Keresés

Részletes keresés

GG-GJ-GG Creative Commons License 2009.11.12 0 0 655
Hello,
én is Normadiában vagyok tavaly jöttem ki férjhez mentem, nekem is jó állásom van Maon, jelenleg én gyesen vagyok így nekem könnyebb, bár a nyelvtanulás nehézkés.Gondolod irj az emailcímemre.
Előzmény: l-b-tike (648)
bichette28 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 654
Szia! Hat igen, az kisse delebbre van:-) Te mit csinalsz arrafele?
Előzmény: kardio1 (645)
bichette28 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 653

Jajj, de jo, vegre valaki:-) Meg nem vagyok ott, de pentektöl ott leszek:-) A hely neve Lanrelas, Rennes-töl fel orara van kocsival, nyugati iranyban. Breton a völegenyem, uh költözünk Londonbol h ott megalapozzuk kis jövönket... Te mi jot csinalsz?

Előzmény: szeizso (646)
l-b-tike Creative Commons License 2009.11.05 0 0 652
Nagyon örülök, hogy írtál! Hát igen pont ez a "ha" amiről írsz, ettől nem tudok megszabadulni. De már biztos vagyok benne, hogy nem is fogok....HA nem lépek. Igazad van teljesen, csak mindig elfelejtem, hogy nem szabad a munkának élni, mert pótolható mindenki és ez örök szabály! Illetve a munka is pótolható vagyis bárhol is van az ember aki akar az fog is tudni dolgozni. A pótolhatatlan számomra csak a barátom... Csak félek egy kicsit az ismeretlentől :) Pedig voltam néhányszor Fro.-ban, csak lusta voltam franciát használni a barátommal, sokkal könnyebb volt angolul. Majd megtanít ... Nem is olyan nehéz a helyzetem, mint ahogy először gondoltam, csak máshogy kell nézni a dolgokat, és sokat segítettél ezt észrevenni. Én is állandóan azon gondolkodom, hogy mik azok a dolgok ami miatt itt kellene maradnom, de valahogy most egy dolog sem jut eszembe :)
Earles Creative Commons License 2009.11.05 0 0 651

Felelős, hosszú távú gondolkodás mellett nem lehet kérdéses a dolog. Mo egy rossz hangulatú, inkorrekt ország, amely mindenkivel hímestojás módjára bánik, ezalól csak egy kivétel van: a normális, magyar, dolgozó ember. Most nyáron tudtam végre elszabadulni onnan, és egy pillanatra sem bántam meg a döntésemet. Te ráadásul olyan lépéselőnyben vagy, amivel lehet, hogy magad sem vagy tisztában: van egy francia palid, aki majd szépen egyengeti az utad. Megtanít franciául, szerez lakást, melót...

Nézzük sorra, gyakorlatiasan:

A távkapcsolat biztos jó dolog (annak aki szereti), de egy párkapcsolatban vannak dolgok, amik távban nem intézhetőek. Lehet csinálni egy darabig, de a vége úgyis az lesz, hogy dobod, ő fog dobni, vagy odaköltözöl.

Nincs nyelvtudásod. Az gáz. De nem biztos, hogy akkora, amekkorának gondolod. Gyakorlatilag nekem sincs, mégis itt vagyok, dolgozok, élek vidáman. A nyeltudás meg szépen lassan fejlődik. Amit 2 hónapja nem értettem, azt már értem, és amit most nem értek, azt majd értem 2 hónap múlva. És nekem magyar a feleségem, nem francia...

Az, hogy jó állásod van, az egy dolog. Majd elmúlik. Nekem is volt jó kis középvezetői közalkalmazott állásom, aztán egyik napról a másikra több éves munkaviszony után szépen megszűnt. Itt is találsz majd állást, ha nem rögtön akkor később, ha nem logisztikai területen akkor máshol. Addig meg szépen eltart a pasid.

Függetlennek lenni jó, csak természetellenes. Elhiszem, hogy ez a trend, de az emberek nem véletlenül élnek ősidők óta családban, beleérte a vagyonközösséget is. Szorosan ez nem ennek a fórumnak a témája, nem is megyek bele mélyebben. Mindenesetre Fr egy olyan ország, ahol akár 2-3 gyerekkel is nyugodtan karrierezhetsz.

Egyébként jó dolog ez a dilemmázás. Ez egy szűrő. Az emberek nagy hányada foglalkozik a külföldre költözés gondolatával, mégis csak nagyon kis százalék vág bele. Hosszú folyamat ez, amely során az ember vélt vagy valós problémák felsorakoztatásával próbálja lebeszélni magát a dologról. Aki nem tudja kétséget kizáróan meggyőzni magát a döntése helyességéről, annak nem is való a költözés, felejtse el. Folyamatosan sídogálni fog apu-anyu, a barátok, az otthagyott családi ház vagy mittudoménmi után. És ez így van rendjén.

Persze ez csak az én privát véleményem a "kezdjünk új életet" témáról. Lehet, hogy mások egész máshogy látják. Mindenesetre sosem bocsátottam volna meg magamnak, ha nem próbálom meg. Életem végéig ott lett volna az a "ha". És ha minden kötél szakad, van hova visszamenni...

Előzmény: l-b-tike (648)
l-b-tike Creative Commons License 2009.11.05 0 0 650
Szia,

A függetlenség alatt azt értettem, hogy nem akarok "eltartott" lenni. Szeretnék dolgozni... Csak nem sok esély van rá... idő kell mire megtanulok franciául... angollal meg nem sokra megyek. De lehet, hogy csak bele kell vágni...lesz ami lesz :)
Dobri Creative Commons License 2009.11.05 0 0 649

Udv!

 

"Jó állásom van, és független tudok lenni. "

.....................

Ezt nem ertem!Ha fuggetlen akarsz maradni,akkor miert elsz parkapcsolatban?

 

Hat igen,nyelv nelkul normalis munkat nem lehet talalni.Amit en teljesen helyes dolognak tartok.Viszont csodak leteznek!:)

Előzmény: l-b-tike (648)
l-b-tike Creative Commons License 2009.11.05 0 0 648
Üdv. Mindenkinek,

Nagyon örülök, hogy ráleltem erre a fórumra. A barátom francia(normandiában él), itt Mo-n ismerkedtünk meg, és távkapcsolatban élünk. Ő már nagyon szeretné, ha kiköltöznék hozzá, de én nem nagyon tudok dönteni. Sajnos nem beszélek franciául, csak angolul beszélünk. Jó állásom van, és független tudok lenni. Aggódom, ha kimennék Fro.-ba akkor nem találnék munkát nyelvtudás nélkül. Logisztikával foglalkozom. Ha valaki hasonló szituban volt és a költözés - család alapítás mellett döntött, segíthetne megosztani az élményét. Nagyon sokat segítene!!

823318 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 647
Egy Dél-Franciaországban (Hyères), tengerre néző, domboldali villában élő mozgássérült hölgy keres maga mellé 18/25 év közötti « fille au pair » munkára vállalkozó lány(oka)t (kettőre van szükség – akár már ismeretségben lévők is), a mindennapi tevékenységeinek valamint a ház rendben tartásához szükséges feladatok elvégzéséhez (háztartásvezetés, főzés, rendrakás, papírmunka) 2009 decemberétől és/vagy 2010 februárjától. Elsősorban olyanok jelentkezését várjuk, akik szeretnék fejleszteni francia nyelvtudásukat, s akik min. 6 hónap – 1 évre tudnának jönni. A hölgy segítése mellett alkalomadtán egy hároméves kisfiúra is felügyelni kell. Jó ha legalább egyikőtök rendelkezik jogosítvánnyal.

Elérhetőségek: vezetékes telefon: 00 33 4 94 00 51 48
mobil: 00 33 6 21 34 44 62
pras.martine@wanadoo.fr;

vera.horvath@gmail.com baaarby@gmail.com - a jelenlegi magyar fille au pair-ek (Horváth Vera, Bágyi Barbara) elérhetőségei
szeizso Creative Commons License 2009.10.20 0 0 646
Dehogynem! Hello! En Rennesben elek. Te hol vagy, mit csinalsz?
Előzmény: bichette28 (644)
kardio1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 645

En egy kicsit délebbre vagyok, mé éppen Aquitaine-ben. Te mit csinàlsz Bretagne-ban és merre vagy azon belül?

Előzmény: bichette28 (644)
bichette28 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 644
Szoval, senki sincs itt Bretagne-bol? :-(
bichette28 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 643
Sziasztok!
Vannak itt bretagne-i magyarok?
zsumic Creative Commons License 2009.10.16 0 0 642
Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy Franciaországban tanuljak, főleg azért,mert európai állampolgárként már térítésmentes lenne. Ki is néztem már egy egyetemet Grenobleban, de az a baj, hogy nem nagyon ismerem a francia oktatást (színvonalát, követelményrendszert stb.) Tudna valaki felvilágosítást vagy tanácsot adni ebben? Nagyon köszönök minden ezzel kapcsolatos tapasztalatot és élményt.

Köszönettel,
Zsuzsi
m.kata71 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 641
Kedves Via Galvani!

Sajnos Bistey Ilonát illetően, aki egyébként a nagynéném, nem szolgálhatok jó hírekkel - még 1998-ban halt meg rákban Párizsban. Megtudhatom, hogy Ön honnan ismeri?

Üdvözlettel: M.Kata
Earles Creative Commons License 2009.10.04 0 0 640

Akkor nem lesz olcsó. A lóerőm 130 körül, a co meg gondolom elég magas, mert már 17 éves. A vonóhorog léte (mármint a vontatási adatok) ugyanúgy benne vannak, mint a magyar forgalmiban?

Előzmény: kardio1 (638)
Dobri Creative Commons License 2009.10.04 0 0 639
A műszaki vizsga ára 50-60euro körül van.Ha jól tudom,akkor a benzines kicsit drágább valamennyivel.
Előzmény: kardio1 (638)
kardio1 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 638
A pontos árat nem tudom, de az biztos, hogy CV-nként 33 eurót kell fizetni a kocsira. A CV egy a valódi teljesítmény (kW-ban) és a CO2-kibocsátás figyelembe vételével kialakított ún. fiskális lóerő. Én egyszer kiszámoltam, hogy az én kb. 100 LE-s és 180-as CO2-kibocsátású autóm 6 CV-s. Ezen felül a műszaki vizsgáért kérhetnek pénzt, de ennek árát nem tudom.
Előzmény: Earles (637)
Earles Creative Commons License 2009.10.03 0 0 637
Oké, akkor irány a préfecture. A többi meg majd kiderül.
Dobri Creative Commons License 2009.10.02 0 0 636

Üdv!

 

A lakhelyed szerinti illetékes préfecture vagy sous-préfecture.

Anyagi vonzatáról nem tudok nyilatkozni.Magyar jogsit és francia forgalmit használok.

Előzmény: Earles (634)
punasok Creative Commons License 2009.10.02 0 0 635
  A forgalmi engedelyrol fogalmam sincs, viszont a jogsi csereje nekem durvan 40 €-ba kerult, ami a forditatasi dij(hiteles forditoval) 
Előzmény: Earles (634)
Earles Creative Commons License 2009.10.02 0 0 634

Meg tudjátok mondani, hogy a forgalmi (autó és motor) meg a jogsi cseréje franciára milyen költséggel jár, hol és hogyan kell intézni?

Nicsinyo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 633
En is csak lebeszélhetlek errôl az orszàgrol...(27 éves tapasztalatbol)
Előzmény: kyoko (626)
Nicsinyo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 632
Voltak itt régebben korzikaiak; vissza kellene nézned egy kicsit.
Előzmény: MmeErrant (627)
Nicsinyo Creative Commons License 2009.09.22 0 0 631
Ja, valahol ott tartjàk az éves, nagy europai cigànytalàlkozot.
Előzmény: Dobri (623)
Helem Creative Commons License 2009.09.22 0 0 630
Sziasztok!

Ha meguntátok külföldön az alkalmazott létet, süssetek kisvállalkozásba kürtős kalácsot.
Mostanában csináltam néhány új kürtős kalács sütőt.

Javaslom nektek másodállásban esetleg főállásban süssetek kürtős kalácsot külföldön. Itt nálunk nagyon jó híre van. Megtanítottam már sok külföldi magyart kürtős kalácsot sütni. Voltak köztük Ausztráliában, Hollandiában, Angliában, Spanyolországban, Németországban élő illetve oda települő magyarok. A világban még egyáltalán nincs elterjesztve ez a finomság. Ahol bevezették ott nagyon jól megy.

Piacokon, nagyobb rendezvényeken strandokon búcsúkban sok százat el lehet adni, gyakran egész nap sor áll érte. Sokkal jobban fogy, mint a lángos, a hamburger meg a gyros. Rendkívül kellemes illata nagyon csábítja a vevőket. Tavasztól karácsonyig szoktuk csinálni. Mi két formában csináljuk, a strandokon fix faházakban a piacokon és rendezvényeken vontatható büfé kocsiban, de csináltuk már nagy sátorban, pavilonban is.

Ha valakit érdekel ez a magyar finomság, állok rendelkezésére.


http://kurtoskalacs.freeweb.hu/
MmeErrant Creative Commons License 2009.09.20 0 0 629
Hahahahaha Átkopogok a falon!
Earles Creative Commons License 2009.09.19 0 0 628
:-)
Előzmény: MmeErrant (627)
MmeErrant Creative Commons License 2009.09.19 0 0 627
Valaki Korzikán?
kyoko Creative Commons License 2009.09.09 0 0 626
akkor valszeg maradok, nekem már mo. is eléggé bürokartikus...
Előzmény: punasok (625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!