Keresés

Részletes keresés

MmeErrant Creative Commons License 2010.04.24 0 0 765
Szia!
Francia követség nem jutott eszedbe?
Józan paraszti ésszel a tartózkodási engedély belügy és nem honosítható.
Egyet nem értek, ha valaki ennyire tájékozatlan, nem tudja hová forduljon hogyan akar külföldön boldogulni? Ezt nem csak Rád értem. Voltak itt már érdekes kérdések.
Most jöhet a savazás a fórumtársaktól!
Előzmény: kingusbaby (764)
kingusbaby Creative Commons License 2010.04.24 0 0 764
Sziasztok!

Elsősorban érdeklődni szeretnék főleg a francia tartózkodási szabályok érdekelnének.
Úgy olvastam, nekem, mint EGT állampolgárnak 3 hónapot meghaladó tartózkodás esetén igazolást kell kérnem a lakóhely szerinti illetékes hivatalnál. Ez rendben is van. Férjem azonban harmadik országbeli állampolgár, magyar tartózkodási kártyával rendelkezik. Kérdésem az lenne, ha tudja valaki: milyen papírokra van szüksége 3 hónapot meghaladó Francia tartózkodáshoz, munkavállaláshoz illetve van-e lehetőség a magyar tartózkodási engedély franciára honosítására?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Kingus
orangeuse Creative Commons License 2010.04.24 0 0 763
Kedves Mindenki!

Franciaországban dolgozom 4 hónapja és szívesen venném fel a kapcsolatot Orléans környékén élő magyarokkal:)Van itt valaki esetleg, aki arról a részről van?
etoc Creative Commons License 2010.04.19 0 0 762

Üdvözlet!

Egy barátomhoz kimegyek nem sokára a nyárra Marseillebe. Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan állást, amihez nem kell francia nyelvtudás, mert nem szeretnék egész 3 hónapon keresztül csak lazsálni a tengerparton. Tudok perfektül németül és középfokon angolul. Keresünk mi is, csak úgy gondoltam több szem többet lát. Azt is tudom, hogy ilyen szempontok mellett esélyem sincs, de valami takarítás vagy au pair munka hátha van. De még jogsim sincsen.

Azért megköszönném a válaszokat. Május 2-3. hetében érkeznék ki. Tudom, hogy jókor szólok, de jókor is jut eszembe.
Lehet hogy a végén tényleg csak a napon fogom égetni magam :D

Kellemes hetet mindenkinek

 

Zsanett2010 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 761
Sziasztok!

Ha bárki tudna segíteni Strasbourggal kapcsolatban info téren nagyon megköszönöm!
Zsanett2010 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 760
Szia Dobri!

Mi is Strasbourgba mennénk de sajnos én nem tudom a nyelvet csak az angolt.Könnyen lehet munkát találni pl a páromnak aki beszéli a nyelvet?Tudnál ajánlani valami munka közvetítőt?Köszönöm a válaszod!
Előzmény: Dobri (753)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 759

nem hiszem hogy ezert be kellene regizstralni,de ha megis hat legyen!

ha majd kuldik a papirt hogy meg kell jelened,nem mesz el es nehany hetre ra kuldik a papirt hogy toroltek a regisztraltak kozul...aszonyomat mar tobszor toroltek mert vegulis semi ertelme igy hogy nem beszeli a nyelvet!szoval ha ez kel nekik hogy tobbet meg tudjal akor nyugodtan regisztralj...

Előzmény: csillalencses (758)
csillalencses Creative Commons License 2010.04.10 0 0 758

 

Köszi az infót.Nekem is eszembejutott már hogy munkaügyibe kellene utánajárni,csak azt nem tudom hogy ott kelle regisztrálni magamat,mert az az igazság hogy nekünk nincs egy állandó lakcímünk,egy hónapnál tovább nem vagyunk egy városba.Az mondjuk nem gond h nagy városba lenne a tanfolyam,mert a párom melóhelye az egy helyen van,csak a szállásunk más mindig.Míg Bretagne-ba laktunk ott is mondták hogy van ilyen,csak azt nem hogy hogyan lehet rábukkani.

Köszi

Előzmény: vasy78 (756)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 757
ja,de ne interneten keressel...ot nincsenek vagy esetleg fizetosek...
Előzmény: csillalencses (755)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 756

szia!

en is ezzel kuzdok,az aszonyomnak,vannak ilyenek szerintem sok helyen,nagyob varosokban tuti,mivel sok it az ugymond bevandorlo!talaltam is ilyet a felesegemnek,csak ossze rugta a port a tanarnovel ugyhogy most vadaszhatok egy masikat:)

csak sajnos ezekre nehez rabukkani!erdeklodni kel a munkaugyi hivatalokban(ANPE)vagy vanak olyan helyek ahol fiataloknak kulombozo kepzesi tanfolyamokat inditanak,atkepzo tanfolyamok ijesmik...meg ott is lehet erdeklodni,noszogasd az uradat hogy szanjon ra nehany napot hogy talaljatok ilyet mert vannak...

 

Előzmény: csillalencses (755)
csillalencses Creative Commons License 2010.04.09 0 0 755

 

Üdv!

Nem tudna valaki abban segíteni,hogy van e lehetőség itt Franciaországban,leginkább Lyon környékén ingyenes nyelvtanulásra az interneten kivül?Ha valaki tud ilyenről megköszönném segítségét.

3hónapja vagyok itt,elöszőr Bretagne megyében laktam és most Lyon környékén,mindig költözünk  :( most éppen Nuelles-ben lakunk.

Igazából érdekelne munka is,ahol nem kell nyelvtudás,valamennyire tudok angolul de beszélni nem nagyon.

Segítség nélkül nem megy a francia nyelvtanulás.

Megadom az e-mail címem ha van vkinek tipp-je

csilla07@freemail.hu

előre is köszi

vasy78 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 754

sziasztok!!!

del franciaorszagban elek asszonyomal es valami mellekest keresnek!

van egy kis felre rakot penzem,gondoltam esetleg arvereseken venni kocsit majd eladni!esetleg tozsde...vagy akarmi mast ami menne is talan...

nem tudom:(

ha valaki ugy van ezel mit en es esetleg van otlete vagy netan uzlet tarsat keresel...talan meg tudunk egyezni...

 

Dobri Creative Commons License 2010.03.31 0 0 753
Üdv!

Most Strasbourgban élek.A cégem központja Metz alatt van egy kis faluban.Mi vagyunk a cégem elzászi részlege.Viszont elég gyakran vagyunk itt Metz-ben(most is itt hetelek).Luxembourgban is elég gyakran dolgozunk,de Cannes környékén is voltunk már dolgozni.
Petanque pastis nélkül?:)Próbáld ki a tomate-ot,pastis gránátalma szörppel vagy a perroquet-ét ez pedig menta szörppel.
Előzmény: irany aubagne (752)
irany aubagne Creative Commons License 2010.03.31 0 0 752

Szia Dobri!

Háát, a csajozást nemigen fogom kipróbálni... :) A pastis meg nem a kedvencem, lehet, hogy ez jó pont leendő munkaadómnál, mármint hogy ebédidőben nem gurítok le párat.. . :) A petanque viszont klassz játék, máris függő lettem!

A Mistralt már sikerült megismernem, nem lettünk jó barátok, de amilyen gyorsan jön, úgy megy is. Nincs miért aggódni.

Most merre élsz?

Előzmény: Dobri (751)
Dobri Creative Commons License 2010.03.30 0 0 751
Üdv!

Aix-en-Provence-ben jókat lehetett csajozni.Marseille-ben meg verekedni.:)
Aubagne-ban voltam kb. hat hetet.Örök emlék marad,de a városból alig láttam valamit.
Ha nincs mistral,akkor nagyon jó az időjárás.Francia nyelv nélkül elég nehéz munkát találni ,de nem reménytelen.Főleg ha rendesen dolgozik valaki,megbecsülik,mert a déli mentalitás inkább csak a pastis-ról és a petamque-ról szól.Munka nincs a szókincsükben,nagy f.szverő egy társaság.
Előzmény: irany aubagne (750)
irany aubagne Creative Commons License 2010.03.30 0 0 750

üdv kedves fórumozók!

Végiglapoztam így sebtiben néhány oldalt, találtam hideget és meleget is...

Valaki van itt Provance-ból? Tapasztalatokat, élményeket, hideget, meleget szívesen vennék... :)

 

Rólam röviden a korábbi hozzászólások tapasztalata alapján:

Nyáron költözöm Aubagne-ba, a barátom ott él és francia.. Még csak kicsit beszélek franciául, elég döcögősen, azért motiváció van rendesen! :)

Angol és német jól megy, viszont diplomáim piacképtelenek...

Munkatapasztalat sokféle (tanítás, idegenforgalom, szálloda, étterem...), elveszett nem vagyok. :)

 

Szívesen venném Marseille környékiek társaságát. :)

 

katinka84 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 749
sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy milyen munkalehetőségek vannak Franciaországban ha csak kevés, alap szintű francia nyelvtudással rendelkezem viszont egész jól beszélek angolul és németül is. Tavaly szereztem meg közgazdász diplomámat, de gondolom munkatapasztalat nélkül esélytelen hogy ennek megfelelő munkát találjak külföldön, viszont akár szállodai munka vagy bébiszitterkedés is érdekelne, mivel elsődleges célom, hogy megtanuljam ezt a szép nyelvet :)
Aki tudna vmit segíteni ez ügyben az kérem írjon nekem az alábbi email-címre: kensa@freemail.hu

előre is köszönök mindenféle infot és segítséget!

üdv Magyarországról!
gwladys Creative Commons License 2010.03.23 0 0 747
szia Aranyalma, mindenki,

Mi az ecoparcel európai csomagküldővel küldönk csomagokat és magasan - vagyis inkább mélyen :) - a legalacsonyabb ár, és elég gyors is, kb 3-5 nap alatt van itt vagy ott. Annyi, hogy kell hozzá egy paypal account, mert így lehet fizetni. Egy 5kg csomag 13 euró körül van. https://www.ecoparcel.eu
Előzmény: aranyalma12 (734)
Earles Creative Commons License 2010.03.21 0 0 746
Hát igen, úgy könnyű :)
Előzmény: Dobri (745)
Dobri Creative Commons License 2010.03.21 0 0 745
Üdv!

Sajnos van ilyen!:(
Szerencsére eddig nekem nem volt ilyen gondom.Mikor volt az átadás kicsit meglepődött mikor meglátott.:)Rövidnadrág és trikó volt rajtam.A látható tetoválások alapján meg rájött,hogy hol tanultam meg a franciát.:))
Előzmény: Earles (744)
Earles Creative Commons License 2010.03.21 0 0 744
Megvolt az első - külföldiségből eredő - negatív élményünk. Albérletváltáskor a bunkó tulaj benyelte a kauciót jogtalanul :-(
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.09 0 0 743
Köszönöm szépen az értelmezést (nem a francia nyelv tudása miatt kértek meg, hogy nézzek ennek utána, hanem mert nekem van jelenleg internet elérésem).

Barátom Franciaországban építőiparban dolgozik, pár hónap után másik városba költöznek, ezért jobb neki a mobil internet, mint a vezetékes.
Előzmény: Dobri (742)
Dobri Creative Commons License 2010.03.08 0 0 742
Ha az sfr-nél nézted,akkor nem.22:00-08:00 és hétvégén korlátlan használat.A többi időben pedig kiválaszthatod,hogy milyen csomagra van igényed.3,6,12 órás.

30 euróért kapsz korlátlan netet,vezetékes telefont(cégtől függően 50-80 ország vezetékesét tudod ingyen hívni vele) és 2 raklap tv csatornát.Nem jobban megéri?
Előzmény: Csaba_F (741)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.08 0 0 741
Köszi az infót :-)
Ha jól értem olyan csomagok vannak, hogy pl 22-8 óráig napi 3 óra net húszonX Euro/hó?
Előzmény: Dobri (740)
Dobri Creative Commons License 2010.03.08 0 0 740
Üdv!

Jó viszonyítást!:)

http://www.sfr.fr/mobile/internet-3g-plus-portable.jspe?sfrcpid=t1_mob_forfait_goog&s_kwcid=TC|8951|3g+||S|b|4000837310

http://www.laboutique.bouyguestelecom.fr/forfaits-mobiles-offres-internet/forfaits-internet-mobile-3g-147_g.html

http://maboutique-internet.orange.fr/residentiel/forfaits-internet-everywhere.aspx?idnode=91119023&raf=1

Ha nekem ilyenre lenne szükségem,akkor orange vagy sfr közül választanék.
Előzmény: Csaba_F (739)
Csaba_F Creative Commons License 2010.03.08 0 0 739
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy melyik mobil szolgáltatónál éri meg Franciaországban mobilinternetet vásárolni?
beritta Creative Commons License 2010.03.04 0 0 738
mono83 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 737
Sziasztok!
Mi a párommal Grenoble-ba fogunk hamarosan költözni (ill. a párom május-ban, én pedig megyek utána július úgy környékén).
Segítséget szeretnék kérni albérlet, állás ügyben, és bármilyen tanács jól jöhet!
Előre is köszi!
beritta Creative Commons License 2010.02.17 0 0 736

Szia,

én màr tobbszor adtam fel csomagot Franciaorszàgbol, a postàn keresztul, még nem volt soha gondom vele.Azt màr hallottam, hogy valakinek a Magyarorszàgrol kuldott csomag(levélként adta fel) elveszett.szerintem megéri csomagként feladni, és igy tudsz rà kotni biztositàst is;kb.3 euro 500 euro éréku csomagnàl;

itt vannak az àrak:

 

http://pagesperso-orange.fr/grenier_des_bd/pages/tarifs_poste.html#colis

 

talàltam egy màsik oldalt is:

 

http://www.envoimoinscher.com/?CC=GG_Colis_Paquets_Metier&gclid=CIDz_azF-Z8CFUYB4woduy_3Vg

 

remélem segitett valamit

szép napot

Brigi

Előzmény: aranyalma12 (734)
digicat Creative Commons License 2010.02.16 0 0 735
Az otthon Magyarország?
http://www.dpd.com/hu

Általában véve nincs jobb ár, mindig attól függ (főleg a súlytól és a mérettől). Szerintem 1-2 kilóig a Magyar Postánál olcsóbbat nem találsz.
Előzmény: aranyalma12 (734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!