Keresés

Részletes keresés

Ági7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 812
Szia!
Pontosan tudnál ajánlani olyan magyar vagy francia oldalt, ahol tájékozódhatnék?
Mert szerintem is ez lenne a legjobb megoldás!
Azt tudtam, hogy a társadalom biztosítást azt itthon kell intézni. Próbálok mindennek utána nézni!
Milyen papírokat kell Magyarországon intézni? Valóban honosítani kell a bizonyítványokat? Mire vonatkozik a konformitás? Ne haragudj, hogy a kérdéseimmel bombázlak, de biztosra akarok menni!
Tudod, rengeteg az információ és nem tudom, mit szelektáljak és mit nem!
Köszönöm.
Ági.

Előzmény: Törölt nick (806)
vasy78 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 811
persze ijen hirdeteseket ne autopalyan keress:) tobnyire kisebb nagyobb falukban van de talan varosokban is szokot lenni!
Előzmény: benojeno (808)
vasy78 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 810

ez aztan a kalandos ut:)))

es ha nem jon be a dolog?bar ebben gondolom mar van tapasztalatod!

nem tudom hogy a rendorok mennyire ugranak ijenre,csak egy apro tanacsal szolgalhatok,ha kocsikazas kozben egy reklam tabla(ezek tobnyire egy kis plakat vagy az ut szelere tamasztot fa tabla) azt irja nektek :VIDE-GRENIER ez mellet egy datummal,azon erdemes nektek meg fordulni,ez ugy mond egy bolha piac!sok ember az othon talalt felesleges cuccait itt adja el,ezek elegge meretesek szoktak lenni,rengeteg nezelodovel,vasarloval!

sok szerencset es kellemes nyaralast!

Előzmény: benojeno (808)
benojeno Creative Commons License 2010.05.23 0 0 809
Nem sikerült beilleszteni a bolt linkjét: www.realfaery.etsy.com
Előzmény: benojeno (808)
benojeno Creative Commons License 2010.05.23 0 0 808
Sziasztok!

A véleményeteket, tanácsaitokat szeretném hallani. Két hét múlva indulunk Spanyolország felé lakóautóval. Több hónapot tervezünk olasz-francia-spanyol vonalon eltölteni, egyfajta utazó kézművesként, mobil műhellyel. A párom nemezel, az általa készített ruhák eladásával reméljük kiegészíteni a ottlétünk költségeit. Itt a webshop linkje:
Elég sok minden van, ami majd csak menet közben forrja ki magát (remélem, ez nem a hűtővíz lesz, 16 éves a járgány :), de majd okosodunk.
Tudjuk, hogy Franciaországban igen jól kiépített az Aires/lakóautó-parkoló hálózat. Az ilyen és hasonló helyeken megállva szeretném kínálni a portékát, szolidan, a lakó mellett, az oldalára akasztott rácsról, esetleg egy-egy forgalmasabb helyen, az utcán is, tengerparti parkolónál. A nagy kérdőjel az, mennyire hajkurászik majd minket a Hatóság? Sajnos franciául nem beszélünk, de reméljük, hogy azért megtaláljuk a hangot a franciákkal. Mit gondoltok az egészről?

Üdv!
Jenő
vasy78 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 807
igy van...
Előzmény: Törölt nick (805)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 806

Esetleg kezdetnek egy magyar cég megfelelne Neked, aki ki tudna küldeni franciàba, ugy mint tolmàcs-koordinàtor, vagy épp franci nyelvü ûgyintézô....

Néha lehet ilyen àllàsajànlatokkal talàlkozni a magyar honlapokon....
Előzmény: Ági7 (798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 805

Amugy Te légios vagy ugye ?
Előzmény: Törölt nick (801)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 804
Természetesen legalis munkavégzésrol beszéltem egy orszagos intézetben.
Előzmény: Earles (800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 803

Igen, ebben igazad van, de elég sok munkahelyen szoba sem àllnak Veled, ha nem mutatod be elözetesen a taj szàmodat !
Előzmény: Earles (800)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 802

Szia,

Mint ahogy barack topiktàrs is mondotta, a kijutàs a legkönnyebb.... Viszont, föleg, ha gyermekekkel jônnél, akkor mindenképpen valami biztos dolog kéne, és mindenképpek legalàbb az E101-est intézd el otthon !

Itt tàrsadalom biztositàs nélkûl halott az ember....

A munkàkkal kapcsolatban, a krizis ellenére, (és a közel 3 000 000 chômeur-rel ellentétben) szerintem ha akar az ember talàl ! Lehet, hogy kezdetben nem pont a végzettségéhez legközelebbit, de akkor is van àllàslehetöség....

Igaz, én màr elég kônnyen beszélek, ugyanis kôzel 20 éve élek itt....
Előzmény: Ági7 (798)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 801

Francia nyelvtudàs nélkül nagyon nehéz lessz !

Még egy takaritoi àllàs is megkôvetel egy minimàlis nyelvi tudàst.
Előzmény: vasy78 (797)
Earles Creative Commons License 2010.05.23 0 0 800
Társadalombiztosítási jogosultság a (legális) munkába állás első percétől kezdve jár. Legalábbis az én esetemben így volt.
Előzmény: Törölt nick (799)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.23 0 0 799
Kijutni igen konnyen lehet egyszeruen az utlevéllel. Utan munkat talalni egy idegen névvel a jelenlegi helyzetben igen nehéz. A lakasbérléshez kezes kell és az utolso harom fizetési szelvény. Tarsadalombiztositasi jogosultasagot 3 fizetési szelvénnyel lehet kérni, addig szukséges az europai biztositasi kartya a surgos esetekre. Mar ahol ismerik és elfogadjak, tehat jol kell beszélni ahhoz, hogy a jogaidat érvényre tudjad juttatni. Tehat , ahogy valalaki mar elottem irta, vagy ismeretség, vagy igen biztos indulo toke szukséges.
Ági7 Creative Commons License 2010.05.23 0 0 798
Szia Vilmos!
Köszönöm a válaszod.
Érdekelne, milyen munkalehetőségek vannak. Könnyen ki lehet jutni 2 gyerkőccel?
Beszélem a nyelvet és nem ragaszkodok a diplomámhoz. Bármi munka lehetőség érdekel.
Írhatnál a személyes élményedről, nehézségekről, mik a meglátásaid ott kint. Családoddal vagy kint? Hogy jutottál ki?
Előre is köszönöm!
Szia. Ági.


Előzmény: Törölt nick (796)
vasy78 Creative Commons License 2010.05.22 0 0 797

neharagudj,ha meg kerdem,en castelban lakok az asszonyal aki mit is mondjak,csak nagyon keveset beszel franciaul:((

van esetleg valami kilatas igy arra feled valami munkahelyre neki?megha csak nagyon keves penzert is! takaritas akarmi...

Előzmény: Törölt nick (796)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 796

Hello Agi,

Mire vagy kivàncsi pontosan ?

En most is itt élek, Toulouse-ban. Dolgozgatok, élek és virulok.....

Ha tudok, segitek !

Vilmos
Előzmény: Ági7 (795)
Ági7 Creative Commons License 2010.05.19 0 0 795
Kedves Fórumozók!
3 évig éltem Franciaországban. Dogoztam, tanultam a nyelvet. Főiskolai tanulmányaim miatt jöttem haza. Most 9 év után szeretnék megint vissza menni de most már a családommal. Szívesen fogadnék bármi információt ezzel kapcsolatban. Feltételek, papír procrdúrák, tapasztalatok, élmények....
Köszönöm.
Stuffolj Creative Commons License 2010.05.19 0 0 794
Köszönöm,hogy válaszoltál nekem! Te vagy az első aki ezt megtette és akibe van némi önérzet. a másik dolog amiért írok,hogy Magyarországon is van több millió ember akinek nincs munkája mégis beengedjük a külföldieket dolgozni.Ez nem neked szólt.Ha valaki segíteni akar valakinek az tuti hogy tud is,csak elhatározás kérdése az egész.Ha valaki nem akar az meg kifogásokat gyárt.Hát ilyen egyszerű! Szép napot és bárhogy is legyen segítséggel vagy anélkül,de kijutok Franciaországba
Előzmény: Nicsinyo (790)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 793

Azok számára akik Franciaországba szeretnének munkát találni tudni kell, hogy itt 3.000.000-nál több a munkanélküli, és a francia nyelv ismerete nélkül a lehetőségek a nullával egyenlők.

Még a nyelv ismeretével is, jó állást csak olyan valaki kaphat, aki a szakmájában magasan jobb az átlagnál, vagy protekcióval rendelkezik. 

Nicsinyo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 792
Soha életemben nem béreltem még autòt..., a multkor gondoltam rà, ugyanis az enyém bedöglött és elég kellemetlen itt vidéken autò nélkül, mert nincs tömegközlekedési eszköz. Aztàn làttam, hogy pl. a Leclerc àruhàzban lehet bérelni, azonban ehhez bizonyitani kellett, hogy van 1000 € a bankszàmlàmon. Ami természetesen nem volt. ( a hò elején még csak akadt volna, de egy hét mulva màr nem, mert minden ktg-et automatikusan levonnak a szàmlàmròl 6-àn)

Mindezeket csak azért irom le - ami màr nem is annyira neked szòl, mivel te csak nyaralni akarsz jönni -, hogy nehogy azt higgyék a kedves fiatal honfitàrsak, hogy az itteni magyarok nem akarnànak segiteni. Az iwiw-rôl tudom, hogy pl. Lyonban lakik elég sok fiatal magyar, kulturàlis programokat szerveznek, összetartanak és segitik egymàst. (Làttam gyerekvigyàzàsi lehetôséget is, olyan csalàdban, ahol az apuka fr. az anyuka magyar és kifejezetten magyar lànnyal akartàk ôriztetni gyerekeiket.)
Előzmény: Fogtechnika83 (787)
Nicsinyo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 791
Besançon egy kicsit messze van hozzàm...
Előzmény: Paul00 (789)
Nicsinyo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 790
"...Remélem nem igaz minden magyarra hogy nem akarnak egymásnak segíteni,csak mert ilyen rémhírek is terjengenek itthon..."

En szivesen segitenék, csak azt nem tudom miben. Nekem sincs munkàm màr évek òta, az àllam tart el. Ahol most lakom (Bourgogne, Saone-et-Loire) meg fôleg nincs semmi munkalehetôség. Hàt akkor, ha valaki még franciàul sem tud rendesen...
(En is csodàlkozom rajta, hogy hogyan mernek egyesek nekivàgni a vilàgnak nyelvtudàs nélkül. Aki pedig angolul tud, az menjen Angliàba, aki németül, az Németo-ba, nem logikusabb? - végigolvastam a hsz-okat, ez szòl "Zsanett2010"-nek, "etoc"-nak és "drotyesz"-nek is)
Sajnos a külföldi munkavàllalòk hivatalos ügyeinek intézéséhez sem sokat értek, én egész màs szituàciòban jöttem ki, közel 30 évvel ezelôtt.
De ha segithetek valamiben, akkor szòljatok!:-)
Előzmény: Stuffolj (785)
Paul00 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 789
Sziasztok Franciaországban dolgozok Pontarlierben. Villanyszerelést és Festő munkát vállalok .Szeretnék megismerkedni Franciaországban élő Magyarokkal Pontarlier Besancon és környékéről.

Üdv Pál Tibor
digicat Creative Commons License 2010.05.13 0 0 788
Tavalyelőtt ősszel még jó volt. A kártyaszemélyit is elfogadták, nem kellett útlevél.
Dombornyomott bankkártya mindenképpen legyen, rajta 500-2000 euró az autó kategóriájától függően. Ezt a bérlés végéig blokkolják, tehát nem terhelik de el sem tudod költeni.
Valószinűleg olcsóbb, ha neten előre foglalsz és fizetsz.
Olyan oldalakon nézz körül, ahol több cég ajánlatát össze lehet hasonlítani.
Előzmény: Fogtechnika83 (787)
Fogtechnika83 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 787
Sziasztok!
Megyünk nyáron nyaralni Párizsba. A magyar jogsi jó oda autóbérléshez, vagy kell nemzetközit kiváltani?

Köszi előre is a válaszokat!
vasy78 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 786
kartyasban szerintem orange t valaszd,vanak olyan feltolto kartyai ami direkt sms ezoknek keszult! bar ha magyar szamra kuldod az sms minimalis kulombseggel mindegyik szolgaltatonal ugyan annyi
Előzmény: orangeuse (783)
Stuffolj Creative Commons License 2010.05.11 0 0 785
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?Szeretnék kijutni Franciaországba dolgozni.Voltam már kinnt tanulni és dolgozni,de már egy jó ideje itthon vagyok és nagyon nem jó.Sajna nem használtam a nyelvet úgyhogy ha valaki tud valami melót,akkor az szóljon légyszi.Remélem nem igaz minden magyarra hogy nem akarnak egymásnak segíteni,csak mert ilyen rémhírek is terjengenek itthon. tel:06706414190
ha kell CV ,akkor adjatok emailcímet és küldöm.Előre is köszi mindenkinek aki megpróbál segíteni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 784
vannak virtuális szolgáltatók is. pl simyo.
+korábban említettek.

Előzmény: orangeuse (783)
orangeuse Creative Commons License 2010.05.09 0 0 783
Kártyásat céloztam meg előszőr, de sokan mondják, hogy elég drágák a percdíjak és nem éri meg.Ha előfizetést szeretnék, tudnál valamit ajánlani, melyik szolgáltatót érdemes választanom?Igazából nekem tényleg arra kell, hogy , ha akarnak akkor elérjenek, inkább sok sms-t küldök.
Előzmény: Törölt nick (778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!