Keresés

Részletes keresés

cucu Creative Commons License 2020.03.26 0 0 9438
M6TTL Creative Commons License 2020.03.25 0 1 9437

cucu Creative Commons License 2020.03.25 0 0 9436
cucu Creative Commons License 2020.03.23 0 0 9435
cucu Creative Commons License 2020.03.21 0 0 9434
cucu Creative Commons License 2020.03.20 0 0 9433
altimus Creative Commons License 2020.03.19 0 1 9432

egyreszt valoban a magas sulypont.

 

masreszt valoszinuleg a renszarvasteszt jelenseg. a mento vezetoje magasan ul, jol atlatja a forgalmat es valoszinuleg figyel is. ugyhogy ha meglatja, hogy egy autos a mento ele navigalja magat (figyelmetlenseg ...), akkor velhetoen megprobalja egy hirtelen kormanymozdulattal menteni a helyzetet (utana meg esetleg korrigalni is probalhat). ami miatt a mento veszti el a stabilitasat es borul.

Előzmény: cucu (9430)
cucu Creative Commons License 2020.03.19 0 0 9431
cucu Creative Commons License 2020.02.27 0 0 9430

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/baleset-xxix-kerulet-mentoauto-felborult-karambol-helyszineles/jr6kpvl

 

Érdeklődnék, -bár fölösleges- hogy miért mindig a mentőautó borul fel, amikor személyautóval ütközik? Ennyire magasan lenne a súlypontjuk?

Már nem is számolom, mennyi mentőautó borult fel az utóbbi években...

cucu Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9429

https://hvg.hu/itthon/20200202_Toszegi_mentos_tortenet?s=hk

 

Üdv a Mentőknek!

 

A fenti riportban mindenről van szó, csak éppen arról nincs, hogy miért nincs terepjáró kivitelű mentőautó az indokolt területeken. 

Mert igény volna rá! 

Én régebben láttam is Budapest peremkerületében (XVII.) ilyen mentőautót. Arra gondoltam, hogy mennyire helyes és praktikus döntés terepjárót kihelyezni egy külvárosi környékre, ahonnan városon kívüli esetekhez is riaszthatóak. Vagy az csak véletlen volt?

cucu Creative Commons License 2020.01.12 0 1 9428
cucu Creative Commons License 2019.10.03 0 0 9427

https://nlc.hu/eletmod/20191003/mentoauto-beteg-budapest-mentesiranyitas/

 

Szvsz a mentőnek rövidre kellett volna zárnia a bejelentést azzal, hogy megnézzük, küldöm a segítséget. Ehelyett belement egy meddő, parttalan beszélgetésbe. 

Valóban küldenie kellett volna egy mentőautót, -talán csak volt valahol a környéken- hogy a pontos tényállást megállapítsák és ennek ismeretében intézkedni a továbbiakban. Ami lehet egy magasabbegység küldése, vagy ha úgy látják, hogy nem mentőfeladat, akkor nem foglalkozni vele. De mindenképpen meg kéne előbb győződni róla. Persze, ez is többlet feladat ami költséggel jár, de még mindig olcsóbb, (gondolom mint laikus) mintha egyből esetkocsit v rokot küldenének a helyszínre.

 

Valamikor -a gyerekkoromban- volt olyan szállító kocsi, (az is nysa volt, de rendőrrel) amivel a detoxra szállították a részegeket. Gyanítom, hogy ma nincs ilyen, azaz lyukas a rendszer....

kekjobbszem Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9426

Véleményem szerint a feladatok szűrése osztályozása a probléma forrása. Amíg a vizeletretenció, derékfájás és hasonló tünetek, betegségek azonnali mentőküldéssel járnak nehezen lesz elég egység az országban és különösen Budapesten.

_Nyuszi Creative Commons License 2019.02.26 0 0 9425

"Én is azt érzem, hogy nem szerencsés, hogy csak az tud a bajról, akinek kidiktálják!"

Pont fordítva szerettem volna leírni: az nem lehet normális, hogy más is rárepül egy-egy feladatra. Nem lehet tudni, hogy milyen hívások zajlanak közben: lehet, hogy direkt nem neki adták. Persze ehhez egy jól működő irányítás kell(ene).

 

"Korábban sokkal hatékonyabban működött a mentés, éppen emiatt, mert a diszpécser utasítását más egységek is hallhatták, és bár nem az ő feladatuk volt, de mivel ott voltak 3 utcával arrébb, így emberségből egyből ott tudtak lenni."

De mi lenne, ha nem az autó döntené el, hogy hová megy, hanem az irányítás? Látja a kocsikat egész pontosan már elég régóta a monitoron, tehát pontosan tudja úgy adni az esetet, hogy az jó legyen. Rendbe kéne tenni a feladatokat, mindenkinek fel kéne nőni kicsit és akkor egy sokkal hatékonyabb rendszer lenne.

 

(Amíg még Markóban volt az irányítás, egyszerűen nonszensznek éreztem, hogy egy-egy nagyobb budapesti mentőállomás autóin végignézve egész jól meg tudtad becsülni, hogy ki irányít. Egyszerűen nem függhet a mentésirányító személyétől a munkavégzés minősége, hiszen nagyon magas standardok alapján kell(ene) dolgozni. Függetlenül attól, hogy ki irányít.)

 

"Magyarán, az irányításnak is van egy kimutatható hibaaránya, amit ezzel a korábbi módszerrel csökkenti lehetett.

Most ez megszűnt. Márpedig ez így nem jó..."

Még egyszer: ez is csak akkor működött, ha mind a két kocsi (aki eredetileg is kapta a feladatot és aki rárepült) rádión elérhető volt, ez pedig a legtöbb esetben csak menet közben fordulhatott elő.

 

"(Érződik az egész rendszeren, hogy fajtiszta informatikusok tervezték meg, a mentő szakemberek álláspontját semmibe véve.)"

Ezt én nem így látom.

Előzmény: cucu (9424)
cucu Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9424

Üdv

Én is azt érzem, hogy nem szerencsés, hogy csak az tud a bajról, akinek kidiktálják! 

Korábban sokkal hatékonyabban működött a mentés, éppen emiatt, mert a diszpécser utasítását más egységek is hallhatták, és bár nem az ő feladatuk volt, de mivel ott voltak 3 utcával arrébb, így emberségből egyből ott tudtak lenni. 

Magyarán, az irányításnak is van egy kimutatható hibaaránya, amit ezzel a korábbi módszerrel csökkenti lehetett.

Most ez megszűnt. Márpedig ez így nem jó...

(Érződik az egész rendszeren, hogy fajtiszta informatikusok tervezték meg, a mentő szakemberek álláspontját semmibe véve.)

 

Előzmény: _Nyuszi (9423)
_Nyuszi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 9423

Tableten megy ki az eset, csak annyit mondanak a rádión/telefonba, hogy eseted van, te meg nyugtázod, hogy tényleg, megkaptad. Ez most már csak egy feedback.

Valóban volt a régi, kidiktálós rendszerben olyan, hogy akár a motor, akár más egység "rárepült" (persze az irányító csoport engedélyével), de ez is csak akkor működhetett, ha az egység útközben kapta a feladatot (állomásról, telefonon riasztott egységnél ugye nincs rálátása a többi autónak, hogy mit diktálnak ki), de tegyük hozzá, hogy nem is ez a normális.

Előzmény: cucu (9422)
cucu Creative Commons License 2019.02.23 0 0 9422

https://index.hu/belfold/2019/02/22/kivizsgaljak_miert_kellett_25_perc_a_mentoknek_hogy_kierkezzenek_egy_belvarosban_osszeesett_fiatalhoz/

 

Itt van egy részletesebb leírás a történtekről.

 

Én mint laikus, azt tartom furcsának, hogy a Kútvölgyiből hazatérő mentőegység miért nem hallotta a rádión, hogy a Nyugatinál mi történt. Lehet, hogy ez az új rádiós rendszer hibája? 

 

Amikor URH-n ment a forgalmazás, akkor mindenki hallott mindent, így lehetősége volt egy közelebbi egységnek rájelentkezni az esetre. Most nem így volna? 

 

Bár ellentmondok magamnak, de van itt egy régi videó a mentőkről, még Felkai Tamás idejéből. Véleményem szerint akkor is soká lett riasztva a 122-es rohamkocsi, pedig jobb lett volna párhuzamosan riasztani a 137-es esettel. Ketten haltak meg akkor a Bartók Béla úton.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xsq3P4zv43M

Előzmény: cucu (9421)
cucu Creative Commons License 2019.02.23 0 0 9421

http://www.atv.hu/belfold/20190222-rtl-meghalt-a-17-eves-fiu-akihez-fel-ora-alatt-erkeztek-ki-a-mentok-a-nyugati-palyaudvarhoz/hirkereso

 

Nagyon hasonló esetről írtam nem is olyan régen. Rákoskeresztúron a Pesti úton eszméletlenül fekvő emberhez küldtek mentőt, amely Kőbánya irányából érkezett, miközben az esettől 200 méterre lévő XVII. kerületi mentőállomáson bent állt a kiválóan felszerelt orvosi esetkocsi. A beteg itt a helyszínen meghalt...

 

(Bár az utóbbi évtizedben vannak kifejezetten jó tapasztalataim a mentőkről, mégis belinkelem ide. Nem értem, hogyan lehetséges rosszabb pozícióban lévő mentőegységnek kiadni a feladatot, miközben informatikai értelemben is óriási változásokon ment át az irányítás. Külön szégyen, hogy jelen esetben (is) a Nyugati tér szintén 200 méterre van a Központi Mentőállomástól. Vagy már unják, hogy két óránként érkezik onnan bejelentés, ami legtöbbszőr hajléktalanokról szól...?)

cucu Creative Commons License 2019.01.28 0 0 9420

Úgy kezdtem írni, hogy rájár a rúd a 72-re, de aztán töröltem...

Ellenőrzés képpen megnéztem egy videót, ahol az erzsébeti mentők vonulnak, és ott 71-et láttam. (1.24-nél)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dDXpwPn_3RY&NR=1

Előzmény: John Lemon (9419)
John Lemon Creative Commons License 2019.01.28 0 0 9419

Erzsébeti kocsi a 72.

A pár évvel ezelőtti is a 72-es kocsi volt. Az 2010-ben történt az Üllői - Petőfi kereszteződésében.

 

Felborult egy mentőautó az Üllői úton

Előzmény: cucu (9418)
cucu Creative Commons License 2019.01.28 0 0 9418

http://www.atv.hu/belfold/20190127-ujabb-reszletek-az-ulloi-uti-mentobalesetrol-video/hirkereso

 

Ez a Kispesti eset, a 72-es? 

 

Pár éve ugyancsak az Üllői úton, a Szarvas csárdánál borult fel a 71-es Erzsébeti eset... 

 

Veszélyes az Üllői út...

_Nyuszi Creative Commons License 2018.11.15 0 0 9417

...

- tolókocsijából kiesett és nem tud visszamászni

- szórakozóhely előtt félmeztelenül a járdán ül és néz, kérdésre nem válaszol

 

Nos igen. :'(

Előzmény: BBéla789 (9416)
BBéla789 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 9416

A kocsihiány meg gondolom így jött létre:

-megkérném a lászlóból az istván ct-be

-megkérném a raditec mrbe

-megkérném a városmajorból, kútvölgyiből határőr ct-be

-megkérném a toxiról péterfy ct-be, vagy bármelyik pszichiátriára

-ül a padon és sír

-fekszik a földön és fázik

-rontja a város látképét

-mezítláb sétál a járdán

-nyolcadikról látja, hogy ül a fa alatt és órák óta nem mozdul (két zsák falevél)

-villamosról látta, megsajnálta, mert a földön ül

-3 napja lázas, nem mer nekimenni a hétvégének

-háziorvosa szabadságon, a helyetteshez nem akar elmenni

-háziorvos beutalja kórházba, de előtte még a rendelőből busszal hazamegy összepakolni

-szoc. otthonban háziorvosi ellátásra van szüksége, de a háziorvos csak péntekenként jön, ügyelet nem hajlandó kimenni

Csak pár példa hirtelen, ami eszembe jutott.

Előzmény: _Nyuszi (9414)
cucu Creative Commons License 2018.10.21 0 0 9415

Amúgy megint csak azt tudom mondani, hogy a kiérkező 0375-os mentőautó személyzete szemlátomást profi módon végezte a dolgát.

Rövid vizsgálatot követően hordágy, és be a mentőbe. A betegen laikusként is látható volt, hogy a fekvő helyzet segített rajta.

Erre vártunk 50 percet.

Előzmény: _Nyuszi (9414)
_Nyuszi Creative Commons License 2018.10.20 0 0 9414

Ahogy én képzelem:

- Kocsihiány miatt 20 perc előtt még Keresztúrról kérném.

- Tessék mondani, jegyzem!

- N. N. nő, kb. 65, eszméletét vesztette, elesett, zavart, beszéde nehezen érthető. Rákoskeresztúr, piac bejárata, 11.46, 12.35, adta a ....

Előzmény: cucu (9412)
cucu Creative Commons License 2018.10.19 0 0 9413

Kiegészítésül: Budapesten, a XVII. kerületről van szó.

Előzmény: cucu (9412)
cucu Creative Commons License 2018.10.19 0 0 9412

Üdv

Az imént majdnem egy órát vártak a mentőre Rákoskeresztúron a piac bejáratánál.

Egy vásárlásból érkező 65 év körüli hölgy eszméletvesztéssel járóan (vagy ennek következtében) elesett. Felültették, beszéltek vele a járókelők akik megálltak segíteni, de szemlátomást nem volt teljesen magánál.

1146-kor telefonáltak a mentőknek, 1242-kor érkezett a segítség.

Ez van.

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.15 0 0 9411

PISA negatív.

Előzmény: Törölt nick (9410)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.15 0 0 9410

Nem maradok itt csak láttam valamit:


Természetesen a 2-3 perc nem áll meg. Fizikai képtelenség különösen olyan nagyvárosban mint Tel Aviv. Amikor a második infarktusomhoz kijöttek (miután elküldtem az EKG-mat a biztosítómhoz és ők küldték a mentőket) emlékeim szerint kb. 10 percig tartott pedig nem Tel Avivban élek hanem kisvárosban viszont van mentőállomásunk. A kocsiban tényleg nem volt orvos csak szanitéc vagy hogy is mondják. Én döntöttem el melyik kórházba vigyenek ugyanis a mentőben megkérdezték tőlem! Mivel a biztosítom riasztotta a kórházat 4 ember várt a bejáratnál akik ágyra tettek és felvittek az osztályra.

Akkor még nem volt a városban ambuláns kocsi ezért más városból indítottak egyet amivel egy találkozási ponton átpakoltak volna. Ettől azonban eltekintettek mert jó állapotban voltam így normál kocsi is megfelelt.

Előzmény: cucu (9404)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 9409

robi alsovonal sz kukac jahú pont kom

Előzmény: hodográf (9408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!