor is visszamegy, majd pedig Algéria, Madagaszkàr.
1962-ben fejezi be katonai karrierjét. Ezeket a könyve hàtlapjàrol veszem le, mely 1985-ben jelent meg és dedikàlt! Cime: Legionnaire en avant! Es valami különleges kitüntetést is kapott: "Il aura l'honeur suprème, lors d'une grande cérémonie ..de porter la relique sacrée pour tous ceux qui ont été légionnaire: la main de bois du capitaine Danjou." En nem tudom mi ez, de neked biztos mond valamit.:-)
Előzmény: Törölt nick (491)
punasok Creative Commons License 2009.06.28 0 0 493

  Ja , igy konnyu, idezojelben! Te vegul is hol elsz Franciaban vagy Magyarorszagon? Nem gazos a gyerekeknek az ide-oda jovetel, iskolavaltas...stb?

 

 A legioban lehuzott evekre tenyleg buszke lehetsz.

Előzmény: Törölt nick (492)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.27 0 0 492

 

A gyermekeim "természetesen" az anyanyelvûket (magyar) hasznàljàk leginkàbb, de tudnak franciàul is...

 

Mostanàban többet vannak itthon (MO) mint otthon, tehàt a magyar suli is segit ebben....

 

Billy

Előzmény: punasok (490)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.27 0 0 491

 

Öcsi ???? - Igaz, még csak 40 éves vagyok.....

 

Igen, többekkôzött én is szolgàltam az idegenlégioban, bûszke is vagyor eléggé rà.... Embert faragott belölem...

 

Mostanàban megprobàlok valami "civil" àllàs utàn nézni (most szàmoltàk fel a céget ahol eddig dolgoztam...) ahol tovàbbra is emberekkel foglalkozhatok és utazhatok.....

 

Billy

Előzmény: Rufella (489)
punasok Creative Commons License 2009.06.25 0 0 490

  Nagyon erdekes, s elgondoltatato... tenyleg!  Ami a tortenelmi oldalat erinti, ugy gondolom- nagyon keves olyan nemzet van a vilagon akik soha senkinek nem artottak, talan a Del-Amerikaban elo Zoé nevezetu nemzetseg, ok talan artatlanok. 

 

 Himnusz vagy Marseillaise???...nem tudom, jelenleg olyan sehonnai bitang ember vagyok, viszont azt tudom, idovel ha boldog akarok lenni, valasztani kell. Muszaj gyokereket talalni! Abban remenykedem, hogy ebben a gyermekeim segiteni fognak kesobb.

 

 

 

  Egyebkent nayon orulok, hogy uj emberkek csatlakoztank korunkbe, mindenkit szeretettel udvozlok.

 

  Sch Billy a te gyermekeid mennyire beszelnek magyarul?tanacsokat , otleteket tovabbra is nyitott vagyok!

 

 

  Ja es meg annyi, a mult hetvegen Jonzas-ban(17) voltam egy termalfurdoben, s talajatok ki milyen anyanyelvu a ket ott dolgozo, nagyon kedves, ket fiatal gyogytornaszno.... hat MAGYAR, nagyon kellemes meglepetes volt. 

Előzmény: Rufella (487)
Rufella Creative Commons License 2009.06.25 0 0 489
Utazni?
Utoljàra akkor utaztam külföldre, amikor idejöttem. Az elsô években Fr.o-t jàrtam kicsit körbe, s miòta hazamehetek Németo-n és Ausztriàn is csak keresztülutazom, az évek multàval haza is egyre ritkàbban van lehetôségem menni. Az utazàshoz pénz is kell àm, öcsi!
De még itt Fr.o-n belül is: tudtad, hogy a lakosok 42 %-a nem tud nyàri vakàciòra menni?
Ja, s nincs francia utlevelem, csak magyar.

Katonai multad? Te vagy az, aki az idegen légioban szolgàlt?
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 488

Hàt...

Isten hozott az igazi francia orszàgban !!!

Itt soha nem leszel külföldi, ugyanis szinte az egész orszàg az !

Itt nem leszel sem tudatlan, sem elhanyagolt, mert müveltetésed sokkal kimagaslobb mint az Övék, és kulturàd is kifinomultabb.... (Nem hordassz rizsporos parokàt, és nem csak egyszer fürdessz hetente... etc)...

Egy csodàlatos nagy orszàg, ahol minden földrajzi és kulturàlis sféràt megtalàlhatsz....

Ha esetleg nyilas vagy (mint én) és szeretsz utazni, szinte az egész vilàgot körbejàrhatod francia utleveleddel és nyelvtudàsoddal és mindenhol otthon leszel (hàla a gyarmatositoknak !!!)....

Que demande le peuple ??? Mi kell még több ???

Billy

Ps : Lehet, hagy a 15 éves katonai multam is kôzbejàtszik abban, hogy a Marseilles-t szeretem jobban ????

:-)))
Előzmény: Rufella (487)
Rufella Creative Commons License 2009.06.25 0 0 487
Ugy làtszik, hogy te szerencsésebb természetû vagy nàlam.:-)
En 27 év alatt sem tudtam azonosulni a francia mentalitàssal. A történelmükben szégyenletesnek tartom a gyarmatositàsokat (még ma sem adnàk meg nekik a függetlenséget); a fr. forradalomban borzalmas mészàrlàsokat hajtottak végre vàlogatàs nélkül (nemcsak fejeztek, vidéken a tavakba folytottàk bele a nemeseket); Louis XIV. a versailles-i csicsàs kastélyàt az emberek millioi izzadsàgàn és vérén épittette föl (ronda, giccses csak a kertet tartom szépnek), napkiràlynak neveztette magàt, közben naponta többször becsinàlt a nadràgjàba (ez nem vicc, tény!); azon vidék lakossàgànak ôsei (ahol lakom) elàrultàk Jeanne d'Arc-ot az angoloknak, stb...
Semmi nincs, ami miatt büszkén vàlnék franciàvà. A mai lakosok között van néhàny nagyon jò baràtom/nôm, s egészségügyben arànylag jò tapasztalataim vannak. A lakossàg körében az egyszerû emberek (ahovà én is tartozom) nagyon tudatlanok és müveletlenek, a középosztàly, kàderréteg pedig soviniszta, lenézi az idegeneket.
A marseillaise pedig egy katonai indulò (Alsace-ban komponàltàk), egész màs mint a magyar Himnusz, amely egy szivet facsarò "imàdkozàs" inkàbb. Benne van a magyarsàg minden szenvedése, gyötrelme és reménysége. Minden évben màrc. 15-én eléneklem, s könnyezek...folytathatnàm, de mennem kell.
Előzmény: Törölt nick (481)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.24 0 0 486

 

Igen a kàrtyàk is jok :

 

Van egy Sparkle nevü szolgàltato Kingphone vagy valami ilyesmi nevü kàrtyàja (piros alapon oroszlànfej) amit egy elôfizetéses francia mobilrol (mondjuk céges telcsi) 7 000 percig tudsz hasznàlni.... Nekem ki szokott tartani egy egész honapot a 7,50 € kàrtya, de van 15 € vàltozata is. Ugy tudom fülkéböl is elég jol ad (én még nem probàltam)....

 

Billy

Előzmény: kardio1 (484)
Dobri Creative Commons License 2009.06.23 0 0 485
Ha jol tudom,akkor a McDonald's-os blokkon talalhato egy kod,amivel a wifi hozzaferes lehetseges a kajaldai kozeleben.
Előzmény: Törölt nick (483)
kardio1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 484

A netezés tényleg nem tùl egyszerü. En a France telecom France-Europe telefonkàrtyàjàt (virtuàlis kàrtya, csak a szàmot adjàk meg, amit beütve lehet telefonàlni. Utcai fülkét hasznàlva otthoni vezetékes szàmot hiva kb 2 h-ra elég 10 euro. Ha valaki ismerös fix, vonalas telefonjàt tudja hasznàlni (az illetönek nem kerül pénzbe), akkor kb. 6 h-nyi beszélgetésre elég. A kapott papiron van egy 10 jegyü szàm. Elöször a 3089-et kell tàrcsàzni, majd a 10 jegyü kodot, utàna a kettöskereszttel, majd pedig az otthoni szàmot, szintén a kettöskereszttel a végen. Az ùjsàgosoknàl, trafikban lehet ilen kàrtyàt kapni.

Igaz, nem lehet a beszélgetötàrsat làtni, de jobb a semminél és nem tùl dràga.

Előzmény: rouen (482)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.22 0 0 483

Helloka,

 

Az egyik legegyszerübb és legolcsobb (lehet, hogy nem épp a legkényelmesebb) lehetöség, hogy elmegy sétàlni, és megprobàl egy szabad wifi jelet fogni valhol az utcàn (ha lehet akkor ehy parkban, mert ott ler tud ûlni...) és màr mehet is a net-ezés...

 

A Net elôfizetés nélkûl elég dràga (ugy 10 euro 2 oràra a wifi) az elöfizetéshez meg àllando cim és bankszàmla kell....

 

Esetleg van néhàny telefonkàrtya, ami elég jol kihasznàlhato, de ugyebàr az nem egyenlö a net nyujtotta élményekkel....

 

Billy

Előzmény: rouen (482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!