Keresés

Részletes keresés

MmeErrant Creative Commons License 2010.05.06 0 0 780
anpe.fr

http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=hu&acro=job&catId=482&parentCategory=482


http://www.leboncoin.fr/emploi/offres/corse/occasions/?f=a&th=1


http://search.vivastreet.fr/offres-emploi?lb=new&search=1&start_field=1&cat_1=145&searchGeoId=0&searchGeo_text=OU+code+postal%2C+ville+...&submit=Recherche&end_field=

Inkább menjetek angol nyelvterületre dolgozni!!!
Munkát lehet találni, de nyelvtudás nélkül?! Ezt komolyan gondoltátok?
Elképzelem a szituációt, valaki mindig fordít a konyhán. :)
Ha kijöttök hol akartok lakni? Béreltek valamit? Szezonban, ahol esetleg lenne munka nagyon drága a szállás.
Ha állandó bérleményt kerestek, na az nagyon nem egyszerű. Legalábbis a mi vidékünkön. Állandó bejelentett munka igazolása, 3 hónapos víz-, villany- vagy telefonszámla. Bankszámlát is kérhetnek a munkáltatók. Azt sem egyszerű csináltatni. Lakcím és közműszámlák kellenek hozzá.
Előzmény: drotyesz (779)
drotyesz Creative Commons License 2010.05.06 0 0 779
sziasztok!

A barátommal mennék dél franciába dolgozni, ő szakács nagyon jol beszél angolul, én már annyira nem beszélek jol, tudnátok nekem küldeni állás elérhetőségeket? kérdésem még az lenne, hogy mennyire nehéz munkát találni? mi ugy gondoltunk kimegyünk és keresünk vagy szerintetek ezt az ötletet vessük el? nehét ugy munkát találni, hogy nem beszélünk franciául?

előre is köszi, ha válaszoltok.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.05 0 0 778
előfizetésest akarsz?
Előzmény: orangeuse (775)
ittapapi Creative Commons License 2010.05.03 0 0 777
hali.

Én Mo-n élek de amivel foglakozom szorosan kapcsolodik Fr.o-hoz ha érdekel valakit +jövedelem amiből akár meg is lehet élni ( tisztességes) írjatok és ott bővebben elmondom. köszi email.cim ittapapi@gmail.com
Dobri Creative Commons License 2010.05.03 0 0 776
Üdv!

Nálam Orange,SFR és Bouygues a lista.
Előzmény: orangeuse (775)
orangeuse Creative Commons License 2010.05.02 0 0 775
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem melyik szolgáltatót érdemes választanom, abban az esetben, ha francia mobiltelefont akarok vásárolni.Azt hallottam az SFR. hálózata nem túl jó?Pedig először rájuk gondoltam:(
Orange?Bouygues?SFR?
Ti melyiket ajánljátok nekem?
digicat Creative Commons License 2010.04.30 0 0 774
"egyebkent meg nem hiszem hogy ezert megbuntethetnek,magyar alampolgar vagy,jogod van magyar rendszamos kocsival furikazni"
Turistaként igen (max. 6 hónapig), de ha ott laksz akkor más más szabályok vonatkoznak, be kell jelentkezni a lakosságnyilvántartóba, helyi jogsi kell és az autóra helyi rendszám.
Pl. Registering your car in EU countries - length of stay - Your Europe

Schengen zónán belül nem tudják egyszerűen ellenőrizni a 6 hónapot mivel nincs határellenőrzés, de ha a helyi rendőr minden nap lát akkor valószinűleg tud kellemetlenségeket okozni.
Előzmény: vasy78 (769)
Earles Creative Commons License 2010.04.29 0 0 773
Már én is mérlegeltem ezt, de ennél a típusnál (R19 cabriolet) ez nem így van. Itt egy megkímélt darab 2500-nál kezdődik, otthon meg a szűk piac meg a jelen gazdasági helyzet miatt jó, ha 400.000-t kapok érte, ha kivárok. Ráadásul minden csavarját ismerem, meg még szeretem is ezt az autót. Nem akarom lecserélni, inkább várok 3 évet és símán megkapja a collection forgalmit.
Előzmény: vasy78 (771)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 771
oszinten szolva,nem tudom milyen kocsi ez,de lehet egyszerub lenne othon eladni,abol a penzol tuti meg kapod ugyan ezt!igy elkerulod a sok papir munkat!
Előzmény: Earles (770)
Earles Creative Commons License 2010.04.28 0 0 770

Hát igen, senki sem tud biztosat. Van aki szerint sz@rni bele, van aki szerint fontos lecserélni. Legjobb tudomásom szerint jogszabályilag 6 hónapot meghaladó tartózkodás esetén rendszámcsere, 12 hónap után jogsicsere, bár erről azt is hallottam, hogy az újfajta kártyás jogsi maradhat... Szinte napi rendszerességgel van a környékünkön közúti ellenőrzés, a rendőrnek meg egy idő után már nem elég a "bocsi nem tudtam" vagy "jól van megígérem". Másrészről meg magam miatt is ki akarok minden papírt cserélni, hogy ne kelljen állandóan elrohangálni Mo-ra ügyintézni, tele van a répám az ottani prosztó ügymenettel.

Sajnos nyelvi korlátaim miatt nem tudok egyszerűen bemenni a hivatalba és addig nyúzni az ügyintézőt, amíg minden választ megkapok.

Előzmény: vasy78 (769)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 769
ezeket a papirokat othon kel beszerezned,majd hivatalosan lefordittatod es csak ezutan lehet rendszamot cserelni!nem tudom mik a szabalyok e teren,minthogy oreg auto,lehet nem engedik meg hogy at ird franciara!egyebkent meg nem hiszem hogy ezert megbuntethetnek,magyar alampolgar vagy,jogod van magyar rendszamos kocsival furikazni
Előzmény: Earles (768)
Earles Creative Commons License 2010.04.28 0 0 768

Autó rendszámozásával kínlódok. A rendőr szólt, hogy illene kérni francia rendszámot a kocsimra, ha nem akarok bírságot. A prefecture adott egy listát a szükséges papírokról, ezek közt vannak olyanok, amiről azt sem tudom mik. Nevezetesen: certificat conformite EU, certificat du constructeur, certificat DRIL EU. Hol és ki adja ezeket? Meg az a gyanúm, hogy ők úgy értették, hogy külföldön vettem egy autót és azt akarom behozni és nem úgy, hogy jöttem és hoztam a saját autómat. Mert hát ez egy öreg autó úgyhogy az elavult motor miatt szerintem "normálisan" be sem lehetne hozni. Van itt valami ideiglenes rendszám (mint Mo-n azt hiszem a C)? Valaki már végigcsinálta ezt?

legionnaire1993 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 767

 

 Salute Dobri

 

 Erre az oldalra ma találtam rá, és örömmel nyugtáztam hogy ancien légionnaire sok van aki kint él. Én májusba a feleségemmel megyek Vallon pont d'arc-ba dolgozni.

 A nyarat mindig az Ardeche-ben töltjük egy nemzetközi sportcentrumban ahol a nejem az étteremben takaritgat ( nem beszéli a nyelvet ) én kajak-kenu csoportokat viszek végig a 30km hosszú vadvizi folyószakaszon.

 A sporttal foglalkozom : sziklamászás, siklóernyő, motoros sárkányrepülés és a már emlitett kajak-kenu.

 Az ismeretség még a légios időkből ered amikor szabadságom ott töltöttem legelöször, még fizettem mindenért de megismertek és már ők fizetnek a hobbymnak szállást adnak etetnek.

 

 A kérdés az lenne hozzád mivel te elég sok emberrel tartod a kapcsolatot ( fórumok stb ) össze szervezhetnénk a nyárra egy exlégios bulit korlátok nélkül valahova Marseille környékére, de a tengerpart még lazább lenne:)

 

 Szerinted hülyeség?

kingusbaby Creative Commons License 2010.04.25 0 0 766
Szia!

Hát meglepődtem picit azon, amit írtál, mert ha jól tudom, ez egy fórum, és a fórum arra szolgál, hogy ott az emberek információt cseréljenek, kérdezzenek erről-arról.
Itt a leghülyébb kérdés is belefér szerintem, bár nem hiszem hog yaz én érdeklődésem ez lett volna. Amúgy eszembe jutott a követség el is fogok mennyi csak gondoltam már hétvégén elkezdem az info gyűjtést fórumokról és eu-s oldalakról hátha találok valami hasznosat.
Elék sok olyan dolgot csináltam már végig fiatal korom ellenére ami eleinte lehetetlennek tűnt és mindenki mást mondott,hogy kell(még a hivatalok is) mégis sikerült.Nem születünk úgy, hogy mindent tudunk, valahol el kell kezdeni. Nyilván te sem tudtál mindent magadtól mielőtt kimentél, biztos informálódtál előtte, ahonnan tudtál. Abban viszont lehet, valami, hogy a franciák nyersek kissé és talán aki kinn él egy ideje, az is átvesz ebből valamit =)
Továbbra is várom az építő jellegű hozzászólásokat, mert azért vannak fórumok, hogy az emberek kicseréljék egymással a tapasztalataikat, véleményüket, tudásukat bármilyen témában.

Üdvözlettel:

Kinga
MmeErrant Creative Commons License 2010.04.24 0 0 765
Szia!
Francia követség nem jutott eszedbe?
Józan paraszti ésszel a tartózkodási engedély belügy és nem honosítható.
Egyet nem értek, ha valaki ennyire tájékozatlan, nem tudja hová forduljon hogyan akar külföldön boldogulni? Ezt nem csak Rád értem. Voltak itt már érdekes kérdések.
Most jöhet a savazás a fórumtársaktól!
Előzmény: kingusbaby (764)
kingusbaby Creative Commons License 2010.04.24 0 0 764
Sziasztok!

Elsősorban érdeklődni szeretnék főleg a francia tartózkodási szabályok érdekelnének.
Úgy olvastam, nekem, mint EGT állampolgárnak 3 hónapot meghaladó tartózkodás esetén igazolást kell kérnem a lakóhely szerinti illetékes hivatalnál. Ez rendben is van. Férjem azonban harmadik országbeli állampolgár, magyar tartózkodási kártyával rendelkezik. Kérdésem az lenne, ha tudja valaki: milyen papírokra van szüksége 3 hónapot meghaladó Francia tartózkodáshoz, munkavállaláshoz illetve van-e lehetőség a magyar tartózkodási engedély franciára honosítására?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Kingus
orangeuse Creative Commons License 2010.04.24 0 0 763
Kedves Mindenki!

Franciaországban dolgozom 4 hónapja és szívesen venném fel a kapcsolatot Orléans környékén élő magyarokkal:)Van itt valaki esetleg, aki arról a részről van?
etoc Creative Commons License 2010.04.19 0 0 762

Üdvözlet!

Egy barátomhoz kimegyek nem sokára a nyárra Marseillebe. Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan állást, amihez nem kell francia nyelvtudás, mert nem szeretnék egész 3 hónapon keresztül csak lazsálni a tengerparton. Tudok perfektül németül és középfokon angolul. Keresünk mi is, csak úgy gondoltam több szem többet lát. Azt is tudom, hogy ilyen szempontok mellett esélyem sincs, de valami takarítás vagy au pair munka hátha van. De még jogsim sincsen.

Azért megköszönném a válaszokat. Május 2-3. hetében érkeznék ki. Tudom, hogy jókor szólok, de jókor is jut eszembe.
Lehet hogy a végén tényleg csak a napon fogom égetni magam :D

Kellemes hetet mindenkinek

 

Zsanett2010 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 761
Sziasztok!

Ha bárki tudna segíteni Strasbourggal kapcsolatban info téren nagyon megköszönöm!
Zsanett2010 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 760
Szia Dobri!

Mi is Strasbourgba mennénk de sajnos én nem tudom a nyelvet csak az angolt.Könnyen lehet munkát találni pl a páromnak aki beszéli a nyelvet?Tudnál ajánlani valami munka közvetítőt?Köszönöm a válaszod!
Előzmény: Dobri (753)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 759

nem hiszem hogy ezert be kellene regizstralni,de ha megis hat legyen!

ha majd kuldik a papirt hogy meg kell jelened,nem mesz el es nehany hetre ra kuldik a papirt hogy toroltek a regisztraltak kozul...aszonyomat mar tobszor toroltek mert vegulis semi ertelme igy hogy nem beszeli a nyelvet!szoval ha ez kel nekik hogy tobbet meg tudjal akor nyugodtan regisztralj...

Előzmény: csillalencses (758)
csillalencses Creative Commons License 2010.04.10 0 0 758

 

Köszi az infót.Nekem is eszembejutott már hogy munkaügyibe kellene utánajárni,csak azt nem tudom hogy ott kelle regisztrálni magamat,mert az az igazság hogy nekünk nincs egy állandó lakcímünk,egy hónapnál tovább nem vagyunk egy városba.Az mondjuk nem gond h nagy városba lenne a tanfolyam,mert a párom melóhelye az egy helyen van,csak a szállásunk más mindig.Míg Bretagne-ba laktunk ott is mondták hogy van ilyen,csak azt nem hogy hogyan lehet rábukkani.

Köszi

Előzmény: vasy78 (756)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 757
ja,de ne interneten keressel...ot nincsenek vagy esetleg fizetosek...
Előzmény: csillalencses (755)
vasy78 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 756

szia!

en is ezzel kuzdok,az aszonyomnak,vannak ilyenek szerintem sok helyen,nagyob varosokban tuti,mivel sok it az ugymond bevandorlo!talaltam is ilyet a felesegemnek,csak ossze rugta a port a tanarnovel ugyhogy most vadaszhatok egy masikat:)

csak sajnos ezekre nehez rabukkani!erdeklodni kel a munkaugyi hivatalokban(ANPE)vagy vanak olyan helyek ahol fiataloknak kulombozo kepzesi tanfolyamokat inditanak,atkepzo tanfolyamok ijesmik...meg ott is lehet erdeklodni,noszogasd az uradat hogy szanjon ra nehany napot hogy talaljatok ilyet mert vannak...

 

Előzmény: csillalencses (755)
csillalencses Creative Commons License 2010.04.09 0 0 755

 

Üdv!

Nem tudna valaki abban segíteni,hogy van e lehetőség itt Franciaországban,leginkább Lyon környékén ingyenes nyelvtanulásra az interneten kivül?Ha valaki tud ilyenről megköszönném segítségét.

3hónapja vagyok itt,elöszőr Bretagne megyében laktam és most Lyon környékén,mindig költözünk  :( most éppen Nuelles-ben lakunk.

Igazából érdekelne munka is,ahol nem kell nyelvtudás,valamennyire tudok angolul de beszélni nem nagyon.

Segítség nélkül nem megy a francia nyelvtanulás.

Megadom az e-mail címem ha van vkinek tipp-je

csilla07@freemail.hu

előre is köszi

vasy78 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 754

sziasztok!!!

del franciaorszagban elek asszonyomal es valami mellekest keresnek!

van egy kis felre rakot penzem,gondoltam esetleg arvereseken venni kocsit majd eladni!esetleg tozsde...vagy akarmi mast ami menne is talan...

nem tudom:(

ha valaki ugy van ezel mit en es esetleg van otlete vagy netan uzlet tarsat keresel...talan meg tudunk egyezni...

 

Dobri Creative Commons License 2010.03.31 0 0 753
Üdv!

Most Strasbourgban élek.A cégem központja Metz alatt van egy kis faluban.Mi vagyunk a cégem elzászi részlege.Viszont elég gyakran vagyunk itt Metz-ben(most is itt hetelek).Luxembourgban is elég gyakran dolgozunk,de Cannes környékén is voltunk már dolgozni.
Petanque pastis nélkül?:)Próbáld ki a tomate-ot,pastis gránátalma szörppel vagy a perroquet-ét ez pedig menta szörppel.
Előzmény: irany aubagne (752)
irany aubagne Creative Commons License 2010.03.31 0 0 752

Szia Dobri!

Háát, a csajozást nemigen fogom kipróbálni... :) A pastis meg nem a kedvencem, lehet, hogy ez jó pont leendő munkaadómnál, mármint hogy ebédidőben nem gurítok le párat.. . :) A petanque viszont klassz játék, máris függő lettem!

A Mistralt már sikerült megismernem, nem lettünk jó barátok, de amilyen gyorsan jön, úgy megy is. Nincs miért aggódni.

Most merre élsz?

Előzmény: Dobri (751)
Dobri Creative Commons License 2010.03.30 0 0 751
Üdv!

Aix-en-Provence-ben jókat lehetett csajozni.Marseille-ben meg verekedni.:)
Aubagne-ban voltam kb. hat hetet.Örök emlék marad,de a városból alig láttam valamit.
Ha nincs mistral,akkor nagyon jó az időjárás.Francia nyelv nélkül elég nehéz munkát találni ,de nem reménytelen.Főleg ha rendesen dolgozik valaki,megbecsülik,mert a déli mentalitás inkább csak a pastis-ról és a petamque-ról szól.Munka nincs a szókincsükben,nagy f.szverő egy társaság.
Előzmény: irany aubagne (750)
irany aubagne Creative Commons License 2010.03.30 0 0 750

üdv kedves fórumozók!

Végiglapoztam így sebtiben néhány oldalt, találtam hideget és meleget is...

Valaki van itt Provance-ból? Tapasztalatokat, élményeket, hideget, meleget szívesen vennék... :)

 

Rólam röviden a korábbi hozzászólások tapasztalata alapján:

Nyáron költözöm Aubagne-ba, a barátom ott él és francia.. Még csak kicsit beszélek franciául, elég döcögősen, azért motiváció van rendesen! :)

Angol és német jól megy, viszont diplomáim piacképtelenek...

Munkatapasztalat sokféle (tanítás, idegenforgalom, szálloda, étterem...), elveszett nem vagyok. :)

 

Szívesen venném Marseille környékiek társaságát. :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!