Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 83

nagylacival egyetértek, ez az 5cm-es dolog elégé sántít.

 

de gondolom szegény sparta25 sem arra használtad amire való, na mind1.

Sky222 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 82
Csak az a baj h én a legkisebb oleoról beszélek és nem a profi gépről te meg a kis stihlről beszélsz és nem a félprofiról ami nekem van:D
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 81
Ne ítéld el az Oleo-kat csak, mert ráznak egyesek! Nekem pl a legnagyobb van 755 M és rugós csillapítása van NEM RÁZ ANNYIRA MINT A STIHL FS 55, igaz van egy fordulatszámtartomány, amikor a rugó még fel is erősíti a rezgést, de ez kb a teljes gáz 1/4 énél van, amin úgysem sűrűn használom! Akkor biztos hogy nem volt 5 cm holtjátéka, vagy nem 8000-res volt a fordulat, mert: 8ezres fordulatnál a dugattyú 16000 szer változtat irányt percenként, elosztjuk 60 nal megkapjuk a másodpercenkénti irányváltoztatást, (rezonanciát) ez 266, és szerinted 266 szor (1 mp alatt) 5 cm ki tud térni? Nekem amikor a Stihl fs 55 nek az alapjáratát állítottuk, amikor túl alacsony volt akkor rázott enyire, nemhogy 8000-res fordulatnál!
Előzmény: Sky222 (79)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.24 0 0 80
Na hallod:ha ilyen fáknak nekimész vele,ne csodálkozz ha tönkremegy!
Előzmény: Sky222 (79)
Sky222 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 79

Hello! A stihl gépek között is van 4 ütemű talán a 90es, én 4 órát dolgoztam egyszer egy oleo mac fűkaszával még most is remeg tőle a kezem !!!!!!!!!!!!! Szerintem a legkisebb lehetett már nemtudom, de 7-8ezertől(amikor elkezdene vágni) olyan orbitális rezonnanciája volt hogy a kormánynak 5 centi holtjátéka volt, de gondolom a 4 ütemű nem ilyen :) 4 üteműben nekem a castelgardent ajánlják honda motorral, jah meg a stihlt. Végre az én stihlem is működik sikerült megheggesztetni a szervízben azt mondták hogy a csőtengely csapágyakkal 34 rugó lenne ha lenne szóval majd beruházok vagy egy HITACHI - CG47EY(T) típusúba vagy egy fs 90be mert evvel már nem merek kisebb fákat kivágni. Az is egy vicc volt hogy kb egy 5 cm átmérőjű fába tört el amikor karvastagságúakat is ütöttem ki vele. Megtanultam hogy fát csak fűrészfejjel ne bozótvágókoronggal!!!

 

 


Előzmény: Kykko (70)
jamie61 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 78

Benzincső repedt el,és a gázbovden rugó törött el nem volt1000ft az alkatrész.

Előzmény: napalm. (77)
napalm. Creative Commons License 2008.05.22 0 0 77
mi volt az a két apró hiba?
Előzmény: jamie61 (76)
jamie61 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 76

Először is el kell döntened,mit és menyit akarsz kaszálni,mennyit szánsz rá.

Az emberek töbsége csak az árát nézi,nekem 7éve stihl fs 350 -em van,saját munkámon kivül bérkaszálást is válalok vele,két apró hibátol eltekintve nem volt vele probléma,de ez profi gép és van szakszervize.Gondold meg és bovlit ne vegyél,sok helyre hívtak, ahol az olcsó gépek felmondták a szolgálatot.

Előzmény: swwws (72)
misikt Creative Commons License 2008.05.22 0 0 75

Üdv!

Menj át az alábbi topicba, ott nagyobb az élet, sok szó esik fűkaszákról.

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9001655

Előzmény: swwws (72)
napalm. Creative Commons License 2008.05.21 0 0 74
használ(t) valaki szecskázókést motoros fűkaszán?
mik a tapasztalatok vele?
mazdasjopek Creative Commons License 2008.05.21 0 0 73
Köszönöm a segítségedet, végignéztem az általad ajánlott dolgokat,de nem ezek voltak hibásak a damiladagolási problémára. Végül megoldódott a damiladagolás.
A damil és a dob hibátlan, a probléma az volt,hogy nem a damilfej forgása közben ütötem enyhén a földre, hanem megvártam amíg megáll a damilfej forgása.
Sajnos ezt a gépkönyvben sem írták le,
Előzmény: Lipi07 (50)
swwws Creative Commons License 2008.05.21 0 0 72

Üdv!

Egy AL-KO bc4535 típusú fűkaszát ajánlottak 44500Ftért !
Meg ér ennyit?
Tudna valaki ajánlani egy legálább 2lőerős megbízható fűkaszát?

Köszi!
Krisztian17 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 71
 

Sziasztok!!

 

Stihl fs 350 profi fűkasza eladó.

Tavaly nyáron vásároltuk(165.000ft-ért)kihasználatlanság miatt eladó.

Ár:89.000ft.

Telefont az árba beszámitok.

Érdeklödni:70/540-1600

Kykko Creative Commons License 2008.05.13 0 0 70
Mi a vélemény az Oleo gépekről? Mennyire megbizhatóak, illetve mennyire van megoldva az alaktrész ellátás. Ma láttam egyett 110 ezerért 4 ütemű volt és ha jól emlékszem 1,6 vagy 1,8 LE. Enyi pénzé tudok venni egy Stilht is igaz az még 2 ütemű volna. Igaz az, hogy a Stilh-hez még csavart sem lehet venni egy egyszerű boltban csak a márkakereskedőjénél, mert mások a menetek meg specko minden, és mindenből csak a gyárit lehet hozzátenni pl kés vagy damilfej stb?
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 69
Megvan a probléma ezzel kapcsolatban:
"3 napja vásároltunk egy Oleo mac 755 m típusú bozótvágót és az a bajom vele, mármint csak a damil(fej)lal, hogy amit adtak hozzá 3.3mm átmérőjű damilt, meg amit az előző Stihl fs55 höz használtam damilt is (igaz az csak 2mm átmérőjű volt) még a damilfejen belül megolvaszt helyenként ahogy egymásnak súrlódik, és így elkopik az átmérője és ahogy kiér a fejből már a damil átmérőjének fele el van kopva(csak helyenként) és kicsit nagyobb fordulatnál, vagy fűnél eltörik, vagy elszakad a fejen belül és állhatok meg szétszedni és kihúzni a damit, és a damillal 5 négyzetméternél többet egyszerre nem tudtam még vágni. Ilyet a Stihl fs 55 nem csinát. Most akkor nem tudom hogy ez attól lehet hogy túl szorosan, vagy lazán tekerem fel, vagy csak a damillal van gond, esetleg azért van mert ez azért majdnem 3szor erősebb mint a Stihl( de akkor mért csinálja azzal a damillal is amit hozzá adtak?) Légyszíves írjátok le a véleményeteket ezzel kapcsolatban és, hogy ti milyen damillal dolgoztok, milyet tanácsoltok hogy vegyek! a képeken láthatóak az olvadások!
A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm és várom!"

Nem a feltekerés módjával, irányával van a gond vagy hogy a kilépőél elkoptatja a damilt? hanem vagy rosszul tervezték meg a damilfejet (orsót), vagy csak ennyire gyenge a damil! Mert látszik hogy a damilt elválasztó műanyag az orsó közepén ez koptatja és elolvad, ráolvad a damil az orsó közepére. Szerintetek egy erősebb, jobb damillal elkerülhető ez? melyik damillal?

http://kepfeltoltes.hu/view/080513/ors_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080513/ors_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A válaszokat köszönöm!
Kykko Creative Commons License 2008.05.12 0 0 68

Javaslom ne vedd meg!!!! Nekem is ilyen van tavaly vettem azóta kétszer volt szervízben. Folyamatosan felpörgőt majd leállat lefulladt. Teganp elszakadt a behuzója is. Plusz eddig sem volt használható. keresem a garanciát remélem megvan, de soha többet ez a tipus.

Előzmény: csuppancs (65)
Sky222 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 67
Sziasztok!! Ezen az izé fűkaszán kajak műnyag a fej!! Ilyet se láttam még, nekem a stihlen a damilfejet ami tartja vmi öntvény és 1 óra munka után elég meleg szokott lenni. Biztos tartós a gépxD
neo007 Creative Commons License 2008.05.12 0 0 66

 

üdvözlök mindenkit.

 

kicsit off a téma , de belevágok

van egy motoros rollerem ,/ kinai:-) / és a motorjáról nem tudtam semmit hogy mi a neve , vagy vallami.

aztán ide tévedtem , és az alább tárgyalt neméppen pozitív jelzőkkel tárgyalt főkaszával teljesen megeggyező kinézetűű !!!

 

mostmár legalább a nevét tudom ! FREISCHNEIDER TARUS* T-47/A

 

nos az enyémnek széttőrt a berántója . ezért keresek ilyen berántót !

a roolleren kissé ferdén áll ,mert alatta van egy kis öninditó egység , de maga a berántó azonos . gondolom.

ha tudtok mondjatok már valami cimet , vagy valamit hol tudnám leghamarabb , legegyszerübben megvenni , beszerezni a berántót  !

 

alább irta valaki hogy ugy hirdetik teljes szervizellátással ... nos én konkrét szervizre , vagy forgalmazóra ( boltra, üzletre ) nem találtam :-(

 

ide rakom a képeket a rollerem motorja , és a hirdetett fűkasza: 

és a konkrét berántó ami kellene !

 

 

ha valakit érdekel a roller téma itt van:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9019131

csuppancs Creative Commons License 2008.05.11 0 0 65
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Felajánlott egy rokonom eladásra egy MTD 790-es fűkaszát. Meghalt a férje, elköltözik és eladogatja a gépeket. Állítólag 5-ször használták, tavaly vették. Egy másik fórumban nagyon rosszakat olvastam erről a típusról. Érdekelne hogy tényleg nem érdemes megvenni? 30 ezerért kínálja, állítólag 42 ezerért vették. Van egy rézsűs területünk ahová nem lehet fűnyírót vinni, ezért gondolkozom fűkaszán. Jobbára fű és a nálunk "sefűsefa", nem túl vastag szárú, viszont annál szaporább gyom irtására használnánk. Ha valaki segít, annak előre is köszönöm. üdv.
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.09 0 0 64
Egyetértek.
Előzmény: 4125 (62)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.09 0 0 63

Szia.A 2-es damil ehhez a géphez nagyon gyenge.Az olasz damilokról  meg nekem általában nincsenek jó tapasztalataim.El lehet dolgozni velük,de nem az igaziak.Vannak damilok amik hallamosabbak az összesülésre.A beszakadást okozhatja  a gyenge damilon kívül az is ha a damil nem jó irányban van feltekerve az orsóra,meg a helytelen munkavégzés is.Munka közben a vágószál a kaszálandó fű ellenállásába ütközik és forgásiránnyal ellentétesen töri a damilt.A szálvezetőnél ahol a damil kilép a fejből annyira megnyomhatja,hogy elvéknyul és a centrifugális erő hatására leszakad.Ez jelentkezhet akkor is ha nagyobb tempóval akar valaki haladni mint amit egy gyengébb damil bír vagy akadály mellett haladva tulságosan  rányomja a damilt (pl kerités mellett)vagy  láttam már olyat is,hogy a fószer vágta a füvet a damil már annyira elkopott,hogy alig állt ki a fejből de még mindig nem vette észre,hogy már rég után kellett volna engedni.Ilyenkor olyan sokáig nyomja a szálvezető a damilt egy helyen ,hogy szinte törvényszerű hogy elszakad.Én már elég sok fajtájú damilt próbáltam.Van olyan üzlet ahol lehet venni méterre is.Olyat amit nem ismerek kisebb kiszerelésben szoktam venni először és gyakorlat után döntöm el veszek e belőle máskor is.Ismertebb márkák közül tudom neked ajánlani az Oregon nyliumot vagy chipmastert továbbá a HUSQVARNA damiljait 3 -as 3,3-as vastagságban.De találkoztam már ismeretlenebb márkákkal is( aminek a nevét fejből nem tudom) amik elég jó minőséget képviselnek jóval olcsóbban.

Előzmény: nagylaci32 (59)
4125 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 62

ezért a fűkaszáért 5 forintot nem adnék!!!

kaszáljon az édesanyja sírja körül ezzel a géppel, az aki ilyen szart árul.

 

http://sopronibazar.hu/hirdetesek/g-p-szersz-m/szersz-mok/motoros-f-kasza-2-8le.-j-benzines-ta-7589-8.html

 

 

beszarok, a hülyéje még több színben is árulja, pofámról leszakad a bőr.

és még azt is odaírta, hogy német származású a gép.

ennek kínában 2 ezer forint körül mozoghat az ára.

 

 

swwws Creative Commons License 2008.05.09 0 0 61

Hello!

Erről a gépről tudtok valamit?
Rengeteg van belőle a neten teljes alkatrészellátással.

FREISCHNEIDER TARUS* T-47/A

Köszi!
TgY Creative Commons License 2008.05.09 0 0 60

Valszeg egy kicsit félreérted a damilfej adagolás működtetését. Nem a damilfej aljánank (tulajdonképpen az orsó) benyomása eredményezi az adagolást, hanem a centrifugális erő, a damilfej alján az orsó benyomása tulajdonképpen csak utat enged a damilnak. Ehhez viszont jól fel kell előtte pörgetned a fejet, legalábbis gondolom hogy nem többezres fordulat mellett próbáltad kézzel nyomogatni.

 Ettől függetlenül lehet más is a baj, nekem is ha telemegy kosszal már akadokik, illetve úgy tűnik damilfüggő is, nálam pl. a damil hozzáolvad az orsóhoz, ezért akadt el.

Előzmény: mazdasjopek (49)
nagylaci32 Creative Commons License 2008.05.09 0 0 59
Sziasztok!
3 napja vásároltunk egy Oleo mac 755 m típusú bozótvágót és az a bajom vele, mármint csak a damil(fej)lal, hogy amit adtak hozzá 3.3mm átmérőjű damilt, meg amit az előző Stihl fs55 höz használtam damilt is (igaz az csak 2mm átmérőjű volt) még a damilfejen belül megolvaszt helyenként ahogy egymásnak súrlódik, és így elkopik az átmérője és ahogy kiér a fejből már a damil átmérőjének fele el van kopva(csak helyenként) és kicsit nagyobb fordulatnál, vagy fűnél eltörik, vagy elszakad a fejen belül és állhatok meg szétszedni és kihúzni a damit, és a damillal 5 négyzetméternél többet egyszerre nem tudtam még vágni. Ilyet a Stihl fs 55 nem csinát. Most akkor nem tudom hogy ez attól lehet hogy túl szorosan, vagy lazán tekerem fel, vagy csak a damillal van gond, esetleg azért van mert ez azért majdnem 3szor erősebb mint a Stihl( de akkor mért csinálja azzal a damillal is amit hozzá adtak?) Légyszíves írjátok le a véleményeteket ezzel kapcsolatban és, hogy ti milyen damillal dolgoztok, milyet tanácsoltok hogy vegyek! a képeken láthatóak az olvadások!
A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm és várom!

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/url]
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/080509/damil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][/url]
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.08 0 0 58
A nylium csillagprofil oregont ismerem.A duoline erősebb vagy hasonló?
Előzmény: Lipi07 (57)
Lipi07 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 57

Egy időben keresték nálunk is a fémszálas damilt, én nem találkoztam vele, de mi is furcsának tartottuk, hogy fémszál lenne a damilban, mert az nem kicsit balesetveszélyes. Kb. mint az a kirepülőkéses bozótvágó szerkezet, amin egy tárcsára pengéket fogatnak fel egy csavarral. Olyat is láttam már, hogy egy tárcsához sima láncot heggesztettek, de mi az ilyeneket inkább nem adjuk el, nem szeretnék egy temetésre sem hivatalosak lenni...

Olyan damil van viszont az Oregonnak is, Douline néven, ami kör alakú, és grafitszál van a közepében végig erősítésnek.

Ami személyes tapasztalatból, és az ügyfelek visszajelzéseiből is jó damil, az Oregon csillag alakú, alukevert damilja, a Nylinum Starline. Ebből létezik 3,3mm-es is.

Előzmény: bozótirtó (54)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.08 0 0 56
Állítólag éppen ezért tiltották be.Nálam ez nem lenne gond,mert kézi állítású damilfejre tenném és azt úgy állítom be,hogy ne érje el a vágókést.A fémpor kevertet azt ismerem.
Előzmény: misikt (55)
misikt Creative Commons License 2008.05.08 0 0 55

Olyan damil van, amelyikben finom fémpor van, de hogy belső fém mag...?

Ha túladagolod, a  méretre vágó fémlapka éle, de az egész lapka is hipp-hopp tönkre megy.

Előzmény: bozótirtó (54)
bozótirtó Creative Commons License 2008.05.06 0 0 54
Szia.Köszönöm a választ.Régebben az egyik kereskedő úgy tájékoztatott,hogy létezik damil belső acélhuzal magrésszel.Érdeklődtem egy pár helyen,de sehol nem lehetett kapni.Egy másik kereskedő pedig azt mondta,hogy valóban volt ilyen damil de betiltották balesetveszélyes volta miatt.Erről tudsz valamit?Nálatok melyik a legerősebb damil?(szakadással szembeni ellenállás,kopás szempontjából)Idáig amivel találkoztam a legjobb az a Hq 3,3 damilja volt.Van esetleg ettől jobb?
Előzmény: Lipi07 (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!