Keresés

Részletes keresés

punasok Creative Commons License 2009.07.23 0 0 542
  Nem egyszeru eset, igy egy kicsit nehez lesz!
Előzmény: Animejetix (541)
Animejetix Creative Commons License 2009.07.23 0 0 541
Érettségim van csak, egyszer a kőfaragó szakmába belekezdtem, de nem végeztem el. Ettől függetlenül értek hozzá csak papírom nincs róla. Franciául nem tudok sajna, de próbálkozgatok otthon, angol nyelvből jobb vagyok, de angliába nem akarok menni mert rühelem azt a vidéket. Írország se jön be... Németet se csípem, meg úgy egy ország se érdekel, csak Franciaország.... nagyon szeretnék kimenni, próbálkozok neten keresztül de nem megy... Pedig annyira de annyira vágyok kimenni... :(
punasok Creative Commons License 2009.07.22 0 0 540

  Ha ennyire tetszik az orszag bele kell vagni a nagykalandba, szerintem arra, hogyan kell letelepedni franciaorszagban?  senki sem tudja neked megadni a hasznalati utasitast, mivel mindenki maskent csinalja, mindenki a lehetosegekhez alkalmazkodik. Ami  konnyebb, teny most johetsz dolgozni, mint magyar allampolgar, nem kell tartozkodasi engedely, tiz evvel ezelott nem igy volt, viszont ami most problemas, hogy sokkal kevesebb melo van, mint tiz evvel ezelott.

 

 attol is fugg milyen vegzetseged van? ha jo szakember vagy-villanyszerelo, vizvezetek szerelo, pek -vagy egeszsegugyes diplomad van(orvos, gyogytornasz, nover, rogen-asszisztens, informatikai mernok lehet melot talalni, sok papirmunkaval, forditasok ide-oda. Szerintem magyarorszagon tuti, hogy vannak kozvetitok. 

Ja es, ujra csak annyit tudok mondani nem art ha beszelsz franciaul.

 

 Vagy be lehet allni legiosnak! azt viszont nem tudom, hogy mukodik, a sracok akik fent vannak a topikon, biztosan jobban ismerik az eljarast.

Előzmény: Animejetix (539)
Animejetix Creative Commons License 2009.07.21 0 0 539
Mi van ha valaki nagyon ki szeretne menni francia honba dolgozni, söt letelepedni? Mert oké hogy franciában élö magyarok foruma meg klubjaiból van 1000... Hogy lehet kijutni? Van egy barátom aki kint él vagy 6 éve de nem tud segiteni, pedig akart. Valahogy nem akarom feladni mert évek óta folyik a nyálom ha a Tour De France megy a TV-ben, annyira szép ország...
Dobri Creative Commons License 2009.07.19 0 0 538

Üdv!

 

Mindegyikönk.Ez a cég leggyakrabban játszott és énekelt dala.

Előzmény: punasok (537)
punasok Creative Commons License 2009.07.18 0 0 537

  Kedves légoisok, regi légiosok! Ki ismeri azt az eneket: "tiens voilà du boudin"?Ugyan is, amikor a nagyobbik lanyunk duzzog, vagyis "fait la boudine", az apja mindig ezt az eneket enekeli neki, amitol meg idegesebb lesz. Teny, hogy nem valami szep enek!

 

 

 Earles, neked pedig sok sikert Korzikahoz, az teny , hogy delen minden eleg "tranquillléeee"; A lenye, nem kell elsietni a dolgokat, olyan pato pal fele.

Előzmény: Earles (536)
Earles Creative Commons License 2009.07.17 0 0 536

Tényleg nyugis, még nem sikerült rálassulnom a helyi tempóra. Az emberek nagyon jó arcok, mindenki úgy kezel, mintha évek óta haverok lennénk. Ez magyar szemmel elég furcsa... A nyelvvel egyelőre küszködök, de majd alakul az is. A mocis dolog jó meló, bár a feltételeim itt még nem adottak hozzá. Egyelőre elhelyezkedtem lakatosként, de hosszú távon mindenképp a motorosdiban gondolkozok.

A feleségem és a fiam még Magyarországon vannak. Ha én már jól kiismerem magam, akkor jönnek ők is. Remélem nekik is bejön majd Korzika.

Előzmény: Törölt nick (535)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.16 0 0 535

Szép hely, nyugis, és majd meglàtod a beilleszkedés sem nehéz...

En is éltem Korzikàn (Calvi-ban) 9 évig csalàdostul....

A két gyermekem is Korzikai (Bastià-ban születtek), és a kisfeleségem is (aki természetesen magya lyàny) visszasirja azt az idôszakot !!!

Làtom mocikat "varàzsolsz" ujjà ?!?! Szép melo, és gondolom meg is lehet belöle élni....

Billy
Előzmény: Earles (534)
Earles Creative Commons License 2009.07.16 0 0 534

A nyakamat tettem volna rá, hogy páran ittmaradtak. Próbálom követni a példájukat.

Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.16 0 0 533

Sajnos elég sok "rossz" kapcsolat talàlt ràm, akikkel nem szivesen "nosztalgiàzok" 20 év tàvlatàbol....

Toulouse ???? Jövö hétvégén ott fogok "dolgozni" (besegitek egy havernak)....

Billy
Előzmény: punasok (530)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.16 0 0 532

Ujraküldve ....

Billy
Előzmény: Szega1 (531)
Szega1 Creative Commons License 2009.07.16 0 0 531

Szia Billy!   Nem kaptam meg az e_mailt. Elküldenéd mégegyszer!!!   köszi.

Előzmény: Törölt nick (506)
punasok Creative Commons License 2009.07.16 0 0 530

  Szio Billy!  Te miert iratkoztal le az iwiw-rol? En most kaptam csak meghivot, par hete.... Erdekes , erdekes... nezelodni lehet, de irtam egy-ket toulouse kornyeken elo emberkenek, de senki nem valaszol. Akkor mi ertelme van?

 

 Kicsit elszomorit, s foleg idegesit!

Előzmény: Törölt nick (529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 529

Igen, van egy-két volt Légios....

Billy
Előzmény: Earles (528)
Earles Creative Commons License 2009.07.15 0 0 528
Üdv. Ajaccio környékén van valaki? Egy hete érkeztem dolgozni.
punasok Creative Commons License 2009.07.15 0 0 527

  Tenyleg eleg nehez eset vagy, nem konnyu a helyzet, de azert mindent megertettem. Remelem azert talasz valamit hamarossan, sok sikert!!!

 

 S cegalapitas ? Akkor is elveszited a nyugdijadat, s neked nincsen lehetoseged az   - des poste et des emplois reserves pour les millitaire- vagy ez csak a francia sereg hivatasosainak szol?

 

 Az tuti minden katonai dolog baromira bogyolult, s foleg a franciaknal, ezek imadnak za egerkebol elefantot csinalni.

 

 

 Mindenesetre sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 526

 

A magyar szàmvitelt nem vàgom.... a franciàt tanultam, de mint màr irtam, nem birom a bezàrtsàgot és a monotomiàt..

 

A travaux public-al meg csak az a baj, hogy :

 

- Mivel àllami cég "public" àlltalàban csak pàlyàzat utjàn lehet bejutni (évente 1...)

 

- Mivel én kapok egy végkielégitést a hadseregtöl (egy nyugdij) azt egyböl el is veszteném... Ugyanis mindenfajta fizetéssel ôsszefér, viszont ha "kôzalkalmazott lennék" akkor vissza kéne, hogy vegyenek ugyanabba astàtuszba ami màr megvolt nekek (ez az egyik gond Nekik) természetesen ugyan avval a fizetési mércével (ez a màsik...) viszont megvonnàk a nyugdijam, amit csak azutàn kapnék vissza (egy kis majoration-nal), ha Nàluk lejàrt a szerzödésem....

 

(Hu, de komplikàltan irtam le !!!)

 

 

Szoval : àllami cégnek sem jo engem felvenni (tul dràga vagyok nekik), meg nekem sem jo odamenni (elesek a nyugdijamtol) !!!

 

Billy

 

 

Előzmény: punasok (525)
punasok Creative Commons License 2009.07.14 0 0 525

  Az egyaltalan nem ujdonsag a szollobirtokosok mar csak ilyenek, francia vagy magyar egyforma( volt hapsim szologazda), van egy francia haverunk aki ebben a millioben akart dolgozni, mint kereskedo 1 ev utan mindent feladott, mivel azt akarta mindegyik gazda, hogy adja el a- neha nagyon rossz- borukat, s majd valamikor fizetunk. Nevetseges!!!

 

 Viszont ha szamviteli vegzetseged van , miert nem probalod meg a konyvelest, abban azert van melo, viszont nem tudom mit fizet?

 

 Es a Travaux Public, ott meg kulfoldre is lehet menni, es az meg jol is fizet.

 

 

 A tolmacs a kamionsoforok melle, soha sem gondoltam volna , hogy ennyire rosszul fizet!

Előzmény: Törölt nick (524)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.14 0 0 524

Köszi,

Holnap felhivom Öket (ma ûnnep van itt nàlunk...) :-))

De vannak elöitéleteim, mert tavaly màr vàlaszoltam egy ilyen àllàshirdetésre, Tokay, francia kézben lévö pincészet, szüret vezetö tolmàcs-mindenest keresett....

Amit ajànlott kb 1 honap melo non-stop 100 000 Ft + szàllàs !!!

Egy kicsit nevetségesnek tartottam....

Billy
Előzmény: punasok (523)
punasok Creative Commons License 2009.07.14 0 0 523

  Haho Billy!  Van egy masik melo lehetoseg, ma reggel tettek fel az iwiw-re. Tehat:

 

  Keres profi tolmacs, aki otthon van a bor, boraszat, szoleszet, pinceszet teren. Szaknyelv ismerete, a munka szeptemberben lenne esedekes.

  Keresni: Adàm -Vincenot Anna T:06.78.30.62.18. Fizetes: à negos.!

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (522)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 522

 

és aol.com-os emil cimröl....

 

 

Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.13 0 0 521

 

Vilmos keresztnévvel....

 

(Ha lehet, akkor nem irom ki nyilvànosan nevem, cimem, telszàmom)...

 

:-))

 

Billy

Előzmény: Szega1 (520)
Szega1 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 520

 Szia billy!!  Milyen néven van a jelentkezésed?

Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.12 0 0 519

 

Nyitott vagyok mindenre, ha megfizetik !

 

Ha lehet, akkor ne valami irodai munka legyen (ezàrt, monoton), hanem olyan amit mi szeretünk : felkelsz reggel, és nem tudod, hogy hol alszol este....

 

:-))

Előzmény: Dobri (518)
Dobri Creative Commons License 2009.07.12 0 0 518

Üdv!

 

Több éves multikultràlis tapasztalatom- a cégre ezt a kifejezést még nem hallottam!:)))Nagyon jó!

 

Mi érdekelne?Majd nyitott szemmel járok itt Elzászban.

Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.12 0 0 517

 

Felsôfoku adminisztratif és középfoku vendéglàtos végzettségem van....

 

Tovàbbà B - C kategoriàs jogsim, Francia "C" tipusu felsôfoku nyelvvizsgàm, Broker vizsgàm, HACCP (kôzétkeztetésben elöirt eû szabvànyok) vizsgàm van még....

 

Több éves multikultràlis tapasztalatom (ebböl tôbb mint 4 év Afrikàban)....

 

Jelenleg az angollal birkozom....

 

Ennél tôbbet most nemtudok elképzelni..... Ennyinek azért elének kéne lennie egy àllàshoz !?!?!?

 

Billy

Előzmény: punasok (516)
punasok Creative Commons License 2009.07.12 0 0 516

 S arra nem gondoltal, hogy kihasznalva a munkanelkulis idoszakot ujra iskolaba menni, valami olyan diplomat szerezni amivel utana konnyen kaphatsz melot, vagy nem tudom milyen vegzetseged van?

 

Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.11 0 0 515

 

Ez jol hangzik, igaz a fizun még alkudozni kell egy kicsit....

 

Küldtem ide is egy emilt....

 

Itt van a kôzelben, ugyhogy ha vàlaszolnak, akkor fôl is tudok hozzàjuk menni a jôvö héten...

 

Billy

Előzmény: punasok (514)
punasok Creative Commons License 2009.07.10 0 0 514

 Bocs a hirdetes amit en lattam iwiw-en , majus 14.-ei

 Donc: interprète hongrois(M/F) siége à Toulouse, rémuneration 1300-1900€/mois, mais CDD

 à voir!!

 Hogy miert nem talaltak senkit majus ota?

 

 Viszont van egy masik, amit a magyaronline-on lattam:

 

La société Transalliance GBE Le Havre recherche un/une

agent(e) d'exploitation de transport routier international.
Le contrat: CDI, 39h hebdo.
Vous serez chargé de la gestion au quotidien d'une équipe de conducteurs hongrois: Organisation de l'exploitation et des plannings de tournées de chargements et de livraisons.
Formation: niveau 3 (BAC+2)
HONGROIS COURANT EXIGE, FRANCAIS COURANT EXIGE
Expérience souhaitée de 2 ans.
Salaire annuel de 24000 € indicatif.
Envoyez votre CV et votre lettre de motivation à JEROME.LECOCQ@TRANSALLIANCE.FR

TRANSALLIANCE GBE
ROUTE DU CANAL DE TANCARVILLE
ZI EST PARC DES ALIZES
76430 SANDOUVILLE

Ha kérdésetek van, ezeken a telefonszamokon is érdeklodhettek:
Ravai Györgyi 06 73 48 57 86
Gazso Györgyi 06 73 62 05 48

Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 513

 

Nemtudom....

 

Az iwiw-en nemlàttam (màr nem is fogom, mert leiratkoztam...)

 

Viszont tegnap az expresz.hu-n is fenn volt....

 

 

Előzmény: punasok (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!